106
  • djw
    #106
    arra lennék kiváncsi, hogy pl egy rootdnsszervert megalkotni mennyi időbe kerülne egy profinak... szerintem max 1 hét alatt fényesre törölve adná át... és arra is kíváncsi lennék, hogy mikor fog az eu egyszer felkérni pár profit, hogy állítsanak össze saját root szervereket, amiket akár tetszik akár nem bekötnek a világhálóba - aztán majd urambocsá 10-20-al több root szerver fog üzemelni a világon :) hol itt az amerikai kontroll? :)
  • Mike
    #105
    annyit hozzátennék, hogy lehet, csak drága
  • Sanyix
    #104
    Sztem meg nem kell, mert a magyar felsőoktatás is hasonló a közoktatáshoz: hígfos. Így hát a diplomások is egy rakás értelmetlen, és haszontalan baromságot magolnak be (mert magoltatnak velük), és jóformán azt se tudják valójában mit csinálnak, és kapnak egy papírt amivel kitörölhetik sokszor a hátsó felüket, és szenvedhetnek a munkahelyen, hogy tanuljanak maguktól, immár használható, és értelmes dolgokat, amire szükségük is van, és nem azért tanítják, hogy jó hosszú ideig koptassák az iskolapadot (tehát fizessék a tandíjat, és munkát adjanak a tanároknak), egyszóval időhúzásért, hanem mert szükség is van rá. Szóval ezt a diploma = tudás dolgot el is felejtheted, mert itthon inkább az igaz, hogy diploma = kitartó magolás.
    Használhatóan tanulni (ebben az országban legalábbis) nem lehet intézményekben, inkább önállóan pár könyvvel vagy mostmár internettel tud normálisan tanulni, a _____iskolákban max vécépapírt tud szerezni. Tehát ha valaki nem hülye, és érdekli, vécépapír nélkül is tudhat sokmindent.
  • Ronny
    #103
    rasszista a kutyám, rasszista a macskám és a kenyérpiritóm is. Használjuk már a helyiértékén ezeket a kifejezéseket, a hatáskeltés úgy sem jön át a forumon.
  • C4ine
    #102
    Szerintem ahhoz, hogy mi ezeket átlássulk kell legalább 2 diploma (közgáz, politológia, +info, hamár netről van szó), valamint közvetlen rálátás, napi szintű közvetlen info az épp aktuális témában.
    Akinek ez nem áll rendelkezésére, az csak találgat/filozofál/következtet/képzelődik. De csak rajta, mert vicces olvasni :D
  • Mike
    #101
    nem kellett volna Bárdossynak megtámadni a SZU-t
    arról nem beszélve, hogy SZU támogatta az erdélyi reviziót
    no meg arról nem beszélve, hogy Horthy ne tudott volna erről
    végezetül, nem csak a fehér lovon kell tudni parádézni, hanem néha áldozatot hozni egy országért
  • Mike
    #100
    és nem lehet kijelenteni azt sem, hogy az egész nyugati társsadalom, illetve USA el akrná pusztízani az iszlámot, ehhez képest megy a rohadt USA, irtsuk ki USA-t duma
    észre nem vennéd, hogy ugyanazt mondod, csak másik előjellel
  • immovable
    #99
    "Másrészt pont Wanekot szidod amikor ilyen marhaságokat írsz, hogy a muszlimok el akarják pusztítani a keresztényeket?" "utolsó mondatra reagálva: nem tudom feltűnt-e, de épp ezen dolgoznak"Demamgóg rasszista kijelentés!!!Azért mert néhány szélsőséges ezt a célt tűzte ki, nem lehet kijelenteni, hogy az egész muzulmán világ erre törekedne.
    Kicsit olvasni kéne.
  • Inquisitor
    #98
    Nem értek teljesen egyett ezzel, ha egy kormány működésképtelen, akkor húzzon el szépen, ahogy ezt egy csomó civilizáltabb országban meg is teszik. Az már más kérdés, hogy a választható dilletánsok közül melyik alakítson kormányt. :(

    97 - Na jah, volt egy Horthy nevü arc 8akit egyesek mostanában kishíjján szenté akarnak avatni), akinek seperc alatt sikerült elintéznie, hogy ...
    1. Belépjünk egy háborúba, és így a dolgozó felnőt férfilakosságának minimum 1/3-át elveszítse az ország.
    2. Megtámadjon egy 50x nagyobb országot ... jók voltak az esélyek.
    3. Hagyja befoglalni a németek által az országot.
    4. Hagyja a nácik itthoni uralomra jutását
    5. És végső soron mindezekkel sikerült 50 évnyi orosz ideiglenes itt tartózkodást elérnie annak minden velejárójával, meg a töbszörösen kifizetetett háborús jóvátételt.
    (Fentiekre az se mentség, hogy megpróbált kiugrani, és eme kísérlete Roosvelt angolokkal szembeni parája miatt bukott.)
  • Mike
    #97
    naja, de diktatúrában sok múlik azon az egyetlen vezetőn, ha az fasz, bedől midnen
  • Mike
    #96
    de látványosabban lehet fejlődni, mintha már fejlett lennél
    másrészről a fejlődés mértéke sem minden, mint mondtam, itthon nagy hörgés lenne, ha az lenne most hirtelen itt, mint Kinában
  • eto demerzel
    #95
    a kormanyt meg lehet szidni, de tud valaki jobbat. tud valaki olyan vezetot aki 100% megalna a helyet?? nm hiszem. a maj vezetok(?) a NEP korebol kerulnek ki, tehat nincs semmit nm tudnak arrol hogy kellene iranyitani 1 orszagot, 1 nepet. csak 1 pelda ha nm voltam elege ertheto. anno a vezetok 1 kis csoportbol kerultek ki, arra voltak tanitva hogy orszagot vezesenek, fel voltak keszitve erre a feladatra (nm vagyok kiraly parti), nm azt mondom hogy az jobb volt de o tenyleg vezete az orszagot hisz az ove volt. most meg kivalsztanak 1 embert, valamilyen kriterium szerint, aki az elott egeszen mast csinalt, es azt mondjak na itt van tata ezentul te hozod a donteseket. aki szerint konyu vezetonek lenni annak ajanlom hogy inditson 1 valalkozast es lam mire megy. nm ugy hogyt na majd ha nm megy bezarok hanm avval a tudattal hogy azok az embereknek ha nm adok penzt ehen halnak, es nm csak ok hanm a gyerekuk is.
  • eto demerzel
    #94
    nm hiszem hogy a beka segge alol konyu volna fejlodni. igaz onan mar csak felfele lehet menni, tehat minden fejlodes (persze ha elfogadjuk hogy a beka segge az az abszolut zero pont, elnneb nm lehet menni). ahoz hogy egy alam fejlodjon ahogy penz kell, es az ezen megvasarolt tehnologia. anelkul nm lehet fejlodni, hacsak nm saljat maguk teremtik meg a tehnologiat, nullarol. kin azert fejlodik mert van penz, van tehnologia. es van valami ami nekunk nincs es soha nm lesz. olyan munkas aki nm kerdez csak melozik, addig meg azt nm mondjak neki "alj". ha kell 16 oran keresztul, kerdes nelkul vegzi a robot munkat. erre 1 europai nm kepes. o azzonal kerdeseket tesz fel: miert enyit, kinek, mikor van szunet, stb. n m kell velem 1et erteni.
  • Mike
    #93
    ha káthetente kormányt váltunk, akkor akár dél-amerikai banánköztársaság is lehtünk

    a jelenlegi kormány nem illegitim, mert megnyerte a választásokat
    szevasz
    lehet próbálkozni 4 év múlva
  • Mike
    #92
    utolsó mondatra reagálva: nem tudom feltűnt-e, de épp ezen dolgoznak
  • Mike
    #91
    a béka segge alól könynü gyorsan fejlődni
    ha nálunk is olyan munkakörülmények lennének mmint Kinában, senkit nem érdekelne a gyors növekedés, mindenki egy emberként hörögne és szidni a kapitalistékat, akik rabbszolgát csináltak az ország lakosságából

    hogy tudja hsználni? ahogy a muszlimok
    nem kérünk a nyugati civilizációból. de azért a technológia, fegyverek kellenek
  • Mike
    #90
    miféle világhírü gyárak?
    amik elvesztették a piacaikat? ha nem adják el, akkor is bedöglik
    vagy maradt volna állami kézben, és azért hogy az emberek ne maradjanak munka nélkül, pumpálták volna állami pénzzel, abból az adóból amit te én és mindannyian befizetünk? jelenleg ez folyik a mezőgazdaságban
    arról nem beszélve, hogy az állami cégek megfojtják a magántőkét lásd Bábolna Rt, ki tud velük versenyezni? senki
  • Mike
    #89
    Akkor fel is teheted magadnak a kérdést: mit tettem, hogy másképp legyen? a demokráciának pont az a láényege, hogy ne csak várjuk hogy mások csináljanak helyttünk valamit, hanem, hogy mi magunk is tegyünk valamit. akár úgy hogy összeszeded a szemetet, nem dobod el a csikket, akár úgy is hogy civil szerveződéseket hozol létre, ha lesz elég civil szervezet és kellően erős lesz, nem csak a pártok fognak dirigálni
    nagyon jó példa erre a VEKE
    ez nem egy végleges, bebetonozott valami, a törvények sem azok, lehet rajtuk változtatni
    csak akrni kell meg csinálni
    de Mo-n az emberek el vannak kényelmesedve, jártatják a szájukat, de semmit sem tesznek az ügy érdekében, és mindent az államtól várnak
  • Inquisitor
    #88
    "Tegyük fel, hogy a többség jelenleg nem. Ha ez így van akkor a jelenlegi hatalom "illegitim".
    Tudja ezt orvosolni a rendszerünk? Nem. Majd 4 év múlva szavazol."

    Tudtommal mindíg is volt lehetőség képviselő visszahívásra, valami érdekes módon a nagy "szabadság" kitörése óta 1x vagy 2x fordult elő, és akkor se kapott akkora hírverést. Nem teljesen mellékesen szerintem az a lakosság önérdekéért való kiállás teljes hiányát jelzi, hogy több mint egy év kellett ahhoz valakinek eszébe jusson aláírást gyűjtenie a kormány leváltása ügyében??? Erre mutat az is, hogy anno azért nem mertek gazdafelvonulást tartani Bp.-en, mert a főpolgármester kitetetett egy csomó traktorral behajtani tilos táblát. Na most utat lezárni legális? Nem. Akkor miért is olt érdekes pár tábla? Vagy meg akarok csinálni valamit, vagy nem ... ennyire képes a lakosság. Nem véletlenül tudták minden gond nélkül a németek befoglalni az országot anno.
  • Inquisitor
    #87
    "igen de nagy tobbseg meg mindig ehezik es apropenzert melozik. "

    Ez azért nagyon erős. Ha nem számítjuk a gazdag(!) kínaiakat, csak az átlagot, akkor nagy a difi egy falusi kétkezi munkás és egy városlakó között, kb. mint egy itteni Budapesti lakos és egy csoróbb ukrán átlagpolgár között, ami tényleg nagy diferencia, de éhezés az nincs. Az Észak Korea ... de ott nincs is fejlődés, sőt.

    Az AsusTek egy taiwani cég, aki a termékeit főleg Kínában gyártatja, így a naygszerű Apple Mac gépeket (vagy az iPodot), sz'al az miért is imperialista termék? Leszámítva, hogy 400% haszonnal adják el? :)
  • Inquisitor
    #86
    "senki nem állítja hogy USA mindenben tökéletes lenne, mint ahogy kommunizmus nem létezik, tökéletes demokrácia sincs. ennyire ne legyetek maximalisták."

    Nézd, Franciaország vagy az Egyesült Királyság, esetleg Kanada sem tökéletes. Miért is nem ők a követendő példa? Az USA egyik legfőbb problémája, hogy agyilag nem fogja fel az USA mintájú demokráciát sehol a büdös vilgon nem lehet létrehozni az USA-n kívűl. Mások képesek felfogni agyilag, hogy pl. a Német vagy a Svájci demokácia is más.

    Másrészt pont Wanekot szidod amikor ilyen marhaságokat írsz, hogy a muszlimok el akarják pusztítani a keresztényeket? Demgagógia, közhelyek és agymosás rulez?
  • eto demerzel
    #85
    Akár tetszik, akár nem, a sárgák sokkal jobban fejlődnek, mint az általad említett nyugati társadalmak... igen de nagy tobbseg meg mindig ehezik es apropenzert melozik.

    nem a megdolgozáson van a hangsúly, hanem hogy tudsz használni egy ilyen imperialista, a világot elnyomó hatalom termékét, fejlesztéseit használni te milyen termeket hasznalsz?neked nincs otthon imperialista orszag termeke?en bevallom nekem van. nm is sok nm is keves. potom 4 darab Apple Mac. de ezert meg nm szertem oket. amirol itt beszelgetunk az izlesek es pofonok (ebbol tobb van) tarhaza. nm kotelezo hogy valakinek tetszedjen az nyugat, de naluk van a penz evvel a hatalom is. lehet barmit mondani de akkor is csak szo marad, az meg elszal az ember elfelejti. amit csinalunk az olyan mint mint mikor a hangya ordit az elefentra. az utobbi esze sem veszi.
  • fade2black
    #84
    pont ezért tudunk megvenni 10*annyi gépkocsit évente, 4év sprolás helyett 4hó sporolás után "profi" fényképezőgépet....: (Vmint egyes szorgos megdolgoztam érte emberek lowcost quad6600ot meg 8800at is. (A Ts IBM noti mellett persze. :) )

    Minden kirablással együtt is én sokkal jobban érzem magam most mint az átkosban. Nemcsakhogy a személyimet nemkell 2*felmutatni haza fele és nem kell kipakolnom a kocsit, hogy nehogy elrejtettem benne egy yugoba szököt még uannyi/uaz munkával ha akarom 2évente kocsit is cserélhetek. ÉS nem 12évet várok a kocsinak nehezen nevezhető trabantra.

    Egyébként ahogy látom a szomszéd város arrafele jólcsinálta.... merg te is ahogy a géped elnézem. ;)
  • Ronny
    #83
    én pont fordítva látom. Az ország szilárd alapokra épült mivel az Alapaító Atyák nagyszerű örökséget hagytak rájuk, de végülis száz éve letértek a "tradicionális amerikai" útról és most ők is egy diktatúra felé haladnak.

    Még mindíg jobb a helyzet mint Európában, ami gyakorlatilag már visszafordíthatatlanúl csúszik a le lejtőn.
  • syn7h37ic
    #82
    Kirabolnak? Nem már kiraboltak, mikor a kilencvenes évek elején a fél országot eladtuk bagóért. Nem kell Nekem messzire mennem, Lakhelyemen több világhírű gyárat vettek meg, és zártak be, majd más néven újramegnyitották, csak tizedannyi dolgozóval. És, mikor lejárt az 5 év kedvezmény, újra és újra eladták/megvették. Rövid idő alatt, egy jó munkalehetőségekkel bíró város, gyakorlatilag lecsúszott, és a fél lakosság más városokba jár dolgozni.
    És ez a tendencia még mindig tart.
  • Amergin
    #81
    Ja igen, hogy a nyugati úgynevezett demokráciákhoz tartozunk. Persze, papiron.
    "A demokráciában a nép a politikai legitimáció egyetlen forrása."-Wikipedia.
    Kíváncsi vagyok, hogy ki ért egyet azzal az irányvonallal amin K.országunk halad?
    Tegyük fel, hogy a többség jelenleg nem. Ha ez így van akkor a jelenlegi hatalom "illegitim".
    Tudja ezt orvosolni a rendszerünk? Nem. Majd 4 év múlva szavazol.
    Anyádra. Mert visszahívni a (az egyéni listás) képviselőket lehetetlen. Az "Elit", az ún. "jobb" meg az ún. "bal" oldal így osztotta le a lapokat.
    A parlamentbe bekerülés küszöbét meg 4-ről 5%-ra emelték, hogy nehogy valamilyen új politikai formáció bekerülessen még véletlenül se. Persze blabla "azért van ez így hogy K.ország kormányozható maradjon és ne legyen állandó kormányválság"- persze, "megvédelek önmagadtól", kitépem a nyelved mert beszéd közben csúnya szavakat is ki lehet ejteni
    A média leosztása a két oldal között befejeződött. Persze úgy tessék-lássék acsarkodnak picit egymásra hogy úgy tünjön külön oldalon állnak.
    Népszavazás: ja persze, EZ A MEGOLDÁS!- szánalmas. Ha a szavazástúl bármi is megváltozna betiltanák
    Ez az Elit. A mi elitünk. Egy kicsit korrupt, egy kicsit kisstílű, de a kiénk!
    Ki hatalmazta fel az elitet, hogy itt kétpártrendszert csináljon? Mert hogy a jelenlegi az utolsó parlament amiben 2-nél több párt van.
    Bár ha jobban belegondolok már most is olyan mintha 2 lenne
    Úgyhogy ez a mi úgynevezett "demokráciánk". Öööö, miért is?
    Mert annak hívják te mafla, azért!
    Sokszor hallottam még gyerekkoromban, félig viccesen: Nem tetszik a rendszer? Csinálj forradalmat.
    -Tényleg! -csapott a homlokára Vérpistike, és megcsinálta.
  • Mike at home
    #80
    utána meg beirom ide, hogy Kádár alatt jobbvolt :D
  • syn7h37ic
    #79
    Dehogynem. Abból futotta a gépemre.

    Inkább megyek és bekapcsolom a másik gépem, hogy játszadozzak egy kicsit, már uncsi a noti, és vágyom egy drága masina halk duruzsolására. Mert annyira jó, hogy egy csúcskonfigurációval verhetem, hogy az valami fantasztikus. És holnap, hogy még jobb legyen, egyből megveszem a legdrágább prémiumlimitededition űbervégéát, de csak azért, nehogy kiutáljanak a milliomos haverok
    És különben is, apuci azt mondta, ha a háromdémarkban nem érek el hatszázötvenmillió pontot, akkor ugrik az új Maseratim a szülinapomra.
  • Mike at home
    #78
    persze hogy sarkítok kicsit, meg túlzok :)
    szándékosan csinálom :)
    ezt a readonlyt meg hagyd már abba
  • fade2black
    #77
    Megtudod mondani, hogy egy EUs demokráciában mért nagyobb a bűnözés mint a régi jó Magyar átkosban?

    Ha az ember rabláncban van kitudja melyik szomszéd, munkatárs írja a jelentést, ráadásul max a "párt"onbelül lát igazi gazdagságot ahonnan meg lopni nem mer mert főbelövik/5év böri családja meg "éhenhal" akkor természetesen kissebb a bünözésre való hajlam....

    Van aki egyensulyban érzi a jelen kor előnyeit/hátrányait. pl TE. Bocs, nem voltál te véletlen MSZMP főkáder? Akkor megértem.....
  • syn7h37ic
    #76
    Megint sarkítasz.
    Na mindegy ezentúl read only, mert látom értelmetlen. Ez van, nézeteink különbözőek.

  • Mike at home
    #75
    naja, de nem kommunista cégek fejlesztik, árullják, a tulajok is amcsik, gonoszok, nem? így még negyobb lesz a hatalmuk
  • Mike at home
    #74
    meg is tagadták tőlünk a technikát
  • syn7h37ic
    #73
    Amelyek jórészt Kínában készülnek.
  • Mike at home
    #72
    ez marhaság szerintem
  • Mike at home
    #71
    egyébként két nickem van, a másik télleg vipes :))))
    de az 7 csillagos, van mire verjem magam a vérpistik előtt
  • Mike at home
    #70
    két ember van
    az egyik észreveszi a lehetőségeket
    a másik meg rinyál
    igaz van köztes is, mert a kolléga láthatóan észreveszi a lehetőségeket, de közben rinyál
  • syn7h37ic
    #69
    Nem Rád céloztam általánosságban írtam
  • Mike at home
    #68
    én vip vagyok? nem vettem észre
  • Mike at home
    #67
    szerintem nem is éltél akkor