21
Informatika & Tudomány - De hol a tudomány?!
  • blackgamer
    #1
    Sziasztok!

    Kevés tudományos cikk jelenik meg az oldalon, ráadásul sok benne a huszadrangú, miközben a fontos tudományos eredmények elkerülik a site-ot.
    Kategóriák se ártanának, ne legyen minden ömlesztve. A "romlott húsok" és a "szupernóva" cím elég fura egymás mellett.
    Bár SG tudományos hírmagazinnak hívja magát, ezt kicsit cáfolják a tények.
    Én már rég áttértem más magyar és külföldi hírportálok tudományos híreire, mert SG nem fedi le szerintem a tudományos életet. (hozzárakom: konkurens oldalak is csak részben)
    Jó lenne ha jövőben valami változás történne. Van erre esély?

    Esetleg tarthatnának a cikkírók közvéleménykutatást hogy miről olvasnának szivesen az emberek.
  • Pistike 007
    #2
    Igazad van.
    Bekéne nyújtani egy petíciót:)
  • blackgamer
    #3
    én is valami hasonlónak gondoltam ezt a topikot
  • Tinman #4
    Nekem tetszik a jelenlegi állapot, de az tény, hogy maradnak ki fontos tudományos hírek is.

    Kicsit sarkítasz ezzel a "hol a tudomány?" kérdéssel, mert most volt, van, szvsz lesz is.

    Balázs Richárd cikkei nekem személy szerint nagyon tetszenek a témában. Inkább kevés tudományos cikk legyen, de ilyen színvonalon. Csak így tovább

    Remélem nem flametopic lesz, mert a megoldás egyszerű: Lehet máshová menni, mást olvasni. No meg fikázni nagyon könnyű.
  • Thanatos
    #5
    hát a témanyito hsz alapján ő telejesen épitő jellegü kritikának szánta ezt, és szvsz nem is alaptalanul. és igen sokan el is mentek már máshova ;)
  • martinho040150
    #6
    ja ez nem ide tartozik:de mi az az szvsz??
    XD

  • Aspyrin
    #7
    szerény véleményem szerint
  • soulhunter
    #8
    sg = supergamez

    ez a név már alapból sem a tudományrol hivatott szolni

    az megint más kérdés,h az utobbi években mintha közeledni akarnának a tudományhoz, hüen a mottojukhoz: "informatika, és TUDOMÁNY"

    bár jelenleg a wrz, meg az info előtérben van... de én értékelem az sg-gárda igyekezetét, sztem lesz ez forditva is ;)
    addigra már SG = LESZ StarGalactica :D

    v vmi ilyesmi :D

    de én mondjuk kifejezetten a cheatek, meg elakadásaimban történő változások miatt tértem ide, és bár a cheateket elhagytam, mégis ha elakadok, akkor jol jön itt az,h fikáznak,h de béna vok :D

    bár az igaz,h a cikkek terén tényleg csoportositani kéne, mint pl: kémia, fizika, életmód, csillagászat, etc etc...

    de akkor meg kapnánk 1 sima gportal szerü ócskaságot rengetek linkkel, ahonnan aztán sehova nem jutnánk, főleg nem az érdemlegi cikkekhez...

    amugy nekem semmi bajom az sg-vel a gyerekes "divatos" babazsuros kinézetén kivül, dehát én nem is amiatt járok ide :)

    amugy a kezdeményezés mindenképp dicséretes, de bukni fog :(

    amugy a cikkek mindenképp jok, jobbak, mint jonéhány külföldi oldalon, ebben igazad van #4 :)
    közvetlenebbek, és tényleg ugy vannak fogalmazva, h még a magamfajta "only gamer"-ek is felfigyeljenek, és ÉRTSÉK is :) ugyanakkor megtartják a konkrétumokat, de mégse csak száraz %-okkal bombáznak, max összegzésekben :D

    bocsi, ha hosszu vtam, hajrá SG! csak több cikket :) meg kategorizálva, meg ilyenek :D

    de tényleg jo uton haladtok, feltéve,h nem zárjátok a topicot, amit kivételesen nem is én nyitottam :D
  • Thanatos
    #9
    supergamez... volt 5-10 éve... :)
  • tigeroo
    #10
    vagy szuperwarez?:D
  • Thanatos
    #11
    az meg mégrégebben... :DDD
  • _Vegeta_
    #12
    Regi szep idok. :D
  • Sadist
    #13
    Ez van sajnos, az ezsgé is bulvárosodik, mert egyszerűen erre van igény. Az emberek nagy többségét nem igazán érdekli a tudomány, viszont a szenzációhajhász hírekre fogékonyabbak. A játéktesztek még úgy ahogy elmennek, de már jó ideje nem olvasgatom a cikkeket, mert vagy semmitmondóak, áltudományosak, és nem egyszer tele vannak szakmai vagy helyesírási hibákkal. Inkább csak a fórumos közösség az, ami miatt idejárok, de a fórum rész meg sajnos le van ejtve, semmi fejlesztés, hogy felhasználóbarátabb legyen, több fórumozót csábítson ide.
    Cifu haditechnikai cikkei viszont szerintem nagyon színvonalasak, bármelyik szaksajtó is megirigyelhetné, de már neki se jelentek meg mostanában cikkei.
  • joebacsi
    #14
    számból a szó
  • PíszLávJuniti
    #15
    jogos.. :(
  • magus
    #16
    évente párszor járok a főoldalon, akkor szenzációként kezelve írnak cikket arról, hogy az embernek 5 ujja van. tényleg? a játékcikkeket megnem olvasom, ott ahol olyan cimeknek mint a half life 2 a legfontosabb eleme az innovacio a legtobb oldalon, ottnem olvasok ismertetot...
  • Sadist
    #17
    Látod, ilyen ez, főoldalra teszik az ámokfutós cikket, holott semmi köze se az informatikához, se a tudományhoz.
  • blackgamer
    #18
    á, nem lesz itt változás, max ha egyszer új tulajdonos lesz
  • HUmanEmber41st
    #19
    "Ez van sajnos, az ezsgé is bulvárosodik, mert egyszerűen erre van igény."

    Szerintem az embereket ezzel a maszlaggal etetik, h erre van igény és ha jó szokszor hallja, ( h á neked éppen erre az igénytelen szarra van igényed) még el is hiszi.
    Pedig nem.

    A cikkírók igyekeznek, nagy dolog, 1-2 fordítási, helyesírási hiba becsúszik. Csak az hibázhat, aki dolgozik.
    Kategorizálva vannak a hírek: tudományos, informatikai. Ennél jobban nem is kell. Különben is, valahol a kettő ugyanaz.
    Azért a színvonalat lehetne emelni, bemutatni új találmányokat, esetleg 1-2-3 tudományos cikket összefoglalni (hasonló témakörben) szóval lehetne fejleszteni.
    Nem mindig csak a windózpistáról, meg a lebukott fájlmegosztókról cikkezni. Igen, kezdenek a cikkek kissé egysíkúvá válni. Ez a baj.Ha meg ezekért a lerágottcsont cikkekért fizet az ASVA, ( vagy más) legalább tegyék ki a fizetett reklám jelét (X). És kész. Azontúl mindenki tudja, milyen cikket nem kell elolvasni. A tököm kivan amúgy a sok buzi reklámmal mindenütt.
  • Sadist
    #20
    "A cikkírók igyekeznek, nagy dolog, 1-2 fordítási, helyesírási hiba becsúszik. Csak az hibázhat, aki dolgozik."

    Nekem még áltsuliban úgy tanították, hogyha megírok egy fogalmazást, esszét, akármit, akkor mielőtt beadom, olvassam végig elejétől a végéig. Na most nem ritkán olyan helyesírási hibák, elgépelések maradnak a cikkekben, hogy az első végigolvasásnál is szinte ordítanak. Ha meg az ember netán jelzi a cikk topikjában, akkor sunyi módon kijavítják, a hozzászólását meg törlik. Nem egyszer már égbekiáltó baromságot javíttattam ki a cikkekben, de még egyszer sem köszönték meg. És nekem ez a hozzáállás nem igazán tetszik.
  • HUmanEmber41st
    #21
    Biztosan nem esne le a keze, ha dobna 1 HTX-et a forumba, de biztosan annyi a dolguk......