79
  • ivjoe
    #39
    Laptop .hu 9 db gép freedos-szal
    8 gép linux-szal
    11 gép oprendszer nélkül
    Össz.: 28 :)
  • ivjoe
    #38
    na én a laptopom pont az usanotebook-tól vettem, beszéltem velük többször is, h egyetemista vagyok ingyen kapom a win-t így a gépen lévőt nem kívánom kifizetni, az volt a válasz, h hozzájuk így érkezik, nem tudnak vele mit csinálni. :C
  • ivjoe
    #37
    Össz 20 típusról, de ironizáltam. Arról van szó, h ez a választék töredéke, persze, ha rendelhetek olyat, amilyet én akarok és még az áraik is jók, nem szóltam.
    Nem pesti vagyok, nem jártam abban a boltban, ne tudom, h mit/hogy árulnak stb, de szerintem nem is ez a kérdés, hanem az, h a legtöbb üzletben csak úgy tudok gépet venni, ha veszek hozzá winfost is. :C
  • wanek
    #36
    Onnan nem messze pedig az usanotebook, ahol ráadásul valamivel jobb árak vannak :)
  • wanek
    #35
    De te nem is a világ összes notebookját akarod megvenni. Kicsit erőltetettnek érzem az igényedet.
  • ivjoe
    #34
    notebook.hu árlista Azok a gépek, melyekhez választhatok oprendszert/freedos/linux van, szal nem kell fizetnem az M$-nek, 28 gép a teljes kínálatból.
  • wanek
    #33
    Te miről beszélsz? 20 gyártóról, vagy összesen 20 típusról? Szerintem rossz boltba mentél.
  • richard015
    #32
    Csatlakozom ivjoe-hoz,én is Ubuntut használok intertnetezésre, munkára sőt játékra is!
  • Zro
    #31
    Haverom is most vett notebookot linuxal. Amd-s x2-es procival, ki akarta próbálni, kiderült nincs rajta oprendszer, de ott van mellette a cd. Mondta rakják fel, hogy megnézze működik-e egyáltalán, pixelhiba stb, de kiderült, hogy az a linux verzió amit adnak hozzá, nem megy fel erre a notira, s a főnök azt mondta, úgyis mindenki XP-t rak rá:)
    Én is most vettem egy notit xp-val, amihez már nem adnak install cd-t, de rendesek mert 48eHUF-ért ha elszáll a rendszer újrainstallálják :) Van rajta egy speckó partíció, ami elszállna, ha én istallálom újra, meg persze nincs is miről. Egyetlen megoldás, ha az elején csinálok egy backup dvd-t (2db dvd), s erről ezt az állapotot vissza tudom majd hozni...
  • ivjoe
    #30
    Jah, választhatok ~20 gép közül. :C
  • ivjoe
    #29
    Pont ez a lényeg, és én lennék a legboldogabb, ha lehetne választani a boltba, h kérsz-e előtelepített oprendszert és MILYET.
  • ivjoe
    #28
    "Amúgy vettem már szgépet linux-al is, na azt aztán semmire nem lehet használni, egyetlen előnye, hogy ingyen van... Lehet, hogy a programozóknak az szuperjó szofver, meg a szervereken is linux fut, de az emberek többsége felhasználóbarát op.rendszert szeretne, internetezni és dolgozni szeretne a gépén, nem programozni!"

    Megpróbáltad használni?
    Ha felhasználó barát linuxot akarsz, az ubuntu az, ez kipipálva, internetezésre és munkára szintén alkalmas, iszonyat nagy sületlenségeket beszélsz. :CC
  • gkalcso
    #27
    Az lenne jó, ha a szoftvereket ugyanúgy lehetne kérni, mint a +512 ramot, vagy a 40-es helyetti 60-as winyót. És az is jó lenne, ha az oprendszert tényleg kivennék az árazásból. Ugyanis a nagyker behoz egy freedos-os és egy wines lapost és a freedos-os lapos árát hozzáemeli a wineshez, amiben benne van a szoftver ára is. :-O
  • t0ma
    #26
    ne haragudj, de ha te nem tudsz netezni egy mai linuxon, akkor ott komoly gondok vannak....
  • strogg
    #25
    Amikor vettem a laptopomat, össze kellett vesznem az bolttal, hogy felejtsék már el azt a trágya win-t. De végül sikerült. :)
    Ubuntu fel, a mai napig az van fennt. Köszönöm, de mindenem tökéletesen üzemel, még játszatni is szoktam rajta (neverwinter), és mindenre tudom használni.
    A linux ugyanis már != command prompt.
    Az megint egy másik kérdés, hogy a boltokban a gépekre felhajigált linux úgy van elkefélve, ahogyan azt kell. Semmi sincsen beállítva, root jelszó nincsen. Nem csoda, hogy user sírva fakadt...
  • Heavy knight
    #24
    Khmmm...
    Valószínűleg "kutyának sem kellő Linux" biztosítja neked a netet, s hogy itt oszthatod a hülyeségeid...
    Linux szerver mond valamit?
  • redfish
    #23
    Nézd : én nem akármilyen notebookot szeretnék venni, hanem kinéztem a paramétereit, tudását, processzort, alaplapot, DVD író/másolóját, legyen benne kártyaolvasó, grafikuskártya sem mindegy...
    Ja, meg az ára sem mindegy!
    Nem akarok nagy világmárkát sem, csak ahhoz ragaszkodnék, hogy NE Fujitsu Siemens legyen, mert ebből a márkából most fosott be a második notebookunk (mindkettő 1-1 évig élt).
    Na, mikor így rákeresek, akkor kiderül, hogy csak gyárilag telepített op.rendszerrel van.
    Amúgy minden boltban más a kínálat, nehezen hiszem, hogy ebben a Váci úti boltban a világ összes notebookja kapható lenne.
  • wanek
    #22
    #20
  • redfish
    #21
    Szerintem az lenne a normális állapot, ha számítógép vásárlásnál a kiválasztott gépemre választhassak : vagy kérek feltelepített XP-t, vagy Vistát, vagy akármit, vagy kérem op.rendszer nélkül!
    Jelenleg hiába nézek ki egy nekem tetsző notebookot, nem tudom megvenni, mert pl. Win Vistával árulják, ami nekem jelenleg NEM KELL!!!
    Ráadásul újabban azt tapasztalom, hogy amelyik gépre a Vista telepítve van, arra nem megy fel az XP Professional! (Az XP Home rámegy, de az megint nem kell, köszi.)
    Hiába hivogatom a forgalmazókat, az a válaszuk, hogy gyárilag van feltelepítve, ők tehetetlenek, nem lehet a gépet szofver nélkül megvenni...
    Tényleg elképesztőnek tartom, hogy vegyek meg 1 gépet +30e-rel drágábban, mert rajta van egy olyan op.rendszer, ami nekem nem kell, utána fizessek +40-60ezret, hogy külön megvegyem azt az op.rendszert, amit szeretnék?!

    A DVD írók/másolók, vagy nyomtatók mellé adott szoftverek (lemezen!) szerintem jók, ezeket vagy felteszem, vagy nem, általában ezért nem kell külön fizetnem.
  • wanek
    #20
    Rossz helyen vetted. Bp-en, a Váci úton egymástól nem messze 2 olyan szaküzlet is van, ahol választhatsz, hogy akarsz-e oprendszert, vagy nem.
  • WiZZaRD
    #19
    Nagyon helyes, kell a fenének a sok előtelepített soft, legyen az akár xp, akár linux, vagy free dos...
    Aki meg nem tud magának telepíteni, még mindig kifizetheti az árbeli difit valamelyik cégnek, aki felrakja neki az oprendszert.
  • sgbo
    #18
    Ezek franciák voltak.

    Amúgy tényleg hülyeség. Pl :
    "Korábban a brüsszeli Globalizációs Intézet követelte az előretelepített programokkal szállított PC-k Európából való kitiltását, tavaly év végén pedig a francia fogyasztóvédők követelték ugyanezt"

    Emberek többsége azt sem tudja mi fán terem a telepítés. Nemhogy a Wint-még egy DVD lejátszót sem tudnak telepíteni sokan... Olyan gépet akarnak, amit megvesznek és már használhatnak is (én életemben nem vennék ilyet, de az ember ne magából induljon ki).
  • redfish
    #17
    Kedves Polemius !
    VETTEM dobozos XP-t és (láss csodát!) csak 1 gépre telepíthető, hiába veszek új gépet 2 hónap múlva, arra már nem telepíthetem fel újra...
    Minden gépre új XP-t kell venni.
    Mielőtt rákérdezel : megpróbáltam másik gépre telepíteni, de nem fogadja el a regisztrációt a rendszer, mert egyszer egy másik gépre már telepítve lett a szoftver.
    Amúgy vettem már szgépet linux-al is, na azt aztán semmire nem lehet használni, egyetlen előnye, hogy ingyen van... Lehet, hogy a programozóknak az szuperjó szofver, meg a szervereken is linux fut, de az emberek többsége felhasználóbarát op.rendszert szeretne, internetezni és dolgozni szeretne a gépén, nem programozni!
  • turul16
    #16
    "Nem tudom miért nem követelik meg azt is, hogy a gyártók ne szállítsanak előre beszerelt HDD-t, Wifi modult, Bluetooth modult, DVD író/olvasót, memóriát, processzort, stb."

    Ha nem tűnt volna fel Optikai meghajtó tipusa, memoria mérete, HDD mérete választható opció,(billentyűzet kiosztása is néha) persze csak jobb helyeken.
    Ugyan miért ne lehetne változtatható, hogy milyen szoftware komponenseket veszel / nem veszel géphez ?

    Apple árul wines gépet is.
  • ivjoe
    #15
    :DDDDDDDDD

    #12

    Szóval ha veszek egy laptopot, és van már jogtiszta winfosom, akor vegyek mégeggyet?

    Jelenleg három jogtiszta winfos licenszel rendelkezem, és mind ki lett fizetve, az állam bácsi részéről és az enyémről is, és semmi szükségem win-re, nem használom, szóval nem egészen értem miért sznalmas az, h ha valamire nincs szükséged, akkor azt NE KELLJEN megvanned!

    Másik story, egytem, informatikai labor, gépvásárlás, régen a laborban külön voltak a winfosos és linuxos gépek, ma már ugye dual bootos mind, mikor a régi egy oprendszeres gépeket vették, az egyetemnek SZERZŐDÉST KELLETT KÖTNIE, hogy azokra a gépekre nem telepít fel még jogtiszta windowst sem, ugyanis anno azokat a gépeket oprendszer nélkül kérték és ezt csak nagyon nagy erőfeszítések árán tudták elérni, h ne kelljen az x 100 gép mellé ugyanennyi winfost is venni, mivel nem win lesz rajtuk.
  • Dömsödi
    #14
    Ezek az amerikaiak hülyék...
    Az acernek vannak olyan konfigurácioi, amelyek winfos nélkül kaphatóak.
    Ez csak egy ügyes ember volt, akinek már nem áll fel, és most már csak az ilyen dolgokkal tud szórakozni.
  • ivjoe
    #13
    Azzal a kutyának se kellő linuxszal az a helyzet, h a programozók eg része azt használja, sőt ha nem lenne most az a kutyának se kelő linux, nem lenne neted, mert bizony a szolgáltatódnak is linuxos szervere van, az sg is linuxos gépről megy és a hálózaton a legtöbb kiszolgáló UNIX alapú, szóval ha most nem lenne az a kutyának se kellő linux, akkor nem tudnád írni a hülyeségeidet.
  • ivjoe
    #12
    Jah, másik, mivel egyetemista vagyok ingyen kapok M$ szoftvereket,kaptam egy levelet Winfos + M$ licenszel, aztán egy e-mailt egy másikkal, szóval jelenleg 3 jogtiszta XP licenszem van, és nem használom a winfost, de azért fizettem éste, sőt, az állam bácsi is fizetett érte súlyos pénzeket az M$-nek, h nekem legyen jogtiszta winfosom. :CCC
  • ivjoe
    #11
    Csak linuxot használok, és nem tudtam olyan laptopot venni, ami megfelelt volna az elvárásaimnak és ne lett volna rajta winfos. :CCC

    Nagyon szomorú, h az M$-nek ekkora hatalma van.
    Ha kimegyek a piacra gyümölcsöt venni, akkor nem kérek mellé plusszba egy zsák lisztet drágábban. :CCC
  • Herds
    #10
    Most vettem én is új notebook-ot, 30 ronggyal kevesebbe került "csupaszon" vista nélkül a gép, szerintem egy csak számítástechnikával foglalkozó üzletben ez természetes kell, hogy legyen, én döntsem el, kell e előre felpakolt os vagy nem.
  • Theodora
    #9
    A Norton meg társai sok esetben trial 1-6 hónap, és neked kell feltelpítened!
    Ha akarod! <-- A lényeg itt van!
  • Lameth
    #8
    Nono! Azért mert nincs rajta alapból windows, a legtöbb ember úgyis azt fog pakolni rá, mert egyszerűbb (szerintük), és ahhoz vannak szokva (hogy mennyire legális a telepített példány, az már más kérdés). Ellenben nem pakolnak rá minden szutykot, amit az életben nem fogsz használni, pl DVD-lejátszó progit. Ezt is kifizettetik, mikor van ingyenes player is. Vagy ott van az open office, ami elég színvonalas csomag, és ingyé is van, de ők az MS Office-t föltolják neked jó pénzért.
    Három ismerősöm is most vett laptopot, ebből kettőn vista volt. A gépek közel sem voltak alkalmasak arra, hogy ezt az os-t megfelelő sebességgel lehessen használni, de azért rápakolták. A harmadik gépen meg linux volt, hogy azért el lehessen mondani, hogy van rajta oprendszer, de szegény haver a command promptnál feladta, és inkább kért egy xp-t rá. :D
  • Theodora
    #7
    Király! Az emberiség szégyene! Amerika elérte Európát! Már itt is jogomban áll hülyének lenni!
    Holnap beperlem a(z) xxx, hogy kénytelen vagyok megvásárolni a yyy-t:
    - cukrászdát: tejszínhabot a gesztenyepűréhez
    - film forgalmazót: a stáblistát és az "extra tartalmat"
    - kütyü és szoftvergyártókat: a soha nem használt gombokért, funkciókért
    - az összes gyártót: aki összecsomagol valamit más termékkel (pl.: külső hdd + mentő szoftver; elemlámpa + elem; DVD író + író szoftver)
    - mindenkit: aki kedvezményes áron ad olyan dolgokat, amelyekre a vásárlók 90%-ának szüksége van (esetünkben a teljes ár 10%-ért?)

    Nem tudom miért nem követelik meg azt is, hogy a gyártók ne szállítsanak előre beszerelt HDD-t, Wifi modult, Bluetooth modult, DVD író/olvasót, memóriát, processzort, stb.

    Egyébként nem is értem, hogy juthattak el idáig. Miért nem kérdezték meg, hogy minek vette meg? Annyi más gyárt notebookot, miért nem vett másikat? Vagy miért nem a kereskedőt büntetik meg, aki nem árult olyan notebookot amin nem volt előretelepítve semmi? Még linux sem! Vagy a városvezetést ahol lakik, mert megengedték, hogy így árulják a gépeket másrészt, hogy ott lakhat az illető. Vagy megbüntethették volna a szoftvergyártókat mert OEM programot hírdetnek.

    Az Apple-t miért nem perelik be, hogy nem kapható a gépük Windows-sal vagy Linuxal? Meg kell vennem az Apple OS-t meg a többi előretelepített szoftvert, minek ha nem akarom használni?

    Komolyan még egyszer: szégyen!
  • cateran
    #6
    A Windowssal együtt jár errefelé a fostalicska Norton valamelyik verziója is.....hát kinek kell ez? (sőt a backup disc is tartalmazza....) Az összes ismerösöm aki laptopot vett,most szív a nortonnal...pedig aztán ők tuti nem kérték!
  • PLaci #5
    Jah, és álltalában egy notebook winfos és winfos nélküli változata között kevesebb az árkülömbség, mintha külön venné meg az ember hozzá... (nem beszélve a telepítésről.)

    (Persze, ez csak olyan noteboke-ra érvényes, amiből a nagyker épp van szives importálni winfossal és anélkül is.)
  • PLaci #4
    "Windows XP telepítése 49,90 euró"

    OMFG.......... 12500Ft??? LOOL.... Asszem ezt megmutatom a főnökömnek, lehet emelnünk kéne az árainkat...
  • DjDano
    #3
    "A pert megnyerő személy az ítélet után arra szólította fel az embereket, hogy csatlakozzanak az Association Francophone des Utilisateurs de Linux et des Logiciels Libres (AFUL) által életre hívott Non aux racketiciels című petícióhoz. Az AFUL azt követeli, hogy a számítógépgyártókat kötelezzék arra, hogy ne szállítsák a PC-ket és a notebookokat előretelepített operációs rendszerekkel és programokkal."


    Szánalmas! Így akarják elterjeszteni a kutyának se kellő Linuxot :D
  • Polemius
    #2
    Nem feltétlenül a másolt XP megy rá. Ha egyszer vett valaki egy dobozos XP-t (bármilyen win-t) mondjuk, akkor mi a rákért fizessen ki még egyet, ha lecseréli a gépét?
    Vagy ha netán odáig merészkedne valaki, hogy más fajta oprendszert tesz rá (pl. a számtalan linux verzió egyikét)?
  • szombi
    #1
    jeeeeeee

    most mehet az illegál ájxpé...