90
  • Su0my
    #50
    Szerintem az rtl és a viasat a két legnagyobb szemét (nem is tudok sorrendet felálítani köztük, abc sorrendben írtam őket), a TV2 egy fokkal jobb, bár már ott tartunk, hogy a híradót sem érdemes EGYÁLTALÁN nézni, se időjárást, se semmit.. No én úgy vagyok, vele, hogy HoBO 1-2, ha valamelyik filmet még nem láttam (eléxer), sport, ismeretterjesztő, bár az is igaz, mostanában max az NFL-t, Talmát, F1et néztem, heti max 8-9 órát TVzek, ami 2 műsor, szerencsére kevés reklámmal, de szerintem a TV2 sokkal nézhetőbb: nem ilyen szutyok xarok, mint RTL (bár jóban rosszbannal sikerül konkurálnia velük), hanem Heroes, Dr. House, StarGate, etc igényes sorozatok, nem a gagyi tóksók, meg ha nagyon agyhalott vagyok, egy kis bulváros FUCKtív, nem is kell ennél több. Az a nagy baj igazából, hogy az MTV1, aminek tényleg értéket kéne közvetítenie, nem nagyon tud hozzászagolni a két fő kereskedelmi szutyokhoz
  • Sance231
    #49
    "ha a kérdések valóban az ált. suli első osztályának tananyagaiból lennének"

    Hopp, ezt elírtam: természetesen "első osztályainak tananyagaiból" a helyes gondolat.

    Voltam ötödikes, képzeld, és ziher, hogy a műsorban előforduló kérdések többsége nincsen benne a tananyagban. Ezen sztem ne álljunk neki vitatkozni, túl egyértelmű (vagy másik esetben lehet előbányászni az áltsulis könyveket a padlásról). Ebből a szempontból elegánsan még mindig lehetne általános műveltségi vetélkedőnek tekinteni, de nem felsorolásjellegű, "műszagú" válaszokból fog az meglátszani, hogy mennyire ismeri a gyerek az adott témát. Adnak nekik egy 20 oldalnyi infót, aminek a lényegét be lehet vágni, aztán amire emlékszik belőle, azt tudja a műsorban. Nincs ebben semmi összeesküvés-elmélet.

    Kérdésekről: Túl mesterkéltek és túlzottan jelentéktelen dolgokat kérdeznek (mint a korábban példaként felhozott hány nyelven tudott Hunyadi - még ha vszínűleg tudom is, bár attól függ, hogy melyik Hunyadi:D). Pl. töriből is elég sok pusztán magolós, gondolkodást nélkülöző kérdés van. Azt képesek megkérdezni, hogy melyik egyiptomi isten mit jelképez (jelzem, ez sem ötödikes tananyag, a legtöbb tankönyv csak a főbb istenségekről tesz említést, szal ki is merül kb. Ré-ben:)), de egy kisebb folyamatra (pl. az athéni demokrácia kialakulásának folyamata, ami egyértelműen tananyag), amihez már belelátás is szükséges egy-egy tantárgyba, sosem kérdeznek rá. Ezzel számomra hitelét veszti a műsor, és elkezdek azon gondolkodni, hogy milyen jó is volt, amikor még a Legyen Ön is milliomos ment Győzike helyett.
  • Arnoux
    #48
    Engem sem az okosabb vagy, mint egy előre betanított sem a nagy fogyás nem érdekel. adjanak dr houset, hősöket, lostot, forma1-et, talmácsit, pókerarcot, barátokköztöt meg néha egy kis focit azt azzal meg is vagyok:D Nem rossz a Jericho sem csak az a baj, h már zsinorban a 3. részen alszom el:( Multkor még el sem kezdődött már a reklám közben bealudtam
  • Picizöldfül
    #47
    Teljes mértékben igazat adok! Az átlag magyar nézőt minősíti nem a TV2-t. De a legidegesítőbb az amikor egy nagyobb költségvetésű filmet megvesznek(lásd pl.:star wars 1-2) és leadják évente kétszer úgy harangozva be mintha mpst jött volna ki a mozikban,és a szar reklámjaikból annyi pénzt keresnek hogy nem veszik meg a következő részt(jelen esetben a star wars 3mat),hanem ameddig tudják húzzák halasztják és hülyének nézik a népet,amikor a filmet látta az elmúlt 3 évben kb 6szor...Karácsony közeli ünnepek tv adásai pedig maga az Unalom. Ötösöm legyen a lottón ha nem adják le idén is a : Bunyó karácsonyig,Télapu 1-2,Reszkessetek betörők 1-2-3,és sorolhatnám az unalomas filmeket.
  • VvD
    #46
    Mindjárt jönnek a kövek, de azért leírom : nekem tetszik ez a vetélkedő 21 éves korom ellenére. Jót szórakoztam rajta... egyszer, mikor otthon maradtam pénteken és holtfáradtan beültem a tv elé. Szal 1x jó volt megnézni és ha nem lenne semmi dolgom péntekenként lehet nézném, de sajnos van jobb dolgom is... ;)

    De amúgy őszintén. Korosztályomban hány % marad otthon péntek este??
  • 1Obi1
    #45
    "Engem, engem, engem, engem"
  • winnie
    #44
    összeesküvés elméletesek mindig is lesznek, ezen nem lehet segíteni, mert az nem járja, hogy egy gyerek olyasmit tud, amit te nem:)

    "ha a kérdések valóban az ált. suli első osztályának tananyagaiból lennének,"

    tudod mit tanulnak első osztályban? a betűket kábé:) nincs semmi elsőosztályos kérdés a műsorban.

    " de bizony nagyon gyakoriak az olyan feladványok, amik jóval mélyebbek annál, és tutira nincsenek benne az első 5 osztály tananyagában."

    benne vannak - simán lehet ellenőrizni. a könyvekből szedik. semmi mélység nincs a kérdésekben, csupán sok mellékinfót kérdeznek, hiszen ami a könyvben van, az nem tananyag.
  • jefferson83
    #43
    Ez teljesen egyértelmű volt az első rész után, ugyanis csak eddig jutottam.
    Ha nem lenne egy szánalmas kamu műsor még talán néztem is volna.
  • HöfEE
    #42
    Így van én is az első részt bírtam csak megnézni ebből a szutyokból mert amikor azt beharangozzák, hogy ált. isk első ötödik osztályában tanitott anyagból vannak a kérdések, és akkor ilyet látok, hogy csilagászat?! Meg megkérdezték, lehet már rosszul emlékszem,de az volt, hogy Hunyadi mely nyelveken beszélt??? És mindegyik kölyök tudta az összeset??? Na neee. Hogy ezt nem tanulják ált. iskola alsó osztályaiban az tuti. Egy hiteltelen szemétkupac az egész műsor.
  • AZTA
    #41
    a nagy fogyáshoz csak annyit tennék hozzá hogy kurva nagy fogyás az mikor tegnap is hizott az a dagadék nő ahelyett hogy fogyott volna :D:D:D
  • immovable
    #40
    Nem is tudtam, hogy van ilyen műsör.
    Látom nem maradok le semmiről, hogy nem nézem ezeket a hipergagyi adókat!
  • assdf
    #39
    Na és persze a résztvevő felnőttek is érdekesek...

    A multkor az egyik olyan hülye volt mint a s.ggem. A másik meg egy csaj elkezdett hisztizni hogy légyszi légyszi csináljuk vissza...
    Komolyan nem hittem el hogy 2007-ben a tévében egy vetélkedőn egy huszonéves lány úgy viselkedik mint egy 15 éves csitri a haverok körében...
  • Sance231
    #38
    Annyiban egyet lehet érteni Mr. Perfect-el, hogy a kissrácokat egyértelműen "tanítják" a műsor előtt. Ez több dologból is látszik, pl. sok válasz megfogalmazása részükről egyértelműen előre bemagolt válaszokat sejtet. Ezzel nem is lenne gond akkor, ha a kérdések valóban az ált. suli első osztályának tananyagaiból lennének, de bizony nagyon gyakoriak az olyan feladványok, amik jóval mélyebbek annál, és tutira nincsenek benne az első 5 osztály tananyagában. Ettől pedig mesterkélt, irritáló lesz a műsor, realitását is elveszíti, na meg engem is, mint nézőt.
  • winnie
    #37
    "Hogy lehet hogy ezek a gyerekek mindíg mindent tudnak? Ez nagyon irritáló és nem valószerű."

    te nézed egyáltalán?:) nem tudnak mindent. többször is hobáztak, az egyik lány következetesen elrontja a megyéket, amúgy meg csak akkor mutatják a megfejtéseket, ha mind jó. amikor nem mutatják, az azért van, mert valamelyik hibás volt - csak olykor mutatni kell a rosszat is, mert nem sinkófálhatják le:)
  • sathinel
    #36
    ehh TV2, RTL ??? viasat3, AXN sokkal jobb mint az első kettő. akik banánokközt, meg brazil tévésorozatokat játszanak megérdemlik hogy tönkremennek a nézettség hiánya miatt. Voltam kinn múlt héten romániában. Hát a magyar felhozatal már a béka segge alatt a nálluk lévőhöz képpest. Gyógyszerreklámot alig láttam, itthon 1 reklámidőben lenyomnak minimum 1-et. Aki ért a nethez és van normális elérése az a TV-t már alig nézi. A barátaimat elnézve ugyanez a helyzet. A reklámok miatt inkább kifizetem a sorozatokat hogy le tudjam tölteni, és mindent reklámok nélkül nézhetek. Ja és legálisan van meg a sorozat magyarul.
  • Mr. Perfect
    #35
    Egyébként ebben a műsorban szerintem egy valami nagyon gáz Hogy lehet hogy ezek a gyerekek mindíg mindent tudnak? Ez nagyon irritáló és nem valószerű. Ja és ezen kívűl még tényleg rettentő ellenszenvesek is. Szóval egy kicsit jobb gyerekválasztással és valószerűbb előadással sokkal-sokkal jobb lehetett volna ez a műsor, mert az alap elgondolás nagyon jó.
  • winnie
    #34
    "Ők nézzenek sportot vagy természet csatornát, az ő véleményük senkit nem érdekel?"

    nem a tévéket, hanem a reklámozókat nem érdekli mari néni, akinek a fogyasztói szokásai már nem nagyon fognak változni, másrészt a gyereke (is) alakítja, aki benne van a 18-49-ben.

    "De kit érdekelnek a háziasszonyok? Rajtuk kívül szinte mindenki nézte, "

    ja, a fiatalok, akiket fent leszólsz. mások nem nagyon nézték. ha nézték volna az idősebb nők, máris pár százezerrel nagyobb a tábor. ha jönnek az idősek még nagyobb, stb.
  • Mr. Perfect
    #33
    Ez nagyon szép vélemény de nem értem,hogy jön ide a két csatorna vetélkedéséhez? Ha nem nézel tévét az a te dolgod. Nagyon sokan viszont néznek, pl. képzeld el vannak olyanok akiknek még netjüksincs, nemhogy onnan szednének le filmeket.
  • koschwarz
    #32
    én paprika tv-t nézek.
  • donceleger
    #31
    Az hogy ki a célközönség, a 18-49 évesig, eléggé bunkóság. Persze ők vannak többen, de akkor az idősebbekre nem is gondolnak, szarnak rá? Hát akkor ez eléggé bunkóság. Ők nézzenek sportot vagy természet csatornát, az ő véleményük senkit nem érdekel?
    Igaz Magyarországon élünk, de azért fejlődik a technika, egyre több helyen lehet elérni a Viasatot is. meg a többieket is. Kábelen, iptv-n, de a tányéros televízióval bárhol lehet fogni, úgyhogy szerintem a versenybe igenis számolni kell a Viasattal, akik eléggé jól fejlődnek. Ott is mennek sorozatok, filmek, sport is van, mi kell még? Én pl szívesebben nézem délután a Viasatot, márha tvzek, mert ezekből a hülye showkból ( Balázs, Mónika stb ) kurvára elegem van, semmi értelmük, a fele nem igaz stb. Ezzel szerintem nem vagyok egyedül. Kéthetente itt van a Bajnokok ligája, ilyenkor is ezt nézem, nem pedig a tv2-t vagy az rtlklubot. Igazából szurkolok egy hasonló csatornának, hogy majd egyszer verje el ezt a két csatornát. mert szerintem ők semmi mást nem csinálnak, csak folyamatosan egymást utánozzák. Ha az egyik kitalál egy műsort, akkor a másik megpróbálja leutánozni, természetesen sikertelenül. pl.: heti hetes, a tv2-n sajnos a címére nem emlékszem, de hasonló volt. azonnal megbukott. big brother, az rtl klub való világ. De még sokat mondhatnák. A lényeg hogy egymást utánozzák, és mivel minkét csatornán ugyanaz megy, az ember meg nem akarja nézni, kénytelen elkapcsolni. Olyan az egész, mintha egy csatorna lenne, csak kétféleképpen próbálják megvalósítani. Minkettő szánalmas, remélem egyszer leverik őket.
    A Heroes jó volt, eléggé sokan nézték, ezt jól választotta a Tv2. De nem volt nagy a nézettsége, mert a háziasszonyokat nem érdekelte Peter Petrelliék világmegmentő akciója. De kit érdekelnek a háziasszonyok? Rajtuk kívül szinte mindenki nézte, mégis bukott sorozatnak számít, mert nem megfelelő a nézettség? Attól még lehet jó! És jó is és sikeres. Még jó, hogy nem az SG-re alapoz a Tv2, mert akkor tutira nem jönne a második évad. Így viszont jön, és már nagyon várom.
    Összességében a Tv2 és az RTL Klub bekaphatja, mert csak majmolják egymást, ugyanakkor HAJRÁ VIASAT!!!
  • Magnet
    #30
    Spektrumot meg sem említi senki? xD Tv2-n csak a house-t nézem, amúgy meg travel chanel és lennt már említett társai.
  • winnie
    #29
    "Kérdem én: miért nézzek tv-t?"

    nyilván nem te vagy a célközönség.
  • winnie
    #28
    mert, ami istentelen sz*r az szerinted nem lehet siker. jól van, leülhetsz.
  • Griphons
    #27
    Az összes filmet és sorozatot, amit a gagyi csiga kettő megy a hasonlóan szánalmas retekklub lead hd és dvd minőségben le lehet szedni (reklám nélkül) a netről fájlmegosztókról. Kérdem én: miért nézzek tv-t? A rossz minőségért? Az agyzsugorító reklámokért? A mega-gagyi talksókért, vagy a nagyfogyás-szerű szánalomműsorok miatt? Köszi, inkább nem fizetek havi többezret a rámzúdított szemétért, és maradok a netnél. Naprakészebb, frissebb, és jobb a minőség is.
  • djukel
    #26
    Bazmeg egy ötödikes is megmondta volna a tv2-nek hogy ez a vetélkedő istentelen szar és ne erőltessék.
  • rolika
    #25
    kíváncsi vagyok, meddig lehet egyre és egyre megbukni...
    egyszer elfogy a pénz, nem?
    vagy ez túl nagy üzlet ahhoz, és egy ilyen műsor aprópénz a tv2 költségvetéséhez képest?
    azt sem értem, kifélék döntenek ezekről a beruházásokról, és milyen alapon. mert ha valamihez én nem értek, akkor inkább nem szólok semmit, vagy utánanézek, mielőtt mondanék valamit.
  • Teppik Amon
    #24
    Monk meg a House az jó. Mondjuk mást nem is veszek fel a tv-ből :) (csak a 24et a cool-ról :D Jameg Jericho, Küszöb.)
  • tpeterr
    #23
    Mondjuk nem újdonság, hogy az RTL elveri a TV2-őt...
  • jeti00
    #22
    ne mond h Te el tudod viselni őket :D okoskodnak mert ők már rajok, fújj h ütném meg mindet

    első rész után látszott h szutyok, nemtom miért adták tovább
  • tpeterr
    #21
    hogy már nem adják mindegyiket.
    -korrigálva-
  • tpeterr
    #20
    A House is jó, nekem még tetszenek a Knihgt Rider, Lost, X-Akták, Sliders, csak kár, hogy már adják mindegyiket.
  • Magnificat
    #19
    house a legjobb már régóta
  • Cat 02 #18
    hmh Heroes, House, Frei jó :
  • tpeterr
    #17
    Ja igen, a sportcsatornákat én is kihagytam. De igazán a kosárlabdát és a pókert nézem, de szoktam azért focit meg figh club-ot is nézni. :-D
  • tpeterr
    #16
    Igen, igazad van. Szerintem a Discovery Channel-re ráférne egy kis újítás, mert szerény véleményem szerint kissé unalmas már az autó- és motorépítős műsorok. Azt sérelmezem igazán, hogy a Túlélés törvényei című műsort márt alig-alig sugározzák, általában valamikor hajnali egy óra táján kéthetente, vagy néha délután. Szerintem jó volt a szerda 21:00, heti rendszerességgel. Nekem nagyon tetszett ez a műsor.
    Meg tényleg rengeteg az ismétlés.
  • lipike008
    #15
    Discovery, Eurosport, Sport 1-2 .... EZ nekem a Tv :D
  • Magnificat
    #14
    hát ez engem nem boldogít, sőt ellenkezőleg... igyekszem kerülni a sablonos filmeket... és szeretek meglepődni a csavarokon. Ezért rulz pl a hatodik érzék :D
  • Magnificat
    #13
    mi bennük az idegesítő?
  • tpeterr
    #12
    Seagal, én kérek elnézést. :-D
    Én sem a filmművészeti értékei miatt szeretem, hanem azért, mert mulattat, ahogy ki tudom találni a történetet a szokásos akciófilmes sablongondolatok nyomán, meg az, hogy mindenkit és bármennyit lever, meg így az egésznek a feelingje. :-D
  • 1Obi1
    #11
    Ilyen ocsmányul idegesítő gyerekekkel ne is próbáljanak meg bankot robbantani.