203
A \"kistesó\", aki leverte az N95-öt...
  • theprob
    #83
    Helló emberek!
    Segítenétek nekem abban hogy külfölről érdemes-e telefont rendelni, ha igen akkor adjatok plz linket én vmi ázsiaira gondolok, mert ott olcsók az árak, vagy ha van európai olcsón az jobb lenne. Nekem is n82 kéne csak jelenleg nincs annyi pénzem hogy itthon vegyem, szal írjátok plz, hogy érdemes-e rendelni külföldről, mert ha pl. a töltők dugasza, a tfon szoftverének nyelve, stb. nem lehet kicserélni vagy nem jó akkor ugye már most nem jó, de ha tévedek akkor javítsatok ki plz. Előre is köszi a helpet.
  • Pipör
    #82
    Privát ment
  • AdamT
    #81
    tud mondani valaki vmi oldalt ahol lehet N82re n-gage játékokat progikat meg témákat letölteni?
  • TrIp
    #80
    akkor én örülnék a helyedben :)

    amúgy a gyári fülhallgatót már nem is említem, hogy botrányos...
  • Jerry Lewis
    #79
    Az enyémben a memória kártya:
    Nokia 2.0 GB micro SD

    És kiválóan kezeli a teló
  • TrIp
    #78
    nemtudom nektek milyen memkari volt hozzá (mármint a telefonhoz), de az enyémre annyi van irva hogy 2gb micro sd és semmi több. nem mellesleg feltűnt hogy marha lassú a cucc, leteszteltem kártyaolvasóban és fele olyan sebességű mint az ugyanekkora kingstone kártyám... ennyit erről. azt hittem 80papírban benne van egy normális memókari is, nem hiszem el hogy ezen kell spórolni... vagy lehet hogy ahol vettem csupán jószándékból kicserélték.
  • Tinman #77
    Mobile XT HU
    16,900 Ft bruttó

    Vicc áran van és kiváló cucc! Nekem már legál ^^
  • Tinman #76
    Ja-ja... heti egy laza ezrest simán beleteszek a kocsiba.
    Hihetetlen mennyire nem ismertem eddig a saját megyém :-D
  • Jerry Lewis
    #75
    én ugy vagyok vele hogy a lényeg hogy én nem fizetek érte egy egytlen egy forintot sem atöbbi nem érdekel.
  • TrIp
    #74
    a garmin nem ingyenes... más kérdés, hogy nem fizetünk érte :P
    egyébként tényleg jó kis program, ma fogom kipróbálni élesben :)
  • Jerry Lewis
    #73
    Nekem a garmin navigáció van az N82 őn magyarország térképpel ingyenes hangosan is navigál és sok sok mindent tud semm baj vele magasan kiváló.
  • laci 700
    #72
    bocs! félreértettem:D
  • 5c0rp330n
    #71
    .. szvsz ha benne hagyott annyit a zsebében, az azt jelenti, hogy annyival kevesebbet fizetett. és le is írta, hogy miért: rövidebb utakat ajánlott, mint amiket eddig használt. nemtom mi nem volt érthető..
  • laci 700
    #70
    helló!
    "A GPS miatt a teló már simán 30 ezret benne hagyott a zsebemben a rövidebb útjaival :-D" 30 Ft-t fizettél eddig a GPS-ért? Miért netről használod? töltsd le a térképeket és rakd rá a kártyára. PC SUITE progin belül van hogy "Térképek letöltése". teljes országtérképeket lehet letölteni és nem is foglalnak sokat... és nem kerül pénzbe!
  • Tinman #69
    Na kérem... 4-5 hónap folyamatos nyúzás után sem változott a véleményem.

    Tegnap apósom vett egy N95-öt, nagyon kevéssel de gyengébbnek hoznám ki az övét.

    Mert: Böszme. Ízlések és pofonok, de böszme és gagyi műanyagérzése van a cuccnak. Este csináltunk képeket, értelemszerűen az N82 győzött. Nappal már csak minimális különbségek vannak.

    Az N95 GPS-e pontosan olyan fürge és pontos, mint az N82-é.

    Nem tudom máshol kiemelték-e már, de ha nem akkor majd én... az N82-ben nincs infra. De minek is lenne?
    N95-ben sem értem... az infra a múlt, ráadásul emiatt az N95 hangszórió a készülék 2 oldalán helyezkednek el, emiatt picit monóbb érzésűnek tűnik kiahangosítva pl. egy avi.

    Sebességban az N82 picit gyorsabb, viszont multitaskingban csúnyán elveri az N95-öt.

    Nem is értem, hogy aki GPS-es,WLAN képes, 5 MP-es telefonban gondolkodik az miért választja az N95-öt.
    Ahogy nyomkodtam a gombjait néha elég komolyan recsegett, ropogott a cucc.

    N95 mellett szól a normális méretű billentyűk... DE!
    A gyakran használt 2 felső jobb és bal oldali gomb nagyon gáz... nehéz benyomni olyan vékony... após azt hitte díszítés :-D
    A csúszka pedig SZAR! Az ilyen flippes telefonok csúszkája az Achilles ínak királya... szörnyű. Érzed, ahogy minden egyes csúszással csak kopik, lazul, kopik, lazul... agyon kéne lőni aki kitalálta. :-/

    A GPS miatt a teló már simán 30 ezret benne hagyott a zsebemben a rövidebb útjaival :-D
  • TrIp
    #68
    egyébként ha valakit érdekel akkor 80papir volt egy gsm boltban a blahánál... megadom a nevét esetleg pmben. blacket vettem és 2 gigás kártya volt hozzá
  • Cukros
    #67
    hát volt nekem Iphonem (nah eröl nem si beszélek nekem egyáltalán nem jött be) is nokia n95 és n95 8gb majd kicsit késöbb lg ku 990(nem is értem hogy akor miért vettem meg)és utána jöt nekem az n82 és mit ne mondjak nagyon jo!!!!maradok n82 nél
    azon belül az n82 nem naon tecik de viszont a tudása nagyon jooo pl 1 percen belül gps (gamrmin xt)meg mondja hogy hol vagyok MÉTER PONTOSÁGGAL (szol a #31 irt embernek) nah meg a vaku attol még most is ámulva lesem hogy 1 mobil mire képes sötétben is!!
    a gyorsaságra mondva egy szintü a n95 höz de viszont több alkalmasát kibir pl megy a gps, küldök bluetooth on, megy a wifi töltök le zenét
    és még sms-t irtok és egyáltalán nem lassulbe nah jo 1 picit!! de ezt má az n95 egyszere enyit nem biirrrr!!
    logikus hogy az n82 nem a rendszer-memoria 90mb míg az n95 é csak 15mb
    nah szoval enyi tömören
  • Pipör
    #66
  • Jerry Lewis
    #65
    Az N82 őn a garmin navigáció kitűnően megy meg a többi dolodg is kiváló minden egyben van csak egy rövid számolás sokan mondják hó 80 ezer ft milyen drága stb stb egy telóért akkor én meg mondom hogy aki hesználja a zenét a fényképezést a videózást a navigációt a netet stb stb annak egyben van minden külön lenne akkor egyik zsebben ez a másikban az a harmadikban amz ez szánalmas dolog hobby szinten fotózáshoz kiváló é, a vdeója is pipec stb .
    szóval egy
    alap telefon mondjuk 20 ezer ft
    digitális fényképező minimum 5 megapixeles kb.30 ezer ft
    egy mp3 lejátszó 20 ezer ft
    egy valamira való navigáció 40-50 ezer ft
    videó kamera 40-60 ezer ft
    tehát más most jócskán sok pénzbe kerül és minden zsebed foglalt lesz nem semmi elgondolkodni hogy akkor mi a praktikusabb ésaz olcsóbb a mindennapi használatra.

    ez van ezt nem lehet megcáfolni csak az irigy ember mondja hogy drága stb stb aki meg nem használja ki ezeket a dolgokat az meg ne vegye meg ennyi.

    mondjuk engem nem nagyon érdekelnek az ilyen meberkék.

    egy szóval király a teló
  • TrIp
    #64
    megvettem tegnap én is, hát mit mondjak... nem bántam hogy ezt választottam az n95 8gb helyett. ilyen telóm, sőt még ilyen pda-m sem volt... a top5-ben ott van a telefon az biztos, egy iphone meg elbújhat mögötte de nagyon nyugodtan!
  • laci 700
    #63
    #56 (Nem, ha rárakod a térképeket a mobilra! ha netről használod akkor igen)
  • Süti86
    #62
    A GPS-ben fizetni kell a navigálásért?
  • Jerry Lewis
    #61
    minden kiválóan működik 10.20 másodperc alatt bejön frankón. mejdnem 400 megaherces proci van benne 128 megás ram-al. gyors mint állat. egyenlőre progik nincsenek fent csk az amik benne vannak gyárilag. még nem jutottam el odáig. nem rég van meg és elég sokat melózom ugyhogy kevés az időm de rajta vagyok és nyüstölöm rendesen. eddig kivá a teló.
  • Pipör
    #60
    Ahham muszáj már lecserélnem az N73 Me-t nagyon lassú néha :S

    mit vettél észre rajta gyorsan bekapcsol? az N73 ra 1-2 percet kell várnom szinte, hogy bekapcsoljon:S Mekkora kártyával használod? :) milyen progikat használsz? GPS műxik rendesen ?:)) bocsi csak türelmetlen vok :)
  • Jerry Lewis
    #59
    Akkor hajrá pipec teló nagyon király de szerintem feketében a csúcs, de nyilván ez szubjektív. telóim voltak

    motorola, ericsson, nokia sok volt, sony ericsson S700, K750, K800, és most N82. Hobby fotós vagyok és az eddigi telóimmal is meg voltam elégedve de sajna tönkre ment a K800 és most váltottam bagyobbra a fényképezés terén meg még amit tud a teló az se kutya ugyhogy remélem egy darabig bírja majd a strapát.
  • Pipör
    #58
    Én úgy fogom venni egy részt mert kell előfizetés másrészt mert olyan telót akarok :))
  • Jerry Lewis
    #57
    Nyilván a 2 év nokia garis az igazi de sajna sokba kerül én most mint írtam 1 éve sgarival vettem az is valami de az eladóhoz kell vinni ha gond lesz és ő küldi a naygkernek és ugy a nokia macerás de a lényag hogy legalább 1 év gari van. az alatt kijön ha gondja lesz mert én mint minden telómat ezt is ki használom rendesen szinte minden paraméterét.

    Csak ezt nem értem hogy a pannonnál 100 ezer és ráadásul meg kell kötni magad előfizura nem semmi de ha valakinek igy is megéri akkor tegye.

    Amugy tényleg nagyon királyul néz ki feketében sokkal de sokkal jobb mint fényesen stb stb.
  • laci 700
    #56
    Azért megy fel a netre hogy letöltse a térképeket de utána ha jól tudom törli. A Nokiának van egy programja a PC Suite-n belül amivel le lehet tölteni teljes országtérképeket és rárakni a telóra és akkor nem használ netet a mobil!
  • Pipör
    #55
    azért mert a nokia maps az fizetős tehát felmegy a hálózatra am ha olyan gps progit akarsz hogy beszéljen vagyis mondja hogy a köv kereszteződésnél fordulj... szval ezért fizetni kell
  • mrzoltan
    #54
    Nekem is nagyon tetszik a teló.Csahk vmit nem értek a a mobilarena tesztbe azt írták fizetős a gps?
    Nem nagyon értem,hogy miért kell fizetni?
    Amúgy még 1 kérdés,ne mvolt még soha s60-as telóm.
    .exe kiterjesztést tudja kezelni?
    (gps miatt,új software)
  • 5c0rp330n
    #53
    138k? :o
    az hatalmas rablás :)
    állítólag 2 év hivatalos Nokia garanciával is már 90k körül beszerezhető, ha ilyet venném, én biztosan úgy venném, bolti gariban nem bízok, főleg nem ha pár hónapot adnak.
  • Jerry Lewis
    #52
    Nokia boltba pl: Fehérváron 127 ezer ft az N82 Pannonnál 100 körül van. Pesten láttam 138 ért sőt még drágábban is én 80 ért vettem 1 év garival függetlenül minden tartozékkal együtt 2 gigás kártyával együtt és feketében. Nagyon királyul néz ki feketében nem ugy mint simán fényesen úgy nagyon csúnya. Szóval oltári árkülömbségek vannak nem semmi.
  • Pipör
    #51
    :))
  • Attila8805
    #50
    Az enyémet is légyszi:D
  • Pipör
    #49
    oks akkor cserélem!
  • Tinman #48
    Nekem rendesen megy, igaz csak wifi-vel próbáltam eddig.
  • lovaszi
    #47
    Hi! valaki nem tudjamiért nem tudok a telon youtube on videókat nézni? másnak is vannak gondjai ezzel? és nem tudték olyan oldalt ahonnan cuccokat lehet rá leszedni. amugy király a telo!
  • Pipör
    #46
    Megéri lecserélni erre az n73 Me-met?
  • thegodmode
    #45
    Hello, eladom Pannonos N82-esemet! (made in Finland) kb 10 hó garanciával, hátulján még gyári védőfóliákkal, dobozában tartozékokkal (2GB microSD + füles + töltő + CD-rom + TVkábel...stb) 75.000,-Ft-ot kérek érte. Átvétel Budapesten. Ide írj: [email protected]
  • Tinman #44
    Kevered te is, mint az SG-s cikkíró.
    N-gage játékok egyelőre nem futnak el rajta, csak a Nokia N-gage 2 szolgáltatása megy. Értelemszerűen ezeket a nokia oldaláról tudod beszerezni, egyelőre demók vannak.

    A telefon 3D-s képessége amúgy lenyűgöző, bizony szebb dolgokra képes, mint anno az N-gage.