300
2008. augusztus 29-én jön ki!
  • imirus
    #60
    Sziasztok

    Elakadtam annál a résznél, amikor valami bizonyítékot kell vinni a kapitánynak, hogy elhiggye valami történik a hajóján.
    Mit kell csinálni?
  • Beaver
    #59
    Mentéssel továbbléptem, de megint elakadtam a stroyban...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ott tartok amikor össze kell gyűjteni a kék köveket a mozaikhoz. A hídnál és az állatkertben lévő megvan, valamint a metróállomáson vettm rágót az automatából, de ezután nem tudom mit kellene tenni. A börtönben semmit se tudok csináni, a metróállmáson gondolom víz kéne a szökőkútba ami lemossa a plafont, ahhoz meg gondolom a tejeskanna kellene az állatkertből, de fogalmam sincs hogy vegyem rá az állatgondozót, hogy elmenjen onnan... :/
  • DORSANAX
    #58
    Na,figyu barack1:
    Akkor mond meg a megoldást a levélátadásra,nekem is van eredetim,de nem tudok érdekes módon továbblépni.Persze nekem egy levélben kapott mentésem van innen.
    Légyszi írd meg,hogy Te az eredetddel hogyan adtad át,mert akkor én ezek szerint rossz példányt kaptam a CD Galaxisban,vagy mi???
  • DORSANAX
    #57
    Bocs,valamit elfelejtettem.Azt nem mondom,hogy nem lehet továbblépni és megoldani,de a szöveg totál értelmetlen.Számomra természetesen,de én nem játszom a játékkal...
  • DORSANAX
    #56
    Csak azét,hogy mindenki tudjon róla:
    Kaptam egy mentést a levél átadási ügyben.
    Teljesen eredeti játékkal is u.az a helyzet,némi különbséggel.
    Eredetivel Nina átadja a fekvő hapsinak a levelet,majd az ember úgy reagál,hogy kéri továbbra is,hogy keresse.Nina/nem értem,miért/nem mondja,hogy megtalálta.
    Megj:Az eredetnél/1.02/kicsit többet beszél...
    A német verziónál is u.ez a helyzet,én nem értem,mert nem játszom vele,de valami fordítási hiba és különbség is van a két verzió között.
    A lényeg,hogy a legális eredeti játékkal is u.az a helyzet,a csávókám fekszik tovább rendületlenül.
  • karnokd
    #55
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Le kell fényképezni az útjelző táblát az első helyszínen, majd ismét ránézni a térképre. Ezután lehet beszélni megint a pappal.
  • DORSANAX
    #54
    Nem,az biztos,hogy nem.Inkább az van,amit már írtam az 1.00 és 1.02-es verzióval kapcsolatosan,vagy hibás a játék és jön a patch hozzá,mint pl az említett Sacred_2-nél,ami totál hibásan jelent meg...
  • DORSANAX
    #53
    OFF!
    Én mostanában 2 játékot vásároltam meg legálisan.Az egyik a Sacred_2 volt,a másik a Secret Files_2.Mindkét játékot kifizettem becsületesen,de azért 2009-ben ne várja már senki tőlem,hogy DVD-t rakosgassak a meghajtóba,mert a Sacred_2 igen keményen védve van,de még ott sem kell DVD-t használni.Ez szerintem nevetséges és a kiadók is figyelhetnének arra,hogy pl. aki negvásárolta az elérhessen magának egy "fixed exe" fájlt hozzá azért a 6000 forintért...
    Arról már nem is beszélek,hogy én megvettem,de még az sem biztos,hogy végigjátszható verzióm van.
  • karnokd
    #52
    Akkor talán a tipikus "Use the tape on the cat" jellegű probléma lehet? Rossz sorrendben vesszük fel, vagy még valamit csinálni kellene vele?
  • CéZé
    #51
    még kell pár dolgot csinálni és már mennek is:)
  • DORSANAX
    #50
    Egyébként nem valószínű,hogy rossz,mert sok helyen láttam,hogy a német verziót hiba nélkül végig tudták játszani.
  • DORSANAX
    #49
    Előfordulhat,de a lényeg sztem nem ez.
    A németek 1.00-ás verziót adtak ki hivatalosan a boltokban,mert nagyon siettek.:D
    A magyarok viszont már 1.02-est adtak ki.Az angolok március 27-én is 1.02-vel jelentetik meg,ahogy hallottam.
    Várni kell,akinek "csúnya verziója" van,mert ahhoz is lesz NO DVD fix...
  • karnokd
    #48
    Ezt a fájlt én is megtaláltam, és néhány német végigjátsztást. Abban is érdekes módon van egy ugrás a levél átadás és a partra érkezés között. Ezek szerint a német nocd úgy ahogy van rossz?
  • DORSANAX
    #47
    Nem tudom,én nem játszottam vele,pedig eredetim van.Majd egyszer,ha ráérek.:D
    Ma reggel azt írta valaki,hogy végigjátszotta.Még nem válaszolt,hogy melyik verzióval,pedig rákérdeztem itt az SG másik fórumán.
  • mariann84
    #46
    oké, letöltöttem, csak az a baj hogy a csónáknál sztem megint bugos? vagy miért nem enged tovább? kész a csónak, mondtam az ürgének, de mégse indul el, az lapát-evezőt nem engedi beletenni , mondván még jó lesz vmire. de mire?
  • DORSANAX
    #45
    Vagy nyomjátok tovább u.azokkal a beállításokkal.Olvassátok el az infó fájlt,bár német a szöveg.
  • DORSANAX
    #44
    Innen töltsetek le mentéseket,ha szükségetek van rá,van hozzá .txt fájl is:

    http://www.cheatscorner.de/download/pc/1503-geheimakte_2_puritas_cordis_savegame.html

    Van mellékelve hozzá "config.ini"és "settins.ini" is,de addig mentsétek el a saját Users mappátokat...
  • n003
    #43
    #27!!! ;))
  • mariann84
    #42
    nem tud vki adni levélátadás utáni savegame-et?
  • mariann84
    #41
    nah nekem is megakadt a levélátadásnál... hogy lehet kiküszöbölni? ötlet vkinek?
  • karnokd
    #40
    Ha jól értem, akkor a levél átadás bug nem mindig jön elő a magyar+német kombinációval? Esetleg az eredeti német+némettel nem?
  • Beaver
    #39
    akarommondani spoilerbe...:P A levélátadásnál én is megakadtam. A savegame-t nem akarom használni mert kb fél órányi játék így kiesik, meg tudni akarom mi történt.. :( Remélem lesz fix az 1.02-höz
  • Beaver
    #38
    upsz, bocs :( elfelejtettem spolire-be tenni :(
  • Beaver
    #37
    Szedd le a pókhálót az indáról, tedd oda a zászlót, majd menj a temlomtérre, majd vissza. A pók új hálót szőő amibe belerepülnek a bogarak.
  • Beaver
    #36
    Köszi!
  • n003
    #35
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    béka: a templomnál van egy nagy vörös büdös virág azt felveszed odarakod a béka melletti kőre és megvan
    majom: -tól jobbra van egy papaja-fa lerázol róla egy gyümölcsöt azt fested be a kannából vörösre és odaadod a majomnak
    csiga: ??! :(


    sajna nekem is előjött a sebesült fickónál a levél nemátadás :( de nem szólhatok egy rossz szótsem mert warázsolt van .. eredetibe meg nem fogom megvenni :|
  • DORSANAX
    #34
    Kösz,hogy válaszoltatok,de ők a magyar verzióz használták és állítólag nem tudtak továbbmenni ott.Nem német verziót használtak,hanem magyart.Nekem is eredet megvásárolt magyar verzióm van,de azóta kiderült,hogy végül is végig tudták egyesek játszani úgy hogy a mémet .exe-t használták.Megmondom őszintén,hogy én is az eredetimhez német exe indítót használok,mert azért az mégis idegesítő,hogy állandóan ez van egyes játékokkal,hogy nyüstölnöm kell s DVD-t indításhoz.T.illik csak addig kell neki a DVD,amíg el nem indul,azután ki lehet venni nyugodtan.
    Jelenleg volt most egy visszajelzésem,miszerint végigjátszható így is normálisan,de az archive.ini-t át kellett írnom nekem is az eredeti gyári telepítésem után,hogy ne használjam a DVD-t...

    Ez nem warez,mert én most arról beszéltem,hogy a megvásárolt játékot hogyan lehet DVD nélkül elindítani.Csak azért jegyzem meg,mert szeretném elkerülni,hogy valaki "beszóljon"nekem...
  • Beaver
    #33
    Hali.. Maxxal elakadtam. A békát hogy lehet megfogni? A csigák se jönnek elő, hiába tettem oda a sört. A majom lábát sem tudom befesteni pirosra (gondom erre kell a piros szaft?) Már órák óta csak rohangálok körbe-körbe a lerombolt táborban. argh.
  • barack1
    #32
    "Az lenne viszont a kérdésem,hogy állítólag valami hajón nem tudnak átadni valami levelet,vagy mit"

    Igen a német verziót használva nem adja át a levelet a sebesült pasinak. De visszaraktam a magyart, és így megy. A magyarhoz persze kell az eredeti CD.
  • barack1
    #31
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A portással kell beszélni. Ehhez persze csengőt kell rakni a szögre. Adni kel egy ajándékot azzal, hogy a másik lánynak küldöd. A portás beteszi a pult mögé, majd elmegy. Egy tükröződő tárgyal meg tudod nézni, hogy hova tette.
  • psalm69
    #30
    Szia!

    Én is ennél a résznél vagyok elakadva a játékban.Ezért én is a segítségedet kérem.
    köszi


  • barack1
    #29
    imirus

    elküldtem privátba
  • imirus
    #28
    Sziasztok

    Én a hajón akadtam el, mit kell csinálni, amikor összeraktam a jelmezt, de a bárpultos nem tudja a csajnak a kabinszámát, így a kulcsot sem tudom elvenni a pultról
    köszi
  • DORSANAX
    #27
    Vigyázni kell,mert az idegen mentések mellé nem véletlenül mellékelnek egy settings.ini és egy config.ini fájlt.Ha megnézitek a Users mappában azzal együtt vannak a mentések és ha a mentett állás nem egyezik a saját eredeti beállításaitokkal,akkor pl. kiléphet és egyéb problémákat okozhat.Tehát,ha idegen mentéseket használtok,akkor csak az illető által használt fenti két fájl-al lesz csak jó!!!
    Addig,amig mások mentéseit használjátok,a tieteket szedjétek ki és mentsétek el a settings.ini és a config.ini-vel együtt...

    Fontos!
    Minden mentés egy adott beállítással együtt készül,amit a játékos beállít a játék kezdésénél!!!
    Ha mások mentéseit beteszitek,akkor a felbontás,fény-árnyék viszonyok,stb más lesz,tehát arra is vigyázni kell,hogy lehetőleg közben ne nagyon állítgassátok át a grafikát,mert problémát okozhat.Lásd User/Rendszergazda mappa tartalmát...
  • DORSANAX
    #26
    Még valami:
    Ha van ilyen ekakadás,amiről írtam,akkor küldjetek egy becsomagolt mentést a [email protected] címre,megnézem az origi 1.02-es verzióval.
  • DORSANAX
    #25
    Sziasztok!
    Leírtam a megoldást az eredeti NO DVD ügyben,itt van,ahogy látom Spoilerben is.
    Nekem is van eredeti "bótim",de nem játszom jelenleg vele.Az lenne viszont a kérdésem,hogy állítólag valami hajón nem tudnak átadni valami levelet,vagy mit a fiúk ahol most írogatok néha és azt kérdezném,hogy Ti találkoztatok ezzel a problémával?
    Köszi a választ előre is...
  • n003
    #24
    thx
  • karnokd
    #23
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem a béka, hanem a meztelen csiga kell oda. A csigát meg a sör+kert kombóval lehet fogni.
    Én csak arra nem jöttem rá, hogy a bogarakat hogy kell begyűjteni
  • n003
    #22
    én is ott akadtam el :|
  • barack1
    #21
    ; Na, most akadtam el. Valaki egy kis segítséget! Mit kell dugdosni a lukakba a templomnál?

    Én is ott akadtam el. Pedig van hozzá segítség a naplóban (a legjobb oldali ikon) , ami elég világossá teszi, hogy felülre a Vénusz virág kell, alá a szentjános bogarak, alá a pávatoll, alá a hal, alá a béka, legalúlra, a méhektől elvett méz.

    Ezeket be is raktam, és nem működik.
    Ha valaki tudja, hogy mit kel tenni, írja meg.