75
Bányászat mai helyzete, külszíni és mélyművelésű bányagépek
  • Kepek
    #75
    Robot gyűjtheti össze a tengerfenéken lévő ritkaföld­fémeket
  • militavia
    #74
    Szerintem nem kéne olyan balfasz "cikkeket" osztani, ahol az energia és teljesítmény közötti különbség értelmezése sem megy. A másik fele meg zöld bullshit. A 120MW teljesítmény igény minden, csak nem filléres.
    Utoljára szerkesztette: militavia, 2022.07.23. 11:32:16
  • Kepek
    #73
    Csináltak egy plazmafúró robotot, fillérekből képes alagutat fúrni
  • Kepek
    #72
    50 ezer milliárd forintnyi arany és ezüst lehet a Börzsönyben
  • Kepek
    #71
    Már dolgoznak a lézeres technológián, így véget érhet a bányarobbantások kora
  • ximix #70
    Tóth Tibor: Szénbányászat a dorogi medencében 1781-1981
    - link

    Dorogi homokvasút
    - link
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2018.04.19. 23:09:55
  • Kepek
    #69
    " ismeretlen, hatalmas ritkaföldfém-mezőre bukkantak a Csendes-óceán alatt."

    "A minden kétséget kizáróan rendkívül értékes lelőhely azonban várhatóan még úgyis érintetlen marad legalább néhány évig, hogy a japán kormány is támogatja a feltárásra létrejött, számos céget és kutatócsoportot tömörítő konzorciumot. Az óceán fenekéről kitermelni ezeket a fontos ritkaföldfémeket egészen más technológiákat kíván, mint a szárazföldön. Szakértők szerint csak a megvalósíthatósági tanulmány elkészítéséhez öt évre lesz szükség, és bizonyosan nagyon sokba fog majd kerülni a munkálatok beindítása."
  • Kepek
    #68
    Szibéria

  • kti345
    #67
    Helló, nem tudja valaki hogy mit kereshettek ott ahol ilyen "kút fej"vagy mi van???
  • Vagadero
    #66
    Valaki megtudja mondani milyen technológiával szérelték az aranyat a muzsalyi aranybányában? (Nem tudom most művelik e, állítólag csődbe ment.)
  • Vagadero
    #65
    http://www.youtube.com/watch?v=S6neZD6OpMk

    Új amerikai reality sorozat. Először azt hittem nem lehet igaz, de állítólag tényleg nem csak megjátszák. Komolytalan ahogyan csinálják, de szórakoztató.
  • harcu
    #64
    Akit érdekel a bányászat, menjen el az atomhulladék-tárolóba Bátaapátiba. Csak be kell jelentkezni előre, és csoportban le lehet menni, nincs belépési díj. Bár nem az egész része látogatható, csak az eleje, de azért az a tudat, hogy sokszázezer tonna gránitot kirobbantva készítették el a vágatokat elég nyomasztó tud lenni. Ott lehet találkozni rendes bányászokkal, beszélgetni velük, akár még a mecseki uránbányászatról is, legtöbbjük még dolgozott ott is.
  • Vagadero
    #63
    Van itt még valaki?
    Nagyon érdekelne a hazai kavicsbányászat témája.
  • kisracz
    #62
    Sziasztok!

    Azt szeretném kérdezni hogy nem e tud valaki F5-ös szénbányászati bontó kést?
  • Desiderata #61
    Miskolci Egyetem ajándékboltjában
  • fifi
    #60
    ha ismerős valaki Mátraszentimrén, meg tudná mondani mikor indul újbol a kitermelés?
    úgy tudom rehabilitálják a bányát...
  • hoti7681
    #59
    Sziasztok!

    Nem tudjátok hol lehet szerezni autó hűtőrácsára kirakható krómozott bányászjelvényt?

    Előre is köszi
  • biomage
    #58
    Na végre újból láttam a tikati bányás részt, elég sok telt el :), az NG volt a Különleges épitmények II, harmadik rész Gyémántbánya cimü része az
  • Desiderata #57
    súlyos baleset történt Ukrajnában, akár 100 bányász is odaveszett
  • HUmanEmber41st
    #56
    Ekkora talicskára kell is a poroltó..
  • biomage
    #55
    már gondolkoztam ezen és lehet hogy nem tikati bánya de valami hasonló kelett legyen a nevének, az biztos hogy az érc szálitó neve cat volt, és aszem orosz országban volt a gyémánt bánya
  • gz8
    #54
    Erre én is csak azt tudom mondani, hogy gugli vagy polymeta a barátod.
    Biztos, hogy Tikat a helyiség neve?
  • biomage
    #53
    ha már enyire bele jöttél tudnál adni linket az NGröl, nem találok semmilyen infot a tikati bányából készült dokumentum filmröl, ugy gondolom nem is az NG volt az hanem a discoveryn
  • gz8
    #52
    Egy poroltó nem poroltó:

  • HUmanEmber41st
    #51
    Nah jóvan.. :D :D
  • gz8
    #50
    Gyenge hátsó tengely:

  • gz8
    #49
    Bizztosan. Nem is értem, miért nem /25-ös gumikat tesznek az ilyen dögökre. Pedig mekkorát lehetne villanatni!
  • HUmanEmber41st
    #48
    Már csak az a kérdés, van-e hozzá könnyűfémfelni csillivilli absztraktmintás??? :D :D
  • gz8
    #47
    Teljesen komoly.
    Én is ledöbbentem, hogy hoppá, ez nagyon nehéz, de ha belegondolsz, 100 tonnánál nagyobb dinamikus terhelésre méretezték, amihez bizony anyag kell.
  • biomage
    #46
    ugye csak viccelsz 5 tonna?
    A tikati bányász dokumentum filmben ö volt a legkisebb, ott volt a kö markolo az még nagyobb volt, és a legnagyobb a kö zuzó ami aszem 10 méter magad volt.
  • gz8
    #45
  • gz8
    #44
    Látom, te se vagy kocka

    A 797B abroncsa 59/80 R63-as, ami annyit tesz, hogy a futófelület szélessége 59 col (150 cm), az oldalfalmagasság ennek 80%-a (120 cm), az R63 pedig az abroncs belső átmérjőe szintén colban, ami 160 cm.
    Az abroncs külső átmérője ebből következően 4 méter.

    Utánanéztem: az abroncs több mint 5 tonnát nyom!
  • biomage
    #43
    elég nagy, biztos sokba került az elsö catet megcsinálni :), és a gumija vallószinü 500 KB-nál többet nyom, egy ilyen nagy valamit sem tudná megállitani :D, ha beszabadulna egy városba, szerintem még egy kis családi házon is át tudna menni vagy egy kamionon
  • HUmanEmber41st
    #42
    Voltam én is Úrkúton bányajáráson régen :D zsírok a képek! grat!
  • biomage
    #41
    ja kb ekkora volt :D
  • gz8
    #40
    Ezt a CAT-et kissé megpakolták...
  • gz8
    #39
    Nézd meg a kép url-jét. :)
    Egy német csóka csinálja az oldalt, és mivel az angoltudása hagy némi kívánnivalót maga után, én is besegítettem az általa készített leírások angolra fordításában.

    Youtube-on még nem nagyon kutattam utána a dolgoknak, de ha beírod a keresőjébe, hogy caterpillar dumper v. valami hasonló, még bármi lehet. :)
  • Pókmalac
    #38
    hühha ez a gép aztán odabasz:D hol találtál rá???nincs rola video a youtube-n?:)
  • immovable
    #37
    Aztaaa hübelemindeségit neki, néztem én is ezeket a műsorokat a NG-on de ilyet még nem láttam, szivesen megnézném ezt élőben, mert már képen is velőtrázó. A hideg futkos az ember hátán.
  • gz8
    #36
    Ekkora lehetett? :D