92
Tömegnövelés
  • GTheo
    #52
    Én 68 kiló vagyok és 187 centi... nekem is kéne erősödni, hízni...
  • Ari18
    #51
    Mondjál nekem olyan ételt vagy kiegészítőt ami nem tartalmaz semmi"rosszat" meg Exxx-et????
  • Ari18
    #50
    Miért lenne teljesen felesleges tömegelni?
    Nem mindenki "boldog" 65kg-osan.
    65Kg elég kevés és még finoman fogalmaztam...
  • Taranov
    #49
    Ha valaki 65 kg, elérte már a végleges testmagasságát, szerintem teljesen fölösleges tömeget növelni. Szálkásítani persze lehet, az nem is árt.
  • Taranov
    #48
    Meg színezéket, tartósítőszert és egy kilo E×××-et.
  • Ari18
    #47
    Megírtad a választ: "és HIRTELEN 85 Kg lett"
    mert össze-vissza kajált.Kardió???szálkásítás...???
    Kb enniy volt a baj...
  • shaba23 #46
    izomtömegnövelés és szálkásítás
  • hunbasser
    #45
    szerintem meg már maga az sem jó,ha felhízlalja magát és úgy akar elkezdeni mondjuk gyúrni.megmondom miért:nem olyan alkat,a szíve nem olyan.ha most felszedne +10 kg-ot,az eléggé megterhelné a szívét,+ még a gyúrás mellé...

    tesóm sem volt soha vastag alkat,olyan 65 kg volt mindig,de egy pár évvel ezelőtt elhatározta,hogy elkezd gyúrni,és elkezdett zabálni,meg nyomta magába ezeket a turmixokat,és hirtelen 85 kg lett.és ez annyira kihatott rá,hogyha már két emeletet kellett lépcsőznie,akkor elkezdett izzadni,fujtatott,nehezebben vette a levegőt,látszott rajta,hogy nem jól érzi magát.azóta már nem nagyon vannak ilyenek,de fújtatni még mindig szokott,szóval ez a felhízlalás nem épp egy egészséges dolog.

    én inkább annak örülnék,ha nem lenne rajtam ennyi felesleg,és akkor lehetnék szálkás(ha gyúrnék)
  • Dynamic
    #44
    Na persze.Akkor a csecsemőnek se adjunk tápszert, mert tönkreteszi a szervezetét:)
    Ugyanúgy fehérjéket, vitaminokat, ásv.anyagokat tartalmaz...
  • toretto r34
    #43
    SHABA nem probálad még a MicronTec-et arra az általában a nem reagálok is reagálnak+ nemokoz gyomorproblémákat és ütösebb
  • shaba23 #42
    nekem a kreatin semmit nem használt, sajna beleestem abba a kis%-ba akik így jártak:D
    viszont a Mass cuccok tényleg jók, és finomak:) egy -egy edzés végén alig vártam, hogy megihassam (csokis ftw)
  • F1re
    #41
    szerintem a biotech is joh de Volumass 35 ot ajanlom en is nem azt szedem nem is probaltamn de rengeteg ismem tolja es mind azt mondta akik jol csinaljak hogy joo nagyon amugy kreatint is szedhet nyugottan de még semmit ne szedj varj vele 1 honapot addig atmozgato edzest csinalj minden izomcsoportban kreatinnal meg ovatosan mert eronletbe is meg tud dobni eleg komolyan es nehogy leserulj
  • Ari18
    #40
    Azért ez durva… „ne igyál tömegnövelőket, mert tönkretesz!” Persze és az a sok szemét amiket az átlag emberek esznek nap mint nap az nem tesz tönkre mi??? az meberek kb 80-90% a túlsúlyos vagy anorexiás,elenyésző százaléka néz ki valahogy.
    Ilyenektől rosszul vagyok. Biztos a nagymamád mondta hogy ilyeneket ne szedj mert tönkretesz.:D:D:D
  • toretto r34
    #39
    Szedhetsz nyugodtan tömegnövelőket semmi bajod nem lessz tőlük én a Volumass 35 öt szedem kiváló egy hónap 5 kilo meg mellé creatin de az neked még nem kellmeg szerintem neked elég lenne a Volumass20 de a lényeg ha jót akarsz és finomat csak SCITEC-et vezsel na meg mellé vitamin plussz edzés utáni fehérje. és sok kitartás munka kell hozzámert sokan könnyen megunják meg nemkell agyonpakolni mindent sullyal inkább kevesebbel de azt szabályosan de a teremben ezt elmondják és segitenek
  • zsolesz92
    #38
    Szerintem tömegnövelőket semmiképpen n szedj, kihat az egész szervezetedre, bőrbetegségek, belső gondok stb. persze nem mindenkinél jelentkezik...
  • CzGobe
    #37
    naponta minél többször (minél többet) enni. rizses hús a legjobb, de keverheted akármivel, amíg nem szoksz hozzá :P
    A testmozgás ugye szükséges feltétele az izomnövekedésnek (az elején csak minden másnap kondi, aztán mindennap, de kellenek szünetek), annak meg a kellő mennyiségű fehérje. Amit vagy próbálsz kielégíteni sok-sok hússal, vagy kielégíted napi 1 fehérjeturmixxal.
    Mindamellett tömegnövelő turmix is van (én banánturmixba pakolom 1 tojás mellé), ihatót is be lehet szerezni :P.
    Creatint senki nem tanácsolja, mert hosszútávú eredményt nem lehet vele elérni.
    Mivel sok a turmix, ezért a vese segítésére sok-sok folyadékot kell a szervezetbe vinni...
    Nehéz betartani, de látványos az eredmény.
  • mate317
    #36
    elméletileg egyszerü: nagyon sok kalória kell, 6-700zal több mint amennyit elégetsz. a kérdés, hogy vidd be? nos, sokat kell zabálni!! ha nincs étvágy, nincs súlygyarapodás sajna... tömegnövelőkről nincs tapasztalatom
  • Ari18
    #35
    Edzés után ittam még régen, egyben ahogy van!(héj nélkül)
    A sárgájában vannak azok a tápanyagok amitől annyira jó a felszívódás a a tojás fehérjéének.de én inkább beviszem turmixból.
    1 tojásban kb 3g zsír van sztem az nem a világ vége...
    Enni.. hát én úgy tudom hogy 40-fok felett "kiég" a fehérje,ezért halunk meg ha lázasak vagyunk mert "kiég" belölünk a fehérje..
  • chalezlopez
    #34
    Sárgája=full zsír. Kerülendő. A fehérje az tökéletes kaja!!
  • juzosch
    #33
    A tojást enni kell, és nem inni:) Lehet ez volt a baj.
    Amúgy a tojás is alapkaja, csak a sárgájából kell kevesebbet enni. (bár ennek károssága még vita tárgya)
  • Ari18
    #32
    Hello All!
    Nos végigolvastam minden hsz-t voltak benne okosak és hülyeségek is.
    1.Tömegeléskor elkerülhetetlen h zsír ne keletkezzen.
    2.A Tejet szerintem felejtsd el,lassítja a fehérje felszívódását. Tömegnővelőbe így az elején rakhatsz,de később nem lesz szükséged a felesleges CH-ra a tejből.
    Kaja:
    Csirke + rizs 2-3 óránként.Iskolába is simán be lehet vinni.(én is ezt teszem)Mindent ami lisztet tartalmaz,cukros szemeteket kerüld.Cola stb...szintén szemét.Pl.:Ehetsz vöröshúsokat.
    Hal,pulykamell köretek meghasonlók....
    A tojás az azért nem jó mert "felfúj",amikor én ittam sokszor rosszúl lettem tőle.hanyagold...
    Volumass 35jó-jó csak scitec és azért kb 2-3x annyiba kerül mint1 másik, ami nem feltétlenül rosszabb.Edzés utáni Fehérje a legfontosabb.Előtte nyomjál sok CH-t.lefekvés előtt CH+Protein
    CH=szénhidrát :')

  • hunbasser
    #31
    köszönjük szépen a hasznos tanácsokat! :)
  • hunbasser
    #30
    nekem is el kéne kezdenem gyúrni,bár ehhez már nekem nem kéne növelnem a tömeget,jóindulattal 80 kg vagyok,ünnepek után simán 82 fölé is megyek.

    a nyáron fizikai munkát végeztem,és hidd el,sokkal jobb,mint a gyúrás :) az az izomzat amit ott felszedsz,nem látványos,de maradandó.

    egyébként engem igazából a tesztoszteron-szintnövelés érdekelne
  • ZsirosKenyer
    #29
    gyúrjatok csezz
  • Boconadi
    #28
    VAN ILYEN TOPIK

    Végig olvasod, és máris okosabb leszel. Zárhato.
  • F1re
    #27
    ha eddig nem gyurtal akkor elkezdheted nyugottan az edzest egybol meg ugy se tudsz tomegelni atmozgato edzesek kellenek eloszor egy darabig
  • John Cena
    #26
    sok fehérje jöhet a zsír is lightosan és akkor még szénhidrát én isakarok járni gyúrni csak én a kaja mellett válogatós vagayok de azért 1 rántott húst meg 1 hambucit megeszek
  • juzosch
    #25
    A zsír nem feltétel a tömegnöveléshez, csak egy kellemetlen mellékhatás. Mert ugye ha keveset eszel nem nősz, ha sokat eszel akkor viszont izmosodsz, de zsírosodsz is. A testépítők ennek a kettőnek a határát lovagolják, tömegnöveléskor az utóbbi, szálkásításkor az előbbi felé húzva.
  • Dynamic
    #24
    "Amúgy meg te írsz hülyeséget.A zsír nem alakul át közvetlenül izommá, de zsír nélkül nem is fogsz izmot növeszteni..."

    Neked meg mi bajod ember?Kevered a szezont a fazonnal.Én teljesen másról beszélek.Azt tartom hülyeségnek, amikor pl. egy túlsúlyos olyat mond, hogy a rajta lévő felesleget izommá akarja alakítani, mintha a zsírt csak úgy át lehet alakítani.
    Hogy a frászba jön ide a fenti mondat?
  • kraawz
    #23
    #19: ezen az oldalt télleg megvan minden,kösz. Majd másolgatok a topikba

    #21: kösz a tanácsot ;)
  • vegicsek
    #22
    Na, én nem gyúrok, de sok ismerősöm teszi, és a legmegfelelőbb kaja az tényleg a rizs és párolt csirke.Amúgy meg te írsz hülyeséget.A zsír nem alakul át közvetlenül izommá, de zsír nélkül nem is fogsz izmot növeszteni...
  • chalezlopez
    #21
    Azonnal kezdjél el edzeni!! Ne várj vele semmit. Ha egy mód van rá, akkor tedd az esti órákra az edzést. Ha most kezded, akkor heti három nap elég, úgy hogy minden izomcsoportra 2 féle gyakorlatot csinálsz. Edzés után hatalmas vacsora, amiben legyen sok hús. Sertés, marha, pulyka, csirke, hal. Köretnek a legjobb a rizs. Igyál mellé hatalmas tej alapú turmixot. Told magadba a sajtot, kefírt, túrót mint az állat. Kerüld a fehér kenyeret, és a tésztákat, azokból felesleges, és haszontalan szénhidrátokat szereznél be. Pár hónap edzés után vegyél egy Volumass 35-öt, (tömegnövelő por, legális - nem kox) edzés után ,és lefekvés előtt tolj be tejjel egy-egy adagot, és várhatod a kilókat. Most amíg ezt leírtam, rám is ugrott legalább egy...
  • Balazs15
    #20
    bemész az auchanba veszel grill csirkét:D:D:D minden nap az a király és kurva sok vizet iszol ez a legjobb:D na meg ügye a reggel 8 tojás turmixolva az se rosz..a fehérje porok meg hát..föleg az izesitettek a nagyon gázos ami aspartam( édesitőszer) tartalmú...ami veszélye ugyan is agydaganatot okoz és ezt má sok helyn mondták tv..stb..DE hát vmi valamiért nem?:D:D:D:D az meg hogy ember szive szivacsossá válig ez meg baromásg..felejtsük el...
  • zmeor
    #19
    hát igen!
    ez a szar benne!
    bodybuilder.hu -n megtalálsz midnent
  • kraawz
    #18
    részvét

    Olvastam egy olyat,hogy napi 3-4 banánt be kéne tolni,és ez 3 hónap alatt vagy 6 kilót dob a súlyodon. Csak szerintem 1 hónap után undorod lesz a banántól :O

    Nincs vkinek egy táblázata,hogy miben mennyi szénhidrát/zsír/fehérje van?
    Ez a 2-3 óránkénti kajázás oké,de ha mondjuk 8tól 4ig suliban ülök,elég nehéz.
  • Requiem88
    #17
    így a topic címének első olvasására azt hittem a Kossuth-téri tüntetők tömegét (létszámát) akarod növelni :D
  • Dynamic
    #16
    "csodaszereket ne ajánljatok, mert tönkre vágja a szervezeted"

    Milyen csodaszerekre gondolsz és milyen tudományos alapokra helyezed ezt a kijelentést?
  • Dynamic
    #15
    "fel kellene szedni 5-6 kilót,amit izommá át lehetne építeni"

    Jó lenne kitörölni az emberek fejéből ezt a téves hülyeséget, hogy ha felszedsz x kilót, azt izommá át lehet építeni.Amit felszedsz az többnyire zsír.Zsírból meg a büdös életben nem lesz izom, a két dolognak semmi köze egymáshoz.
  • 0ppika
    #14
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1175167268
  • Sadist
    #13
    Mozogj minél gyorsabban. Ha a fénysebesség közelébe érsz, a tömeged közel végtelen nagy lesz. Sok sikert :)