64
Szal... (NEM nyúl hozzá! SQJ)
  • Gregorius
    #64
  • Basketbéla
    #63
    Hi. Egy olyan kérdésem lenne,hogy Lenovo T500 as notebook mennyire alkalmas a Sandbox 2 vel való munkára?
    proci C2D T8600 2,40 GHZ
    2-3 gm ram
    Ati mobility 3650 256 MB
    15,4 1680x1050

    Válaszokat előre is köszönöm
  • Gregorius
    #62
    Sziasztok!
  • Sephi
    #61
    Amugy az ilyen jatekfejleszto cegeknel mit jelent az hogy felvesznek mint Tesztert ?
  • HUmanEmber41st
    #60
    Hókusz- pókusz topig emelkeggyé'
  • HUmanEmber41st
    #59
    Én csak nagyon szeretnék játszani azzal, amit kitaláltam.
    Programozáshoz nem értek semmit.
    Remélem valahol találok valakit, aki esetleg hobby szinten összehegesztene valamit..Tehát itt nem kell új játékra gondolni, csakis 1 mod ra, 1 bazi nagy vizes pályával. Semmi terra, semmi domborzat, csak jó nagy köd :D
  • BBird
    #58
    Akiket ismerek, játékfejlesztőket - mind el vannak havazva. Sorry! Nem könnyű szabadidővel rendelkező fejlesztőt találni.
    (Ha csak nem azok, akik még az általános iskolát vagy középsulit nyomják, és állandóan arról álmodoznak, hogy micsoda játékot csinálnak majd. És ezért sokszor azt is állítják magukról, hogy játékfejlesztők. Na ilyenekkel nem szabad foglalkozni.) :-)
  • HUmanEmber41st
    #57
    Ha már van benne 2 mozgatható-kormányozható repülőgéphordozó, meg 1-1 tengeralattjáró, talán össze lehetne hozni 1 pályát..
  • blackgamer
    #56
    google segítségével, de ezekkel általában csak skineket, modelleket lehet cserélni, pályát szerkeszteni, esetleg mission-t írni
    a játék forráskódja nem nyílt, ezért mást nem hiszem hogy lehet kezdeni vele
  • HUmanEmber41st
    #55
    Hogy miket? :D
    És hol keressem? földön, vízben levegőben? :D :D
    Azért hátha van valami az EA oldalán..talán..
  • HUmanEmber41st
    #54
    És te sem ismersz valakit(ket), aki beszállna(nának) egy kis Battlefield mod készítésbe?
  • BBird
    #53
    Kire gondolsz? ;-)
    Csak mert én is ott vagyok. ;-)
  • blackgamer
    #52
    próbálj esetleg mod tool-okat beszerezni és hátha elindul valami
  • HUmanEmber41st
    #51
    Szomorúan hallom.
    De valahogyan terjeszteni kellene, hátha egy programozó csapat jobban ráakadna. Sajna nem tudok angolul, így külföldieknek nem tudom terjeszteni, és nem ismerek programozó csoportokat, se magyart, se külföldit.
    Azt hittem itt talán...
  • blackgamer
    #50
    erre a hozzászólásodra is válaszolva
    jó dolog lenne meg minden, már voltak próbálkozások, pl. ogre topikban
    csak kevés ember jut el olyan szintre hogy érdemben tudjon tenni az ügyért, én sem vagyok azon a szinten, csak álmodozok leginkább
  • HUmanEmber41st
    #49
    Ha valaki összerak 1 modot,( a játékszabályokat és a kinézet tervezését vállalnám) igencsak ismertté válik, és sokszor megesik, h a mod sokkal jobb, mint az eredeti game ( lásd C.S. 1.6, még mindig a világon az egyik legnépszerűbb gamma, persze a Battlefield sem szégyenkezhet, de a Point of Existence mod sokkal jobb, mint az alap játék).

    Igazából minden modell megvan: repülőgépek, repülőgéphordozók, harcosok, fegyverek, amit ki kellene dolgozni az az AWACS, de a Desert Combat modban van 1 nagyméretű repülőgép ( nem emlékszem pontosan valami AC Gunship) annak a tetejére kellene "csak " 1 radart rászerelni, és már az is megvolna. Tengeralattjáró is van, 1 személyes, de a hordozható személyeket lehet bővíteni.
    Repülőgépekből, helikopterekből megint csak bőven van választék Battlefield-ben.
    Egyedül a rephordozó parancsnoki hídját kellene kidolgozni a különböző HUD-okkal ( hajóirányítás- kormányos állás, radar tiszt, és szonár tiszt
    ( ha a repcsik vagy helik tudnak kidobni víziaknát :D )

    Gyakorlatilag a mod 90%-a adott, "csak " össze kellene állítani...
  • blackgamer
    #48
    moddolás? az talán nem is olyan nezéz, biztos sok utility készül hozzájuk, esetleg érdemes lehet SG-s keretek között is szervezkedni

    szeretnék valami autós gémbe is belekezdeni, csak a 3D programozással hadilábon állok még...
  • HUmanEmber41st
    #47
    Azt hittem ismersz valakit, vagy éppen Te nekilátnál
  • Sephi
    #46
    Azt ugy elkepzelem hihi.

    Amugy kinek van itt ismerose aki ilyen helyen dolgozik?

    Mit csinal pl. egy Core Writer vagy egy Scripter?
  • blackgamer
    #45
    nem rossz

    én egy Call of Duty 4: Jurassic Park modnak örülnék
  • HUmanEmber41st
    #44
    Akkor ideflémelem:D
    Ha BF2-hez írsz ingyenes modot, azért sztem nem kell fizetni senkinek, de ebben nem vagyok biztos.

    Nem tudom, ismered-e BF 1942 ( a nagy előd ) Coral Sea nevű pályáját?
    Ott csak 2 repülőgéphordozó volt egy nagy tengeren, és a hajón folyamatosan "spownoltak" a repülőgépek, le kellett bombázni az ellenséges rephordozót. Persze ki is lehetett ugrani a hajóra, és expack-al és aknákkal is lehetett rosszalkodni, meg lelövöldözni a felszálló gépeket a saját légvédelmi ágyúból stb..

    Szóval ezt a játékmenetet lehetne modernizálni.

    A hajókat mozgathatóvá kell tenni, ( Desert Combat alá megcsinálták a modern rephordozók modelljét, modern repcsikkel)

    Így senki sem tudja, hol tartózkodik az ellenséges hajó.
    Fel kell szállnia 1 AWACS-al (radar felderítőnek), h a commander képernyőjén megjelenjen az enemy.
    Persze, ha az AWACS radarja megtalált, jelzést kap a parancsnok, ami alapján vadászgépeket lehet rávezetni az ellenséges AWACSra.
    Ha van radarjel, ki lehet lőni kisebb rakétákat, melyek felszaggatják a kifutópályát, stb. Ha van radarjel, elindulhat a nagyobb bombázó, ami már jó eséllyel a tenger fenekére küldheti a nagy hajót.
    És lehet indítani 3-4 személyes kis tengeralattjárót, amelyben a Special Force erők egy Laser-célravezető egységet visznek. Megközelítik, majd fellopakodnak az ellenséges hajóra és megpróbálják elhelyezni a lézer irányító egységet. Hagyni kell esélyt-időt, h ezt kikapcsolják ( a 'lá Counter Stricke :D) ha nem sikerül , akkor jön az ATOMCSAPÁS és vége a körnek. Persze ezt is a parancsnok lövi ki.
    A repülőgéphordozón term. van saját légvédelem, radarzavarás, lehet enginerrel javítani, stb.
    SZóval van benne hajózás, repülés, ( a kilőtt, és ernyővel az óceánba zuhant pilóták helikopterrel való kimentése) és persze kommandós tenyérnedvesítő bújkálós akció :D
    Én ezzel szeretnék játszani, legfőképpen hajózni:D zátonyokat kerülgetni, légvédelmizni...

    Nagy vonalakban ennyi.
  • ngcsnet
    #43
    Hmm, én is emlékszem rá, a képek alapján beugrott, mert a neve nem ragadt meg túlságosan bennem, tényleg jó játék volt.

    #40: Meglehet, bár nem ismerem őket, de szerintem nem értenek túlságosan ezek a vivo srácok a játék-készítéshez, legalábbis nekem ez jött le az ingyen-modell Hilux és C3 képek alapján, ja meg a menütervek és a 8-vertexes kóla-automata után.
    Én is tudok modellezni, mondhatni ezzel foglalkozom, de ettől még nem fog az ölembe hullani egy játék. Ezek a vivo srácok szerintem mégcsak ahhoz sem értettek, és elvárták azt, hogy ők mint projekt-vezetők irányítsák majd a programozókat. Illetve eredményt nem mutattak fel + a kérdéseinkre nem voltak képesek válaszolni, eltűntek, mert (remélhetőleg) észbekaptak 1-2 apai pofon hatására(miután külföldi híres game-oldalakon is kint voltak, több volt rá az esély, hogy valaki észreveszi) hogy ebből így nem lesz játék.

    Ja, és elnézést a kifejezésért, és hogy nem mutatok tiszteletet, de itt megtalálható a modderség legalja, aki játékfejlesztőnek nevezi magát.
  • hunbasser
    #42
    "-ez scak PS-re van a mienk meg csak PC-re"

    ez nem igaz,nekem régebben ez megvolt origiben pc-re.

    a pc-s verzióról itt egy bizonyíték is:

    Motorhead

    Category:

    Rally/Racing
    Released:

    -98 (Europe & USA)
    Publisher:

    Gremlin Interactive (Europe), Fox Interactive (USA)
    Platforms:

    PC och Playstation

    forrás

    és szerintem jó kis játék volt
  • Sephi
    #41
    Miert? Volt a varosban egy ipse aki nagyon sokkat jaccot C&C-evel. Kicsit ugy nezett ki mint egy zombi. Aztan ma a Blizzard-nal van...es a War3 creditnek ott a neve az elso 10-ben. Szal :D
  • Dragooon #40
    a garázsban gyakorló tinédzserekből álló zenekarokból is lettek később jó zenekarok :(
    voltak azért olyanok, hidd el, akik főiskolán vagy nemtoménhol tanultak már rég programozni.
  • Gregorius
    #39
    Gregorius' corner
  • ngcsnet
    #38
    vivogames, LOÁL

    az a "cég" 3 tinédzserből állt, akik sikeresen megnyitották 3ds maxban az ingyen letölthető modelleket, és rá tudtak nyomni a render gombra, hogy utána gamestaron hírként közöljék a csodás képeiket, a játékukokról, a Way of Crime-ról, ami természetesen egész magyarországon játszódik, és GTA-stílusú lesz, de persze annál sokkal jobb !!44356
  • blackgamer
    #37
    egy kis nosztalgia, előástam a régi gamer újságjaimat, ECCO The Dolphin magyar fejlesztés volt és igen ötletes játék
    készül a folytatás egy garázsprojekt keretében, nem tudom mikorra lesz belőle valami
    de asszem Jaws is magyarok műve

  • blackgamer
    #36
    hallgatunk
  • gazgoblin
    #35
    PDAMILL ők is magyarok (haver dolgozik ott)
  • MuldR
    #34
    Q3 motor nem jo? Az ma ingyen van. :)
    BF2 ert meg fizetni kell.
  • LasDen #33
    Játékfejlesztés.hu
    Garázsprojectet és egyéb nagy próbálkozások......érdemes megnézni van 1-2 jó cucc...... :D
  • Dragooon #32
    vivogames volt, de anno hirtelen eltűntek.. nem tudom miért, pedig úgy ahogy ismerőssel tartottuk a kapcsolatot velük.:(
  • HUmanEmber41st
    #31
    Volna ötletem 1 Battlefield2 modhoz, de a komolyabb játékfejlesztő cégek még csak nem is válaszoltak leveleimre..
    Pedig zsír volna, kicsit kijuthatnának a nagyvilágba, mint annak idején a Desert Combat fejlesztői..
    Aki akarna vele foglalkozni, szívesen elmondanám..
  • Gibor
    #30
    jólvan boríton nmeláttam... mind1 a lényeg hogy a mi gménknak nem ez a neve.
  • HiPPoNaX
    #29
    En sem kotekedni akarok, de "Motorhead is a racing game, developed by Digital Illusions CE (DICE) in 1998, and published by Gremlin Interactive in Europe and Fox Interactive in North America. It is available for Microsoft Windows and PlayStation." szoval van ez pcre is :]
  • skinnyman
    #28
    Stormregion a legnagyobb asszem, nagyon jó kis játékaik vannak (Panzers, Rush for Berlin)
  • Gibor
    #27
    értem télleg... nem akarok beletkötni de
    -a mienknek csak hasonló a címe...
    -ez scak PS-re van a mienk meg csak PC-re
  • HiPPoNaX
    #26
    Motorhead (bar ez arcade autoverseny, nem pedig GHG stilusu jatek)
  • Gibor
    #25
    Link? mert én nemtudok róla csag Gearhead garage-ról és ez annak a remake-je...