61
  • dez
    #61
    Egy itt sem fogja be, de kettő már igen. CF = CrossFire.
  • CitizenX
    #60
    Jó kis kamu oldalról linkeltél egy kamu képet. Egy új AMD kari sem tudja befogni a GT-t, ezt kábé 50 000, sokkal hitelesebb helyen el lehet szépen olvasni. Kicsit lasabb az új R, mint a GT, és egy kicsivel olcsóbb. Ennyi. Nincs ezzel semmi probléma. Csak idióta grafikonokkal ne basszunk már át potenciális vásárlókat...
  • jojo
    #59


    az ATI se láma
  • dez
    #58
    Egy tesztelő oldal csak ne színezze az adatokat, mert akkor nem ér semmit...

    Mit kell hűteni? Mit nem fejlesztenek? A HD3870-esen egy 55nm-es chip van, ami úgy nyújt nagyobb teljesítményt, mint a HD2900XT-n lévő R600, hogy sokkal kevesebbet fogyaszt. Mivel az R600-as még 80nm-es volt.
  • jojo
    #57
    mindenki szinezi az adatokat, de végeredményben csak a gyári tuning dívik, nem az új csipp fejlesztése, ami látszik mennyire kell ezeket hűteniii.
  • dez
    #56
    Hú, de utálom az ilyen manipulatív grafikonokat (gy.k. nem 0-tól kezdődik).
  • jojo
    #55


    az igazi kari Ati hd 3870

    FOR EVER
  • jojo
    #54
    KAMU AZ EGÉSZ!!!!!!
    KOMOLY ELADÓ CÉGEK SE TUDNAK ADNI, NEMHOGY EGY VIRTUÁLIS ÁRUS.
    NOVEMBER VÉGÉRE IGÉR, DE ADDIGRA MINDENHOL LESZ!!!!
  • mopsz01
    #53
    Hy


    olyan problémám van hogy nem tudom hogy milyen processzort válasszak.
    SEGÍTSETEK PLS!!!!!!

    Én a P4 Intel Celeron D 356 3.3GHz (64bit!) 512kb dobozos és a s939
    AMD Athlon64 X2 4200+ 2.2GHz-s procik valamelyikére gondoltam melyik a jobb?
  • And01
    #52
    Leadtek Vinfast 8800Gt Extreme 512gddr3
    52800Ft a depón
  • dez
    #51
    250 az Euro. És sok külföldi cég 1:1-ben váltja a dolláros árat eurósra.
  • gere1
    #50
    egyreszt usa es eu ket tok kulonbozo dolog, mert elobbinel van vam+afa kotelezettseg, utobbinal semmi. ugyanaz mintha bp helyett budaorson vasarolsz, csak nagyobb a tavolsag.
    garanciarol meg annyit, hogy becs 200 km-re van pesttol. 2 ora autoval, de postakoltseg is ezer ft nagysagrendu. egyertelmuen megeri becsbol rendelni a dolgokat. joval olcsobb mint itthon es van!
  • HeadHunter86
    #49
    Én is így tudtam a Dollár árát, többiek nem tudom honnan szülték a 250-et? Már rég óta ilyen alacsony a dollár értéke.
  • kisgabo
    #48
    320 bit memó sávszél kábelezése nem 5 fillér, itt spóroltak. olcsóbb nyák.
  • mcganyol
    #47
    de a garancia érvényesítéssel igen sokat lehet bajlódni ha későb vm behal, sajnos.
    drágább tükörreflexes gépeket is mindíg az usa-ból érte meg rendelni, de ha vm nem működött postázhattad vissza nem kevés pénzért a gépedet (a garancia a szállítás költségeit sosem fedezi)
  • gere1
    #46
    en nem ertem mit rendelgettek itthon inneonnan. gyerekek, EU van ! onnan rendelsz eun belul ahonnan akarsz.

    itt az osztrak depo.hu :
    http://geizhals.at/

    a fenti zsuga:
    http://geizhals.at/?fs=NVIDIA+GeForce+8800+GT&x=21&y=11&in=

    kb 55e HUF. brutto. kisker. es van. es mindig minden.
    jo multkoraban kellett vennem intel alaplapot es hozza dolgokat, itthon azt mondtak h kb 2 honap eus disztributor sem szallit nekik stb. elmentem erre az oldalra, kikerestem ami kellett 4 nap mulva nalam volt a cucc es tobb mint 20%al olcsobban, mint itthon a netto ar. parszazezer forintnal azert az kulonbseg...

    szoval: NEM muszaly itthon venni dragan a cuccokat es varni rajuk hosszu idon keresztul !
  • formatuq
    #45
    bocs,

    Live rates at 2007.11.01 01:01:17 UTC
    1.00 USD = 173.281 HUF
    United States Dollars Hungary Forint
    1 USD = 173.281 HUF 1 HUF = 0.00577096 USD
  • formatuq
    #44
    veszel tolem 220Ft-t dolcsit? :)
    Ma, 1USD 172HUF
  • sgember
    #43
    Azért annyira nem jó mint az Nvidia-é. Korábban voltak vele komoly gondok, ma sem gondtalan vele az élet. Az ETQW a 8.41 (vagy 8.42?) -gyel lesz csak játszható. Linuxos közösség tartaná karban ezentúl az fglrx-et. (már nagyon ráférne)
  • Sanyix
    #42
    Érdekes nekem valahogy szívás nélkül sikerült linux alatt fullos 3d gyorsítás elérnem ati kártyával
  • dez
    #41
    Egyébként meggondolandó, hogy az újabb ATI kártyák támogatják a DX 10.1-et is, a NV-k meg még mindig nem.
  • dez
    #40
    (A GT-é valamivel kevesebb, mint a GTX-é.)
  • dez
    #39
    Jó lesz az 500-nak is, illetve valójában inkább csak úgy ~330.

    "The claimed theoretical processing power for the 8 Series cards given in FLOPS may not be correct at all times. For example the GeForce 8800 GTX has 518.4 GigaFLOPs theoretical performance given the fact that there are 128 stream processors at 1.35GHz with each SP being able to run 1 Multiple-Add and 1 Mulitply instruction per clock [(MADD (2 FLOPs) + MUL (1 FLOP))×1350MHz×128 SPs = 518.4 GigaFLOPs][4]. This figure may not be correct because the Multiply operation is not always available[5] giving a possibly more accurate performance figure of (2×1350×128) = 345.6 GigaFLOPs." link
  • Csi9aa
    #38
    Ez már az x+1. "ez már működni fog de tényleg, higyjétek el" hír ATi-val kapcsolatban.
    Eddig mindegyik hatalmas kacsának bizonyult.
    Linux alatt *csak* szívni lehet ATi-val.
  • Godefroy
    #37
    53500+áfa nagykerben az 512-es Gigabyte.
    Előre 1 havi készlet le van foglalva
  • ge3lan
    #36
    Jó is lenne, de sajnos ami 200$ az itt Európában 200 euró. Nekünk meg az eurós árat kell forintban kifizetni.
  • roliika
    #35
    Értem bácsi. :D No de lesz az azért 40 ropi is. :) Hmmm Fél tera flops ennyi pénzért nem is rossz.
  • Inquisitor
    #34
    Rolcsika, ez úgy jön ki, hogy USA ár dollárban az ugyan annyi lesz Euróban sajnos, aztán erre jön még rá az itthoni kereskedők vastag arcbőre okán +10-20% pluszba.

    Amúgy a dollár most 174Ft (se) az Index valutaváltója alapján, ezer éve nem volt 200 fölött és a forint meg ma reggel erősödött picit. Az euro meg 250-251FT. Ki lehet számolni mekkora súrmoság 1:1-ben számolni a dollárt euróra. (Mielött valaki megint nekikezdi, hogy USA árak ÁFA nélkül vannak, számolja már ki mekkora a difi százalékban!)
  • And01
    #33
    bocs eltoltam 174Ft
  • And01
    #32
    Pontosítok 274Ft a dollár
  • And01
    #31
    Az Amd-Radeon fejleszti az új drivert linux alá is
    {nem tudom hol olvastam de hamarosan kiadják}
  • who am I 7
    #30
    "rá kell áldozni még +10-15öt hűtő apropóján"

    Ha valaki húzni is szeretné, vagy csöndet szeretne :) Nekem ettől függetlenül az alap is meg fog felelni.
  • who am I 7
    #29
    Te aztán értesz hozzá öregem
    Mutasd már meg hol 220ft 1 dolcsi, kiváncsi vagyok...mert a mnb.hu-n nem, az tuti....Jah, és mutasd már meg, hogy egy alaplapnak vagy egy mobiltelefonnak, hol van 500 és 1000Gflops között a teljesítménye...(jó most túloztam a GTnek szerintem olyan 600-700G körül kell lennie).40ezerért nem fogsz kapni karácsonykor GT-t, max 50-re fog lecsökkenni.65ért láttam (phpiac).De mivel elég forrú fejű és a gyári hűtés csak 1slotos ezért, rá kell áldozni még +10-15öt hűtő apropóján.A másik, hogy ha jön az ati egy jó referenciával akkor jönnek az új +séderes GTSek.hirtelen ennyi.Először olvass utána, okoskodj.
  • roliika
    #28
    Hmmm...akkor ez a kari 46800Ft zsír újan, és az új játékok sem okoznak neki gondot. ez igazán jó hír! Én is radeon hívű vagyok amúgy, csak az a baj, hogy Linux alatt akadnak vele gondok.
  • And01
    #27
    A dollár jelenleg 180 és 185Ft közötti
    árfolyamon megy.
    Az ATI-t pedig kár lenne leírni
    mert az új karikról még nincs adat {teljesítményteszt}
    November 19-én érkezik az Rv670
    azt veszek amelyik jobb
  • roliika
    #26
    Egyébként nevetséges egy ilyen kártya ára, ha belegondolok, hogy egy alaplap, vagy egy mobiltelefon sokkal bonyolultabb és drágább alkatrészeket tartalmaz.
  • roliika
    #25
    Nem értem milyen 60-65-el számoltok. A dolcsi alacsony...200-220Ft 1 USD nem 250-260 mint az euró, így akár 2 hónap múlva a cikkben szereplő kártya ára a 40ezret is elérheti, számolva a karácsonyi árcsökkenésekkel.
  • arty
    #24
    az OGL driver egy dolog, de D3D alatt azért az nvidia is tarolt a trágya driverekkel (vista...)

    mindkét cég 0, ha driverről van szo, nincs jobb és rosszabb, csak rosszabb és rosszabb van :(
  • Sanyix
    #23
    Nemtom mi baj az opengl drivereikkel, nekem ati kártyám van, játszottam pár opengl játékkal, nem volt velük semmi gond, és ahogy kell gyorsabb is volt mint directx módban.
  • Inquisitor
    #22
    "Amióta az amd felvásárolta azóta vannak problémáik."
    Ez nyilván nem igaz, az egész HD sorozatot az elött fejlesztették. Driver ügyileg meg mindíg isvoltak gondjaik, igaz az NV-nek is, de kevesebb. OpenGL drivert pl. 11 év alatt se sikerült írniuk normálisat.