57
  • zemy
    #17
    Az hogy nem zsidó anya szülte, és vallási szempontból nem az, attól még félig az, ahogy egy magyar apától (de más anyától) származó embert sem kezelek úgy, mintha égvilágon semmi köze nem lenne a magyarsághoz. Egyébként a lenti példám nem erre vonatkozott, hogy az pontosan, vagy nem az. Csak más szemszögből nézve, más vallásból annyira más értelmet kapt.
    Egyébként meg nem hiszem, hogy csak a szemforgatókat zavarja. Én is keresztény vagyok, és inkább azt látom, hogy ez az egyik legolcsóbb trükk, hogy provokáljuk az embereket, és a sorozatra felhívja a figyelmet. Vannak dolgok amelyek nagyobb csoportokat zavarni fognak, és ezt a kártyát ki lehet játszani.
    Viszont a keresztények úgy tűnik manapság toleránsabbak, mert a muzulmánok megkéselnék, a zsidók világra szóló botrányt csapnának, és Duchovny a későbbiekben soha nem kapna normális filmszerepet :) Ismered a viccet: Mi a zsidók második legnagyobb ünnepe a Hanukka után? Az Oscar-díj átadás.
    De az vicc persze őket se zavarja, ahogy engem se egy orális fixáció a templomban, ugye? ;)
  • avman
    #16
    egyébiránt meg nem értem mit sír a szemforgató-képmutató, ájtatosmanós szentfazekak szája. mi a pokolra jutunk, legjobb esetben a purgatóriumba, ti meg kellő számú imádság és temlompajárárs, bűnbánás után akár gyilkosként is a mennyországba, oszt személy szerint ívből, vastagon teszek erre az diszkriminációra, mely egyébként a világ 10 legnagyobb igazságtalansága közt lehetne számon tartani.
  • avman
    #15
    elméletileg, akit nem zsidó anya szült, az már nem lehet zsidó.
  • bvalek2
    #14
    Igen, azt érdekesnek találom, hogy a kereszténységet nem a "felvilágosult" nem vallásosak szokták heccelni, hanem olyan fanatikus más vallásúak, akiknek a hite azt tanítja, hogy ott kell belerúgni a keresztényekbe, ahol csak tudnak. Ezek a templomot gyalázók sem bűntudatot, sem igazságtételt nem éreznek, hanem mennyei megelégedettséget, hogy teljesítették az istenük vélt parancsát, és meggyalázták az ellenséges "bálványt".
  • zemy
    #13
    Azt írja a wikipedia róla: Duchovny was born in New York City, New York to Amram Ducovny, a writer and publicist, and Margaret "Meg" (née Miller), a school administrator.[2] His father was Jewish and his mother a Lutheran immigrant from Scotland.
    Akkor most következőleg egy zsinagógában is kérnénk ugyanezt leforgatni, hogy "igazságos" legyen.
    A fenti cím majd így hangozna: Ismét sorozat miatt hőzöngenek a zsidók.
    Ugye mennyire másképp hangzik?? :)
  • Jack Bauer ahős
    #12
    A vicc az, hogy ez csak egy álomjelenet...
  • immovable
    #11
    Ez a kis apáca engem is elkaphatna!!!
  • Falatka2003
    #10
    A keresztyén világ értékrendjéről és arról, mitől érezheti jobban magát az ember: mondjuk megd*gja a 2 éves nevelt lányát, aztán elmegy a templomba gyónni, 10 miatyánk + 5 szűzmária, oszt dugott is meg bűnbocsánatot is nyert.

    Juppie! Milyen jó vallásosnak lenni!
  • Falatka2003
    #9
    Lobsterman-nél a pont!

    Tecnamo: Van fogalmad róla, az évszázadok alatt hány millió embert öltek meg a szeretet istenének nevében? (Egyébként voltak Buddha karikatúrák is? Arról lemaradtam. A Mohamed prófétás hőzöngésről hallottam.)
  • C4ine
    #8
    Olvass el egy világ vallásai könyvet...
  • Newfronter
    #7
    Ez a film is csak a világ értékrendjét képviseli. Csak a sex, meg az élvezetek hajszolása, utána meg azon veszi észre magát az ember hogy nem érzi magát jobban tőle...
  • Tecnamo
    #6
    Ezt csinálnák meg egy muzulmán, vagy ortodox templomban... (emlékezzünk csak a buddha karikatúrákra...)
    És aki nem vak, az látja h pont a kereszténységet támadják a legjobban... Vajon miért, mert a szeretre tanít? Mert FÁJ az igazság???
  • Lobsterman
    #5
    Miért nem lehet megérteni hogy nem kötelező nézni? :)
  • Teppik Amon
    #4
    Miért nemlehet megérteni hogy ez igenis sérti a jobbérzésű embereket?
  • Requiem88
    #3
    Mintha a mélyvallásos, felszentelt, álszent keresztény egyház képviselői (vallási vezetői; pápák, papok, stb) soha nem rendeztek volna orgiákat. Szarszánalom.
  • tungi52
    #2
    Ezen csak nevetni tudok:)
  • Lyan Kyj
    #1
    "something tells me it not gonna suck itself", ááááááá:DD