462
  • alma2
    #182
    pfff... idiota...
  • narumon
    #181
    Simán, ugyhogy jó lesz ha reszketsz :D
  • szasz85
    #180
    szerintem narumo egy rendőr/bsaa aki beépült közénk XD
  • Pluskast
    #179
    Mit vársz? Ez egy ilyen ország. Itt a legnagyobtól a legkisebbig mindenki süti a maga pecsenyéjét. Én olyan sztorikat tudnék mesélni pl a rendőrségről hogy ihaj....
    Egyébként meg a fejemet rá, hogy az APEH-nál is létezik nem legálisan feltett szoftver.
  • zedow
    #178
    QpaQ, igazad van.
    Én is tudok példát, Live for Speed, leszedtem torrentel s kiprobáltam, nekem nagyon bejön a játék és azt hiszem mégér 24 eurót a full.
  • narumon
    #177
    Tőlem még nem, de (közvetve) ezzel is foglalkozom. Olyan cégnél dolgozom ahol liszenszeléssel is foglalkozunk és szakértő is voltam már egykét ügyben. Az internet cafés ügy pl megtörtént most nemrég :(
  • szasz85
    #176
    ha úgy állok hozzá a BSA már soha többé nem megy haza és így rendőrt se fog hívni :D
  • Sir Quno Jedi
    #175
    Mivel sem torrentet, sem warez FTP-t, sem semmi hasonlót nem használok/tam a netkapcsolatomon, így nem sanszos, hogy emiatt kinéznek hozzám... :D De ki tudja?! (bárkit elkaszálhatnának ebben az országban ugyebár)

    Amúgy is melóhelyemen/re minden legális, mert harapnak érte!

    Ha meg játszani akarsz, annyi ingyenes MMO, meg anyámtyúkja van, hogy füled kettéállhat, annyit nyomhatod őket "ingyen". Kedvenc játékstílusaim meg úgyis haldokolnak... Nem is igazán lenne értelme warez-olni, mert MIT?!?!? (filmipar is halott számomra)

    Igazából a warez elleni harcot azzal nyerhetik meg a kiadók, ha továbbra is ezt a mocskot gyártják, amit jelenleg (vagy még szarabbat). Mert ezt még warezban is nehéz lassan letolni az emberek torkán, nemhogy pénzért! :D

    Azt a maroknyi filmet és játékot ami még értékelhető, már kényelmesen meg is lehet venni ugyebár!
  • QpaQ
    #174
    Szerintem magyarországon warez nélkül meghal bármilyen játék: Példa
    Quake Wars Enemy Territory. Nem lehet anélkül multiban nyomni, hogy megvennéd a játékot. Mivel nem tudom megismerni a közösséget, aki játszik, max a demót tudtam kipróbálni magyar fizetésből biztos nem veszem meg.
    Call of Duty- kipróbálja az ember a játékot multiban, megtetszik neki és összegyűjti rá, én erre rengeteg példát tudok. A Call of Duty 4-et is biztos meg fogom venni, de valószínűleg csak azután, hogy kimentem Angliába, mert itt magyarországon 50 ezres fizetésből, 8 ezer forintos net mellett nem sokan tehetik meg, hogy egy játékot megvegyenek csak azért mert azt olvassa valahol, hogy jó. Letölti, kipróbálja, és utána vagy megveszi, vagy nem. Ha valahonnan bejön egy kis plusz pénz, az első dolgom az lesz, hogy megveszem a CoD4-et, miután kipróbáltam a magyar tört szervereket, de csak azután.
  • kismiki
    #173
    narumon tőled már cuccoltál el a géped vagy honnan tudod ezt?
  • zedow
    #172
    Pocsékolják az idõt olyan dologra aminél vannak sokkal fontosabb dolgok. Ez aztán a rendszer. Elhiszitek ha azt mondom hogy a vársoban ahol lakom NINCS MOZI!!! pedig így van, miért nem érdemelnék meg egy kis szórakozást? vagy várjam meg mig benyomják a hobón? Esetleg vegyem meg dvd-n? legközelebb 100 km messze kapok is egy ilyen boltot. Nem lennék a házkutatók helyében mikor benyitnak a szomszédomhoz, azt hiszem megismernék a baltát (legalábbis azt mondta hogy ha beteszik a lábukat), lassan kezdem úgy hinni igaza van :)
    Inkább nyomoznának az igazi tolvajok ellen, túl sok a gyanus politikus...
  • narumon
    #171
    1, BSA csak akkor megy rendőrrel ha te is úgy állsz hozzá a kérdéshez
    2, Ha találnak nálad valamit akkor nem megbaszni akarnak hanem kompromisszumot kötni. (A valóságban pl ha van egy jogtiszta windowsod de nincs officeod de az is fent van a gépen akkor megkérnek, hogy 15 nap vagy 20 nap mulva visszajönnek addigra vegyél egyet).
    3, A rendőrségnek igen is joga van lefoglalni mindent amiről úgy gondolja hogy bűncselekményhez használod. Tehát egy internetcaféban nem leülnek és ellenőrzik a gépeket hanem bezáratják összecsomagolják elviszik és majd megnézik. Nyugodj meg otthonodból is igy viszik el. Összecsomagolják majd megnézi te meg ott vagy gép és minden nélkül pár pillanat alatt.

    Asszem igy gyorsan válaszotlam néhány félreértésre, ha van kérdés had jöjjön... :)
  • kisgabo
    #170
    költségtérítés, bizonylat /számla/ nélkül

    Az Országgyűlés honlapján csütörtöktől minden képviselő adatlapját a munkájáért felvett jövedelmet ismertető rubrikával bővült, ezentúl minden hónapban közzéteszik az adatokat. A szeptemberi adatok szerint Szili Katalin házelnök például ******* annak ellenére felveszi költségtérítését, hogy utazásairól a Köztársasági Őrezred, lakhatásáról pedig a magyar állam gondoskodik ******, akad ugyanakkor számos képviselő, aki önként lemondott a költségtérítésről.


    megalol?

    és ezek ugatnak, hogy:




    és számla nélkül markolják tovább fel a lét... persze ebben az összes képviselő egyetért.


  • Herold
    #169
    Cserélj pelenkát.
  • Sir Quno Jedi
    #168
    Az érdekesség az, amit én is csak "olvastam/hallottam", hogy kollektív károkozás/bűnösség, avagy mi a halál címén, simán rádvernek egy egyetemleges büntetést (sok másik emberrel együtt, akikhez semmi közöd) és azok büntetését is te fizeted, ha azokon már nem lehet (miért is lehetne) behajtani. Szal. ha nem egyedileg tárgyalják a te ügyedet (ilyen nagy razziák után a kiscsókákat nem szokták), akkor sanszos, hogy még nagyobbat szívsz a többi kuraffi miatt.

    Na, ha meg egyeidleg tárgyalnak, akkor a borsos bírósági tárgyalás díját is te fizetheted... :D

    De ez már hosszabb téma és nem szorosan tartozik ide...
  • szasz85
    #167
    lehet látod a jövőd Sir Quno Jedi :D
  • NeoMaN
    #166
    Itt nem a programozó nem kapja meg a pénzét, hanem a kiadó.

    Mellesleg a képlet nagyon egyszerű: ha nem tölthetné le a mezei júzer a több 10ezer forintos szoftvert ingyen, szerinted megvenné? NEM!
    Akkor hol itt a károkozás?

    Más kérdés, hogy az viszont csúnya ha valaki munkára használ valamit (CAD,Maya stb.) és azt warezolja....
  • Sir Quno Jedi
    #165
    nem tudom... :D
  • koloncos
    #164
    Azzz igggennn! :D:D
    Asszem magam alá is kakilnék ha megjelenne ez a kis furgon az ajtónk előtt...
  • kismiki
    #163
    Sir te ezt honnan vágod ennyire?
  • Sir Quno Jedi
    #162
    Ja, persze visznek mindent ami lemezre, HDD-re, PENdrive-ra, avagy CD-re emlékeztet, a műsorosakat és az erdetieket is, hiszen nem érnek rá ott kideríteni mi jogtiszta és mi nem (átcímkézhették stb.).
  • Sir Quno Jedi
    #161
    A rendőrség azt foglal le és ott amit csak akar (alapos gyanú->házkutatási engedély->viszlát). 1xűen elviszik a gépet, mint bizonyítékot (van ahonnan még a printereket is elvitték anno), bebasszák a rendőrségi raktárba (aztán felét ellopják az alkatrészeknek, vagy "eltűnnek" csak úgy), végül ha egyszer a nyomozás odaáig jut, kirendelt "szakértők" majd szépen átvizsgálják ami maradt (ezek a tisztító CD-re is ráítják, hogy mennyi a lopott kereskedelmi értéke a szoftvernek), megállapítják hány illegális szoftver és milyen kárértékben szerepel az adathordozókon (vagy csak az azokra utaló nyom is elég, hiába nincsenek már telepítve) és végül évekkel később, ha nem voltál sáros (ami nem valószínű), hosszas bírósági tárgyalások után, majd esteleg hozzájuthatsz a lefoglalt cucciad egy részéhez (talán).

    Ez a procedura. Ez itt az elfogadott, bejáratott, működő rendszer...
  • kismiki
    #160
  • KIP
    #159
    Az warez élet nem áll meg van rengeteg más torrent oldal, ha lefoglalnak egy tracker-t lesz helyette másik. Nem értem minek ezen a dolgon ennyit lovagolni, megtörtént túl kell lépni rajta, így működik a magyar mátrix.
  • 1hengeresVmotor
    #158
    tegyük fel azt a godnoaltot hogy van egyegyetemista tanuló egy adott programon kell neki tanulni azaz adott program cégeknek van fejlesztve ezt úgy értem hogy egy cég meg tugya vennni az adott programot de egy átlagember nem főleg nem egy tanuló nahmármsot egy oylan program amire én gondolok az CAD vagy Solid Edge iszoynat miylen drágák .... persze hogy arra az 1 félévre lefogom tölteni ... nem pedig trial verziókkal sz*rakodni amik kevesebbet tudnak és lomhábbak is stb ...
    játékok : vannak amikhez ki sem adnak demot akkor hogy a fenébe győzőgyek meg rólla hogy hogy megy a gépemen ... ergo letöltöm a tört változatot ha meggyőződtem hogy jó a game megveszem ez esetben HL2 és rá írt gamek
    FIlmek ha csinálnának oylat hogy a moziban épp akktuális filmeket megtudnám nézni neten azon az áron mint ahogy a moziban is nézhetném akkor megnézném úgy nem pedig letölteném mert valahogy pl mozi sincs vagy nicns idő elmenni 100 km re lévő moziba
    tv ripes filmek ( sorozatok ) meg olyanok mintha vhs videóra felvennéd a csillagkaput szombat du az adott kereskedelmi csatin ha ez valakinek a csőrét bassza akkro az adott csatorna tegye fel a web odallára és utólag is meglehessen nézni reklámokkal is akár stb ... nehogy pénz kiesése legyen....
    mi van még ... prgramokra visszatérve valamit megse lehetne venni magyarországon sőt lehet h valamit már a világon nem lehetne megvenni mert esetleg régebbi "elavult" program stb...
    dvd jah ...nem fogok kiadni egy lemezért 4-5 ezret hogy 1-2 év múlva tönkre mennyen és azt nem kapom vissza soha : tessék csinálni egy olyan hálózatot mint a steam hogy idők végezetéig tudd élvezni az adott filmet gamet zenét stb
    meg nem akarok fizetni többet azért mert egy cég behozza magyarországra a lemezeket neten virtuálisan vásárolni közvetlenül a készíítőktöl így olcsóbb lenne minden nem kellene megtömni sok műanyag zsebét érdekes arrafelé nem jár a tisztelt rendőrség ???
    jah ott mindent rendben találnak ....
    nem folytatom ...elegem van ebből az egészből pénzen múlik az egész sms warezt ténylegmegkell buktatni mert nem szép dolog ...
    internet szolgáltatók örüljenek hogy megveszik az átlag polgárok azt a rendkívül gagyi minőségű és méreg drága internetet
    film fogralmazók & game forgalmazók & zene ipar örüljön haogy hallgatunk zenét
    legszivesebben csak az eggyüteseken keresztül venném meg a zenét nem pedig a mahaszon ésegyébb zsaroló bandán keresztül
    stb stb stb.........
  • koloncos
    #157
    Hát ez eléggé mókás lesz ha rendőrökkel jön majd a BSA.. Nagyon durvítanak a srácok..
  • imuthesz
    #156
    ilyenekk foglakoznak, millárdokat lopnak a politikusaink, teljeen kiárusítják, eladják az országot és tönkre teszik, a korrupci az egekben

  • kismiki
    #155
    Hát igen kiváncsi leszek erre a rendőrös dologra meg, hogy mikor kerül ki az index főoldalra hogy:

    "Windows miatt vert ártatlan ember a rendőr Pécsen" :DDDD
  • zedow
    #154
    Na ez a téma felhúzott rendesen.
    Érdekes hogy a rendõrök megusszák maszkokban elkövetett ártatlan emberek (azért nem mind) megagyabugyálását, továbba azt az esetet is amikor megerõszakolták azt a lányt és még ki tudja miben mesterkednek. Baromi érdekes, méghogy nem volt bizonyíték az erõszaknál? És most itt a torrenteknel milyen bizonyítékot kapnak, bármit kitalálnak csak hogy b***ák az agyamat. Mocsok maffia az égesz úgy ahogy van. Kapják be a bitumenemet. Háborút akarnak?, hát megkapják ha így folytatják!!!
  • szasz85
    #153
    Na és ha rendőrrel jön a BSA?
    Neki nincs joga belépni az én magánterületemre, esetleg a rendőrnek, ha van engedélye.
    Az meg nem tehet semmit.
    Elkobozza a gépem?
    Szakértő?
    NEM!
    Hát akkor mi alapján?
    Úgyhogy azt se tudja megállapítani hogy eredeti e a szoftverem.
    (egyébként is jogos 1 másolatot készíteni)
    Így pedig szépen mehet tovább a BSA-s pajtásával.
  • kernerster
    #152
    Ez attól függ honnan nézed. Mert állítólag a rendőrök jönnek a BSA-val...
  • Lame
    #151
    Hat onmaguk kb semmit nem tehetnek, szoval igen.
  • szasz85
    #150
    Nem a te fejleszői pénzed veszik el major, hanem a kiadóké.
    Könnyen beszél egy fejlesztő aki havi 250 ezret keres, hogy vedd meg.
    Ezt mond pistikének akinek 2000 forint a havi zsebpénze.
    képmutató barom
  • kismiki
    #149
    És mi lesz ha találnak egy tört Winfos-t tarkónlövés?
  • kismiki
    #148
  • Lame
    #147
    En egy SW fejleszto cegnel dolgozom. Radasul eleg nagynal -nem, nem az MS- ennek ellenere ellismerem a warez letjogusultsagat. Sott!
    Ha azt latnam, hogy sorra mennek tonkre a cegek akkor egyet ertenek veled, de nem ez a tendencia.
    Mar igy elkezted sjnalni a jogvedett anyagokat keszitoket. Lehet masik oldalrol is nezni a dolgot.
    Nekik egyszer kell csak letrehozni a jogvedett anyagot. Utana meg evekig kapja a penzt utana. (Na jo SW-nel meg van support, de filmnel zenenel nincs semmi muka mar vele kesobb).
    Egy atlag halando meg dolgozik, megkapja a penzet a munakert es utana azert mar soha tobbet nem kap semmit kesobb!
    Szoval nem sajnalom jelenleg a szerzoi jogi "karosultakat".
  • BaliBoy
    #146
    Ez mind szép és jó. Egy kérdés: Miből gondolod, hogy ha vki nem tudná letölteni az adott software-t akkor az inkább megvenné?
    Válaszolok is helyetted: Semmiből! Ugyanis a magyar társadalom nem áll olyan jól anyagilag, hogy minden letöltött software-t, filmet, zenét, megvegyen sok-sok 100e ft-ért eredetiben. Ergó az adott cég akkor is csődbe megy.
  • kismiki
    #145
    Rendőrökkel jönnek a BSA-sok? Ez komoly??????
  • Kovász
    #144
    "Rendőrök jöhetnek ha van érvényes házkutatási parancsuk a BSA meg takarodjon kifele csak szépen."

    Nem véletlenül járnak már párban a BSA-ügynükök meg a rendőrök:) Tisztára mint a BKV-ellenőr/rendőr páros:) Lassan már az utcaseprű is rendőrrel az oldalán közlekedik majd:D
  • kernerster
    #143
    Ha nem menne torrent akkor 256kB/s bőven elég volna mindenkinek