32
  • Epikurosz
    #32
    Az én ötletem volt:
    Hej, ha én fejlett földönkívüli lennék, csészealjakkal nem repkednék.
    Ehelyett olyan kis láthatatlan mütyüröket telepítenék pár ember agyába, amely állandóan küldené nekem az infót.

    Ezért, ha jártodban-keltedben nagyon kontemplatív, magyarul szemlélődő, csak az infókat magábaszívó embereket látsz, ők a legjobb jelöltek ilyen földönkívüli kém státuszra. Meg tán az autisták is. Ezzel megoldottuk az autizmus rejtélyét is. :-)
  • dez
    #31
    Kifelejtetted, hogy talán már rég itt vannak, és befolyásolják a megfigyeléseinket.
  • Epikurosz
    #30
    Miért is ne? Merjünk nagyot gondolni! :-)
  • assdf
    #29
    Lehet hogy megoldottuk a fermi paradoxont? :)
  • Epikurosz
    #28
    "akkor ez többek közt azt is jelenti hogy rosszul keressük"

    Igen. Nagyjából ezek a lehetőségek:
    1. rossul keresünk
    2. jól keresünk, csak türelmetlenek vagyunk
    3. nincsenek is
    4. felesleges keresni, várjuk meg, amíg ők ránktalálnak.
    ...
  • Vamp17
    #27
    hat ez az. kicsi az esely hogy nezi meg valaki a "postagalambokat". de remenykedjunk :)
  • assdf
    #26
    Nos ha feltételezzük hogy rajtunk kivül rengeteg élet van még a galaxisban, és mi mégsem találjuk akkor ez többek közt azt is jelenti hogy rosszul keressük (stb stb, de ez is benne van a pakliban).
    A pulzár csak egy példa volt, a tudosoknak azt is elhitték hogy a föld gombölyű meg hogy a bolygok tökéletes kör iven keringenek
  • Epikurosz
    #25
    Szerintem te nem érted a párhuzamokat.

    1xűen arról van szó, hogy ha galambpostával kommunikálsz, akkor a galambokat figyeled, ha má van rádiód, akkor rádiójeleket keresel, de odafigyelsz a galambokra is stb.

    Olyan kommunikációs formát ugyanis nem tudsz megfigyelni, amelyről fogalmad sincs. Ez ennyire egyszerű.
    Lehet, hogy a rádiójelek másoknak primitív eszközök, de szegény ember vízzel főz.
  • xizor
    #24
    Hát ha valakinek van erre pénze, költse rá, nemárt ez még senkinek :)
    #23 hát igen, de más módszert tudsz a keresgélésre?
  • Vamp17
    #23
    meg valami. tudjatok mi meg a gond? most kepzeljetek el hogy van 1 falu elvagva a vilagtol ami azon a szinten van hogy galambpostaval kommunikal. ebben a faluban keresik az itelligens eletet a vilag mas reszeirol. ergo figyelik a galambokat es nezik hogy van e a labara kotve kis levelke :)(ha nincs, az a termeszetes jel :) )igenam de a kornyezeteben levo varosok (amiknek a letezeserol meg nem is tudnak mert pl mas foldreszen vannak, ezek meg csak kis csonakokat tudnak epiteni, amivel max a part kozelebe halaszgatnak) mar regen radiot hasznalnak, hiszen nagy tavolsagokat a foldon radioval egyszerubb athidalni. namost a mi kis falunk figyelheti a galambokat napestig, amig ra nem jon hogy egy fold meretu bolygon a galambposta mint kommunikacios forma egy halott technika, addig az eletbe nem talalnak mas intelligens eletet. (max ha van egy masik falu ami galambokat hasznal. ezzel meg az a gond hogy ehhez nagy mazli kell. a pelda eseteben ugye a ket falunak kozel kell lenni egymashoz, mivel a galamb nem tud 3-4000 km-t repulni :)

    na erzitek a parhuzamot?? :)
  • Vamp17
    #22
    lattam egyszer egy eloadast a mindentudas egyetemen, ahol a prof azt mondta hogy a vilagegyetemben az intelligens elet valoszinusege 100%. azert mert mi is itt vagyunk :)aztan levezette valahogy hogy ennek az a kovetkezmenye hogy mashol is van elet. mar nem emlekszem pontosan hogy hogyan. amugy az i-tv.hu-n a mindentudas egyeteme adasait meg lehet nezni ott fonn van. (asszem idegen civilaziok leteznek vagy nem? a cime.)
  • dez
    #21
    A tömörített digitális adást alig lehet megkülönböztetni fehér zajtól... (Háttérsugárzás.) Lényegében ehhez ismerni kell a dekódolási algoritmust.
  • Epikurosz
    #20
    Hát, akkor érdekes lenne megfejteni a pulzárok jeleit. Amúgy nincs annyira sok belőlük. A tudósok szerint azonban ezek természetes jelforrások, és én ezt elhittem nekik.
  • assdf
    #19
    Ez csak példa volt. Nem csak frekvencia/amplitudo moduláljt jel létezik.
  • Epikurosz
    #18
    Az energiaéhség a fejlett civilizáció biztos ismérve.

    Egy fejlett civilizáció értelemszerűen saját napja energiáját gyűjti be, mert azt legkönnyebb csinálni, de ezzel le is árnyékolja azt, így t.képpen láthatatlanná válik. Ez lehet 1 magyarázat.
  • Epikurosz
    #17
    A pulzár attól pulzár, hogy 3, 5, n másodpercenként lövell egy jelet. Nem morzézik, és ez nagy hiba, mert akkor értelmes pulzár már nem lehet.
  • assdf
    #16
    Ismét csak megemliteni tudom egy máskor másik topicban kifejtett véleményem miszerint fel is kell ismerni egy másik civilizávió jeleit.

    Például azt hogy amit az ürből veszünk rádiójeleket azt sokszor természetesnek vesszük hogy egy pulzár adja mivel ezt látjuk. De mi van akkor ha tulajdonképpen az a pulzár egy rádióadó csak kicsit nagyobb méretben? (ez most csak egy példa volt)
  • Epikurosz
    #15
    Én amúgy nagyon szeretném, ha nem úgy járnánk, mint a naprendszerünk többi bolygójával: Alig száz évvel ezelőtt különböző elképzelések születtek, hogy vajon milyenek lehetnek a fejlett öntözőrendszert használó marsiak. Aztán mára kiderült, hogy sem öntözőcsatornák, sem marslakók nincsenek.
  • Balu0
    #14
    Nem az ismétlődést keresik, hanem a seterséges jelleget. minél jobban eltér a természetestől a jel annál jobb. A digitális jelet sokkal könyeb észrevenni mint az analógot. minél bonyolultabb egy rádiójel annál könyeb azonosítani a mesterséges eredetet.

    Egyszóval: nincsigazad XD
  • Epikurosz
    #13
    Utolsó, mert megyek lefeküdni:
    régebbi cikk, de érdekes.
  • Epikurosz
    #12
    Egyébként meg, ugye: minden a pénzen múlik.
  • Epikurosz
    #11
    Különben tervezem, hogy én is elkezdek jósolni, hátha valami bejön. :-)
  • Epikurosz
    #10
    Már vártam, hogy megint jön ez a téma. Jókat lehet rajta csámcsogni. Olyan, mint a politika. :-)

    Szerintem az, hogy nem vagyunk egyedül, az kétségtelen, annyi anyag van odakint, hogy elkerülhetetlenül kialakít bonyolult anyag- és életformákat. Ez a nagy számok és a kellően hosszú idő és rendelkezésre álló játékkocka törvénye.
    Az sem vitás, hogy számunkra hozzánk hasonló, de a fejlődésben pár ezer évvel előttünk járó civilizációval való kapcsolatfelvétel lenne a legkifizetődőbb, leghasznosabb, mert a nagyon primitív életformák csak az ismereteinket bővítenék, a nagyon fejlettekkel (már, ha vannak ilyenek! mert nem biztos, hogy a fejlődés végtelen) pedig nem lenne közös nyelv és téma.

    Szerintem, azon kellene filózni, hogy melyek azok a kommunikációs lehetőségek, amelyek fel fogják váltani a jelenlegi, alapvetően elektromágneses hullámokon alapuló, de a világmindenség méreteihez képest elég lassú kommunikációs lehetőségeket.
    Ehhez szubatomi szintre kell lemenni - gondolom én.
  • dez
    #9
    (Pontosabban volt, amikor elindultak onnan a jelek felénk, ha jó messze van.)
  • dez
    #8
    Ahogy vesszük. Ha elég sok helyen van "értelmes élet", akkor előfordulhat, hogy néhány éppen az analóg sugárzás korszakában van. Végülis elég egy ilyet találni, hogy megbizonyosodjunk róla, hogy máshol is van civilizáció.
  • Dömsödi
    #7
    Felesleges pénzkidobás!
    Miért is?
    Nézzük, mi durván hány éve is sugárzunk adást??? Max 60-70 éve??? Lassan áttérünk a digitálasra. Ami minek látszik? Ismétlődések nélküli zajnak.
    Ha egy civilizáció hasonló ütemben fejlödik akkor nem nehéz elképzelni, hogy milyen kicsi annak a lehetősége, hogy éppen most van abban a fejlödési szakaszban ahol még ismétlődésekkel teli adást sugároz. A föld 4 milliárd éves. Ehhez viszonyitva is hol van az a 60-70 év.
    Idegenek Vannak!!! Azonban igy nem lelünk rájuk
  • dez
    #6
    "Marko Horvat, a zágrábi egyetem kutatójának egyébként az esély egy Földön kívüli intelligens civilizáció jeleinek vételére nulla és kilenc százalék között van."

    Engem az érdekelne, hogy a cikkíró mit is próbált kifejezni ezzel az értelmetlen mondattal. :)
  • dez
    #5
    Te most éppen ellentmondtál annak, amit linkeltél. Ha egy civilizáció létrejött (gy.k. a miénk), akkor nem zárható ki, hogy néhány másik is létrejött. Azaz a valószínűség nem 0, mert akkor mi sem lennénk.
  • matt taylor
    #4
    "Minden további galaxis, amelyben élnek olyan lények, akik feltehetik ezt a kérdést, szintén legalább egy civilizációval rendelkezik, bármennyire is alacsony az átlag értéke. Ellenkező esetben nem létezne senki, aki feltehetné a kérdést."-ez teccik
  • Darth Sith
    #3
    végig olvastam! érdekes-érdekes. nagyon jól össze vannak szedve a gondolatok
  • matt taylor
    #2
    Kicsit erős h a cikk negyede a Kapcsolatról szóól..
    Mér valószínű h 2025re találunk idegen civilizációt?? 20 évvel ezelőtt azt mondták h 2000-re biztos találunk egy idegen civilizácíót...
  • bandypappa
    #1
    Az azért érdekes, hogy számították ki hogy 0 és 9 % közöti a valószínüség, nem mintha lenne tapasztalatuk a földönkivüli élet valószinüségéröl, illetve igen ez eddig zéró. Aki bövebb információkat szeretne kapni a földönkívül életröl annak itt egy link: Fermi-paradoxon