23
  • bvalek2
    #23
    Szerintem igazad is van, meg nem is. Mint termék, az MS Office sokkal többet tud mint az OpenOffice.org, mert már rég jóval többet tud, mint adatokat rögzíteni, lassan egy egész céget lehet menedzselni vele. Egyetértünk abban, hogy ezen a téren az OOo a "közelébe sincs".

    Viszont kisfelhasználói szinten (pár száz millió felhasználó "csupán"), az adatrögzítésen van a lényeg, szövegszerkesztés, táblázatkezelés, diagramok, prezentációk, stb. Ezekre az OOo megfelelően funkciógazdag, és a piacvezető MS Office fájlformátumait gond nélkül írja-olvassa, meg még néhány olyat is, amit az MS-é nem.

    Tehát az OOo egy szűkebb piaci szegmenst céloz meg, és ez szándékos. Annak idején a StarOffice olyan széleskörű termék volt, mint az MS Office, aztán üzleti okokból a szűkítés mellett döntöttek, szerintem helyesen, hiszen jót tett a termék népszerűségének, szépen terjed (szebben mint a Linux ;) ).

    Ami az OOo (2.2) sebességét illeti, gondolom nem győzlek meg, ha azt mondom, hogy a céges laptopomon gyorsabb mint az MS Office (2003-as). Az otthoni gépemen is ez a helyzet.
  • bvalek2
    #22
    1: ugyanannak a terméknek a verziói nem számítanak külön terméknek.
    2: ugyanannak a terméknek a kísérő kiegészítői sem önálló termékek.

    Az MS-nek nem csak két terméke van, hanem elsősorban két termékből él. Egy olyan iszonyatos méretű cégről van szó, aminek a részvényesei nem fognak jóllakni morzsányi XBox profitból. A kemény milliárdokat a Windows és az Office termeli, azokból jönnek a jutalékok. Az összes többi vagy hozzájuk készült (ingyenes vagy fizetős) kiegészítő, vagy valami különálló kezdeményezés, de észrevehetetlenül jelentéktelen.
  • Darth Sith
    #21
    Az OpenOffice közelében sincs a M$ office-nak. Lassú, sokkal kevesebb funkció. Kb az Office 97 szintjén van.
  • Darth Sith
    #20
    " hiszen a mindennapokba az IT nem képes szürkén beszivárogni, emészthetővé, széppé kell tenni"
    bezzeg a hőskorban. Amikor még attól volt vki igazi geek hogy rátudta kötni a nyomtatóporta a kávéfőzőt... :)
  • ppista
    #19
    Remélem meg fogom érni mikor e "csodás" mikroszoft az enyészet martalékává fog válni.
    Sajnos ahogy a világot nézem,lehet csak múmiaként.:(
  • freeman07
    #18
    Mellesleg nem az oprendszer támogatására szolgál, hanem főként a grafikai megjelenítésre szolgáló API.
  • freeman07
    #17
    Hújajj! Nagyon születnek itt az értelmes hozzászólások!

    "directx az oprendszer támogatására szolgál, mellesleg egy szar :)"
    Tényleg? Akkor próbálj már meg Xbox-on OpenGL-ben megjeleníteni valamit! Vagy mondd ezt a többszáz DirectX-es játéknak.

    Látszik itt nem nagyon szól az értelem.

    Úgy látszik nem sokan hallottatok a MS Visual Studio-ról, MS SQL-ről, a szerver-operációs rendszerekről, az Exchange-ről, az ISA-ról, a SharePoint-ról, és még sorolhatnám.


    ...
  • Sanyix
    #16
    directx az oprendszer támogatására szolgál, mellesleg egy szar :)
  • DjDano
    #15
    És akkor még a játékszoftver ágat nem is említettétek (Halo, Flight Simulator stb), nem beszélve a kézi kütyükről MS Zune
  • LMNO
    #14
    2 termékes?
    Csak a fontosabbak: XP, Vista, Win2003, Office, MS Visual Studio, MS SQL Server stb.
    Xbox nem megy nekik? Érdekes...
    Ha már tájékozatlan vagy legalább nem kéne okoskodni
  • Chris XT
    #13
    Miért lenne az Ms kéttermékes? az Xbox az semmi?
    És a DirectX meg társaik?
  • balee66
    #12
    Jesszus milyen emberek vannak itt...

    MS két termékes cég? Hát én nagyon nem hiszem...
    És milyen fertő szerepe van az MSN-nek?? Miket beszélsz ember, agyadra ment valami??
    És mondd már meg, mi a baj az iwiwel, a myspace-szel vagy a youtube-al?
  • Csi9aa
    #11
    Az MSN-ről sokmindent lehet mondani, de hogy jó.................
    A társadalmi fertő szerepről amit betölt, még nehezebb bármi pozitívat mondani (de ide sorolható még az iwiw, myspace, youtube is)
  • gkalcso
    #10
    Két fő termék, két láb. A többi vagy ingyenes vagy kevesen használják, mert spec feladatra van kitalálva.
  • Neofita666
    #9
    azért nem 2 termékes cég. Vannak más jó termékeik is. MSN-t én nagyon szeretem.
  • JZO
    #8
    Enyhe túlzás az MS-t két termékes cégnek titulálni, aki ilyet mond az nem ismerheti a többi terméket vagy csak hallomásból, esetleg felületesen.
  • Sanyix
    #7
    "ezért dolgoznak ennyire az XBoxon (csak nem megy nekik)."

    Ahhoz képest ez a rész elég jól megy nekik... De az oprendszerrel még mindíg csak szerencsétlenkednek.
  • Vers
    #6
    látjuk mi még a m$-ot döglödni :D
  • piskota666
    #5
    Egyetértek az előttem hozzá szólóval. A Microsoft valóban két termékes cég, egyelőre. A Xboxon tényleg keményen dolgoznak. Vezetik is ezt a piacot jelenleg, már ha a konzolokhoz eladott játékokat tekintem. Xbox-os játékból 55 millió, Wii-sből 19 millió, Playstation 3-asból pedig mindössze 7 millió talált gazdára eddig. Igaz, hogy a gép technikai problémái elvittek vagy egymilliárd dollárt a cégtől. Én azt mondanám, hogy a következő generációs 2011 körül megjelenő Xbox hozhatja meg számukra az igazi áttörést ebben a szegmensben.
  • NEXUS6
    #4
    "Annak ellenére, hogy a régióban kiemelkedő a teljesítményük a többi nemzeti MS-hez képest, mégis tudni kell, hogy az ország kis piacnak számít. Ahogyan korábban többször elhangzott már, ezért lesz nálunk csak később Xbox Live, ezért nem lesz valószínűleg soha magyar beszédfelismerés stb."

    Azért irigylem az olyan hatalmas piacok helyzetét, mint Hollandia, meg Svédország meg ilyenek.
    Nem kéne valami olyan EU-s jogszabályt hozni, hogy ha valaki be akar gyünni azt EU-s piacra, akkor lesz szíves reánk is gondolni?
  • aDannyBoy
    #3
    helyesírás rulez
  • bvalek2
    #2
    Egyenlőre még nem álnak több lábon, a Microsoft egy kéttermékes cég: Windows + Office. Bármelyiket kirúgják alóla, eldől.

    A Vista eléggé be van betonozva, hála a kompatibilitásos kiszorítósdinak, bár a Linux + konzol kombó reális veszélyt jelenthet, ezért dolgoznak ennyire az XBoxon (csak nem megy nekik).

    Office más tészta, OpenOffice.org lassan már jobban olvassa a DOC formátumot mint az MS Office, nekem már sikerült MS által elcseszett doksit megnyitni vele. Kisfelhasználói szinten már lekörözi az MS-t, árban, és tudásban is (pl. PDF mentés), ezért nagyon terjed, és egyre többen állnak mögé, legutóbb IBM.

    Bennem is olyan kép élt hogy az MS egy marketingcég, és egy új, informatikához nem értő marketinges ügyvezetővel csak megerősítették bennem ezt a képet.
  • csgj
    #1
    A cikk kis képén egy felmutatott hüvelykujj van... úgyhogy a cikk címe akár lehetne ez is: Itt az ujj Microsoft vezér :P