220
  • Mike
    #220
    nohát akkor én 1990-ben 18 voltam te meg 8

    tehát amikor vki burzsojozik, az bizony kommunista
  • Rudymc
    #219
    25
  • Mike
    #218
    én 35, te?
  • Rudymc
    #217
    Tudod Mike, túl hevesen reagáltál a BURZSOÁ szóra.... hmmm....
    Netalán te is egy BUR...köhhm, izé szerencsésebb csillagzat alatt születtél?
    Gratulálok!
    Csak azt nem tudom, akkor mit keresnek itt a beírásaid.
    Azt pedig egyenesen sértésnek veszem, hogy le kommunistáztál.
    Hány éves vagy?
    Mert még a 8 éves unokahugom, aki távolról sem élt abban a korban, tisztában van a szó jelentésével.
    Persze nem vehetsz inteligenciát a pénzedért, úgyhogy gazdagon de h...én halsz meg jóbarát.
  • Mike
    #216
    ezért mondtam azt, hogy az elmaradt hasznot hajtogatni ebben az esetben, olyan mint amikor fizetni kell a sült hús illatáért
  • Mike
    #215
    na megint egy burzsujozóü kommunista
  • Rudymc
    #214
    Ohh kis korrekció az iméntihez:

    AKI MÁST MOND, AZ HAZUDIK, VAGY BURZSOÁ
  • Rudymc
    #213
    Hali all

    Egyszerre olvastam el az utolsó 100-120 hozzászólást. A szemem kiégett, met egy 20 kilós 17'-os téglát kell néznem, és nem egy szembarát tft-t.(Megérte, bár nem könnyü az anyag, de segített a sok nemzetközi kifejezés ismerete, amik ráadásul mindíg jó irányba szálltak.)
    !NEM TELIK TÖBBRE!

    Szeretnék vége egy gépet, amin futnak a cuccok, amiket futtatnék már egy ideje.
    !NEM TELIK TÖBBRE!

    Szetetnék olyan fizetést, amiből vehetnék jogtiszta cuccokat, meg faszányosan odabaxósan dúúúrva gépet. (250e nekem elég lenne)
    !NEM TELK TÖBBRE!

    Meg szeretném venni a kedvenceim lemezeit (visszamenőleg is!), kedvenc filmjeimet.
    !NEM TELIK TÖBBRE!

    Szeretnék egy Winnfost, amit nem kell ujraraknom 3-4 havonta!!!
    ???NEM TELIK TÖBBRE???

    Szeretnék játékokat, amikben nem kell megútállnom kis kocsog csíterek miadt. (Miért raknak csíteket?)
    ???NEM TELIK TÖBBRE???

    Szeretnék törvényeket, amik lehetőé teszik, az ártatlanoknak is legyenek jogaik, a gazdagoknak kötelességeik.
    ???NEM TELIK TÖBBRE???

    -Folytathatnám reggelig, de a villanyszámlára is alig telik, úgyhogy ...

    -Én gyakig vagyok a xarban és szeretnék kimászni belőlle!
    -Másoknak bokáig sem ér, de élvezettel dagonyáznak benne, utánna a fejemen
    törlik tisztára a bőr topánkájukat.
    -Most őszintén MÉG ÉLVEZNEM IS KELLENE A DOLGOT?

    -LÓFAXT ÉN LETÖLTÖK ! ! !
    -AKI MÁST MOND, AZ HAZUDIK
  • kecskeszeme
    #212
    Sikerült a leglényegtelenebb részletet kiragadnod, gratulálok.
    Csak nem politikusnak készülsz?
  • kecskeszeme
    #211
    Ezt most komolyan nem érted!? Talán túl sok ASVA't szedtél be... Íme egy példa, hátha segít:
    1. eset: (megint csak) Pistikének nincs elég pénze, hogy megvegye az 5ezer Ft-os CD-t, így nem is veszi meg + nem is tölti le > senki nem keres rajta semmit.
    2. eset: Pistikének nincs elég pénze az 5eFt-os CD-re, így letölti mp3-ban > senki nem keres rajta semmit.
    Mi a különbség a két eset között? Az, hogy Pistike közben esetleg annyira "belezúg" az 5eFt-os lemezbe a letöltött mp3 alapján, hogy elkezd gyűjteni és 3 hónap múlva megveszi az 5eFt-os CD-t, amit amúgy le se szart volna, ha nem tudja egészében meghallgatni.
    Anyagi kárt akkor okozna a letöltésével, hogyha amúgy megvenné 5eFt-ért a lemezt a boltban, ha nem tudná letölteni. De, akinél ez a helyzet, azzal amúgy is igényességi problémák vannak... Mert, ha akarok valamit és a pénzem is megvan rá, akkor nem a gagyi mp3-at választom.
  • lcee
    #210
    nyilván azért sztrájkolnak a szellemi szerzők mert sokat kaptak eddig is
    nem ők mászkálnak a hollywoody bulikban és a kaszinókban pénzt szórni gondolom

    pedig ők a "szellemi alkotók"
  • Pluskast
    #209
    De ez nem így van. Eleve azzal okoztál vagyoni hátrányt, hogy úgy töltöttél le akár egy zenei cd-t/dvd-t videot, játékot stb, hogy azt nem boltban vetted meg (akár netes rendelés révén) és nem fizettél érte egy kanyit sem. Az árban nem csak a kiadó haszna van benne hanem az az x forint is amit a kiadó a termék szellemi alkotójának "vissza fizet". És ez teljesen független attól, hogy te most azt a bizonyos terméket amúgy is megvetted volna vagy sem. Olyas valamit töltöttél másoltál le amiért a jog szerint fizetned kellett volna.
  • Totja71
    #208
    szep osszefoglalo volt, gratula, kb en is igy latom
  • Mike
    #207
    lövésük sincs a dologról, szokás szerint
  • Wittgen
    #206
    Most sassantottam meg az M1 hiradójának a lefoglalásokkal kapcsolatos részét.

    Mily meglepő, ők már milliárdos nagyságrendű károkozásról beszélnek.
  • Epikurosz
    #205
    Az izmozást, legalábbis a szoftverek terén könnyen le leeht törni:
    Ha az állami, önkorm. intézményekben Linux lesz és társai, az kigyűrűzik a versenyszférába is, ugyanis ott vannak a közbeszerzések stb. stb. és mindjárt átáll a piac is a Linuxra.
    Az állam meg csak spórolna ezen, így az adófizető is.

    A zene és más szarokkal kapcsolatban már leírtam: régen a zenész, a színész, a csepűrágó egy kalappal járt körbe. Ma ezek a gecik lettek az urak, hun vannak már a bárók, grófok, hercegek, akiknek ezek nyalták a talpát?

    A másik: van egy közös kulturális közeg, kultúrkincs, amely nélkül ezek a drága kultúrcuccok nem jöhetnének létre.
    Az album árából kérem én is a jussom, mert pld. egy szójátékom vagy rímem az együttes, a műsorszerkesztő, az utca embere felhasználta.

    (c) Epikurosz, 2007. Minden jog fenntartva, a szomszédosok is!
  • Mike
    #204
    Pistikénél ez esetben a hörcsög effektus lépett fel, élő ember nem hallgat meg 2-300 albumot havonta
  • lcee
    #203
    azzal mennyi vagyoni hátrányt okoznék ha a lefoglalt gépeket lopnám el
    akkor a gépek ára + 200millió?
    Mert akkor eladom és veszek a Rózsa Dombon egy házat:)
  • kecskeszeme
    #202
    Ebben teljesen igazad van!
    Szerintem az itt lévő közösség simán jobban működtetné ezt az egész szart, mint ahogy a jól fizetett urak/hölgyek a különböző zsíros állami pozícióikban.
  • kecskeszeme
    #201
    "jelentős vagyoni hátrányt okoztak"
    Ezt kéne már elfelejteni, mert ez baromság.
    (Egy kicsit másképp megközelítve, mint amiről a cikk szól:) Attól, hogy Pistike nem tudja letölteni az xy zenei albumot, attól még nem fogja megvenni az üzletben 4ezerért... Ebből adódóan nem okozott vagyoni hártányt senkinek a letöltéssel. Ezzel nem azt mondom, hogy amit Pistike csinál (letölt) az helyes, de nem kéne olyan dolgokat ráverni, amik nem valósak.
    Mellesleg több tanulmány is kimutatta már, hogy Pistike talán 2-300 zenei albumot is letölt havonta, ugyanakkor 6x annyit költ eredeti zenei kiadványokra, mint egy "átlagpolgár", aki nem warezol. És jó eséllyel éppen az "illegális" letölségei által szerez tudomást azokról a lemezekről, amiket végül a boltban megvesz.
    (ui.: Elnézést minden Pistike nevű sg.hu felhasználótól :))
  • lcee
    #200
    JÓZSEF ATTILA
    (új köntösbe öltöztetés)

    KEDVES JOCÓ!

    De szeretnék gazdag lenni,
    Egyszer eredeti dvd-t venni,
    Jó ruhába járni kelni,
    S ötezerért extra kiadást venni.
    Mig az extrákat nézegetném,
    Új dvd-m kezelgetném,
    Dicsekednék fűnek fának,
    Mi jó dolga van Attilának

    csak a komolyság megtörésére:)
  • Mike
    #199
    jogalkótókat csak az érdekli, hogy lehet a népből még több pénzt kipaszírozni, meg talán a saját zsebük
  • lcee
    #198
    Ja és a jogalkotók is beleolvasgathatnának néha a fórumba mert több (jó)ötletet kapnának itt mint azoktól akik lefizetik őket.

  • lcee
    #197
    Hi!

    Én személy szerint nagyon sajnálom a kiadókat és a sok gazdag f@szt akik megjogsértettek lettek és nem lesz pénzük hogy a feleségüknek is vegyenek egy bentlit be kell érniük egy porschéval:)

    talán el kell gondolkodni hogy mi mennyi???
    Tudnám nekik ajánlani a családtámogatási irodákat hogy hány ember áll sorban, segélyért.
    Pont leszarják hogy megvegyenek egy dvd-t is, de ha van otthon gépe akkor letöltik. És akkor aztán akkora kárt okoz hogy belegebed a sok kiadó.
    És persze ha nem lenne mit letölteni akkor bizony nem nézne filmet
    mert ha nincs pénze kennyérre majd pont lesz 6000 ft ért dvd-t venni mert 2 lemezes meg extra kiadás(ami csak egy nagy parasztvakítás természetesen)
    Amugy meg ha jól gondolom a fizetős ftpken szerintem valószínűleg nem az anyagért kell fizetni hanem azért mert max sávszélességgel szdheted a cuccost, és nem a feltöltő 5 k-s sebességével.És nem kell 6 terrabájt anyagot a gépeden tárolni hogy tudj visszatölteni.
    Szerintem.
  • Mike
    #196
    miért görögöknél betíltották a videójátékokat egy időre
  • Mike
    #195
    de lehetne
  • Pluskast
    #194
    Mondjuk ez elég életszerűtlen:)
    Nem hiszem, hogy szerte a városban óra ellenőrök mászkálnak és azt nézik kinek milyen órája van:)
  • Mike at home
    #193
    ha én üvöltetem a zenét a kocsiban, és halljáák a buszmegállóban álló emberek, akkor én műsortszórok? :)
  • Mike at home
    #192
    sőt
    a törölt partición akár könyvelőprogram is lehetett, amivel a maffiának köynveltél
  • Mike at home
    #191
    tökigazad van
    ugyanez volt a példa a hamis rolex-szel
    van egy hamis rolexem, a hopp rendőr elkap az utcán, megűllapítja, hogy az órám hamisítvány (feltesszük most)
    ezelk után elveszik az órámat, sőt a bíróság kötelez, hogy fizessem ki egy valódi rolex árát (amiért cserébe persze megintcsak nem kapok semmit) A rolex pedig bilincses plakáttal riogat
  • Mike at home
    #190
    tehát mindeki bünőző, de én nem
    menniyre tipikus
  • formatuq
    #189
    Nem olvasom vegig, mert rengeteg a hozzaszolas, de a tiedevel egyet ertek.

    Lopott dolgot terjeszteni nem szep, de korunkban megoszlanak az etikai ertekek errol. Mondjuk mi, nem tartjuk buncselekmenynek, vagy nem tulajdonitunk neki akkora jelentoseget.

    De akik ezt penzert adjak tovabb, azokat en pl megvetem. Soha sem fizetem erte, es nem is fogok.
  • Cheesy
    #188
    Most kezdődik majd a nagyobb és nagyobb összegekkel való dobálózás, jövő héten már 2 miliárd HUF kárról lesz szó. A "valódi" és a kárként elszámolt különbözetét meg valami mocsok zsebre teszi.
  • Robi000001
    #187
    Szerintem ezen a fórumon mindenki elismeri, hogy ha valaki haszonért árulja azt, ami nem az övé az bűn.
    Ugyanúgy mint a kínai hamisított ruhák. Azok is másolatok. Azokból is valaki meggazdakszik. És nem az, aki megérdemli.

    Az ingyen megosztás az ami esetleg vitatéma... ill. a saját (nem haszon) célú letöltés.
  • gkalcso
    #186
    Itt az a bibi, hogy pénzt kértek a hozzáférésért
  • Robi000001
    #185
    Mennyi időbe tellne írni egy olyan programot, ami biztosítaná, hogy az adott zenét egyszerre csak 1 barát hallgassa meg. Kvázi egymásnak adogatnák kölcsön a lejátszási lehetőséget (mint a CD-t, csak gyorsabban). Vagyis lényegében nem keletkezne másolat (legfeljebb technikai értelemben, de az online zenehallgatásnál is megvan, meg pl. CD-s rázkodás-védelemnél is :)
    Változtatna lényegében bármit is ez a program? Tényleg számít bármit is az, hogy fizikailag többszörözés történik?
    Inkább azzal kéne foglalkozni, hogy mit érdemel a szerző, és megoldani azt, hogy akinek tetszik az alkotás, az egyszerűen és könnyen jutalmazhassa a szerzőt.
  • dronkZero
    #184
    Ja, egyébként könyvvel úgy van, hogy kézírással legálisan lemásolható. Fénymásolva, digitalizálva szerzői jogot sért.
  • HUmanEmber41st
    #183
    Addig nem lenne lopás, míg az adott mű nem sokszorozódna. Tehát ha fizikailag odaadod a könyvet a havernak, akkor ő azt nem másolja le, hanem elolvassa, és szépen visszadja. A CD-t meghallgatja (NEM másolja le) és visszadja. A torrenten viszont egyszerre több százan-ezren másolják, és vannak aki utána pénzért tovább adják olyannak, akinek nincs net elérése, vagy nem ért hozzá, stb. Ez viszont már lopás a javából, akárhogy is nézzük.
  • HUmanEmber41st
    #182
    A 200milla persze csak találgatás, hiszen a lefoglalt winyókon úgysem fognak találni semmit sem, ha megfelelően titkosítva van+ RAID..
  • magyarvok
    #181
    Ha veszek 1 könyvet, elolvasom, odaadom barátomnak, ő is elolvassa, az nem lopás, nem bűn.
    Ha veszek 1 CD-t, meghallgatom, átküldöm havernak, ő is meghallgatja, az lopás?
    Mert a torrent az ugyanez, csak 'kicsit' nagyobb mértékben.

    Akkor az miért is számít bűnnek?