37
  • dez
    #37
    De ez az, hogy neki fel sem tűnt, hogy egy képregény az egész.
  • zserrbo
    #36
    Én is leszúrtalak volna :D Szar gyenge géppel játszani, főleg, ha nincs rá több keret. Most ezt nem tükrözi a konfigom, de 3 év múlva már nekem se lesz iylen és az új gép se lesz arányban ezzel.
  • dez
    #35
    Mondjuk egy ismerősöm 10 fps-en autókázik (NFS MW, stb.), és amikor megkérdeztem, szerinte ez hány fps, visszakérdezett, hogy mi az az fps.
    Aztán amikor megkérdeztem, milyen kártyája van, mert ez egy kicsit lassúcska, majd keresztül döfött a szemével, hogy miért szólom le az új gépét (tecsó).
  • dez
    #34
    Most linkeltek másik topikban Cysis tesztet. Hát... 20-30 fps-t átlagban (tehát lemehet akár 5-10 fps-re is) nem neveznék tökéletesnek.
  • dez
    #33
    Ja bocs, nem tudtam, hogy egy 12 évessel beszélek.
  • Godefroy
    #32
    Értem.
  • dez
    #31
    No jó, de milyen fps? Nem mindegy, hogy 10, 30, v. épp 60.
    AA, AF? Mit ér a szép kép, ha villognak a pixelek?
    (Nekem csak egy 6600-as van, de mostanában nem játszom.)
  • Godefroy
    #30
    1600x1200ben full beállításon amit neged a game.

    Neked milyen karid van?
  • dez
    #29
    Milyen beállításokon, felbontásban? Nem mindegy. A 15fps számodra milyen?
  • Godefroy
    #28
    szerintem is, mert a 8800 GTX nem tapasztaltam semmiféle akadást
  • dez
    #27
    De lehet, hogy keverlek valakivel, akkor bocs.
  • dez
    #26
    Mert az egy DX9-es kártya, azt tudja támogatni hardveresen.
  • Godefroy
    #25
    Miért ne mehetne?
  • dez
    #24
    Eleve nem mehet a kártyádon DX10-ben...
  • dez
    #23
    Csak úgy látszik, rájöttek, hogy hiába akarnák revénni az emreket, hogy csúcskártyát vegyenek tömegesen, a többség erre mégsem hajlandó, inkább némileg butított grafikán játszik a "középkat." kártyáján. Erre most mit találnak ki (legalábbis az elnevezések ezt sugallják): a középkat.-ot is toljuk jól fel, és csak az alapot adjuk hétköznapi áron... Ügyes.
  • Godefroy
    #22
    Nem tudom de szerintem a Crysis megy grafkártyán normálisan.
  • lee56
    #21
    "Szóval, aki egyátalán játszani akar, az kapásból jóval többet fizessen? És aki..."

    - Ez valamilyen szinten mindig is így volt (ráadásul nem csak a videokártya, sőt nem csak számtech vonatkozásban)

    Annyiban változott a dolog mostanában, hogy a 8as és a hd szériával (mintha csak megbeszélték volna előre a marketingstratégiát ati+nvidia ), elkezdték felnagyitani a különbséget a "közép" és a csúcs kategóriák közt, gyengitve a közepet, hogy minél többen vegyenek inkább drágább, de jó teljesitményü kártyákat. (bár asszem ezzel senkinek nem mondtam újat )

    Az hogy manipulativ, meg megint csak nem meglepő, ezt viszont nem most kezdték. :) Elég régóta gyártanak olyan kártyákat, amiken szép nagy betükkel virit a sok ram meg a "fícsör"lista (pl 512megás 7300, persze ddr2 mert jóaz ), nem tul jó ár/érték arányt képviselve. De mivel ezek szerint van, akit lehet manipulálni és bekajálja, amég van rá kereslet, a gyártók gondoskodnak róla hogy legyen kínálat, ennyi...
  • NeoMaN
    #20
    Micsáó? Nézzél már egy Bioshock-ot vagy Crysis-t.
    :)
  • dez
    #19
    Nyilván. De akkor is manipulatív. Csak azért átlagos, mert az alsókategóriások kerülnek a tecsó gazdaságos gépek millióiba. Viszont egy mai játéknak minimum középkategória kell.
    Szóval, aki egyátalán játszani akar, az kapásból jóval többet fizessen? És aki normálisan akar játszani, az meg még jóval többet? Ez nem túl szívderítő.
  • dez
    #18
    Úgy utód, mint új középkategória. De attól még lehet 2x gyorsabb.
  • virs lee
    #17
    Nyilván azért kezdik "átlagossal" a kategóriát, mert a "lowend" / "butitott" az nem túl vásárlóvonzó megnevezés.
  • virs lee
    #16
    A P-kategória tagjai a 8600 utódaiként érkeznének

    Szerinted akkor közé fog esni?
  • Skyline
    #15
    Naja itt ott lasabb a 8600gts-eknélbár elég ritkán... És van egy enyhe árkülönbség a két kártya között...:)
  • dez
    #14
    Azért ha jobban megnézed, csak a régebbi játékokban "alázza", az újabbakban, főleg szűrőkkel kb. egyformák, vagy épp lassabb.
  • Skyline
    #13
    http://www.computerbase.de/artikel/hardware/grafikkarten/2007/test_nvidia_geforce_8600_gts_sli_8600_gt/27/#abschnitt_performancerating

    csáóóóó:)
  • fade2black
    #12
    node egy 1950....
  • NeoMaN
    #11
    Nekem volt 7900GS, 7900GTO, 8600GT.

    Most egy újonnan 22-25K-s 8600GT simán megveri a 7900-es sorozatot az új játékokban. Pláne Crysis, U3 engine, stbstb. Azt írni, hogy 7900gs szanaszét aláz bármit is eléggé vicces.
    :D

  • Skyline
    #10
    De ha azt veszed alapul hogy egy sima 7900gs 20-25 pénzért szanaszét alázza a 8600gt-t (noigen a crysis is fut rajta vidáman 1280*1024-ben high-medium beálításokkal) annyira azért ne legyél megelégedve..:)
  • Chriss745
    #9
    Nekem egy 8600GT-m van, igaz szénné húzva (850/1800), de tökéletesen meg vagyok vele elégedve. A Crysis-on kívül (az normálisan semmin sem megy) minden játék 1280x1024-el max grafikával 30-40 fps körül megy (4AA,16AF). Nekem a 17-es TFT-mre bőven elég.

    Annó hogy mondták, hogy milyen szar a 8600-os széria. Hát 33k-ért nekem minden játék megy rendesen, azért az nem rossz. Aki meg megveszi a 8800-as szériát annak úgy kell (én elvből nem adok egy kártyánál 40-nél többet, hogy fél év múlva kidobjam a kukába?, nekem nem apu fizeti, és a családot is eteni kell valamiből).
  • formatuq
    #8
    eleg furcsa szamozas/elnevezes igy elsore, de kit erdekel jo gyors lesz.
    en vettem nemreg egy 8800GT-t, es csak aazt tudom mondani, hogy uber gyors
    ha a D9E aranyosan gyorsabb lesz, nincs ellenfel.
  • dez
    #7
    Persze, de az aktuális középkategóriát ne úgy adják már, mint eleve magasabb kategória, hasonlóan magas áron... A használhatatlan belépő szintet meg mint "átlagos".
  • lee56
    #6
    Hát előbb-utóbb eltünnek majd a mostani mainstream kártyák, pontosabban átvándorolnak az alaplapokra :)
  • warrior28
    #5
    Mostanában volt egy hír, hogy a csúcs-utód 2x nagyobb teljesítményű lesz, mint az Ultra!
  • dez
    #4
    családban :)
  • dez
    #3
    Azért az még kiderült, hogy a D9-es gyaládban a középkategória 256 bites lesz, ami egy előrelépés - aminek mondjuk eléggé ideje volt. (A Mainstream, Performance, Enthusiast viszont nem túl rokonszenvesek, a középkat.-nak kellene a Mainstreamnek lennie, stb.)
  • gabeei
    #2
    Hát, ha a D9P a 8800GTX és Ultra közé esk majd, akor tut azt veszek majd...
  • Mister
    #1
    de jó lesz