13
  • Venom T
    #13
    Szevasztok. Lehet hogy hülye kérdés, de a leopardot csak Mac Os -gépeken lehet használni? És még egy hülye kérdés, milyen fájlrendszert használnak a Leo-ban? Valaki szánjon meg please és válaszoljonKöszi...Pá
  • asysoft
    #12
    Mach/BSD alapú:)
  • Wittao
    #11
    Nem kell új gépet venni hozzá...
    De ha egyébként is vennél, érdemes várni, mert azzal már adják a Leopárdot (ill. ha nincs a csomagban, díjmentesen megkapod az Upgrade-et).
    A Vista ugyanazon a vason sokkal lassabb, mint az XP, szemben a Leoparddal, ami u.azon a vason gyorsabb a Tigernél!
    Sokan inkább a CS3 kompatibilitástól rettegnek, mert volt olyan hír, hogy valami gebasz van velük (elég szégyen). Én abban reménykedem, hogy a 3D Dock-ot ki lehet cserélni a Tigerben lévőre. Azt pedig nagyon sajnálom, hogy a Finderben nincsenek Tabok. Sajnos ez nem fért bele a 300 új feature-be :D, nem úgy,mint a vadiúj képernyőkímélők :) :) :)
  • Caro
    #10
    BSD alapú, egyébként az OSX kernele nyílt.
  • saitek
    #9
    "Na ideje gyűjteni a pénzt egy új MacBookPro-ra!"

    Többek között te is írtad a Vista-val kapcsolatban nemrég, hogy miért kell egy sz@ros oprendszerért új gépet venni. Úgy látszik ez csak Win esetében számít...

    Itt pl. mikor jönnek a Win esetében "megszokott", minek váltsak amikor a régi is jó hozzászólások?

  • Mynet
    #8
    Igen köszi, ezeket mind tudom!

    Én Su0my hozzászólására válaszoltam, hogy "Az egyetlen korlátoló tényező is elmúlt (Win programok telepítése Mac-re), innentől kezdve szerintem a lehető legjobb OS az OS/X Leopard" ez nem igaz, mert eddig is rakhattál rá az általad leírt módszerrel.
  • Wittao
    #7
    Jah, és wine-hoz hasonló progi: CrossOver van OSX-re.
  • Wittao
    #6
    (bocs, ütöttem egy Tab-ot, majd ENTER-t :) )
    Szóval telepíthetsz a következőképpen:
    - BootCamp esetén feltelepíted rá, és dualboot-tal használhatod vagy ezt, vagy azt.
    - Parallels-t, vagy VMWareFusion-t raksz a gépre, és virtuális gépként tudsz rá rakni Windowst, Linuxot, Solarist... (meglepően gyors, mert skálázhatod a memóriát, valamint a több magos gépek esetén egyik magot megkapja a virtuális gép)
  • Wittao
    #5
    Telepíthetsz rá Windows-t:

  • Mynet
    #4
    Én nem olvastam sehol hogy windowsos progikat rakhatsz rá, csak azt hogy könnyebb lesz windowst telepíteni a gépre a továbbfejlesztett bootmanagernek hála.

    Viszont linux alatt már rég lehet windowsos programokat is telepíteni wine-nak hála.
  • Mynet
    #3
    OSX is linux alapú! ;)
  • Su0my
    #2
    ps.:

    "A szoftver október végétől Magyarországon is megvásárolható lesz"

    Én novembert tudtam? Rosszul?? És mikor jön a 4magos MBPro? Nekem ugyanis az kell, 2 magos már nem, főleg vidikari és egyebek miatt
  • Su0my
    #1
    Na ideje gyűjteni a pénzt egy új MacBookPro-ra!

    Az egyetlen korlátoló tényező is elmúlt (Win programok telepítése Mac-re), innentől kezdve szerintem a lehető legjobb OS az OS/X Leopard. Se Linux, se semmi nem képes felvenni vele a versenyt. Lehet, hogy sokan idiota APPLEb*zinak tartanak, de egyszer töltsenek el 1-2 órát egy APPLE gép társaságában és megváltozik a véleményük. Főleg, ha zenészek/filmesek