22
  • dez
    #22
    Mondjuk inkább úgy, hogy 2 v. 4 procimag, mert az egész prociban van más is azon kívül, viszont a többmagosokban csak egy-egy közös.
  • dez
    #21
    Jól mondod, de még azt is hozzá kell venni, hogy az AMD TDP-ként az abszolút maximumot adja meg, amit a proci elméletileg fogyaszthat, miközben az Intel a hétköznapi terhelési maximumnál mért fogyasztást. Így az AMD-s TDP-ből le lehet vonni úgy 20-25%-ot, hogy megkapjuk az Intel-féle TDP-t.
  • JTBM
    #20
    A c2d-ban 2 proci van, a Phenomban pedig 4 db.
    Ha megfelelő programot használsz, akkor a Phenom teljesítménye 4-szeres, ha nem akkor kb. egyenlő.
    Nekem a c2d-t csak a Supreme Commander használja ki, a többi program csak annyit nyer, hogy kap 1 core-t 100% használatra és minden más a 2. core-on fut.
    Egy olyan játéknál, ami 100% körül hajtja az első core-t, az kb. 30-50%-ban hajtja a 2. core-t is, mert pl. az I/O műveletek (HDD, network) elég sok CPU-t esznek.
    A 4 core-nak viszont csak akkor lesz értelme, ha megfelelő software van alatta, pl. egy adatbázis kezelő, CAD v. raytracing v. hasonló.
  • sgember
    #19
    Csak kíváncsi voltam, hogy figyelsz -e. (ezt jól elírtam, biztos megzavart a bácsi vigyora, integrálhoz is kevés vagyok sztem. :) ) A fogyasztáson kicsit csodálkoztam én is.
  • dez
    #18
    Azért már asztalon is van egy csomó többszálas program, és lassan egyre több játék is ki fogja használni. (Egyébként integer, magyarul egész szám [/fixpontos], nem integrál. ;) ) Mondjuk olyan többszálas programokban igazán nagyon jó, amik egyben SIMD-esek is (SSEx), és ezekből kevés van asztalon (pl. videofeldolgozók).
  • dez
    #17
    Nos egy picit többre lehetett számítani, ami az órajeleket illeti. AMD már többször demózott idén 3 GHz-en járatott chipeket, és azt mondták, még idén a piacon lesz, mármint úgy, ahogy bemutatták. A fogyasztás sem kicsi, tuti, hogy ez még nem az első igazán jónak mondható stepping.
  • dez
    #16
    Frissített BIOS kell hozzá, ami már felismeri ezeket az új procikat is.
  • Sanyix
    #15
    sőt, érdesbe is.
  • danithe
    #14
    Ez sima PC-be is jó? :S
  • Vorpal
    #13
    csak a jó fejekért.)
  • sgember
    #12
    Szerintem jó ha összeségében egálban lesz a c2d-vel, de inkább gyorsabb egy kicsit. A k10 témában a szakik vitatkoztak, de ott az jött le a barcelona tesztekből -ami ugye a szerverprocik tesztek-, hogy a k10 a többutas szerverekben, töbszálas programoknál, főleg a lebegőpontosaknál nagyon gyors, 64 bites programokban van igazán előnye. Integrál-ban. egyszálas programokban, nem annyira jeleskedik a k10. Tehát asztaliban nem kell csodát várni tőle és még lehet hogy az osztott L3 is hátráltatni fogja egy picit a phenomokat.
  • JTBM
    #11
    Az AMD fogyasztásába bele kell számolni, hogy az AMD processzorba bele van építve a memory controller is, aminek jelentős fogyasztása van.
    Az intel processzoraiban ez nincsen beépítve, ezért ez a fogyasztás az alaplapon jelentkezik.

    A teljes alaplap+processzor fogyasztást kell nézni, ahol már nincs különösebb eltérés a két gyártó között azonos számítási teljesítménnyel.

    Engem is nagyon érdekelne egy teszt, nekem most egy intel Core2 Duo 2GHz 800Mhz procim van, ennél egy AMD Phenom 2,2Ghz-es procinak legalább 2-szer gyorsabbnak kell lennie...
  • Caro
    #10
    Megy.
  • jmen
    #9
    Bocsi de Én nem értek hozzá! Most megy ez majd az AM2 foglalatban vagy nem megy? Köszi
  • Zedas
    #8
    Kéne egy Phenom 9600 vs Core2 Quad Q9450-es teszt. E kettő közül fogom az egyiket megvenni, csak még nem tudom melyiket lenne érdemes.
  • quentit
    #7
    ha nem használsz számítógépet, minek jársz ide?
  • Vorpal
    #6
    minden második hírre ezt irnám : közöm?
  • grebber
    #5
    Epekedve várom már a az amd vs intel 4magos teszteket!
  • zidder
    #4
    Asus és MSI már kiadta az első béta bios-okat 4 magos procikhoz...
  • sgember
    #3
    Hm, eddig úgy tudtam 1066mhz ddr2 -t már alapból fogja támogatni. Remélem jók lesznek, nekem egy 2 magos is elég lenne. Ha a régebbi am2 -es alaplapokhoz a gyártók nem fognak biost készíteni a phenomok fogadására, az kicsit kínos lesz.
  • LADA Kalina
    #2
    a fogyasztását kicsit sokallom, habár 4 mag az 4 mag...
  • who am I 7
    #1
    hajrá.
    kiváncsi vagyok.