44
  • Tomi613
    #44
    És még csak nem is kapható itthon a P5K3 Premium integralt rammal
  • lee56
    #43
    Arról már nem is beszélve hogy AM2-ben több mint 2 év is benne lehet, ha okosan vásárolsz, és fejlesztesz...

    Szóval jó volt az időzítésed irkabirka :)
  • Jonah
    #42
    na ja, az egyiken meg prémium van írva, tehát jobb mint a "mezei" deluxe :-)))
    meg több rajta a plecsni... húúúáá, magömlééés :-))))
    És bele megy a quadro, ez már aztán kiveri a biztosítékot is a nagyinak is :-))))))

    xD
  • Jonah
    #41
    " azert mert az en alaplapomon, ASUS P5K3 Premium, integralt 2Gb DDR3 memo van, vagyis (sajnos) NEM bovitheto. Egy evig kb. biztosan eleg még, aztan persze le kell majd cselejem. Jatekhoz meg a video kari memoja szamit jobban..."

    Hozzáértés mekkája ez már :-)
    Szóval: a P5K3 egy csicsás sz*rhalom, jó pénzért, idiótáknak. Akkor már inkább egy deluxe, és az legalább bővíthető... A te alaplapod is csak O.C. módban tud 1600-at. Megjegyezném, hogy még egy jó darabig a DDR3 nem lesz jobb mint a DDR2 de még a DDR-el is kb. ugyanez a helyzet. A miértre egy válasz: lehet bármilyen interfészed, ha az interfész túloldalán ugyanaz a lassúnak mondható elemi memóriacella áll. Tudod, az információkat sem a szél fogja vinni a cellából az interfészbe, annak is van késleltetése. Logikusan, gondold végig: DDR időzítéseihez és alapfrekijéhez képest a DDR2 megemeli a frekit... cserébe nagyobb késleltetéseket rak bele. Aztán jön a DDR3, a képlet ugyanez. Maga a DDR2 és a DDR3 standard protokollja kb. egy az egyben ugyanaz mint a DDR. Csak az időzítése másabb meg a PHY layer leírása a magasabb frekvenica miatt.
    Azon felül 2G már a vista alatt is kevés, ha valami normális game-t indítasz el. Sőt, a Crysis nagy valószínűséggel szét fogja swappelni a vinyóidat, oda úgy olvastam 4G az ajánlott.

    okostojás...
  • Sanyix
    #40
    Haggyadmá, nagyobb a megaherc, és akkor gyorsabb. Biztos p4-et is vett emiatt :D
  • M0RN1NGST4R
    #39
    sztem dobd a p*csába azt a szar deszkát és szerezz be egy sli-s rendszert.
    1 darab ultra mégsem olyan menő, mint 2.
  • Keldor
    #38
    Váltsatok már témát végre... mint az oviban...
  • dez
    #37
    Balek vagy... :)
  • DrFantastikus
    #36
    ''menő a az a masszív passzív hűtőborda a lapon:D lol... integrált ddr3ról se sűrűn hallottam... mennyi egy ilyen alap? 90? 100?''

    kb.790 euro.
  • AgentKis
    #35
    http://prohardver.hu/teszt/ddr2_versus_ddr3/konkluzio.html

    Ha jobban nem is, de kb. ugyanúgy...
  • samuzsolt
    #34
    menő a az a masszív passzív hűtőborda a lapon:D lol... integrált ddr3ról se sűrűn hallottam... mennyi egy ilyen alap? 90? 100?
  • who am I 7
    #33
    Akkor már csak doktor lehet, ha ott a nevébe a doktor...idiot..
  • DrFantastikus
    #32
    irta Jonah : ''Amúgy ha teljesítmény kell, biztos nem a DDR3 még a nyerő... Jha, majd elfelejtettem... 4G mem már nem fért bele ? :-)))))''

    >>> azert mert az en alaplapomon, ASUS P5K3 Premium, integralt 2Gb DDR3 memo van, vagyis (sajnos) NEM bovitheto. Egy evig kb. biztosan eleg még, aztan persze le kell majd cselejem. Jatekhoz meg a video kari memoja szamit jobban...
    >>> Ha tudsz adj lecci egy linket ahol a ddr2 jobban teljesit a trsztekben mint az 1600 MHz DDR3... ???
  • eto demerzel
    #31
    1xru. ott van a neveben doktor. amugy meg mind1 milyen gepe van es hogy menyit keres. senki sem lesz gazdagabb vagy szegenyebb tole.
  • drizzt1666
    #30
    árulja a testét :D
  • Bith
    #29
    Én arra lennék kíváncsi, hogy mit dolgozik, hogy ilyen sok értelmetlenül elbaxható pénze van.
  • dez
    #28
    Jól írtad, a DDR2 '1066MHz' órajele 533MHz.
  • dez
    #27
    Még a saját nevét sem tudja rendesen leírni. :P
  • dez
    #26
    "Mert azért jöttem át az AMD_től, mert évente váltanak tokozást, én meg nem akarok évente új gépet venni..."

    Ughh, ne zavarjon, hogy Intelnél hiába azonos a tokozás fizikailag, ha állandóan új chipset kell. Vagy szerinted azt át lehet forrasztani az alaplapn?
  • Jonah
    #25
    szerintem meg csak arc. Egy álmot írt le, aztán úgy gondolja, mindenki benyalja. Amúgy lol az ürge. Itt végülis szabadon mond azt amit akar, anélkül, hogy bármi hitelét kellene adnia.

    Amúgy ha teljesítmény kell, biztos nem a DDR3 még a nyerő... Jha, majd elfelejtettem... 4G mem már nem fért bele ? :-)))))
  • ddt500
    #24
    Szerintem DrFantastikus csak azért ír ide, hogy kérkedjen a gépével.
  • kvp
    #23
    "4xRaptorX in Raid0"
    Ezt erdemes lenne lecserelni raid1+0-ra, a sebesseg nem minden, ilyen adamennyisegek eseten erdemes az adatbiztonsagra is figyelni.

    "INTEL QX-6850, ASUS P5K3 Premium with 2Gb DDR3 memo.1333Mhz_oc.1600Mhz"
    Helyesen: INTEL QX-6850 1333Mhz, ASUS P5K3 Premium, 2Gb DDR3/1600Mhz
    Ha valaki a sajat hardveret sem ismeri, az azt jelenti, hogy boltban vette keszre szerelve. Viszont igy nem igazan hiteles egy hardveres forumon.
  • Caro
    #22
    Rosszul mondom, mert a sima DDR-nél is már duplázott jelöléseket használtak. Szóval 200 MHz szemben 267-el.
  • Caro
    #21
    Az még mindig csak 400 MHz-es órajel, szemben a DDR2 533-ával. Mellesleg a DDR2 is húzható még. Persze hosszabb távon nyilván a DDR3 lesz a nyerő.
  • DrFantastikus
    #20
    ''Mert pl. az 1333-as DDR3-ad latency-je rosszabb, mint az 1066-os DDR2-é? ;)''
    > nalam a DDR3 7-7-7-20 -al mennek, 1600Mhz-en. Atomstabil a rendszer, a teljesitmenye kb.40% -al nagyobb mint a legprofibb DDR2-e ! ! !
  • Caro
    #19
    Mert pl. az 1333-as DDR3-ad latency-je rosszabb, mint az 1066-os DDR2-é? ;) Amellett messze nem éri meg. Nálam az alapelv, hogy annyiért nem veszek egy alkatrészt sem, amennyiért már egész gépet is lehet venni :)
  • csimpok
    #18
    Viszont ahogy látom a monitorral spórolt, 30"-osok is vannak :o
  • fixpont
    #17
    Ez csak igazi torol metszett magyaros irigyseg a reszukrol.
    Viszont aki meg a konfigjat kiirja alairasnak az meg az igazi torol metszett magyar sznob.

    Hehe, most jol megadtam mindenkinek egy HSZ-en belul, es legbelul mindenki tudja, hogy igazam is van. :-)
  • DrFantastikus
    #16
    ? Miért ? Ha már valakinek van pénze és megvehet mindenbol a legjobbat, az 'birka' ???
  • Sanyix
    #15
    Ugyan, nem mindenki olyan birka álomfogyasztó mint te...
  • DrFantastikus
    #14

    az a 'Magasságos'.
  • Szega87
    #13
    bekell ruháznom egyre, ki ad rá pénzt nekem?:D
  • mikloss
    #12
    Látom neked se 2Ft-os konfigod van... Mindenből a legdrágábbat, neked tényleg nem számít az ár/teljesítmény arány csak a TEÉJESÍTMÉNY minden áron!! pff ultra...
  • shabba
    #11
    Akkor majd lesz új foglalat, mivel a Nehalem egy teljesen új processzor fejlesztés lesz. Ahogy pl. anno a Core2 is teljesen új volt a Pentium 4-hez képest. A Penryn csak kisebb ráncfelvarrása a Core2 fejlesztésnek.
  • DrFantastikus
    #10
    ''hogy az amdnek akkor is jobb az ár/teljesitmény mutatója?''

    >>> UGYANmár, kerem, nem nezzuk mi (?) az árát...
  • M0RN1NGST4R
    #9
    mikor jönnek az amd fanboy-ok, hogy az amdnek akkor is jobb az ár/teljesitmény mutatója?
  • DrFantastikus
    #8
    + meg_egy_pelda : ASUS P5K3 Premium = LGA775 Intel® 45nm Processor Ready
  • fixpont
    #7
    Akkor csak egy peldat, a hires ASUS P5B Deluxe:

    LGA775 Intel® 45nm Processor Ready
    This motherboard supports the latest Intel 45nm CPU which introduces new micro-architecture features for greater performance at a given frequency, up to 50% larger L2 caches, and expanded power management capabilities for new levels of energy efficiency.
  • mikloss
    #6
    Én meg valahol úgy olvastam, hogy 2008 közepe-vége felé új tokozás lesz.
  • fixpont
    #5
    Maradni fog a tokozas, sot, en ugytudom a 965 es a 975 chipset csaladdal es a legtobb ilyen alaplappal is mennek.