5
  • Zocsi
    #5
    Úgy tudom, hogy korábban is írtak már (asszem a Microsoftnál) olyan algoritmust, ami a fotók alapján tud rekonstruálni tereket. Bár a felhasználási mód egészen más, mert ott nem 3D-s modellt készítenek belőle, pusztán a neten talált freeshare fotókból készítenek olyan virtuális teret, ahol lehet zoomolgatni meg minden és körbe lehet teljesen nézni a térben. A poén az, hogy a képek tömörítési módja nem a megszokott, tehát mindig csak annyira részletes, amit az adott "zoomolási mélység" (nem találtam rá jobb szót - késő van) megkíván. És piszok gyors. Nah, és ennél a dolognál is van egy kezdetleges 3D-s modell a térről, amit elvileg a fotók azonos pontjainak megjelölésével lehet kiszámoltatni számítógéppel...
    Ha vkit. érdekel, akkor szerzek linket. Egy plug-int kell a feltelepíteni a firefox alá, és akkor egy oldalon lehet nézelődni a térben.
  • tbs1001
    #4
    Neked játék a sulibajárás..? Respekt.
  • Myron
    #3
    de jó lest majd a saját városomban meg sulimban quake 3-azni :D
  • neB
    #2
    ez jó hír mert így könnyebb épületeket létrehozni mint vmien 3D-s programmal
    csak kiváncsi vagyok hogy ki-e adják nekünk vagy csak a tudósok dolgoznak rajta...
  • brueni
    #1
    kiváncsi lennék a felbontására...
    ...bolygók esetében, vagy akár a hold feltérképezésében...