7
  • Fantomlovag
    #7
    Nem kitaláció a koponya. Egyik sem. Egy dél amerikai Azték tárgyról van szó. És egy (jó sok) legenda is fűződik hozzá. A legenda szerint 13 kopnya van, és együtt hatalmas erőt képviselnek. Továbbá ha mind a 13 együtt lesz, jön a világváge az indiánok szerint. Persze ennél sokrétübb a legnda, de a lényeg ez.
    További érdekesség hogy eddig 10 koponya MEGVAN a világ múzeumaiban szétszórva, és ezekből 1 (a sárga) állítólag "gonosz". Legalábbis rosz dolgok történnek a közelében, a többi viszont állítólag, "jó" energiákat bocsájt ki, és szerncsét, meg gyógyulást hoznak. Ebben a részében mindenki higyen amennyire akar, de a legenda ez.
  • Yany
    #6
    Bezony, ez a koponya-izé nem kitaláció. Kiváncsi lennék rá, hogy mikor fejtik meg végre a származásukat és a szerepüket...
  • Darth Sith
    #5
    ezt a kristály koponyás dologot, történetileg sztem Leslie L. Lawrence írta meg, könyv formájában, A Kicsik trilógiában, szerintem. Persze előkerült még a Csillagkapu-ban is, csak hogy egy közös kedvencet említsek :)
  • Seth
    #4
    A koponya amúgy igazából is létezik, több is van belőle,és még mindíg nem tudják miért és legfőképp hogyan készítették őket
  • Hapho
    #3
    Ilyen kristálykoponya volt a Mozaik képregény újságban is. Az a történet is Dél-Amerikában játszódott csak a középkorban.
  • echo
    #2
    Ne öljék már meg Mariont... btw elég jó nő még mindig :)
  • CodeRed
    #1
    Kár, hogy Mariont megölik, pedig azthittem, hogy aki annyit bír inni mint Ő az bármit túlél .
    Egy kép egykor és most Indyről és Marion-ról.