71
  • wanek
    #31
    Ez hülyeség. Ez azt jelentené, hogy 70 éves átlagéletkorral számolva naponta minimum 1 órát szarással töltenél.
  • Atisz #30
    Állítólag 3-4 év átlagosan :D
  • Atisz #29
    Ja a kis japán nekem is az idegeimre megy az elejétől fogva :D
  • Atisz #28
    Kiábrándítóra sikeredett? Szerintem nagyon jó kis évadzáró epizód volt.
    (Sylar-ért kár, hogy nem tudtak a sorozat készítői elszakadni tőle... de hát ez van, ha egy gonosz karakter népszerű, akkor azt benn kell tartani. Így cseszték el a Mátrix 2. és 3. részét is mondjuk :/)
  • wanek
    #27
    "de az átalgember amerikai sorozatokat és filmeket néz" - honnan veszed te azt, hogy mit néz az átlagember? A kamu statisztikákból?

    "ha szandál van rajtad, aztán menőzünk, hogy melyikünk látott több nemamerikait. én." - soha életemben nem volt szandálom. Rajtad most is az van? :) Ugye egy kicsit sem vagy elszállva magadtól, hogy úgy állapítod meg, hogy melyikünk látott több nem amerikai filmet, hogy lövésed sincs arról, hogy én mennyit láttam.

    "a sorozat egy 45 perces film - ehhez képest a film a rétestészta. 2 óra, 3 óra?" - szóval a 22x45 perc kevesebb, mint a 2-3 óra? Jól értettem?

    "a mai könyv/sport/zene választékot figyelembe véve no komment. gondolom poén volt:" - nem volt poén. A sport alatt értelemszerűen sportolást értettem, nem pedig sportműsorok bambulását.
    Ugye ismered, hogy egy újszülöttnek minden vicc új? Ezzel csupán azt akartam mondani, hogy amit még nem olvasott, vagy hallgatott egy ember, annak új lesz az is, ami nagyon régen készült. Mellesleg az, hogy kinek mi tetszik, az nagyon szubjektív, és gondolom nem azt akartad kifejezni, hogy te lennél az etalon, ugye?
  • wanek
    #26
    Tudom. De a sorozat bámulása nem kényszer, a szarás meg az. Tanulj meg jobban érvelni :)
  • winnie
    #25
    de szerintem az OFF-on és a sorozatnézőkért való aggódáson átlépve érdemes a heroes-ra koncentrálni, hátha valaki nézi is.
  • winnie
    #24
    "Számodra egy film, vagy sorozat csak amerikai lehet? Nem irigyellek..."

    nyilván nem írtam, hogy számomra - de az átalgember amerikai sorozatokat és filmeket néz. nyilván behelyettesíthető európaival/ázsiaival is, ha szandál van rajtad, aztán menőzünk, hogy melyikünk látott több nemamerikait. én.

    "Egy film, ha nem tetszik, nem nézem tovább. Egy sorozat viszont annyira elnyújtott rétestészta, hogy olyan rövid idő alatt talán el sem lehet"

    filmben ez ritkaság, hiszen a legtöbben végignézik. de riszpekt, ha te nem. a sorozatban az ember 22 hétre bebiztosítja magának az "élményt" (muhaha), mert olyat néz, amit szeret.

    de, ha nem nézed a sorozatokat, akkor nem értem a véleményt. egyrészt a sorozat egy 45 perces film - ehhez képest a film a rétestészta. 2 óra, 3 óra? egy sztorit 45 percben is el lehet mondani. egy GYU alatt az ember benyom 6 sztorit, nem?

    "Könyv, zene, film, sport, stb."

    ööö, a mai könyv/sport/zene választékot figyelembe véve no komment. gondolom poén volt:)

    "De ahogy téged elnézlek, számodra csak 2 dolog létezik: sorozat, és azok népszerűsítése az sg-n. Elég egysíkú lehetsz..."

    hehe, a személyeskedést nem szokás felvennem, mert mindig akad olyan, aki annyira felszínes, hogy hozzászólásból ítél (hopp, most én is, ehh). de örülök, hogy így látod, meghagylak a tudatban:)
  • albatros
    #23
    "Ugye tudjátok, hogy ezek a ratyi sorozatok mennyi időt vesznek el az életetekből?"

    Tudod te hogy a sz@rás mennyi időt vesz el az életedből?
  • wanek
    #22
    Számodra egy film, vagy sorozat csak amerikai lehet? Nem irigyellek...

    Egy film, ha nem tetszik, nem nézem tovább. Egy sorozat viszont annyira elnyújtott rétestészta, hogy olyan rövid idő alatt talán el sem lehet eldönteni, hogy jó-e.

    Az emberek valóban sokféleképpen tudják szórakoztatni magukat. Könyv, zene, film, sport, stb. De ahogy téged elnézlek, számodra csak 2 dolog létezik: sorozat, és azok népszerűsítése az sg-n. Elég egysíkú lehetsz...
  • winnie
    #21
    nem, nem tudják.

    amúgy amen to that. ezzel egyetértek, de ugyanígy sok időt vesz el az életből a sok ratyi film, könyv, zene és fórumozás - vagy bármilyen tevékenység a semmittevésen kívül. nyilván valaki, ha van szabad másfél órája filmet néz, valaki sorozatot, van, aki netezik. és páran aggódnak a másik lelki üdvéért:)

    de olvasom, hogy filmbarát vagy - akkor azt hiszem nem kell ecsetelnem, hogy mennyi időt vesz el a film az életedből. ráadásul, ha valaki megnéz egy filmet hetente, akkor csalódhat, mert vagy sz*r a film vagy jó. (általában sz*r, ismerjük a hollywoodi tendenciát). ugyanennyi idő alatt meg lehet nézni heti két sorozatepizódot, amiben viszont nem csalódik az ember, hiszen nyilván olyan soorzatot néz, amit szeret.

    "az a történet, amit egy max. 3 órás filmben nem lehet megcsinálni, sz@rt sem ér."

    hehe, ahogy azt móricka. van, aki az egyszerű amerikai sztorikért rajong. jönnek a robotok és lőnek. van, aki a bonyolultabb amerikai sztorikért. az a sztori, amit 3 órás filmben el lehet mesélni sz*rt sem ér, egyik fülön be.
  • wanek
    #20
    Ugye tudjátok, hogy ezek a ratyi sorozatok mennyi időt vesznek el az életetekből? Csak egyszer éltek, nem lesz második dobásotok! Persze akinek ez okozza a legnagyobb örömöt, az csak nézze. Én nem nézem egyiket sem, bár filmbarát vagyok. De az a történet, amit egy max. 3 órás filmben nem lehet megcsinálni, sz@rt sem ér.
  • winnie
    #19
    a japán gyerek nem gyilkos, hanem egy nagy gyerek. nem fog neked embereket ölni. (úgy írod, mintha egy ember megölés kismiska lenne. egy számítógépes játékban lehet, hogy az.)
  • BCS pixel
    #18
    a japán gyerek gyakorlatilag bárkit kívégezhetne az idő ugrálós, idő megállító teleportálós képességével
    már emiatt is időhúzós az egész érzése lesz az embernek, mert tök logikátlanul használák ki a kepeségeket
  • winnie
    #17
    az a bukás, amikor utolsó egy sorozat az idősávjában, legyen 100e vagy 1M nézője. amikor a vesztes oldalon van.
  • piskota666
    #16
    Másik kérdés, mi az, hogy bukás? Ha 1,5 millió a nézettség, akkor siker, ha egymillió akkor meg hatalmas bukás? Na, ne! Minden ilyen "terméknek" egy idő után kialakul az állandó stabil rajongótábora. Ha egymillió, egymillió, na persze, az eladhatóság szempontjából nem mindegy, hogy a másik adón az adott idősávban kétszer annyian néznek valami mást.
  • piskota666
    #15
    Amúgy az első két rész nem is volt olyan rossz. Szerintem messze megütötte a befejező rész színvonalát. Viizónak igaza van. Egy-egy epizódot nálunk is milliónyian néztek meg, ehhez képest az a pár ezer "hazai" letöltő valóban semmiség.
  • piskota666
    #14
    Online tévét mindenkinek!!! NBC-t, ABC-t, Foxot akarunk!!!
  • viizo
    #13
    nem védem a ker. csatornákat, de részedről is óriási szűklátókörűségre utal, ha azt hiszed hogy a pár száz, max pár ezer letöltő miatt bukik meg egy-egy sorozat itthon
  • winnie
    #12
    "Ezért bukik meg minden filmetek vazze... Mert nem fogunk rá várni. A"

    hehe. karcsiszemüveg befigyel, valaki nagyon ért hozzá:)

    eddig az volt a baj, hogy több év késéssel jött egy sorozat, most meg a heroes, mondhatni az első sorozat volt, amely rekordgyorsasággal, még az amerikai évad alatt került bemutatásra és még ez is lassú egy-két kockának. (még szerencse, hogy nem most mutatják be, mert akkor idehaza is szünetek lennének részek között, meg háromhetenként lennének új részek, akor tuti bukó lenne. így viszont heti rendszerességgel lesz.)

    "aki ért hozzá, már a Heroes S02E02-es rész is megnézte. "

    hehe, a warezcsászár. megnézi párezer ember neten. a több párszázezer a tévében.
  • NEXUS6
    #11
    Amnézia? Attyaúúristen!;)))

    Don Alejandro, meg Kikke és néhány szekszi délamerikai színésznőcske is lesz talán?
  • LOTR|Atocha
    #10
    Ez kész röhely! "Amerikában a napokban startolt el a Heroes, vagyis a Hősök 2. évada, nekünk viszont még tél végéig, tavasz elejéig kell várnunk a folytatásra." Kedves RTL és TV2! Ezért bukik meg minden filmetek vazze... Mert nem fogunk rá várni. Akkora álszent duma ez az egész, mert aki ért hozzá, már a Heroes S02E02-es rész is megnézte. Meg amugy se nézek se RTL-t se TV2-öt... Internet! Erdőbe fát? Szól a mondás...
  • winnie
    #9
    "A nagy BUMM után, ott van az idősebb, majd később a fiatalabbik Petrelli is? Hol van itt a dráma?"

    amnézia, alkoholizmus, hülye tükörkép .két embernek totál tönkrement az addig felépített élete. nem elég drámai? az nagyobb dráma lenne, ha nem szerepelnének, mert meghaltak volna. ott van isaac. nem szerepel - meghalt. elegendő dráma a 2. évadra.
  • cuthbert
    #8
    Az első évad vége, tényleg lelombozó volt. A nagy BUMM után, ott van az idősebb, majd később a fiatalabbik Petrelli is? Hol van itt a dráma? Az viszont nagyon tetszik ebben a második évadban, hogy Hero-nak, kell majd belebújnia Kensei gúnyájába. Tartogat itt dolgokat nem kis mennyiségben a második évad, már az első két rész se volt nyam-nyam, tucatstory, párolgós képek egyvelege. Én nézni fogom, hisz nem kerül nagy erőfeszítésbe, minden kedd reggel letölteni a részeket.
  • winnie
    #6
    aki túl erős, azzal kell kezdeni valamit. nyilván egy petert, egy hirot (sőt, egy sylart) le kell gyengíteni valami "trükkel", hogy ne supermanharcokról szóljon a sorozat meg ultimate képességekről. az amnézia ráadásul klasszikus képregényes fogás.
  • neoG
    #5
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    hát pedig Petrelli amnéziája nagyon időhúzás gyanús.ugye Ő lenne talán az egyetlen aki odarepülhetne a gonoszhoz és szétcsaphatná.vagy nem.de ez csak a 135ik részben derül ki
  • Macc
    #4
    Nem vagjatok a lenyeget, pont az a lenyeg, hogy fantasztikus modon ezek az emberek megtalaljak egymast, kiegeszitik vagy felerositik kulonleges kepessegeiket. Ezt a sorozatot ugy kel nezni mint egy kepregenyt, teljesen el kell vonatkoztatni a valosagtol. Nalunk mondjuk nem nagy hagyomanya van a klasszikus hosos kepregenyeknek.
  • winnie
    #3
    mondjuk nyilván vicces, hogy én védem a sorozatot, aki nem nézi és csak pár részt látott belőle (elég volt annyi), de ez a hősök lényege, amit lertál, ezt várják a rajongók, akik kitartanak. a véletleneket (még, ha az iskola nagyon nem véletlen - de persze a köv részben is lesz véletlen találkozás).

    időhúzásról meg pláne nincs szó, max akor lehetne, ha késleltetnének válaszokat vagy ilyesmi. egyszerűen egy mozaikos, nagyon sok szereplős cselekmény van, de ez a sztori a 11. részre lezárul. utána jön az újabb. (ilyen szempontból is beváltja a képregényes gyökerek interpretációját.)
  • kumica
    #2
    eddig az 1. rész után ugyanolyan csalódás,még én is sokkal jobbat tudtam volna kitalálni,talán a 2. részt ha megnézem változik egy picit a véleményem.
  • Cat #1
    megnéztem az első két részt - a szokásos időhuzásnak tűnik az egész. Totálisan irreális találkozások, véletlenek hada, nagyon gyengusz. (Pl. a szemet gyógyító csaj, pont a rendőr hallgat ki, az iskolában a csaj pont olyannal jön össze... stb.)

    A kis japó eddig poénos volt, de már nem: tökéletesen tudátaban van a képességeinek, ideje lenne megkomolyodnia, de továbbra is bénázik és az aranyos faktort erőltetik vele kapcsolatban. Nagy mögöttes konspirációt sejtetnek, közben valójában ők maguk sem tudják hogy mi lesz. Nézem, de egyre idegesítőbb a zéró történés izgalmasnak eladása.