21
  • sgember
    #21
    Ezeket csak bogarásztam, nem értek hozzá, csak érdekes sztem: Mire lesz valami kézzelfogható a tervezésből, 100 milló dollár is el mehet rá, ha nem több. Ha gyárat is fel kell húzni valahol, akkor már több milliárdoról van szó. A processzort több hónapig "építik" lépésenként többedmagával egy ostyán. Úgy tudom jelenleg az AMD SOI (réz alapú, szilícium a szigetelőn) gyártása költségesebb a Intel gyárt.technológiájánál.
  • Sanyix
    #20
    Az aláírásodból ítélve. 3 sor, ebből 2 és fél ps3 :)
  • item
    #19
    Miért lenne az az isten ??
  • arty
    #18
    okok:
    fagy=hibás lap, vissza gariba
    fagy=inkompatibilis memoria, ez cumi, attol függ hol vetted
    fagy=bios v. oprencer beallitasok, driverek - ez sem lehet élmény, mire kiderül hol a gond
  • AbyssLord
    #17
    Nem tudom, én nagyon örülnék, ha megmaradna az AMD. Ugyanis vetélytárs nélkül az Intel olyan szemét módon magasan tartaná az árakat, ahogy nem szégenli. Most is kizárólag az AMD-nek köszönhető, hogy lementek a kétmagosak ára. Ha nem lett volna AMD, akkor még mindíg a csillagos egekben lenne.
    Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy a fejlesztés és az előállítás ennyire drága lenne. Szerintem pusztán azért nyomják fel ennyire az árakat, hogy a bevétel növekedés megmaradjon.
    Tized akkora áron is elő tudnák állítani, és még a fejlesztésre is maradna bőven pénz, de akkor úgy nem lenne meg a vezér igazgatóság havi 2 millás fizuja.
  • waterman
    #16
    off -
    ati/amd videókártya driver.. nekem az a rémálom. anno volt egy 9550esem. semmivel nem volt hajlandó együttműködni, se via chipset, se nvidia (ilyeneim voltak), most építettem egy kis configot, gondoltam adok egy esélyt az asus m2a-vm hdmi lapnak. amd chipset, amd integrált videókártya. na az rémálom. fagy és többszöri újratelepítés után sem volt hajlandó tökéletesen működni. újabb bios meg nincs..
    - on
  • Sanyix
    #15
    Neki gondolom a ps3 az isten, szal:
    cell rémálom XD
  • lee56
    #14
    intel rémálom ;p
  • item
    #13
    jah, rémálom...
  • sgember
    #12
    Tehát jól halad a 45nm gyártás, de a teljes átállás jövő év 2. fele vagy később lesz. Valami ilyesmi. Máshol meg 2009 elejéről írnak. (omg :))
  • sgember
    #11
    Ja engem is felvilágosítottak, hogy nem mostanában lesz a boltokban a 45nm-es. Nem értem az sg.hu honnan szedte, vagy félreértettem?
  • AnonyX
    #10
    Hajrá AMD...te vagy a király! AMD proci, AMD vidkari, mindez AMD chipset-es alaplapban...ez az álom...
  • kandeláber
    #9
    Most csak tesztgyártás van, az ipari méretű csak jövő tavasszal indul, tehát nyáron láthatunk majd legkorábban 45 nanos AMD procikat.
  • asysoft
    #8
    Én is kétlem, hogy ők jönnének ki vele előbb (45 nanos Intel Penrynből már vannak működőképes példányok), mindenesetre az Intel előnye sokat csökkenhet...
  • Hedgehunter #7
    Ja nagyon erdekes de nem ok fognak kijonni vele eloszor az is biztos (bar ne ugy legyen)...
  • asysoft
    #6
    Ez a 45 nanos dolog érdekes. 65 nanométeres gyártástechnológiájuk sem forrta ki magát (legmagasabb órajelű X2-esek 90nm-en készülnek), erre jön a következő... Reméljük itt hamarabb sikerül a finomhangolás:)
  • asysoft
    #5
    Barcelona magos Opteronok már kijöttek, s azok is a K10 mikroarchitektúrára épülnek, mint a Phenomok.
  • Dany007
    #4
    Szerencsétlen AMD =/ remélem azért összejön nekik.
  • sgember
    #3
    Nahát, már 2008 elején lesz 45nm k10? Eddig úgy volt, hogy 2008 szeptember körül kezdik gyártani. Akkor ez jó hír. A tetemes negatív mérleg csak apadna le minél hamarabb. 1 hónap múlva talán már tudni fogjuk milyen lesz a phenom. Kíváncsi leszek majd a 45nm-es újabb steppinges k10 -re is, csak arra kicsit többet kell várni.
  • Frayer
    #2
    Még mindig nem tudunk eleget a phenomokról :(
    Csak ködösítenek állandóan.
    Én úgy érzem, hogy az amdre keresztet vethetünk.
    Az intel már régen a piacon van az új generációval, miközben az amdnél eddig még csak skicceket rajzolnak, hogy hogy kéne kinéznie a procinak.
    Na nembaj, majd csak a szépre emléxünk.
  • grebber
    #1
    Megjelenhetnének már ezek a 4 magos phenomok.Kiváncsi vagyok mit tudnak!