10
  • chuck
    #10
    "A megoldás igazi lényege, hogy nem fordulhat elő a "jajj elfelejtették kicserélni a cédulát, mégsem ennyibe kerül" helyzet, hiszen ugyanaz az adatbázis szolgálja ki a pénztárgépet és a kijelzőket."
    Ezentúl az lesz, hogy bocsi, de nem látott rá a kijelzőre az infra, mert pont ott állt előtte egy vásárló, sorry, de mi megtettünk mindent.

    "a gyártók és a beszállítók sehogy sem kényszeríthetőek arra, hogy rátegyék a dolgaikra a 20 Ft-os passzív chipet. "
    Azért elég durva áremelkedést generálna, és azt valakinek ki is kellene fizetnie. Lehet találgatni ki lenne az áldozat.
    Egy tvnél nyilván nem oszt nem szoroz a 20 forint, de veszel 5 túrórudit, és kapásból 500 ft-ot fizetsz a 400 helyett.
  • janus391
    #9
    Nekem csak az a bajom ezzel a NAGY MULTI ÁRUHÁZZAL, meg többivel is, hogy mindegy mibe csomagolod a szart az szar marad
  • Godefroy
    #8
    Ezt a bevásárlokocsis 5letet 12 éve dobtam fel egy szoftvervásárlás ra szakosodott cégnél ahol dolgoztam.
    Megdicsértek milyen jó 5let megnézték mennyibe kerül majd hanyatestek és mondták majd :)
  • picket
    #7
    Könnyen kivédhető, és a boltnak is érdeke, hogy ne reklamálj: a kocsira szerelnek leolvasót, ami minden terméknél rögzíti, hogy mikor tetted a kosárba (ugyanaz ami a cikkben is van, mint lehetőség a jövőben), és az akkori árát veszi a pénztárnál. A pénztáros már csak ellenőrzi, hogy megvannak-e a termékek amiket te lehúztál a bevásárlókocsid leolvasóján, meg hogy nincs-e valami plusz, amit "elfelejtettél". Így az árak akár másodpercenként is változhatnak, te annyit fizetsz, amennyiért a "kosárba raktad". Ez a hagyományos bevásárlás, és a "körbemegyek egy leolvasóval, és a végén megkapom a csomagomat" dolog keveréke.
  • Rednek
    #6
    Ez ám az átverések korszaka...
    Megnézem az áru árát, és mira a pénztárhoz érek, már át van írva és megveszem drágábban, ha nem jegyeztem meg az árat. Vagy mégjobb... elkezdek reklamálni, hogy nem ennyibe kerül, hanem olcsób... és mire megnézem, vagy megnézni nekem valaki, már át is írták.
  • echo
    #5
    ilyen tuti nem lesz. simán lehetne hack-kelni...
  • Neerpelt
    #4
    Ettől még nem lesz olcsóbb áruház a Praktiker... hopsz! Hogy elszóltam magam...
  • GYGERI
    #3
    ja, vagy szerintem meg olyan bevásárlókocsit kéne fejleszteni ami megpakolom és fizetés nélkül kisurran a kocsihoz :D:D:D
  • Genesis87
    #1
    Bevezethetnék már a bevásárló kocsit áttolom a pénztárnál és leemeli a számlámról a pénzt technológiát...
    Mindenesetre a pénztárgép és árcédula egy rendszeren való működtetése örvendetes dolog, mert nem áll elő az a helyzet, mint a T...o-ban. Kivéve, ha meg akarnak viccelni a boltban és tényleg folyton más árat jelez a gép :D