91
  • shabba
    #11
    Itt nem csupán a program méretről van szó, hanem a funkcionalításhoz mért méretről. Érdemes megnézni a videot, érdekes dolgok vannak benne. Nem érdemes azzal összehasonlítani mekkora volt a win95, meg hogy egy Linksys router prociján futó linux mekkora. Azok az OS-ek nem arra készülnek hogy sok száz magos serverek esetén is megfelelő működést nyújtsanak, optimalizált kihasználtságot adva, megfelelő gyorsan elérve akár az új hw erőforrásokat.

    A preziben elhangzik pl. az hogy a jővőre esedékes windows servers 2008 is 64 processzor használatában limitált lesz, ami nekik fájó pont, mivel a hw-ek igen gyorsan fejlődnek. Jővőre már lesz Nehalem ami akár 8 magos is lehet, magonkánt 2 szállal. Egy szerver alaplapba bele lehet tenni akár 4 ilyen procit is és az máris 32 mag, 64 szál.
  • avman
    #10
    "szerintem 2GB alatt ma már tényleg nem érdemes lenni"
    mármint memóriában? mert akkor hozok egy kalapácsot oszt szétzúzom a gépeket, mert itten van noteszekkel, asztalikal együtt 6 db de egyikben sincs 1 gigánál több, sőt van amiben csak 256 mega. oszt mégsem érzem úgy, h nem haladtam a korral és fel kéne harapbálnom az ereimet.
  • turul16
    #9
    MS -nek van egy terve, lehet hogy ez az lesz. Amiben csak CIL kod futathat. A kernel tartalmaz JIT -et. Microkernel szeru felpitessel rendelkezik. Minden root joggal fut ugymond, egy jogosultsag ellenorzes forditaskor tortenik (CIL->naive). Boundary chenckekkel egyutt. Vagyis nem irhatsz asm kodot sem. Kompatibilitas max. CIL kodokkal lehet. Mas esetben egy CIL kodu emulator kell, hogy futasd a nativ binarisokat.

    Kernel-space user space contex switchek igy nincsenek , -e miatt gyorsulhat. (De micro kernel arhitectura lasabb lehet)
    Lebego pontos szamitasoknal, nem igazan hasznalhatoak ki az utaskeszlet adta lehetosegek ezert ez lassulhat.

    Nem emlekszem nevere, valami syntesis vagy synopsys szeru volt.
  • peterx
    #8
    Jó akkor lepjék el vírusok és egyéb kártékony programok a géped hiszen neked a biztonság semmit nem jelent... tipikus KOCKA...
  • Ginos
    #7
    Én csak annyit kérnék hogy ne lehessen kitörölni a saját rendszerfájljait...
  • pedrohsi
    #6
    heh, na pontosan ezért olyan a Ringyóz amilyen - a többség így gondolkodik
  • matt taylor
    #5
    "Ez természetesen kizárólag belső használatra szánt fejlesztés, a boltokban ilyen lecsupaszított változatot soha nem kapunk majd. "
    MAjd torrenttel lekaparjuk ;D
  • Dark Angel 666
    #4
    Mekkora volt a Windows 95 ?
  • grebber
    #3
    Én szarok bele mennyit helyet foglal a rendszer csak fussanak rajta ugyanugy majd a játékok mint XP alatt semmi más nem érdekel!
  • BlackRose
    #2
    Én amikor ezt láttam... azt mondtam, értem miért szökik Bill Gates :) 33MB memóriában van nekik egy "kernel" amely esmmit sem csinál és még büszkén mininek nevezik. Említésként a Windows 2000 mindenestül képes 32MB-ban működni és nagyon sok hasznos dolgot csinálni... most itt nem akarom a Linuxal, QNX-el vagy másik OS-el összehasonlítani, a gépemben 4GB van, szerintem 2GB alatt ma már tényleg nem érdemes lenni, néhány hét múlva jön mégegy gép amelyben 8GB lesz, szóval nem aprózgatom a memóriát, de ha egy kernel 33MB-ot eszik azt nem lehet mininek nevezni, még ha teljesen funkcionális akkor sem, még ha monolitikus és nem pedig hibrid akkor sem.
  • bugger
    #1
    Nem mondanám, hogy nem lenne ennek is még hova fejlődnie. Pl linksys routerekben olyan linux van, ami pár nagyságrenddel lassabb procin fut, és feleennyi memóriával ellát minden képzelhető router funkciót... Vagy ott vannak az egy floppy-s linuxok, szintén router feladatokra. Bár legalább jó irányban kezdtek el haladni.