36194
  • BB7
    #111
    Amúgy Máté pukkadj meg ezzel a Hírómániáddal!
    Vagy 8 cikket elolvastam róla, s most már azon kaptam magam, hogy egy Hero-ról álmodozom, holnap után megyek SpeedShop-ba kipróbálni!
    És az ára fele már össze van gyűjtve! :)
    1hét és itt a születésnapom... talán karácsonyra sikerül meglepnem magam! [#álmodik]
  • BB7
    #110
    Működik!
    Böngészőben, galériában, PDF fájlokban a zoomolás...
  • Máté94
    #109
    Úgy tudom,hogy nem.De lehet,hogy nincs igazam.
  • Blasta
    #108
    Áhá, THX, értem.
    A kétujjas kezelés működik Hero-n ugye?
  • Máté94
    #107
    Ez a közelébe se ér!:D
  • BB7
    #106
    Sense UI iPhone-on! :D
  • Máté94
    #105
    ?
  • BB7
    #104
    Hát, hogy ha most ezen múlik:



    Tutorial hozzá
  • Máté94
    #103
    Taiwan-nak már van Sense UI Magicre!^^
  • GregSB
    #102
    #101

    Ez a videó jól bemutatja:

  • Zetorg
    #101
    a htc saját felülete androidra
  • Blasta
    #100
    Srácok mit is jelent pontosan a Sense ui?
  • Zetorg
    #99
    alap sw-ben is van magyar bill, csak át kell állítani :)
    írásjelek szarok szifonon, de hero előtt nem volt vele gondom
  • BB7
    #98
    Havernak van 3G-je... [Naponta játszok vele.. órákon! :D]
    Ma egy jó fél órát csak írtam vele... :D
    Tökre bele lehet jönni! :)
    Bár idegesített, hogy az Y és a Z ugye fel van cserélve [He feltörve magyarosítom, ez megoldható?] Illetve macerás a "!" "?" s társai használata nekem!

    Aztán volt ma alkalmam egy LG K500as-t is tesztelni, írás szempontjából!
    Ugye a fent említett problémáimra igaz volt vigasz, meg ez a rezgős dolog is hasznos... Mondom, most csak írás szempontjából néztem meg az LG-t... mert amúgy szoftverileg.. húú! :D Kész gyötrelem! xD
  • Zetorg
    #97
    tegnap frissítettem az időjárás jelentést.
    eső van, hát vízcseppes lett a kijelző. jön egy ablaktörlő és letörli. beszartam :D
  • Zetorg
    #96
    már megszoktam a hero-t, ezzel is ugyan úgy írok :)

    nem mondom, hogy mit vegyél, mert tényleg nehéz dönteni.
    ha esetleg elmész a speedshopba, akkor figyelj, mert csak 3GS van kirakva és az jóval gyorsabb, mint a hero. ha esetleg 3G-t veszel, nehogy meglepődj :)
  • BB7
    #95
    Uram isten, ez nehezebb mint gondoltam!
    Tényleg rámondanám az iPhone-ra, hogy: megveszem, de a Multitask és az átláthatóságot könnyítő widgetek visszahúznak...
  • GregSB
    #94
    Kerek perec kb nem lehet megmondani :P

    Én frankón nem tudnék dönteni, ha most kéne választanom iPhone és Hero között. Mindkettőnek vannak előnyei és hártányai.

    Hero:

    + Nyíltabb rendszer (Android), sokkal jobban testreszabható.
    + Kommunikáció szempontjából fejlettebb UI, Home Screen (különösképp a "People" widget. Egy helyen látod adott haver SMS-eit, Twitjeit, Facebook updatejeit, stb...)
    + Flash támogatás bróvzerban.
    + Multitask

    - Közepes hardware
    - Részben az előzőnek köszönhetően néhol laggos, akadó software/UI. (ahogy Zetorg írta leginkább scrollozásnál, pl a brózerban amikor egy komolyab honlapot görgetsz lefele)
    - Android még mindig frissnek számít mobil OS-ek területén. Nincs rá sok program.

    iPhone:

    + Gyors, letisztult UI, még mindig az ő képernyője követi le legjobban az ujjmozdulatokat. A hangsúly a _gyors_ szón van. Van tőle fejlettebb (Palm Pré vagy a Hero Sense UI-ja), de egyik sem olyan gördülékeny és kiforrt mint az iPhone-é. Ezt igazából akkor veszi észre az ember ha élőben is kipróbálja őket.
    + Emiatt internetezésre, zenehallgatásra (multimedia) sokkal jobban használható.
    + Rengeteg alkalmazás az AppStoreban. Persze ezeknek nagy része semmire nem jó kb, de bőven akadnak köztük hasznosak is. Összességében sokkal több hasznos progi van rá jelenleg mint Androidra.


    - Kissé zárt OS, nincs túl sok lehetőség a testreszabhatóságára (hacsak fel nem törjük...)
    - Csak iTunes-al lehet szinkronizálni, menedzselni... ami alapvetően nem lenne rossz, hozzá lehet szokni a kezeléséhez, de sokan türelmetlenek hozzá / nem tudják elviselni + hozzá kell tenni hogy a PC portja még mindig eléggé lassú.
    - Nincs Flash support és valós multitask.

    Röviden összefoglalva a Hero egy kicsit fejlettebb mint az iPhone, az viszont sokkal kezesebb és komolyabb a softwares támogatottsága (még).

    Mondom, én nem tudnék dönteni. Egyrészt tetszenek azok a + fícsörök, amiket a Hero tud az iPhonehoz képest, másrészt viszont kéne az iPhone atomgyors menüje, böngészője, a kategóriában SZVSZ még mindig legjobb kapacitív kijelzője...

    Ha létezne olyan teló, ami a Hero és iPhone "+" tulajdonságait ötvözné asszem évekig nem vennék új telefont :D
  • BB7
    #93
    Az iPhone böngészője nagyon kellemes, gyors, jól használható. Az Android is majdnem ugyanennyire jó (ráadásul itt van flash támogatás),
  • Máté94
    #92
    Speedshop!
    Ott vagy Pesten!Próbáld ki!:)
  • BB7
    #91
    Mennyivel gyorsabb? Sokkal, vagy csak egy csöppet észrevehetőbb a Safari kiforrottsága?
    Illetve melyikkel jobb írni?

    Kerek perec: iPhone vagy Hero?

    [Na megint összegyűjtöttem 3kérdést! -.-]
  • Zetorg
    #90
    iphone. viszont az android valamennyire támogat flash-t. :)
  • BB7
    #89
    Meg vagyok tényleg lőve most nagyon!

    Még egy kérdés, bár már kicsit OFF!

    Melyikkel gyorsabb a böngészés [WiFi-vel] szerinted?
  • Zetorg
    #88
    SE-ről meg tényleg csak rosszat hallani.
    akartam X1-et, de elolvastam pár tesztet meg kipróbáltam és nagyon nem jött be. pedig volt p800, p990, p1...
  • Zetorg
    #87
    multimédiára iphone. egy szó: ipod
    hero kamerája jobb és jobban is lehet moddolni, de még nincs kiforrva a dolog. iphone-ra sokkal több extra cuccot találtam, mint androidra. viszont az android nyílt rendszer.

    "különféle számítógépekkel szinkronizálni"
    ez iphone-nal elég macerás. ha szinkronizálsz, akkor ami nincs meg az itunesban a gépen, azt letörli a telefonról...

    "könnyen bírjak vele dolgozni, írni"
    az iphone virtuális billentyűzete nagyobb. a hero-é viszont okosabb.
    iphone-on külön kattintással tudsz váltani a számokhoz és írásjelekhez. hero-n ezt megoldották úgy, mint PC-n a shift+valami kombó, csak itt hosszan kell nyomni. hero tud rezegni leütésnél, sokkal jobb mint az iphone buta kattogása.

    árban kb ugyan az a 3G és a hero.

    eszemben sem volt iphone-ról másra váltani. az elsőnek elrepedt a hátlapja, gariban kaptam helyette zsír újat. ez gyári hibás volt. nem tudtam vele telefonálni és nem működött a gps. kiábrándultam belőle.
  • BB7
    #86
    Nekem telefonálni kell! :D
    Viccen kívül: Azt utálom a SE-onokban, hogy minden telefon 1dologra van kihegyezve, ERGO: vagy zenét bírsz rajta hallgatni, vagy fényképezni írsz vele! :D
    Na már most én mindkettőt rendszeresen űzném a kis masinával, de mellette fontos, hogy könnyen bírjak vele dolgozni, írni és különféle számítógépekkel szinkronizálni!
    Nem utolsó az sem, hogy mennyire bírom moddolni, belenyúlni az OS-ébe! :D
    És ugye amit mindig szem előtt kell, hogy tartsak, az az ár! :/
  • Máté94
    #85
    iphone csak akkor vegyél ha a éegjobb kijelző kellés több nem igazán:)
  • BB7
    #84
    Én Apple-ben is elkezdtem gondolkodni!

    Zetorg:
    iPhone vagy HTC?
  • Máté94
    #83
    Kicsit igen:)
    De sztem tényéleg át kell gondolni,hogy most Symbian vagy Anbdroid?Esetleg Maemo?
  • BB7
    #82
    Kicsit elfogult vagy, de köszön a két cikket! :)
  • Máté94
    #81
    Sony Ericsson Satio - hol a sebesség? - Nincs plecsni
    Sony Ericsson Aino - új koncepció Csak tetszett.

    Tehát én meggondolnám mit veszek de ez csak azért van mert nálam már csak Android jöhet szóba:)
  • Máté94
    #80
    Sztem nem.A Hero rusnyább de mindenkettőt szokni lehet.
  • Máté94
    #79
    Azok egyenlők a nullával!
    Mobilarena tesztet olvass::)
  • BB7
    #78
    Igazából nekem a SE bevált, logikus a menürendszer, kényelmes, praktikus...
    Ehhez vagyok hozzászokva... ezért gondolkodok most még egy SE-ban!
  • BB7
    #77
    Aino / Satio ?
  • BB7
    #76
    Valahogy nekem egy telefonban a kinézet az utolsó!
    Bár már évek óta egy K800i-t nyúzok, de tetszik...
  • Zetorg
    #75
    az csúnya
  • Máté94
    #74
    Attól függ.Egy tesreszabaható és érntőkijelzőset szeretnél vagy csak gey sima SE-t.
  • Máté94
    #73
    Ezért kellett volna Magicet venni mert arra is lesz Sense UI ás még olcsóbb is:)
  • Zetorg
    #72
    milyen SE?

    nem igazán kapható olyan, ami jobb lenne, mint egy android.