16
  • do2
    #16
    hogy lehetne azt megoldani hogy csak 1 magot használjon a vmware a core 2 duo prociból ?
  • homeless
    #15
    Igen ez a microsoft stratégiája. Ez is volt mindig. Lemásolja a dolgokat, majd eladja mint hihetetlenül innovatív megoldást. A virtualizációval kapcsolatban is elkezdték. Pl. csak emiatt kötöttek szerződést a sun-al és a novellel. A sunnal azthiszem, hogy közös részleget is létrehoztak, ahol elvileg kölcsönösen segítik egymást. Végülis ez lenne a normális, hogy segítik egymást, így fejlődik a leggyorsabban a technika, nem is ezzel van a bajom. Hanem azzal, hogy a microsoft ne adja már el úgy az "innovatív" megoldásait mintha ők találták volna ki és ne fenyegetőzzenek szabadalmi perekkel.

    Amúgy meg nem a virtualpc és nem a vmware workstation a lényeg hanem a servervirtualizáció.
  • fflx
    #14
    azert a microsoftot soha nem szabad leirni semmilyen szoftver temaban. altalaban ugy csinalja, hogy kivar, amig a dolog kiforr es eleg nagy piacca alakul, aztan beindul, lemasol, kicsit talan sajat maga is mogetesz dolgokat es vegul hatalmas marketing gepezettel piacvezetove teszi a dolgait... szamos ilyen peldat lehetett latni az elmult majd 20 evben

    (mellesleg szerintem is a vmware jelenleg sokkal tobb es jobb, mint a microsoft virtualpc-je)
  • rigidus
    #13
    Vilagos, ezert tettem idezojelbe az "egyetlen"-t - mert igenytol fuggoen megoldhato ez is.

    Csupan arra akartam ravilagitani, hogy ha virtualis gepeket akarja alapszinten bemutatni egy cikk, akkor a virtualis gepek alapjairol kell eloszor beszelni. Aztan utana lehet azt mar hatvanyozni tovabb, hogy mos cluster vagy nem cluster, azonos host/guest hw platform vagy keresztplatform, stb...
  • Csaba42
    #12
    Amiről írt, az pl. a fürt, aminek tényleg nem sok köze van a VMWare-hez.:)
  • Rednek
    #11
    Szerintem a Virtual PC nem fog nagy teret nyerni. A VMware-nek már olyan támogatottsága van illetve neve is, hogy inkább fizetnek érte többbet. Meg szerintem a VMware sokkal jobban configolható (ha valaki végignézte a menürendszert, akkor tudja miről beszélek).
  • ViperNet
    #10
    A cikk eléggé marketinges-projektvezetős hablaty...
  • lokoto
    #9
    Lássuk be, hogy az "ingyenes" egy relatív fogalom: amiért közvetlenül nem kérnek pénzt az egyik ablaknál, azt megfizettetik a másiknál. Nyilván a Microsoft is adakozó kedvéről híres.

    2007 végén elég vicces a Microsoftot egy lapon emlegetni a VMware-rel vállalati virtualizáció témakörben.



  • tntcoder
    #8
    Nézzünk szembe a tényekkel: a virtualizáció kibaszott nagy overhead
    Ezzel azért vitatkoznék, mert ez csak addig volt igaz, amíg az x86 processzoroknál voltak olyan utasítások, amiket nem lehetett hardveresen virtualizálni, csak emulálni. Más gyártók termékeinél (pl. IBM Power és mainframe CPU-k) ez már sok-sok éve megoldott volt. Szerencsére ma már egy modern x86-os is tudja ezeket. Aki nem hiszi, próbálja ki: a vmware server is ingyenes.
    Persze az overhead létezik, csak a jelzővel nem értek egyet...
  • Chriss745
    #7
    Sima V basszus. :D
  • Chriss745
    #6
    Mindkettőtöknek igaza van. A WMWare ESX több brutális teljesítményű gépből csinál több kissebb teljesítményű szervert. PL 4 db 4 procis 8 GIGA ramos gépenn fut egy ESX, az egy hardvernek látja, és erre rakhatsz virtuális rendszereket (16 procit lát és 32 giga RAMot).
  • rigidus
    #5
    "...speciális szoftvere tucatnyi számítógépet köt össze oly módon, hogy végül egyetlen nagyobb teljesítményű számítógéppé teszi azokat."

    Gyonyoru egy mondat, de a vmware-hez nem sok koze van ugyanis az eppen az ellenkezojet teszi. A laikusok kedveert: "egyetlen" nagyobb teljesitmenyu szamitogepen tobb virtualis szamitogepet hoz letre.
  • irkab1rka
    #4
    Nézzünk szembe a tényekkel:
    a virtualizáció kibaszott nagy overhead. Egyetlen előnye (ez viszont vitathatatlanul nagy) a könnyű managelhetőség. Nyilván a vmware a szoftveres megoldás, és vannak jobbak :)
    Ha egy cég az egyes alkalmazásai között 15 másodperc alatt tud erőforrásokat újraelosztani (gép telepítés nélkül) az pompás dolog, de ez ugye hardveres. A wmvare egy nagy gépet oszt le több picire (1 brutális állaton futtasz több wmvare példányt), ami nem túl vicces. Viszont amikor egy blade szervert hozzáadsza a rendszeredhez és egyszerűen át-assignolod a procikat, na az a legviccessebb dolog a világon :D és persze így olcsóbb, mint egy újabb dobozt beállítani és áttelepítgetni mindent.
  • homeless
    #3
    Lehet, hogy ingyenes, de nem támogat 3-nál több hálókártyát, 3-nál több merevlemezt, scsi merevlemezt, kevesebb op. rendszert lehet rá telepíteni, stb... Solaris pl ott van a listában, ennek ellenére a legújabb verziót(U4) nem lehet rá telepíteni, vmware-re simán felment. Mindkettőt linux alatt próbáltam. Amúgy a vmware server teljesen ingyenes. Ha jól tudom, csak a vmware esx, meg a vmware workstation fizetős. Ja és a vmware-t is nevezhetjük multiplatformnak. Van csomag windowsra, linuxra meg osx-re.
  • htmm
    #2
    A VirtualBox meg magán felhasználásra ingyenes és multiplatform...
  • Kagemusha
    #1
    Akármit ugatnak, a VMware megoldását -még ha drágább is!- megbízhatóbbnak tartom a Microsoft-énál.
    Alapértelmezésben nem vagyok a pénztárcám ellensége (Openoffice, GIMP, VLC, stb.), de van ahol több a bizodalmam a pénzes cuccokban: ez is egy ilyen terület.