1591
10990605341231393056.jpg
  • pointer4
    #1471
    Egyáltalán nem :D Egy H-váltó külön ami egész jó 20-60 rongy. Na most az 50 rongyos kormányba ezt hogy lehetne belerakni ?
    Act-Labs
    fanatec
    és ami már komolynak mondható:
    sim-gear
    frex
  • JuanG
    #1470
    ez igaz, de ilyen árért azért elvárható lenne hogy ne legyen ez a gagyi váltó feeling :))...pláne hogy a pedálok meg a kormány tényleg jók...
  • milk4
    #1469
    G25-t nem a váltó miatt kell megvenni,hanem a kormány és a pedál miatt.Váltót csinálhatsz magadnak is.
  • JuanG
    #1468
    nekem egyszerűen nem áll rá a jobb lábam a fékre a g25-nél, próbáltam de nem megy sajna...azért nordschleife-ban Hachirokuval 900-fokkal, H váltóval nagyon nagy élmény a g25 (bár a H váltó lehetne sokkal jobb is a kiépítésében, mert egy gagyi fos sajna)...
  • pajti
    #1467
    Így van:) ,ezt nagyon jól eltalálták benne.
    :D
  • bardocz
    #1466
    GTL-ben nagyon jót lehet csapatni vele,olyan gázfröccsöket kell adni visszaváltásnál,mint eddig semmi másban:D
  • Alexease
    #1465
    Nekem is G25 van, en elvezem, nekem megerte, tetszik. De valoban draga.

    De az altalanos "ertelmes" kihasznaltsaga kerdojeles neha;)
    - Ritka az olyan szimulator, ahol (az igazi autohoz igazodva) hasznalni kell az auto miatt (kuplung+HPattern). A legtobb versenyautoban (mar)kormany vagy Seq valto van, kuplung nelkul.

    - Ha kellene is hasznalni, igazabol egyik szimulator sem ugy hasznalja, nem ugy mukodik ahogy kellene. iRacing - gagyi automatizalt; ISI engine (rF, GTR, RACE stb.) - beallitas fuggo, de legtobbszor vicces; LFS erosen kozelit;)

    - A pedaloknak szinte semmi koze az igazihoz (pedalutak, erzekenysegek, felkemenyedes stb.).
  • [HUN]FaTaL
    #1464
    Éppen ezért lesz DFGT leszarva a H váltót meg a kuplungot :D
  • bardocz
    #1463
    Pedig olcsóbban nem tudod megúszni,hacsak nem építesz sajátot:S
  • [HUN]FaTaL
    #1462
    Kicsi? Én nem fizetek 35k-t egy kuplungért meg egy H váltóért.
  • solo
    #1461
    Sztem én is megelégszem a DFGT vel...Báááár..Akk bűntudatom lenne, hogy még 1 kis gyűjtögetés és g25 lenne :/
  • [HUN]FaTaL
    #1460
    Én is DFGTre gyűjtök :D G25 túl drága, én annyit nem adok ki egy kormányért.
  • solo
    #1459
    Bakker..Nézegetem a képeket..És itt verem a nyálam..Kormányomat sajnos eladtam, Így most gyűjtök egy dfgt re vagy egy g25 re, mert ez Így nem tartható állapot xD

    Amúgy újfent csak gratula Brutal, nagyon szépen haladtok...
  • brutaldt
    #1458
    Némi többletteher mellett megoldható, de az plusz egy renderelés mindenképp.
    Mi sem oldottuk még meg.
  • [HUN]FaTaL
    #1457
    Már ezer éve tudna működni a kettő együtt rendesen, DX10nek hívják, (de már a DX9 is tudta a radeon x1950 széria óta) nem egy játékban megoldották már.
  • kifli
    #1456
    rosszul mondtam a portolás a rosz :)
    ráadásul az a csapat aki átportolta, ez az első nagyobb pc-s játéka (hiba volt rájukbízni)
    annyira azért nincs jól optimalizálva ha egy pc-nél sokkal gyengébb boxon simán fut. De igazad van mert elég bonyolult játék.

    de ez off itt...

    azt hogy ez a játék minden tekintetben jó úgy értettem hogy a beta állapotához képest nagyon simán fut, és tényleg jó kb minden, apprób bug-októl eltekintve, azok is csak azért vannak mert amolyan garázs projektként indult a játékfejlesztés és ennyi emberrel nem lehet mindent tökéletesre csinálni azonnal, meg gondolom nincs annyi pénzetek hogy minden számításbajöhető hardwaren kipróbáljátok.
  • brutaldt
    #1455
    Foglalkozhattak volna vele többet is, de ezt nem lehet csak úgy összehányni ezen a szinten, még ha leszarják az egészet, akkor sem.
  • bertino
    #1454
    yepp.
  • Solt
    #1453
    Kőbevésett véleményt nem alkotok, mert annyira nem értek ezekhez a dolgokhoz, egyszerűen csak úgy látom, az az érzésem, hogy egy ilyen "nesztek b@zdmeg" kiadás a PC-s változat... :)
  • brutaldt
    #1452
    Lehet fake megoldásokat csinálni, de egy igazi hdr mellett vannak problémák az élsimítással. Persze igaz, nem megoldhatatlan, de amikor eleve erőforrásigényes a játék, lehet ezzel már nem is akartak foglalkozni.
  • Solt
    #1451
    A történet nagyon egyszerű, akkor nem kell kiadni PC-re! Ez így lehúzás...

    Lehet, hogy technikailag a konzol előnyben van, de nyers erőben egy jó PC keresztbe nyeli akkor is... ergo legalább konzol szinten és minőségben illene futnia. Ha ezt nem tudja megoldani a programozó, akkor ne adják ki...

    Ez a HDR kontra élsimítás dolog meg szerintem vicc kategória! Amióta játszom, a GTA IV az első játék, amin nincs élsimítás... máshol van, ez szerintem a programozó dolga, nem a driver gyártóké... :)
  • brutaldt
    #1450
    Mérlegeljük mivel érdemes foglalkozni.
    Sokszor jön valami új ötlet ami nem várt eredményeket is hozhat.
    Ezt csak próbálkozások, és tesztelések által lehet megcsinálni.
  • brutaldt
    #1449
    Ez nem olyan egyszerű, pláne, hogy csak egy konverzióról van szó, amit nem lehet csak úgy átírni.
    Élsimítás azért nincs, mert egyszerűen a HDR-el nem tud együtt a kettő működni rendesen. Ez a drivergyártók felelőssége, hogy találjon rá megoldást.

    Azt pedig, hogy nem direkt pcre fejlesztették...
    Hát legalább elkészült pcre is, ugyanis piacilag nem igazán kifizetődő sajnos.
    Azt tudni kell, hogy a konzolok hatalmas előnye, hogy a memóriája DMA közvetlen memória elérésű, ami mellesleg sokkal gyorsabb is, mint egy pcie sínen keresztül.
    Technikailag a konzolok előnyben vannak, mégha a cpu és gpu teljesítménye nem is olyan magas, mint napjaink csúcsgépeiben.
    Ez a hátrány mindig fenn fog állni, amíg a home sz.gépek erre az architektúrára épülnek.
  • brutaldt
    #1448
    De egyébként nem is az a lényeg, hogy milyen indokból fikázzák, hanem az, hogy mire fel van pofájuk fikázni valamit, amit nagy valószínűséggel nem vásároltak meg, sőt semmilyen játékot nem vettek még.

    Pofázni mindenért lehet, de az efféle alakok, akik nem építő jelleggel odarondítják, hogy ez egy rakás szar, az nekem piacilag és emberileg is impotens alak, és kb leszarom, hogy mi a véleménye, mivel ő biztosan nem fog játszani a kész játékkal sem, és pláne nem fogja azt megvásárolni.

    A játékpiac sokszínű és majd megtalálja a neki megfelelő ügyességet és agyat nem igénylő mezei "lamer gamer" kategóriát.
  • Solt
    #1447
    Ha egy szutyok konzolon fut a GTA IV, akkor elvárná az ember, hogy felső kategóriás PC-n is fusson normálisan... se élsimítás, se normális FPS. Egy kula kupac a GTA IV! Kiváló játék lehetne, ha PC-re is normálisan fejlesztették volna, és nem csak egy konzol átirat lenne... :)
  • passatgt
    #1446
    meg gondolom sok kicsi sokra megy alapon még az olyan optimalizálást is el kell végezni, ami csak századokban mérhető gyorsulást eredményez

    de én nem értek hozzá:)
  • brutaldt
    #1445
    Mi is tudunk még mit javítani, meg optimalizálni rajta.
    Munka közben tanul az ember, nincs tuti recept semmire. Végig kell próbálni a lehetőségeket.

    A GTA4 optimalizálásáról csak annyit, hogy meg kell védenem őket az efféle vádaktól!
    Bár lennénk azon a szinten, hogy egy ilyen bonyolultságú játékot így tudjunk optimalizálni, ahogy ezt a Rockstar Games csinálja!
    Az a játék elképesztően összetett, és tudom ezt egy laikus nem látja, de nagyon sok dolga van ott a hw-nak, amit ezernyi trükkel lehet csak ilyen sebességre gyúrni. (Na nem mondom, már a PRben is sok trükköt bevetettünk, hogy javítsunk a sebességén. Ez a következő bétában vélhetően már érzékelhető lesz majd.)
  • Shifter
    #1444
    nálam még mindig nem megy ez faxom...
  • kifli
    #1443
    gta4-et sokan azért nem szeretik mert szarul optimalizált így ha kipróbálták és ment 8-10 fps-el akk egyértelmű hgy csalódtak, míg ezzel a játékkal szerintem minden renbe van :)
  • Solt
    #1442
    Nem szeretnék gonosz lenni, de lassan fizikai törvényként definiálható, hogy amit a gamestar-on fikáznak, az kiváló játék, amit pedig istenítenek, az egy rakat híg ürülék!

    Pont valamelyik nap fikázták a repülő szimulátor rajongókat is... az volt a bajuk, hogy szerintük nem normális aki képes egy több száz oldalas kézikönyvet átnyálazni egy játék kedvéért. Ami nehéz, vagy minél inkább élethű, az nekik szar. Náluk a lustaság, és az ostobaság az erény... sajnos formálódik egy teljes arcade generáció... matrix lakó kis gyíkok! :D

  • brutaldt
    #1441
    Ne aggódj, ez így is van rendjén!
    Kellenek olyan vélemények, ami szerint a játék szar, mert ez is csak azt bizonyítja, hogy jó úton haladunk egy szimulátor felé, amit a többség képtelen értékelni, mert könnyed izgalmakra vágyik, és nem akar játék közben izzadságcseppeket termelni. :)
    Ez mindig is így volt, és így is lesz. Olyan játék nincs ami mindenkinek bejön.
    Még egy GTA 4 sem képes arra, hogy 100%os támogatottságot szerezzen, pedig az aztán tényleg egy nagyon komoly alkotás!
  • kifli
    #1440
    innen látszik hogy a gamestart kik olvassák nagyrészben
  • samsung123
    #1439
    halihó! nézetm hogy a napokban felkerült a Gamestar.hu-ra Pannónia Rally bétája(helyes ismerjék meg minél többen), de olvasom a kommenteket hozzá és a 80% arról ir hogy neki nem tetszik(egyenesen leszarozzák),én nem értem ennyire hülye játékosok lennének, ha már nem lehet folyamatosan lenyomva tarva a nyilat billőr 230-al bevenni a kanyart akkor már szar? látszik hogy az emberek 70% Need for Szaron nevelkedett(bár maga kategóroájában jó 1-2 rész)
    Én ugy felhuztam magam hogy egy ilyen gyöngyszemet lefikáznak hogy csak na:), ezen a gamén látszik az odadás és tudás, csak sajna ez sok embernek nem jön át.(sajna ez az élet minden területén általános)
  • Solt
    #1438
    Brutal-is!
  • csige791
    #1437
    interjúú a készítőkkel a jövőről
  • Module
    #1436
    Így már indul!THX!
  • Shifter
    #1435
    FAIL
  • Shifter
    #1434
    ok megnézzük
  • kifli
    #1433
    feltetten meked IDE az egész CShader mappát
    ha ígyse jó akk szedd le még 1x az egész játékot
  • Shifter
    #1432
    am most a blur.glsl-el van baja :S