17
  • Mr Csé
    #17
    fingik
  • Pharaoh
    #16
    A 320* a tömegre vonatkozik
  • pezo77
    #15
    "a Földnél 320-szor nagyobb gázóriás"
    Elgondolkodtam a tudatlanságomon. Itt hogyan szokás az arányokat értelmezni, ha nincs külön jelölve?
    Föld átmérő *320 = gázóriás átmérő?
    Föld felület *320 = gázóriás felület?
    Föld térfogat *320 = gázóriás térfogat?
    Föld tömeg *320 = gázóriás tömeg?
    Hm?
  • Sanyix
    #14
    Jaj de szeretem a címet el nem olvasó fikázókat.
  • rotator
    #13
    Ez nagyon durva...
  • NEXUS6
    #12
    Ahogy én tudom elég jelentős mennyiségű anyag jut ki az Io-ról, ami aztán a Jupiteren köt ki. Persze azért nagy része visszahullik a kilövelt anyagnak.

    Na most néztem meg a Wikin, ott is ezt írják!
  • En3r6y
    #11
    Szerintem elírás. Látszik a videón, hogy visszahúlik az Io-ra.
  • Cat #10
    jajdeszeretem az olvasni nem tudó belepofázókat...

    "A februárban és márciusban készült képeket az Amerikai Csillagász Társaság bolygótudományi részlegének legutóbbi ülésén mutatták be, egyfajta felvezetéseként a Science-ben megjelenő publikációjuknak."

    Szóval igen, februárban ért oda, de a cikkben leirtakhoz, az elemzésekhez idő kellett, és gyanítom, még rengeteg kell is. Egy képre mi rápillantunk, és megyünk tovább, a NASAnál meg tudoscsoportok ránagyítanak minden aprócska részletre, hátha találnak valami nem oda illőt.
  • physis
    #9
    Sajnos, nem tudom a választ én sem, az eredeti angol anyagokat pedig még nem találtam meg.

    De talán az Io hold és a Tvastar vulkán arányainak megragadásához valamelyes segítséget ad az alábbi mozgókép:


    Az kép az angol Wikipedia "Tvashtar Paterae" cikkéből származik:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Tvashtar_Paterae
  • teddybear
    #8
    Szóval a szondát 2006 január közepén lőtték fel, a Jupiter térségéhez 2007 február végén ért. Itt a "parittya-manőver segítségével felgyorsult, és elindult a Plútó irányába. Érkezése 2015 július 14. -én várható.

    Egyszóval a cikk ez év februári. Kicsit késett.
  • Csaba42
    #7
    Sorry, nem vettem észre!
  • Randal
    #6
    Miért ne? Ha nincs akkora gravitáció ami megfogja. Vagy ha a Jupiter tudja a kisebb dolgokat ekkora távból magához vonzani. Remélem valaki aki ért hozzá, felvilágosít engem is:)
  • DompR
    #5
    "Io-ból kiömlő kénes anyag valószínűleg töltéssel rendelkezik, mivel a bolygó mágneses mező vonalai mentén áramlik, így zúdul a Jupiter felszínére."
    ÖÖÖ... HE? Az Io-n vulkánkitörés van és elmegy a cucc egészen a Jupiterig? Vagy benéztetek valamit, vagy én nem értem nagyon..
  • Pochok
    #4
    "milyen sebességgel haladt?"
    A Jupiter melletti elhaladással további 14 500 km/h-val növelte sebességét, ami így már meghaladja a 84 000 km/h-t.
    84000-14500=69500 km/h :)
  • Randal
    #3
    Csaba42: "A New Horizons tavaly januárban indult útnak."
  • Csaba42
    #2
    És mikor küldték fel, illetve milyen sebességgel haladt? Jó gyorsan odaér(hetet)t.
  • Sanyix
    #1
    Késett egy csöppet a hír, kb fél évet.