36194
  • Vadnokedli
    #36154
    Más browserban is ezt csinálja? Ha nem akkor a Dolphin a ludas, ellenkező esetben ha mindegyik ezt csinálja telefon reset.
  • Zsombor99
    #36153
    Régebbi Lenovo A2010 telefon, telepített Dolphin böngészővel.
    Az utóbbi időben az újabb YouTube videók hajlamosak "villódzni", vagyis gyors ütemességgel invertált színű képkockák keletkeznek, vagyis némely videó "villódzós" tud lenni, amin nem segít, ha újratöltöm az oldalt vagy később térek vissza az adott videóhoz. Így némely videó élvezhetetlen.
    Tudom, hogy van külön YouTube app is, de szeretem inkább kihasználni az oldalfülek által nyújtott lehetőségeket, valamint bejelentkezés nélkül akarnék videókat nézni, hogy ne befolyásolja a számomra ajánlott videókat más eszközön (pl. asztali PC).
    Szerintetek mi okozhatja némely videónak a "villódzását"?
  • imarko
    #36152
    Lenovo Yoga YT-X705F tabletem frissítette magát Android 10-re.
    Van egy zavaró üzenete a címsorban egy felkiáltójel, háromszögben, kinyitva Carrier Services,
    A részletezés azt írja, hogy akkor működik, ha a Google Play szolgáltatás számára hozzáférést kap a -Tárolkás (is).
    Megkapta a hozzáférést, mégis 3-4 óránként újból nyaggat.
    Neten néztem, mi ez, állítólag egy jövőbeli alkalmazásnak valami előkészítése, most nem csinál semmit, csak értelmetlen hibajelzést dobál.
    Sajnos a neten javasolt legyilkolási módszerek sem vezettek eredményre.
    Van valakinek ötlete hozzá?
  • Metalmilitiakid
    #36151
    Sziasztok!
    Egy Samsung A51-em van valamikor tavaly év végén az egyik frissítés után elkezdett feldobálni egy olyat, hogy válasszak hangszolgáltatást amikor zenét hallgattam és feldobta hogy Google vagy Bixby. Egy darabig ignoráltam, de már annyira sűrűn dobta fel, hogy mondom legyen akkor Google. Azóta random változtatja a hangerőt zene közben amikor úgy van kedve és elég irritáló. Poweramp-ot használok a full verziót. Valahogy ki lehet ezt kapcsolni?
  • Zsombor99
    #36150
    Online vagy offline lejátszáshoz kellene? Offline lejátszáshoz tedd fel a VLC Androidos verzióját, az ugyanolyan megbízható, mint számítógépen.
  • SzirmosSzisza
    #36149
    Nálunk Messenger szokott lenni, az a legegyszerűbb. Illetve, ha olyan országban van valaki akkor Zoom, de az elég macerás Messengerhez képest.
  • Dzsini
    #36148
    nálunk családban a Skype terjedt el, meg vagyunk vele elégedve
  • Jim Morrison
    #36147
    Jelenleg mi a legegyszerubb modja a videotelefonalasnak? Mamamnak van egy sim nelkuli droid telefonja. Eddig hangouts volt csak rajta, de az elmult par hetben amint elindul a videohivas megszakad a hivas. Viber telefonszamot ker, messenger valszeg tul sokat valtozik es regisztralni kell, stb. Google chat meg a hangouts helyett lesz de jelenleg g suite kell neki.
    Valami otlet?
  • Vadnokedli
    #36146
    Samsung Music? Csak átmenetinek? Vannak benne az említett featureok.
  • SzirmosSzisza
    #36145
    Tudtok ajánlani valami jó zenelejátszót? Eddig Google Music-ot használtam, de most nem engedi elindítani se, mert migrálnak valahova... AIMP-et próbáltam eddig, de eléggé seggfájós használni. Igazából annyi kell, hogy tudjak lejátszási listákat csinálni, meg nyomni egy shuffle all-t :D
  • kl24h
    #36144
    A szervizbe meg tudják csinálni, tehát újra kell telepíteni az Android-ot és akkor minden normális lesz.
    Nekem egy Samsung Galaxi A40 van, újan vettem, de ilyen problémám soha sem volt.
  • gombabácsi
    #36143
    edigitalról rendelnék egy xiaomi redmi 7A-t 30ezerért. ennyiért van jobb szerintetek? (nem akarok kínából rendelni).
  • gombabácsi
    #36142
    nem appal kerül bele! ha semmit se telepítek fel akkor is egy idő után jönnek :)
    a víruskeresők egy része megtalálja de nem tudja leszedni. vagy ha leszedi, egy idő után újra ott van.
    rootolni se lehet, bár valszeg aki jobban ért hozzá az meg tudná csinálni.
  • kl24h
    #36141
    Én azt ajánlom, hogy telepíts fel egy antivírust (pl. AVG AntiVirus 2020 for Android Security Free) és ellenőrizd le a telefont. A leírtak alapján csak valamilyen kártevő program csinálhatja, ami valamilyen app-al bekerült a telefonba.
  • gombabácsi
    #36140
    bakker ez félelmetes...

    de én nem a képeken látható reklámokról beszélek, hanem olyanokról amik BÁRMILYEN APP FÖLÖTT jelennek meg, BÁRMIKOR.
    nálam olyan volt hogy ezeket el se lehetett nyomni. ha X-el be akartad zárni akkor is megnyitotta őket és odaugrot a böngészőben vagy store-ben :D

    de az durva amit írtok hogy nagy cégek telóján is van ilyen...
  • Dzsini
    #36139
    nem csak a launcher:
  • SzirmosSzisza
    #36138
    Oh, évek óta Samsungom van, de mindig lecserélem a launcher-t Nova-ra. Az egyetlen reklám ami feljön néha az a Play Music-ban az előfizetés, de az meg Google.
  • Dzsini
    #36137
    Samsungokban is van, Xiaomiban is van, Huaweiben is van gyári reklámozás. A mennyiség és az elhelyezés a kérdés, és hogy mi az, amit ki lehet kapcsolgatni / elkerülni (mert egy olyan appban van, ami leváltható), és mi az, ami szem előtt marad mindenképp.
  • gombabácsi
    #36136
    olcsóbb típusoknál van, meg ügye a kínából rendelteken.
    ami durva hogy egyre több helyről hallom hogy hazai hivatalos boltban vásárolt komoly márkákon is!
  • SzirmosSzisza
    #36135
    Wut, van ilyen? Nekem még sose dobott fel reklámot.
  • gombabácsi
    #36134
    milyen márkák azok a telók amiken NINCS REKLÁM beégetve? (azaz bármikor feldob reklámot, nem arról beszélek hogy az appokBAN van reklám!!)
  • SzirmosSzisza
    #36133
    Ez direkt tűnik ilyennek.
  • Zsombor99
    #36132
    Hát... Telefonon minden jó. Attól még nem biztos, hogy halott az, csak lehet, hogy elcsesztek valamit a frissítésnél. *sóhaj* Mostanában a cégek inkább mennek a saját makacs fejük után a felhasználók helyett. :(
  • zola2000
    #36131
    Mostanában olyan furán jelenik meg a Google play tableten, a képernyő közepén egy sáv:



    Azt hiszem az Android tablet mint kategória hivatalosan is halott ha már a Google sem optimalizál.
  • RelakS
    #36130
    Sony-nál automatikusan rendszer alkalmazásként bent volt az Android Auto, így nem lehetett/kellett szórakozni .apk telepítéssel.
    Már el sem kell indítani. Rádugom az autóra a telefont, és az Android Auto aktiválja magát.
    Utoljára szerkesztette: RelakS, 2020.06.29. 21:21:29
  • zoliii
    #36129
    Huawei P20 Pro telóm van. Nemrég frissitettem Android 10 re. De most nem engedi az Android Autó apk fájlt telepíteni külső forrásból :(
    Ötlet?
  • [HUN]FaTaL
    #36128
    Én V500-ra csak ezt találom, GSM Arenan is.

    GSM Arena azt írja, hogy gyárilag Lollipopra upgradelhető, viszont ennek a menetét nem tudom. Custom rommal biztos van újabb (mint ahogy az XDA mutatja), de ha nem értesz hozzá inkább hagyd. :)
  • [HUN]FaTaL
    #36126
    XDA
    Utoljára szerkesztette: [HUN]FaTaL, 2020.06.09. 17:32:25
  • SzirmosSzisza
    #36124
    Mikor rányomsz az apk-ra akkor fel kéne ugarnia, általában úgy kérdez rá, hogy csak egy alkalommal akarod-e engedni.
  • TopGun
    #36123
    Sziasztok! Samsung Note 9 Android 10-es Oprendszerrel, hol lehet beállítani,. hogy külső forrásból is lehessen telepíteni programokat, játékokat, ne csak a Google playstore-ból?
  • Bozi_Vilag
    #36122
    Néztem a MIUI 12-ről a videókat, de nem tudom... menő meg minden, de tulajdonképpen a legnagyobb része designelem, és aminek lesz is értelme, az az adatvédelemmel kapcsolatos cuccok, a videoszerkesztő. Esetleg ide lehetne még sorolni a Mi Healthet, de hát na, akit érdekel, eddig is leszedett egy appot.
  • zola2000
    #36121
    Jól belehúztak a miui-nál:
    https://youtu.be/3Glt5Nsb1Ck
  • desigo
    #36120
    Én nemrég vettem egy Huawei P30-at.Gyönyörú a kijelzője,fullosak a kamerák,van bőven memória,tárhely.
    Jönnek a frissítések,üzemidő nagyon jó.
    Egyedül ez a kijelzőbe épített újjlenyomat olvasó gáz :(
  • KaBuTo666
    #36119
    Szia omi.
  • adam46
    #36118
    Én inkább a Mi 9 mellett tenném le a voksom, időtállóbbnak gondolom. LG mostanság nagyon nincs a helyzet magaslatán.
  • Vadnokedli
    #36117
    120k környékén kerestem új telefont - 2 re szűkült a háló - Xiaomi Mi 9 és LG G8s ThinQ - Ti melyiket vagy mely egyéb alternatívát vennétek (SD855 - vagy felett + OLED kijelző) és miért?

    S8 ról váltok mert 2,5 éves lesz, és csöppet az akku is haldoklik.
  • ncsab
    #36116
    Hosszú kutakodás után sikerült rátalálnom a megoldásra, azaz, hogyan használható egy androidos
    telefon Droidcammal webkameraként USB-n keresztül számítógéppel.
    Leírom, hátha valakinek segítség lesz a későbbiekben. Pláne, hogy manapság nagyon megnőtt az online videótelefonálások/konferenciák száma.

    A telefon tulajdonságainál (about phone) nyomogatni kell a Build numbert amíg ki nem írja, hogy developerek lettünk a telefonon.
    Ilyenkor megjelenik egy új menüpont a beállításoknál /Developer options/ és itt be kell kapcsolni az USB debugging opciót.
    Ezután már működni fog a droidcam usb összeköttetéssel. Nem szükséges semmilyen driver.
  • ncsab
    #36115
    Sziasztok, a következőben kérném a segítségeteket.

    Adott egy Huawei P8Lite telefon amit DroidCam-al használok egy windows 10-es géppel webkameraként online tanításhoz.
    Jelenleg wifin keresztül kapcsolódik a telefon az asztali géphez.
    Ez így működik is, de szeretném a késleltetést a lehető legminimálisabbra csökkenteni, pl. USB-n keresztül
    használni webkamerának. (A droidcam elvileg támogatja) de sehogy sem sikerül. Ha rádugom a P8 Lite-ot
    az asztali gépemre akkor megkérdezi, hogy töltsön vagy file átvitelt szeretnék.
    A droidcam egyik opcióval sem működik, azt írja, hogy nincs eszköz.

    Próbáltam keresni Huawei usb drivert de nem jártam sikerrel!

    Kérem ha valaki tud segíteni, hogyan tudnám a telefont összekötni úgy a windows 10es géppel USB-n keresztül, hogy
    a droidcam tudja használni webkameraként, az segítsen! Nagyon köszönöm!
  • Jim Morrison
    #36114
    fyi: végre spotifyon újra látszik az album cover minden egyes szám mellett playlistekben. jó hogy vagy 5 év után újra elérhető lett... ideje volt.
  • RelakS
    #36113
    Az vajon miért jó, hogy ha megszűnik egy alkalmazás, akkor a play store-on keresztül nem lehet eltüntetni? Egyszerűen eltűnik minden nyoma, és a beállításokban kell matatni, hogy tudja az ember a programot törölni.