203
A \"kistesó\", aki leverte az N95-öt...
  • Tinman #43
    Előfizetéssel 109k???
    Menjenek a tudod hova... 2 év Nokia garral vettem, függetlenül/bontatlanul 105k-ért.
    Szánalom amit a telefontársaságok művelnek.
  • laci 700
    #42
    Hello! Mostmár lehet kapni a Pannon-nál is! T-Mobile és Vodafone-nál még mindig nincs.
  • Andrewwarga
    #41
    n82-re
  • Andrewwarga
    #40
    sziasztok ! kérhetném a segitségeteket honnan tudok n-gage játékokat letölteni? elöre is köszi
  • laci 700
    #39
    fura...:S
  • Tinman #38
    Ha adatkapcsolatban direktre rámásolom a kártyára, majd ugye leveszem USB-ről, zenetárat természetesen frissítem ^^, akkor sem találja meg. Csak a gay pc suite-al megy. Grrrr.
  • laci 700
    #37
    bocsi véletlen 2x ment:S lefagyott a gép...:P
  • laci 700
    #36
    Ne a nokia b*ssza meg hanem te frissísd a zenetárat!!!:D N80-am van és először nekem se játszotta le a zenéket... aztán rájöttem hogy csak be kell menni a zenetába és ott a zenetár frissítésére nyomni. :P és máris müxik...
  • laci 700
    #35
    Ne a nokia b*ssza meg hanem te frissísd a zenetárat!!!:D N80-am van és először nekem se játszotta le a zenéket... aztán rájöttem hogy be kell menni a zenetába és ott a zenetár frissítésére nyomni. :P és máris lejátsza...
  • Tinman #34
    Így 3 nap után még kiegészíném a véleményem a következőkkel:

    -WLAN teszt során már megint sokkolva vettem tudomásul, hogy a haver high-end Acer notija 1-es WLAN jelet vett és nem ment a net, az N82 meg 3-as jellel pörgette az oldalakat.
    A WLAN keresés bitanggyors, mindenféle titkosítást, minden vackot tud amit egy WLAN képes készüléknek tudnia illik.

    -Vonalkód olvasó---> teljesen jól működik, pár fókuszálás letapogatás és megvan az infó. Negatívum, hogy a tárgy nem árt ha fixen van, mert nem szereti ha picit is mozog a leolvasandó kód. Ilyenkor egy idő után feladja és közli, hogy túlterhelt a kamera. Kapjuk be.

    -MP3 lejátszóval kapcsolatban még nem írtam, hogy baxa meg a Nokia.
    Ha adatmódban gyorsan rászeretnénk másolni MP3-at, akkor nagy kudarc lesz a vége, ugyanis nem fogjuk megtalálni a számokat, így lejátszani is nehéz lesz. Tehát a régi jól bevált "rámásolom a gyökérbe és már végeztem is" módszer nem működik. Only PC suit :-/ És sajna mégha meg is hagyjuk eredeti formában a zenéket, akkor is lassú az átmásolás. Nem vészes, de direkt copy sokkal gyorsabb!

    -Bizonytalan applikációkkal -nem official!- meg lehet akasztani akár 1 percre is, de szépen kilövi az alkalmazást egy idő után így a stabilitás nem kerül veszélybe.

    -Kegyetlen gyorsan "bootol". 12 mp-et mértem.

    -USB kapcsolat sokkal biztonságosabb. Biztonságos eltávolítás után, a telón az ok-t lenyomva, mint a PC, mind a készülék jelzi, hogy eltávolítható az eszköz.

    -Böngészés kiváló. Giroszkóp kis késéssel teszi ilyen esetben a dolgát, de gond nélkül megy. PHP oldalak, fórumok sem gond, megy minden amit eddig néztem.

    Egyelőre ennyi, még nyúzom :-)
  • Tinman #33
    Valóban nincs.
    Se Té, se Vé, se Pé-nél nincs. Az válaszolták nem tudják. Vodás csak nem is tudott róla, hogy létezik ilyen teló. Gáz.

    Pannonál suttognak olyanról, hogy pár héten belül a kiemelt ügyfelek számára elérhetővé teszik. Vicc.

  • laci 700
    #32
    Pannonál kb mikor lehet kapni? mert ha jól tom még nincs...
    THX!
  • Tinman #31
    Megvan!

    Az a jó bennem, hogy ŐSZINTE vagyok és NEM elfogult.
    Vélemény kemény 1 óra használat után:

    -szép--> nekem az idén Szingapúrban piacra dobott N82-öt sikerült beszereznem, megnevezése Titanium White.

    -kiváló fénygép-->tök sötétben készítettem vele egy képet és igaz, hogy picit zajos lett, de MÉRFÖLDEKKEL értékelhetőbb a kép, mint a 4 éve 100k-ért vásárolt Fuji fénygép

    -NEM GYORS! Mondtam, hogy őszinte vagyok... teljesen jó a sebessége egy árnyalatnyival gyorsabb, mint a többi Symbian telóé, de ezzel volt tele a net, hogy qrva gyors. Ez nem igaz! Tény, hogy nem vánszorog, de nem is szemvillanás a programok között váltás, térképkezelés stb.

    -ILYEN GPS-t SOHA ÉLETEMBEN NEM LÁTTAM MÉG!!!!!!!!!
    Igen! Muszáj volt ordítanom, MERT NEM HISZEM EL!
    Gyerekek nekem van egy 1.5 éves Garmin GPS készülékem IqueM5 ami azért nem egy rossz cucc, Windows Mobile oprendszerrel, kihajtható antenna stb. De annak a GPS-nek ÉSÉLYE nem volt a -nem hiszem el, hogy igaz, de láttam, itt van!- Nokia N82-vel szemben!

    Miért? Mert itt ülök BENT a házban elég tekintélyesen leárnyékolva. A hátam mögött 2 baromi vastag fal, egy emeletes ház. Előttem 20 méterre egy másik baromi nagy ház, tőlem nyugatra szintén egy dromedár, keletre egy szolidabb családi ház.

    Ez történt -nem hiszem el, mondtam már?-:

    Bekapcsoltam a Nokia Mapsot, meglepően fürgén reagált, konstatáltam, hogy majd holnap ki kell mennem ha ki akarom próbálni élesben és 35 mp múlva megtörtént a CSODA!
    A műholdas kapcsolat létrejött! 4 műholdat ERŐSEN, 1-et gyengén fogok itt a betondzsungelben, BENT a házban /igen, felettem tető!/.
    Aztán pikk-pakk, pár mp és máris láttam a kék kis keresztet, hogy te fiam itt és itt vagy. Tudjátok mennyit tévedett ITT BENT A HÁZBAN -sokkolva vagyok komolyan!- a Nokia N82 GPS vevője?
    Elmondon: Cirka 15 méter! Ugyanis nem tudta eldönteni, hogy most a tőlem 15 méterre levő utca és házszám alatt vagyok, vagy a hátam mögött 20 méterre levő utca és házszámhoz tartozom.

    Mondhattok akármit, de ez ELKÉPESZTŐ! Ha más mondja, azt mondom hazudik.
    Hogy lehetséges ez?????

    A Garmin még szabadban is 1.5-2percig szarakodik mire magára talál!

    -Megkaptam hozzá a 2 GB SD kártyát

    -Sajnos láma vagyok egyelőre, mert hiába másoltam a kártya gyökerébe Mp3-at, nem tudom lejátszani. Gondolom egy mappába kellene.

    -A sztereo külső hangszórók nagyon szépen szólnak ahhoz képest, hogy ez egy mobiltelefon, jól érezhető, hogy sztereók. Őszinte vagyok ismét: Csalódás, hogy a hozzá kapott Noki füllhallgató nem aranyozott csatis. Régi S60-as telómhoz olyan járt.
    Persze talán nem is kell, mert így is szebben szól, mint a régi teló aranyozott csatival :-D

    -A menürendszer, igényes, jól átgondolt, nincs agyonbonyolítva és esztétikus, elegáns.

    -A rádió teljesen jól használható. Elég gyenge nálunk alapból a jel, de szépen tette a dolgát.

    Nézzük csak: A tesztek szerint és én is tanusíthatom, hogy simán 30 ezres digigép szintjén van a beépített fénygép.
    Van benne egy olyan GPS amitől az állam leszakadt és égnek áll a hajam, rossz szándékkal 40 ezres értékre taksálok egy ilyen GPS-t, de akkor most nagyon szigorú voltam, főleg a Garmin tekintetében ^^

    Eddig 70-nél vagyunk.

    Az MP3 lejátszó hangminősége kihangosítva is kategóriájában simán 5-ös, fülhallgatóval szintén. Gonosz módon 10k-t ér egy ilyen kütyü külön.

    80-nál vagyunk.

    Wifi cucc... na ez vajon mennyit érne külön? Nekem sokat.

    3G-től egészen a HSDPA-ig van itt minden.

    N-gage játékok mennek mint a szél...

    Mpg4-től egészen a H.264-ig visz ez mindent, automatikusan elfordul a kép... kár is folytatni.

    Iszonyatosan eltalált telefon. Fogalmam sincs mi hiányzik belőle, mert eddig ami eszembe jutott az minden megvolt.
    Én aktívan használok a fentiek közül szinte mindent, így nekem ez a megvalósult álom, hiszen az egész készülék nagyon kézhezálló, nem egy batár állat, mint a kommunikátor, mégis szétveri tudásban.

    Simán 10/10.

    Menjetek, vegyétek meg és legyetek boldogok... én 2 év Nokia garival, függetlenül, teljesen újan, 105-ért vettem.
  • G_ArchAngel #30


    majd írd le az élményeid:)
  • Tinman #29
    Hétfőn kapom meg, már nagyon várom.
    Majdnem 5 éves S60-as telómat cserélem erre, sokat várok...
  • G_ArchAngel #28
    és jöhetne egy fekete Music Edition:)
  • I.C.ram
    #27
    Nem lenen rossz telefon, ha nem lenne ilyen ronda (számomra legalábbis).

    Legjobban annak örülnék, ha lenne E51 az N82 kijelzőjével, azaz a 2 inch helyett 2.4es TFT lenne a telefonban, akkor az E51 lenne az abszolút király :)
  • G_ArchAngel #26
    Nokia N82 - új mérce

  • laci 700
    #25
    sztem is jobb... a másikban az tetzszik hogy 8GB-os
    de egyenlőre még marad az N80:P
  • G_ArchAngel #24
    N82
  • laci 700
    #23
    Sztem jó tela!
    Most N80-am van és azzal is megvok elégedve...
    Szerintetek N82 vs. N95 8GB Edition?
    Thx!
  • csabiks
    #22
    Hogy néz ez ki? ez nem más mint n95 vakuval, szvsz a szar aksitól használhatatlan bármelyik nokia!
  • kakaoskalacs
    #21
    dráága
  • UTE1
    #20
    Nokia N95 ez milyen telefon mert olyat akarok venni
  • skinnyman
    #19
    Most nézek róla képeket, a valóságban annyira nem tűnik szépnek. Meg a kiejlző sem túl nagy, nemhiszem, hogy kellene oda a 352x416, sztem még 240x320 is sok lenne rá.
  • skinnyman
    #18
    Erről a 9300-ról egy kép elég volt, hogy eldöntsem, hogy nem ezt a telót keresem, ez az E60 viszont így első ránézésre akár jó is lehet. 70k az ára ahogy elnézem, bővíthető, legújabb Symbian van rajta, bővíthetős, kijelző: 352*416 Ez már talán sok is, WLAN, infra, BT, még 3G is (bár ezt kétlem h használnám). Gyanus ez nekem, nincs semmi buktatója? Nem merül le pár óra alatt vagy ilyesmi? Milyen a böngészője?
  • Cukros
    #17
    ez van! wlan az má magas ár fekvésü telefonokba vannak má :S de ami ajálnék és nekem volt is oylan 9300i azza meg voltam elégedve net szerint
    de ha kisebb kel ot van ae60 vagy a n80 ami olcsobb
  • skinnyman
    #16
    Nem azt mondom, hogy kicsi legyen, csak hogy ne legyen nagy. Az N95 az nagy és főleg vastag, szögletes ronda tégla, így tudnám jellemezni. Egy olyan telót keresek, ami rendelkezik egy 240x320-as kijelzővel (vagy ekörülivel), rendelkezik WLAN-al, és nem sokkal nagyobb egy akármilyen sima telefonnál, és nem is sokkal drágább. Mittudomén, ne legyen nagyon 80k felett. Nem nagyon találok ilyen telefont, WLAN-t csak az üzleti telókba szoktak tenni, abból is csak a felsőbb kategóriába, ami minimum 100k-tól kezdődik.
  • Cukros
    #15
    ha w lanos telot keresel és ha az a kritérium hog yaránylag kicsi legyen akor azt mondom hogy ne is keres olyat mert nincs! ami van w lan az mind nagyok szal it a nokia készlet
    Nokia 9300i, Nokia 9500, Nokia E51, Nokia E60, Nokia E61, Nokai E65, Nokia E70, Nokia E90, Nokia N80,Nokia N81 (2-8GB), Nokia N82, Nokia N91, Nokia N92, Nokia N93, Nokia N93i, Nokia N95 (8gb)
  • skinnyman
    #14
    WLAN-os telót keresek, nem túl drágán, ez még nem is lenne rossz, csak drága eléggé. És ronda is kicsit, az n95 pedig nagyon nagyon csúnya, rosszul leszek, ha olyat látok. Az eleje még hagyján, de a többi.... Egy igazi féltégla az a telefon. Valami normális WLAN telót keresek nem olyan drágán. Ennyi pénzből már iPhone-t veszek.
  • Cukros
    #13
    figyelj nekem pl nokia 6120c van és a tudássa majd nem meg egyezö a N95sell!!!!!(nah jo nincs benne mint aszokásos n szériába szokot lenni a pl a galéria de mint szoftilag ugyan az és a proci gyorsabb mint az n95 nah jo játék terén jobb a n95 mert van benne 3d gyorsito)nah szoval amugy mindig leszenek jobb telefon meg prutálisabb pl ahogy meg jelent az n95(sima) rá 2 honap ot volt a 8gb változatt :D
    ÉLJEN A NOKIA
  • ZilogR
    #12
    giroszkóp..., na, ja...

    jobban rülnék, ha felraknának végre egy normális C fordítót egy ilyenre, h értelmesen is lehessen használni, ha már ilyen qrva drága
  • ColdFire
    #11
    dejó hogy mindenkinek ennyi pénze van hogy N szériás telefonokat vesz :(
  • KILLER2
    #10
    Ez az N82 piszok jól néz ki. Nekem most N80am van, de most rákattantam a 8 GBs N95re, lehet, hogy veszek is egyet. Nekem ez a telefon annyira nem tetszik, az N80 nekem jobban bejön kinézet terén, de ez piszok sokat tud. Nem azért, de jól látom, hogy ez olcsóbb, mint az új N95?
  • 0ppika
    #9
    nem tudom miért kéne megszabadulni tőle, találjátok ki hogy egyenesen hátrány ...
  • G_ArchAngel #8
    semmit nem ér, nekem N73 mellett volt N95, örültem, hogy eladtam és vettem még egy N73 Music Edition-t...
    nem egy haverom igyekszik megszabadulni tőle, most már kevés sikerrel - én csak 15e-t buktam:)
  • 0ppika
    #7
    1 frászt olvashatatlan, semmi pénzért nem térnék vissza kisebb felbontású telefonra, jót mosolygok amikor ránézek másik telefon kijelzőjére ...
  • Prince of Máté
    #6
    Mert a 352*416-os felbontás miatt a képméret 2.1 colos lehet, ez meg elég kicsi, főleg ekkora felbontással ( szinte olvashatatlan, parasztvakítás)
    AZ a 240x320 bőven elég 2.4 colra.
    Egyébként meg az N80 felbontása már bukott, összesen 2 telefon használta azt a felbontást.
  • zoolee
    #5
    Okos, de nállam az n95 a fav..szebb is sztem..De azért elfogadnám ennek a tudását annak a gatyájában...:D
  • 0ppika
    #4
    " készülék szállítása 450 eurós nyitóáron a mai nappal kezdődött"


    csak azt nem értem miért nem a nagyobb felbontású kijelzőt rakják bele (meg az n95be is), ami az n80ban van ...