26
  • L3zl13
    #26
    A flash technológia erősen a fizikai korlátait feszegeti már ugyanúgy, mint a szilikon alapú csipgyártás többi területe. Ráadásul a flashnek legtöbb előnyös tulajdonsága semmi előnyt nem jelent a film és zenekiadók számára.
    Pl újraírhatóság, jóval gyorsabb random elérési idő (filmnél/zenénél szükségtelen), kissebb fizikai méret (a tok úgyis ugyanakkora lesz, mert reklámoznia kell az adattárolón levő tartalmat :D).
  • L3zl13
    #25
    Ha elterjedne egy flash alapú film/szoftver terjesztési szabvány akár csak fele annyira, mint a DVD, akkor garantáltan mindig találnál hozzá előlapi csatlakozót. Főként egy olyan eszközben, amit kimondottan annak a formátumnak a lejátszására terveztek, mint ahogy a HD-DVD/Bluray/HD-VMD cuccokhoz mindenképpen kell saját lejátszó harver.

    Ezzel együtt én nem ragaszkodom fanatikusan a flash alapú vagy más mozgó alkatrész mentes tároláshoz. Csak legyen nagy kapacitású, kezelhető méretű (akár flash kártya, akár DVD lemez méretű) és eléggé elterjedt ahhoz, hogy le tudjon menni az ára.
  • thomee84
    #24
    ha te ülnél a cégvezetésben nem azt akarnád h minél több pénzed legyen belőle?:)
    ritka az olyan főnök aki más érdekeket néz... amúgy érdekes új dolog...
  • kadar1
    #23
    Magasról lesz**om.Azért se fogóm le cserélni a dvd-met.Tökéletesen megvagyok vele elégedve.........
  • Dark Angel 666
    #22
    Ezek csak azt tartják fontosnak hogy el tudják adni a filmjeiket
  • Reyes
    #21
    Tehát mégegyszer:

    Minek vegyek HD-VMD lejátszót, ill. neten HD-VMD filmeket, ha csak sima dvd-t tudok kiírni emberi áron?
  • Darth Sith
    #20
    nem véletlenül 1080p, az 1920x1080
  • beatz
    #19
    eh ez csak nekem tunt fel?
    Előbbi CD, DVD és HD VMD lejátszást támogat, MPEG-1, MPEG-2/MPEG-2 HD, VC-1 vagy H.264 kodekben, 1080p (1920x1200) felbontásban.
    tudtommal a 1080p = 1920*1080 nem?..
  • Epikurosz
    #18
    nem.
  • Epikurosz
    #17
    "idegesít amikor leülök egy gép elé és nincs usb hosszabító meg elülső csatlakozás"

    És ha tudja a wifit? Na?

  • Mice
    #16
    8cm disc farzseb dvd vagy dvd-utód adattárolási sűrűséggel

    szimpatikusabb mint a flash meg az usb matatás

    nekem is van egy 4 gigás kingston ami nem nagyobb mint a kisujjam de soxor idegesít amikor leülök egy gép elé és nincs usb hosszabító meg elülső csatlakozás, sőt még valami idióta számítógépállvány is körbeveszi a házat, hogy tényleg bújócskázzak...

    csak léteznének a 8cm-esek is 25ös hengerben nagy sűrűséggel vagy a 25db/70ft-hoz közeli csomagolt műanyagtokos verzióban... én tuti beruháznék egy kupacba

    16x-osan secc perc alatt írhatóak lennének és még pofásak is a kis méretükkel
  • PíszLávJuniti
    #15
    A 8 centis korong még szvsz elfogadható méretű.
  • wanek
    #14
    Amikor írtam, akkor ez a hibaüzenet látszott csak. Most már nekem is jó.
  • Epikurosz
    #13
    Én már leírtam a CD-ROM-ot, CD audiót, és mindenféle DVD lemezt is. Nincs jövőjük.
  • winters123
    #12
    persze... miután lement ugyanez a csata a beta és a vhs között.
  • Matt0123
    #11
    bezzeg a vhs-sel 20 évig elvolt mindenki. és senki nem bőgött a gyenge minőség miatt. persze erre azt lehet mondani hogy mert akkor még senkinek nem volt nagyképernyős tévéje. de senki nem bőgött a kisképernyős tévéje miatt sem:D
  • Citrooom
    #10
    Nincs a linkkel semmi probléma, hiba az ön készülékében van
  • Epikurosz
    #9
    A DVD eleve halott ötlet. Bazi nagy.
    SD mikrókártya, Flash-drive - ezeket kell fejleszteni, nem sérülékeny, hatalmas korongokat.
  • CSOCSO
    #8
    lejatsza a sima dvd-t is.....tehat?...
  • wanek
    #7
    A teljes listára mutató link az alábbi eredményt produkálja:

    ERROR [2] main(admin/module_mail_lists/runtime.php) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory
    In line 303 of file /usr/home/xbit/www/admin/url_parser.php
    URL: /news/multimedia/display/20071102095919.html

    Fatal error: main() [function.require]: Failed opening required 'admin/module_mail_lists/runtime.php' (include_path='.:/var/services/apache/exec:/:admin/pear') in /usr/home/xbit/www/admin/url_parser.php on line 303
  • waterman
    #6
    ezért terjed a warez.. 2 évente cseréljem le az összes adahordozómat mert a multik képtelenek nem csak magukra gondolni?? ugyan már..
  • loga
    #5
    Most ez meg minek kellett? Még egy formátum...pf
  • Marko001
    #4
    Remélem még kitalálnak vagy 10 féle formátumot.
  • Reyes
    #3
    A netről letölthető filmet mivel írom ki? Veszek egy HD-VMD írót 100k-ért?
  • roliika
    #2
    Ha tolnak hozzá egy HD tv-t vagy projektort akkor kell. :D
  • Dark Angel 666
    #1
    Legalább a lejátszó nem olyan nagy , sokkal lapossabb mint a HD-DVD meg a Blu-Ray lejátszók