2966











AMENNYIBEN TETSZIK A JÁTÉK VEDD MEG!
WAREZ hozzászólások a fórumról kitiltás eredményeznek!
HA MAGYARÍTÁSRA VAN SZÜKSÉGED, ÍRJ A TÉMÁBAN KÉRÉST!
  • persil
    #440
    A piros lebegő ufó nem más, mint a híres, nevezetes beholder, ami szinte az összes létező fantasy univerzumban/játékban/könyvben/filmben előfordul :D

    Én mostanában kitapasztaltam dolgokat, és rájöttem, hogy sokszor egyszerűen nem szabad az adatoknak hinni, mert gyakorlatban máshogy szerepelnek az egységek.
    Pl archmage vs inkvizítor. Le lehet hurrogni, de az inkvizítor egyszerűen erősebb:) Kipróbáltam mindkettőt max mennyiségben(aktuális leadership-emhez) jópár féle szörnyön is.
    De sok ilyen eset van, amikor a látszólag gyengébbik egység pusztán az alacsony leadership cost-ból adódóan erősebb.
  • persil
    #439
    Heh én is így nyomom a hasonló játékokat, megőrülök, ha befejezetlen questem van :D
    Nah ez a játék pont jó ehhez a stílushoz, eszméletlen sokáig le lehet maradni mindenhol, annyi minden van :)
  • Fairy Elf
    #438
    Hapi:

    -a várakban félre lehet rakni maradék seregeket későbbre. (nem muszáj feloszlatni

    ezt, hogy kell csinálni? simán átmozgatom az egységeimet a várba vissza???? Mint mondjuk a Heroes-okba??
  • persil
    #437
    Hopsz, akkor így értelek:)
    A upgradedben szinte biztos csak hibajavítás van, esetleg némi mobcserebere a térképen.
  • tomcsa4
    #436
    Mármint manára is gyúrok és nem az int van hatással a manára. Bocsi rosszul fogalmaztam.
  • tomcsa4
    #435
    Azt a botot level 12-n toltam le:)

    Hapi: köszönöm a tippcsokrot, hasznos volt!

    Én már száműztem a seregemből a parasztgyereket vasvillával, meg az íjjászt, meg a mágust. Azért, mert intellekre gyúrok és ez hatással van a spellekre is (meg manára) és inkább egy defense-ből remekül álló válogatást teszek elébe az ellenfélnek. A medve az abszolút kedvencem, imádom, neki mindig van helye. Akkor most vettem 4db Kőgólemet, baltás törpöt, ágyús törpöt és van még ez a lebegő ufó (piros színben).
  • Avenger
    #434
    Aktuális helyzetjelentés:


    Élőholt főváros valami nagyon durva, maradt vagy 50 lovasom meg 200 íjjászom mire levertem :D
    A feleségekkel az a baj hogy elviszik a pénzed ötödét, szóval csak óvatosan a válásokkal :D Én már a 3. feleséget fogyasztom, a zombinőtől a gyerekek alig adtak normális bónuszt :( Elf hercegnő van most.
    Próbáltam kevésbé spoileresen fogalmazni, remélem sikerült :)
  • Fairy Elf
    #433
    Meg persze mindenkinek köszönöm aki válaszolt.....
  • Fairy Elf
    #432
    Persil: köszi:)
    MIndig megcsinálom az összes küldetést minden játékban mert pepecselős típus vagyok:D (Final Fantasy-t nagyon szeretem és hozzászoktam, hogy mindenhol mindent megcsinálok, mert a jó poénok és tárgyak mindig el vannak rejtve)
    Fizikai fájdalmat okoz ha egy küldi nincs kipipálva.
    Na akkor gyúrok még egy kicsit a paladin-ra.
    Az első szigeten amúgy is van még olyan brutál sereg több is ami most még esélytelen. pl: Razo tower, az a rohadt bot a legfelső szinten mindíg lenyom, és még sorolhatnám:)
  • hapi
    #431
    Gondoltam megosztok pár tippet a legtöbbet sajna én benéztem és csak későn jöttem rá:
    -a várakban félre lehet rakni maradék seregeket későbbre. (nem muszáj feloszlatni)
    -sereg meg scroll vásárlásnál néha van 1 pici nyíl amivel lapozni lehet. tehát nem csak 2-3 féle sereg van a várban (ezt sajna benéztem)
    -scrollokat be lehet írni a varázskönyvbe
    -beírt varázslatokat lehet fejleszteni
    -fejlesztett varázslatokból lehet az alacsonyabb szintűt kérni (shift)
    -scrollokat is el lehet adni (shift)
    -ha betelt a varászkönyved scrollal venni nem tudsz de amiket találsz az még belefér...( tehát nem veszik el)
    -néhány tárgyból sereg lesz ha jobb click után use-t nyomsz. pl.tojások,magvak
    -némelyik tárgyat upgradelni lehet, szintén jobb click és upgrade
    -ritkán tárgyat kell "nyugtatni" jobb click és supress vagy valami hasonló :)
    -hardon az elején érdemes használni a talált tárgyakból seregeket (pók,kígyó,lepke,virág) mert nincs elég arany
    -keresni kell a weak ellenfeleket és sokáig kerülni a csatát mert nincs arany pótolni a seregeket.

    Hirtelen ennyi jutott eszembe. level 14. harcossal hardon a törpöknél járok, most még human seregekkel:
    -ijjász 180
    -swordsman 277
    -griffek 96
    -a level 4es mágus 42
    -és ork shaman :) 39
  • Zóanagyvarázsló
    #430
    November, magyar felirat.

    persil: Nem, nekem még a régi demó van csak meg, de jelenleg nem játszom azzal sem, a teljesre (EU CE) tartogatom már magam.
  • Wanted
    #429
    A magyar megjelenésről nem tudtok valamilyen infót?
  • tomcsa4
    #428
    Level 9-esen már átmehetsz a következőre (Freedom). Ott is vegyél eg hajót és portyázgass, amit tudsz, lopj el harc nélkül (pénz, Leadership zászlók, kövek).

    Apropó kövek. Nekem van kb 40+ might (piros) és 30+ magic (kék) kövem, de mind (zöld) hihetetlen kevés. Egyszerűen alig találtam. Így a fejlődés lassabb, mivel kellenének a skillekhez. Na mindegy.
  • persil
    #427
    Ne így nézd, ha a paladin tetszik, akkor azzal játsz.
    Hiba semmiképp sem volt, talán egy picit nehezebb az eleje.(mert harcos már hamar fel tud állítani relatíve nagy sereget, a varázslónak meg korán jönnek az erős spellek)

    De nincs rossz választás :)

    Hát a mivel össze-vissza kell mászkálni a térképek közt, ezért nem igazán lehet megmondani mennyi a max szint. Ha csak végig rusholsz a király feladatain, akkor igen hamar átjuthatsz a következő szigetre, viszont akkor lehet számítani, hogy az első csapat megerőszakol:) Szóval érdemes csinálni a questeket, elvégre nem verseny.

    Nekem legalábbis mindíg azt jelenti egy játék, hogy lekössön, szórakoztasson.
  • Fairy Elf
    #426
    Üdv,

    Végig olvastam majdnem az összes hozzászólást és igen jól szórakoztam.
    Jól vontam le azt a következtetést, hogy hiba volt Paladinnal kezdeni a játékot??:)
    Nem tűnik erősnek.... 9-ik szinten járok és elvagyok, csatázgatok, mászkálok és fejlődök rendesen. Viszont se nem erős harcos és a varázslatai sem a leghatékonyabbak. Olyan manager típus, mindenhez ért egy kicsit:)

    Kezdjem előről és legyek varázslóval, vagy lesz a paladin is erős csak türelem kell hozzá????

    Még az első szigeten vagyok és csinálom a számtalan küldetést. Nagyon viccesek ám, ha az ember veszi a fáradságot és elolvassa/megérti őket.

    az első szigeten kb. mi a max szint amit a hős el tud érni???
  • persil
    #425
    *teljessel
  • persil
    #424
    Talán hibajavítások ilyesmi...

    De spec én a teljesen játszok(gondolom Te is) szóval különösebben nem érdekel :D
  • Zóanagyvarázsló
    #423
    [URL=http://www.gamershell.com/news_61378.html]Vajon mit tudhat az "updated demo"?[/URL]

    Szerintem én már inkább megvárom az EU megjelenést.
  • Sephi
    #422
    Mage van :D Es koszi akkor majd felkeresem a mocsarat!
  • persil
    #421
    Egyébként paladinnal mész? A paladin skillek kb 90%-a tökéletesen haszontalan:D (ha csak nem hard-on játszol és nagyon kell a pénz)
    Onnan csak az első néhány skill fontos, azok viszont eléggé.(scouting, learning 1-esen, meg a leadership és reserve)

    /Mielőtt a sokadik szintűek leszólnak, CSAK a saját véleményemet mondom, határozottan a játék első szakaszára, hátha ez segít neki... :) /
  • persil
    #420
    A játék elején többszörösen érvényes, hogy vigyázni kell a csapatodra, mert az egységek végesek. Lehetőség szerint minden csatát minimális, vagy nulla veszteséggel kell megnyerni, különben a fogyatkozó csapatok miatt eszméletlen nehéz lesz.
    Érdemes a játék elején beszerezni a horseman-eket, elég erős, a mocsár legelején pedig van pár db knight, ami szintén erős.(tudom lassú mint az állat, de a játék elején 100x erősebb mint 10-20 paraszt, meg hasonló borzalmak)

    És nagyon jó egység a játék elején a medve is, brutálisakat tud sebezni.
    Barbár, berzerker, kalóz meg ilyen dolgokat meg akkor sem vennék be a csapatba, ha ők fizetnének :D Az emberi (és a semleges állatok) egységek a játék elején sokkal erősebbnek bizonyultak.
  • Sephi
    #419
    En nem tudom mit csinalok rosszul de lementem delre questelni es ki is kaptam 2x 3x -or... ott a part kozelebe a pokoktol...

    Es mar nyilasom sajnos egy sincs... a Barbar meg ultra brutal ha van erserk de armor az nuku neki.
  • persil
    #418
    Ne haragudj hülyeséget mondtam, a keleti szigeten van! :)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A keleti szigeten a térképen jobb oldalán középen
  • persil
    #417
    Jó helyen keresed a nyugatin van, egy apró mondjuk 5-6 négyzetméteres sziget, relatíve nagy sziklák vannak rajta, és körbezárnak egy embernagyságú fakeresztet. Arra klikk és megnyílik a titkos barlang.
  • mnorbi
    #416
    western sziget mappon , egy kis lakatlan szgeten egy kersztre klikk
  • hapi
    #415
    A kalóz szigeteken kaptam 1 olyan küldit hogy szedjek össze 5 virágmagot vagy valami ilyesmit egy titkos barlangban aminek a bejárata akkor nyílik ha megérintek egy koponyát. Azt a koponyát ami 1 kereszttel együtt jelzi hogy hol a barlang. Ja és ez a nyugati szigeten kéne legyen.
    Ha valaki megtalálta segítsen már mert bárhogy keresem sehogy nem találom.
  • persil
    #414
    Dehogy ne érts félre, nem is gondoltam, hogy offenzív lenne:)
    Sőt, legalább látom, hogy valaki figyel még manapság erre.
    Engem is zavar az ilyesmi, főleg, ha tv-ben hallom, ahol pont példát kéne ilyen téren statuálni.
    Szóval nálam a hiba, nekem természetes ez a szó, holott tudom helytelen.

    "Mindenesetre én még hiszek abban, hogy a többség képes a hasonló alakú - és ezúttal jelentésű - szavakat a szövegkörnyezet segítségével értelmezni..." Én már sajnos nem ... :D
  • Zóanagyvarázsló
    #413
    Szerintem te jobban fennakadtál a "belédkötésen", mint én a durva magyartalanságon. Tőlem úgy írod, ahogy akarod, de nem tudtam nem fennakadni, ezt kívántam kifejezni. Mindenesetre én még hiszek abban, hogy a többség képes a hasonló alakú - és ezúttal jelentésű - szavakat a szövegkörnyezet segítségével értelmezni, aki pedig mégsem, az meg is érdemli.

    De tényleg nem támadásnak szántam, ahogy ezt a néhány mondatot sem. Nem is kívánok tovább offolni a témában.
  • wellman
    #412
    Igen kozben megtalaltam koszi!
  • persil
    #411
    Egyre rosszabb a szemem, azt a rohadt koponyát is kerestem egy csomó ideig:DDD
    Köszi:)
  • persil
    #410
    Olvastam hivatalos fórumon, hogy sokaknak ugyanez a probléma.
    Csak az angol verzióban van, több helyen is, pl a teknősnél is.(mielőtt valami szuperintelligens elkezdene okoskodni, szólok, hogy nem feltétlen jön elő mindenkinek, a bug már csak ilyen... )

    Elvileg kikerülhetőek, pl a teknősös fagyás tutira, mert nekem is jó lett végül.

    Viszont,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mirabelle (gondolom nála vagy)csak némi bónuszt ad a kalózoknak, tehát szerintem kár vele foglalkozni.
  • gaspijoci
    #409
    Köszi!! Addig akkor szenvedek az angollal.
  • mnorbi
    #408
    ott ahol a királyhoz bementel van egy teleport oda lemesz, és kb 2 mobcsoportnyira van a vár :P egy 24 es hero van elötte + ami bent :D
  • tomcsa4
    #407
    Találtam egy bugot:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha azt a szöveget választom, hogy "James and the horrible Kraken are dead", akkor 100% kidob a játékból.


    Sephi: a sátras rettentő erős lett és a vártól picit balra a dombon lévő is az (zászlót őriz). Sőt, pók se könnyű, ami a zászlós közelében sétál.
  • [Jakuza]
    #406
    Varoshaza elott kell a tengeresszel beszelni a Nyugati szigeteknel.
    O majd visszavisz, ha Darionos szoveget valasztod.
  • wellman
    #405
    mar kinyirtam a teknost (ezutan mentem at asszem auton a szigetekre) meg mindenkit mar a ket szigeten akit lehetett de nem talalok vissza :S
  • persil
    #404
    Értelek akkor, azzal a lovaggal nem volt gondom, lehet valamivel később öltem meg:)
    A sátras viszont erős, ahogy mész arlaniaba az úton (amin a rabló is volt az első királyi küldetésben) balra.
  • Sephi
    #403
    Nem talalom a satrat :((((

    Az lehet, hogy nekem az nincs, mert Mage vagyok???

    JAAAAA varjal en nem arra gondotlam! Kastelytol keltre van az amit te beszelsz.

    En nyugatra mondom... egy zaszlot oriz eppen.

    A pok meg azon az uton van amerre a Robber HQ van :D
  • persil
    #402
    Valaki mondja már meg legyenszíves, hogy a törp király fiát merre kell megmenteni:S
    Annyit mond, hogy a bányában, de ez ideáig 3 olyan bánya volt, ami szóba jöhet, és utóbbi 2 nem kicsi, egyelőre nincs kedvem felderíteni őket.
  • persil
    #401
    *muszáj