71
  • Tower Guard
    #71
    Hello! Szerintem nagyon jó a Hősök és a 2. évad is tetszik. Ugyebár én az összes részt eredeti nyelven néztem meg (szerintem a szinkron elég rossz:S) meg hát így persze interneten követem az eseményeket, szerintem elég érdekesen alakul, és nem rossz megoldás az, hogy nem csak egy bizonyos sztoriról fog szólni hanem 3 különbözőröl a 2. évad. Jöhet a 3. rész...
  • winnie
    #70
    a tévézés erről szól. a választásról. egy bl-meccset pedig harmadannyian néznek, mint egy fábryt, tehát szívni mindig fognak a népek, kérdés, hogy mikor szívnak kevesebben.
  • Chipii
    #69
    "a TV2 még éppen jókor pakolta el a csütörtök esti sávból a Hősöket szerda 22:00 órára" - Biztosan igazuk van, de amíg csütörtökön volt, minden részt megnéztem, viszont miután REMEK érzékkel átrakták szerdára, és 5-6 héten át folyamatosan ütközött BL meccsekkel, egy részt nem néztem belőle többet a tvben:) (Felteszem nem én voltam az egyetlen ilyen:)
  • winnie
    #68
    "csakhát sokan csodát vártak.. "

    semmi csodát nem várt senki, egyszerűen csak egy jó finálét, ehelyett kaptak egy fantáziátlan izét. nagyon gyengén lett megírva.
  • winnie
    #67
    azért nem nézik eredetiben, mert nem szeretnek feliratokat olvasni.
  • DjDano
    #66
    Szerintem az évadzáró nagyon rendben volt, csakhát sokan csodát vártak.. ami maximum akkor lett volna indokolt, ha 1 évados sorozatról beszélünk
  • beef
    #65
    De csak lehet azért nem nézik eredetiben, mert nem értik a nyelvet és nem azért mert nem érdekelné őket. Azért ez nagy különbség.
  • winnie
    #64
    mondd ezt a rém rendes család rajongóknak:) nagyon kevés azok száma, akik eredetiben néznének valamit.
  • Vistami144
    #63
    Nem azzal van a baj hogy mas az izlese a magyaroknak mint az amerikaiknak csak az hogy angolul sokkal jobb a sorozat mint szinkronosan, szerintem
  • Randal
    #62
    Most vagy án vagyok hülye, vagy valaki kitörölte a hozzászólásomat. Szuper.
  • Atisz #61
    #28 és # 32
  • Hoz_Hun
    #60
    "Ugye tudjátok, hogy ezek a ratyi sorozatok mennyi időt vesznek el az életetekből? Csak egyszer éltek, nem lesz második dobásotok!"
    Nem szeretek idézgetni tényleg, de egy nagyon fontos dolgot nem veszel figyelembe. Ez szórakozás! Én is nézek sorozatokat, mert kikapcsol. E mellet dolgozok, rendszeressen kefélek a feleségemmel, játszok otthon a gyerekkel, leviszem a szemetet, úszni járok, stb. A sorozat/film megnézése kikapcsolodás azaz szórakozás. Ezt nem győzöm kiemelni szórakozás. Lehet mindenféle példát felemlegetni, de beláthatod, hogy marhaság olyasmit időpocsékolásnak hívni, ami örömet okoz. De ahogy ezt te írod is: "Persze akinek ez okozza a legnagyobb örömöt, az csak nézze.".
    Szerinted úgy őszintén, valaki mi a f*szért néz meg egy sorozatot, ha nem azért mert örömet okoz neki? (Távolról sem a legnagyobbat örömet) Vagy te kényszerből olvasol el egy jó könyvet, nézel meg egy filmet? Gondolom nem. Valószínüleg azért mert szórakoztat. Ez mind akkor időpocsékolás?
    Szerinted mi nem időpocsékolás?
  • Flintangyal
    #59
    Sziasztok! :):):)

    Mikor a sorozat elindult itt Mo.-n már akkor tudtam,hogy nem épen lesz a kedvence a magyar nézőnek. Itt mindíg is az olyan filmek/sorozatok(valóság show-k, kibeszélő show-k) voltak nyerők amikhez nem kell gondolkodni!!!( p.l.:Die hard..., Brazil sorozatok..., Mónika show...) Nagyon kevés az olyan ember itt aki tényleg szereti az igazi jó filmeket/sorozatokat. (p.l.: A forrás..., Hősök...)Bárhogy is szidják Amerikát akkor is tudnak valamit! Csak válogatni kell a termései között!!!
    Aki pedig ezeket a cikkeket írja,mint ami itt a lap tetején is megtalálható...!!! Meg kell,hogy mondjam elég kiábrándító volt számomra. Legtöbbször abszolut nem passzolt a filmhez a cikk. Maximum annyi,hogy megtudtunk egy kis infót a tartalomról, a többi ócska kis vélemény egy virtuális világban élő valakitől, aki már túl sok filmet látott ( vagy nem látott) ahhoz,hogy tényleg egy igazi véleményt tudjon írni!!! Hm...!

    A hősök JÓ, nézzétek, gondolkodjatok és élvezzétek!!

    Üdv: Flintangyal
  • winnie
    #58
    a csatorna random volt, a karakter népszerű, mindenki örült, hogy szerepelhet a 2. évadban.

    az ölést akkor nem érted. a szereplők emberek, egy képregényben is olykor hihetetlen lelki tusák vannak egy gyilkosság miatt - attól, hogy valakinek szuperképessége van, repülni tud, még nem fog random gyilkolni. (pláne egy szigorú japán kultúrában nevelkedett ember, aki kiskora óta egy középkori harcos eszményét dicsőíti.)
  • ensomhet
    #57
    A sorozat szerintem szánalmas véget ért. Ennél a lekúszok a cstornába befejezésnél klisésebbet nehéz lett volna elképzelni. Egy filmbeli szereplő megölése pedig semmivel nem nehezebb, mint egy számítógépes játékban. Ha már irrealitásokon alapul a film, akkor miért ne ölhetne a japánsrác, ha az szükség megkívánja?
  • ensomhet
    #56
    A szarás tulajdonképpen nem időveszteség, mert közben tudsz olvasni.
  • wanek
    #55
    Randal: aki itt hülyéz, az pont az a szerencsétlen, akinek ez a válasz megy.

    nipponia: a tudásod nulla, kár rád egy szót is fecsérelni, a bunkó modorod miatt meg pláne.
  • wanek
    #54
    Pontosítok: hol hülyézek le bárkit is?
  • nipponia
    #53
    Wanek, te hülye vagy. És ez nem valószínűség, ez tény. Én nem azt mondtam, hogy nem fog felismerni egy betegséget, nem fog tudni kezelni. Hanem ha megkérdezed tőle mondjuk, mennyi náthás ember van jelenleg magyarországon, akkor csak egy valószínűségi adatot fog mondani neked, vagy elhajt a fenébe. De azt diploma nélkül is megmondom, neked csőlátásod van. Csak azt látod amibe bele akarsz kötni, azt is ki akarod fordítani a te javadra mikor reagálsz rá. Szerintem neked semmi logikád nincs, egy segg hülye emberke vagy.
    És igenis képzeld, a céges dolog nem az év vicce, hanem a valóság. A céges fejvadászok is ezt csinálják. Szerinted úgy döntik el, hogy megnézik az önéletrajzodat, a hasukra csapnak és felvesznek? Még azt is tudják, mikor mész a wc-re és zsebhokizol-e akkor, mielőtt felvesznek. Ne a Kis Miskához hasonlítsd őket, aki felvesz a vasáru boltjába eladónak.
  • wanek
    #52
    Hol is szerepel a "közlöd velünk, hogy hülyék vagyunk"?
    Az, hogy te mit költesz hozzá, vagy éppen hogyan csúsztatsz, az mindaddig nem érdekel, amíg nem próbálod nekem tulajdonítani.
  • Randal
    #51
    "Ugye tudjátok, hogy ezek a ratyi sorozatok mennyi időt vesznek el az életetekből? Csak egyszer éltek, nem lesz második dobásotok! Persze akinek ez okozza a legnagyobb örömöt, az csak nézze. Én nem nézem egyiket sem, bár filmbarát vagyok. De az a történet, amit egy max. 3 órás filmben nem lehet megcsinálni, sz@rt sem ér."

    Ez az első hozzászólásod. Akkor hogy is van ez?
  • wanek
    #50
    "közlöd velünk, hogy hülyék vagyunk mert olyan dologgal foglalkozunk ami számodra nem jelent semmit." - mintha ezt sem írtam volna. Úgy nézem, hogy aki itt szánalmasan kötekedik, az pont te vagy...
    A logikát a helyedben nem hoznám szóba.
  • balazs0007
    #49
    te winnie mitöl tartod magad ilyen kurva okosnak?Ezt most nem azér irom mer reagáltál a hozzászolásomra hanem azér mer minden cikkhez hozzászolsz és mindenki véleményét leszarod csak a tied az okos.Te egész nap forumozol meg sorozatok után böngészel elég szánalmas vagy.
  • Randal
    #48
    A valószínűségszámítás szerint mindig vannak egyedek akik olyanok mint te. Ebben szerintem van logika.

    Igazad van, te nem aggódsz értünk elnézést, csak közlöd velünk, hogy hülyék vagyunk mert olyan dologgal foglalkozunk ami számodra nem jelent semmit.
    Számomra viszont a szánalmas kötekedésed nem jelent semmit. Na jó, szórakozást:)

    De ahogy elnézem, itt az sg-n elég rendesen kötekszel mindenkivel, kis paranoid hajlamú.

  • wanek
    #47
    "És nyugodtan menjél orvoshoz kérdezősködni, megsúgom neked, ők is statisztikai adatokkal fog bombázni." - te talán orvos vagy? Egy orvos először is eltölt 6 évet az egyetemen, utána hosszú évekig gyakornok lesz, stb. Rég rossz lenne, ha egy orvos a statisztikai adatok alapján gyógyítana, vagy onnan szerezné be a tudását.

    "Ha mondjuk jelentkezel egy jó állásra egy menő cégnél, akkor kérlek szépen statisztikával és valószínűségszámítással fogják meghatározni hogy te hasznára leszel-e a cégnek." - ez az év vicce is lehetne.
  • wanek
    #46
    Ha olyan lassú észjárású lennék, és olyan lassan olvasnék, mint valószínűleg te, akkor biztosan igaz lenne a 23 óra. Milyen rossz lehet nekem, napi 1 óra alvás! JAJ!
  • wanek
    #45
    "Bár a statisztika és a valószínűségszámítás szerint létezel" - érzel közben fájdalmat is? A logikád nulla.

    "Neked miért probléma az, hogy ki mit kezd az életével?" - azt írtam talán valahol, hogy nekem ez problémát jelent? Sürgősen kezeltesd magad!
  • Bubbax
    #44
    Mindenki magasról tesz rá, hogy az aktuális tevékenysége mennyi időt vesz el az életéből. Neked wanek az sg fórumain való szarrágás napi 23 órát vesz el az életedből, javaslom nézz inkább sorozatokat.:))
  • GVG
    #43
    Heroes-Nősök :D
  • winnie
    #42
    "itthon is többen nézték volna ha megcserélik egy másik sorozattal vagy normálisabb idöpontot találnak."

    egy tévének nem az a fontos, hogy többen nézzék,hanem, hogy leverje a konkurenciát. se vasránap, se csütörtökön nem tudta leverni - nanáű, hogy többen nézték. viszont szerdán tudott nyerni, ergó, az remek időpont volt.
  • Randal
    #41
    wanek: Te teljesen hülye vagy már ne is haragudj.
    Bár a statisztika és a valószínűségszámítás szerint létezel. De én nem hiszek ezeknek a képtelen dolgoknak. Tehát nem létezel. Viszont valaki wanek néven ontja magából a hülyeséget. Hmm. Hogy is van ez?

    Neked miért probléma az, hogy ki mit kezd az életével?
    Minden ember más és más, így más és más hobbijai, szórakozásai vannak.
    Ezeket próbálja meg beleilleszteni az életébe, úgy hogy minden más fontos dologra jusson idő.
  • balazs0007
    #40
    A Hősök még szerdán is szar időpontban volt.A Heroes beharangozása a tv2 nél nagyon jo volt szerintem.itthon is többen nézték volna ha megcserélik egy másik sorozattal vagy normálisabb idöpontot találnak.
  • nipponia
    #39
    Hát abban biztos vagyok, hogy még te sem rendelkezel olyan aggyal, ami pikk-pakk feldolgozza az adatokat. Még NEKED is idő kell hozzá:). Mert speciál ha olyan remekül feldolgoznád a dolgokat, akkor láthattad volna hogy előbb írtam a wc-n eltöltött időt és csak utána mondtam a nevedet. Ez azt jelenti, hogy az utána írt dolgok vonatkoztak rád. A wc-s dolog nem neked szólt, hanem annak aki felhozta. Sajnálom nagyapádat, örülök neki hogy egészséges volt. Az élsportolókat azért hoztam fel, mert ők azok akik hajszolják magukat holott még mindig azt hangoztatják az emberek hogy a sport csak egészséges. Na most ez egy nem élsportolónál még rosszabb is lehet, mert ő nem tudja kordában tartani a sportot, nincs edzője és orvosa aki megvizsgálja mindig.
    És nyugodtan menjél orvoshoz kérdezősködni, megsúgom neked, ők is statisztikai adatokkal fog bombázni. Ő se fogja pontosan megmondani neked hogy pontosan te naponta 10 percet ülsz a wc-n és 15 dekásakat szarsz. Vagy gondolod az orvosi kamara házról házra járt és megkérdezte az embereket hogy mennyit ülnek a wc-n? Ez az ostobaság, ha azt hiszed. És neked bármennyire is nem tetszik, te sem vagy más a világon mint a többi ember. Egy statisztikai adathalmaz. Ha mondjuk jelentkezel egy jó állásra egy menő cégnél, akkor kérlek szépen statisztikával és valószínűségszámítással fogják meghatározni hogy te hasznára leszel-e a cégnek. Mégpedig a tőled és a környezetedből származó statisztikai adatok alapján. Hogy élsz, milyen a környezeted, vannak-e barátaid, mit mondtak rólad az előző munkahelyeden, stb. Szokj hozzá, így működik az élet. És a halálod sem lesz más, mint egy statisztikai adat. Mint mindenkié. Az élet egy sacc-per-kb dolog. Te magad is statisztikailag döntöd el, merre és hogyan éled az életed.
  • wanek
    #38
    Ostobaság. Bőven elég lett volna egy orvost megkérdezni. De te hidd csak el a képtelen statisztikai adatokat, látom, vevő vagy rájuk :)
  • wanek
    #37
    "A 2-4 év az a wc-n eltöltött időt jelenti" - de nem úgy volt leírva!

    "De ha ennyire erőlteted a sportot meg az olvasást" - én erőltetem? Példaként hoztam csak fel!!!!

    "Éppen ezért nagyon ritkán látsz 30-40-50 éves élsportolót, mivel kikészültek a hajtásban" - én nem élsportról beszéltem, ne csúsztass! Egyébként pl. az egyik nagyapám a haláláig, 82 éves koráig minden reggel és este tornázott. Egyszerűbb gyakorlatokat, és ennek köszönhette a frissességét. Egy balesetben vesztette az életét, mert különben makkegészséges volt...

    "Ha túl sokat olvasol, romlik a szemed és nagyobb esélyed van állandó fejfájásra is. Ugyanis az agyad nem tudja feldolgozni a bekerült információkat" - már akié nem tudja feldolgozni... A szemromlásának sok oka lehet, nem csak olvasás. Egyáltalán a tartósan figyelve nézés fáraszt igazán, és ez lehet akár monitor, Tv, filmvászon, vagy éppen könyv is.
  • nipponia
    #36
    Nem várhatod el, hogy megkérdezzenek 5milliárd embert a világon, hogy ki mennyit szarik a wc-n vagy melyik sorozatot nézi. Ezek valószínűsíthető adatok, amiket nem csak beszoroznak utána a lakossággal, hanem valószínűség számításon esik át. Így jön ki, hogy VALÓSZÍNŰLEG így van amit felmértek, mivel nem lehet pontosan kideríteni. De még mindig ez a legvalószínűbb és legpontosabb adat, ami kapható. De a te kedvedért majd végig kérdeznek minden embert, sőt még a csillagokat is megszámolják az égen, hogy pontosan mennyi is az annyi.
  • wanek
    #35
    Na ennyit a közvéleménykutatások hitelességéről.
  • Atisz #34
    Figy ez olyan mint bármely más közvéleménykutatás... hiába vannak kétségeid felőle, attól még ki lehet hozni egy ilyen számadatot. Lehet hogy az 500 ember közül akit megkérdeztek 100-nak rendszeresen székrekedése van és kész... :D
  • nipponia
    #33
    A 2-4 év az a wc-n eltöltött időt jelenti. Amiben benne van a pisilés és kakilás is:).
    Amúgy wanek, nem értem minek kell lehurrogni azt aki sorozatot néz. Ez olyan, mint mikor te könyvet olvasol vagy sportolsz. Ezt úgy értem, mikor nem célért csinálod hanem csupán szórakozásból. Persze vannak szó szerint függők is, na az már azért beteges. Mikor minden sorozatot megnéznek, másból sem áll a napjuk. De az, ha munka után egy héten egyszer-kétszer megnéz egy sorozat részét, az pusztán kikapcsolódás. De ha ennyire erőlteted a sportot meg az olvasást, akkor megjegyezném hogy károsak az egészségre azok is. Ha túl sokat olvasol, romlik a szemed és nagyobb esélyed van állandó fejfájásra is. Ugyanis az agyad nem tudja feldolgozni a bekerült információkat. A sport meg ugyebár károsítja az izületeket és megterheli a szervezetet ha nem szabályozva végzik. Éppen ezért nagyon ritkán látsz 30-40-50 éves élsportolót, mivel kikészültek a hajtásban. Na ilyenkor jól jön egy film megnézése, míg pihensz és kikapcsolódsz:). És ebben benne van a sorozat is.
    De fogalmazhatnék úgy is, tudod te mennyi időt elvesztegetsz olvasásra és sportra az életedből? Ahelyett hogy a családoddal foglalkoznál (ha már van), emberi kapcsolatokat építenél ki? :))))))) Ez az érem másik oldala, én is tudlak kritizálni:)))).
  • Atisz #32
    "van, aki az egyszerű amerikai sztorikért rajong. jönnek a robotok és lőnek. van, aki a bonyolultabb amerikai sztorikért. az a sztori, amit 3 órás filmben el lehet mesélni sz*rt sem ér, egyik fülön be."

    Ez elég demagóg volt
    A mainstream sorozatokat szerintem 2 felé lehet különíteni: a szappanopera-szerű amelyik különálló és a szereplőkön kívül összefüggéstelen részekkel operál (pl. Vészhelyzet, Dr. House), a másik pedig amelyik egy összefüggő történetet mesél el epizódokra bontva (Prison Break, Hősök).
    Nos az első kategória az alapból igénytelenebb (többnyire) mivel 43 percben mesél el több apró sztorit. A 2. kategória ami (elvileg) igényesebb (lehetne :)) egy mozifilmnél, viszont annyira a nézők kegyeit keresi, elvárásait próbálja kielégíteni hogy sokszor ezáltal válik dagályossá illetve belép a "rétestészta effekt" (magyarul öncélúvá válik, elnyúlik).

    Szóval amelett hogy rajongok 1-2 sorozatért, úgy gondolom, egy mozifilm mindenképp magasabbrendű egy sorozatnál (nem csak a ktsgvetése, hanem az előbb említett okok miatt is). Persze ez mindenkire rá van bízva hogy ki mit rendel mi alá/fölé :P