92
Tömegnövelés
  • nandorb
    #92
    rohanj kozben meg szeded... ugy hatasosabbb
  • samsung123
    #91
    az a baj hogy sokmindenki sokmindet fog neked mondani ezzel kapcsolatba hogy hogyan kéne fogynod...
    kb orákig irnám neked hogy mit érdemes csinálnod, de ezt forumon nehézkes megoldani.
    de egyet tudok mondani lokális zsírégetés nincs!!!azaz olyan hogy a "hasambólszeretnékfogyni" ilyen nincs, fogysz(remélhetőleg zsírból és kevésbé izomból) valamennyit és megy le a hasadból is. ez olyan mintha azt mondanám hogy a tokámból szeretné fogyni mit csináljak...erre sincs külön speciálisan "tokafogysztásra" kialakitott edzésterv vagy étrend. persze hasra lehet edzeni de az nem zsirt éget hanem az izmot erősiti és kb "csak" 10-20% segít ahhoz képest hogyha nem edzenél hasra. jól látható hogy az étrend kb 60% és a teljes testet átmozgató mozgás kb 30% járul hozzá fogyáshoz.
    azt ajánlom konklúzióként hogy egyél "helyesen" és "mozogj". na ezt a két fogalmat megint órákig irnám definiálnám.
    VÉGÜLIS: az a legmegbizhatóbb ha van olyan ismerősöd aki régóta több éve edz vagy sprtol és van fogalma a dolgokról, de sajna ezt se ajánlom mert ha ide irál akkor valszeg nincs ilyen ismerősöd, vagy ha van is csak valószinű csak hiszi magáról hogy ért hozzá.
    SZERINTEM MENNY EL EGY KONDITEREMBE BESZÉLJ EGY SZEMÉLYEDZŐVEL, vagy keress egy hozáértőt, mert ez olyan bonyulult téma mintha az kérdezted volna hogy: "szeretnék űrhajós lenni mit csináljak?" és ez nem vicc, nagyon kevés ember van aki megbizható tudást tud adni és sokan csak a másoktól hallot faszságokat ontják maguktól, pl mint FAndrys(89hsz) ő is csak hallott szerekről debiletől, hogy azok kell szedni és hogy a nagy debil izomagyúállatok azt nyomják, erre ő elhatárolódik "szerektől" úgy hogy valószinűleg tápkieget hiszi KOXnak. de nem megsérteni akartam csak jol példázza ő is az emberi hiszékenységet, szűklátást és butaságot.
    hosszúra nyult igy is hogy a felvetett problémádra(fogyáshasból) még ki se tértem.
    Remélem sikerül egy megfelelő embert találnod aki segit és eléred a célod.
  • nuendo
    #90
    üdv mindenkinek!! fontos kérdésem lenne hozzátok!!! szálkásítani szeretnék!! egy kis ideje szedem a Volumass 35 prof-ot, illetve most vettem mellé Thermo-X zsirégetőt....Azt szeretném kérdezni hogy táplálékkiegészitők terén jól állok-e vagy mással kéne próbálkoznom??
    Elsősorban a hasamról szeretnék fogyni!! minden ajánlatot várok, előre is köszönöm:)
  • FAndrys
    #89
    Üdvözletem!
    Én egy 66 kg-os 184 cm-es (18 éves) férfi vagyok. Nos szeretnék én is pár kilót felszedni és növelni a kar izmaimat, de nem ilyen különféle szerekkel. Szóval szeretnék kérni segítséget egy étrendben vagy bármilyen tanácsot elfogadok. A válasz jöhet az e-mail címemre is: [email protected]
    Előre is köszönöm a választ!
  • Ari18
    #88
    Nem arról van szó, hogy nem érdemes, de nem kőtelező. Nem csodaszer.
    Van benne 400-700kalória összetételtől függően. Ennyi semmi több.
    Sok fehérje kb kg/2g Szénhidrátból kg/4 azt hízni fogsz. Csirke/pulykamell, vörös hús. Banán, rizs, néha krumpli, sok zöldség.
    Heti 5edzés és nősz mint a barom vagy 1-2évig utána lassulsz.
  • cargame
    #87
    Na en nekifogtam edzeni :P mert biza en is szeretenek felszedni par kg- ot. Es latom , h sztetek nem erdemes tomegnovelot szedni. Akkor a lenyeg a szenhidrat es a jo edzes ? igaz?
  • Ari18
    #86
    Nem kell neked feltétlenül tömegnövelőt venned. A lényege, hogy sokkal könnyebb elcipelni egy shaker-t, mint pl egy csirkemell + rizst. Edzés után, kicsit hülyén néznél ki, egy tál kajával a kezedbe, a teremben.
    Egyél sokat, ha nem megy "egyben" akkor turmixold le. GOndolom nem vagy hízékony. Napi 5-7 étkezés. 5 a minimum. Inkább edd meg 5percel később a kaját, de soha ne hagyd ott. Neked sok szénhidrát kell. Nem egyszerű, hanem összetett. Egyél sok rizst, krumplit (nem sült) esetleg tészta is mehet. És sok-sok csirke/pulykamell + vörös húsok....
    Ha nagyon akarsz valami "tömegnővelőt" (ne várj tőle csodát, azis max +500cal/adag) akkor
    ezt igaz van benne cukor is, de neked nem számít. Főleg 48kg-val.
  • carlosinho
    #85
    sziasztok!
    14 éves vagyok 160 cm és 48 kg. Elég nevetséges de egyszerűen nem tudok meghízni sehogy sem, próbálkoztam már mindenféle étrenddel. Most úgy döntöttem elkezdek gyúrni, és az lenne a kérdésem h melyik tömegnövelőt tudnátok e ajánlani, mert néztem már midenfélét, de van köztük 1001 amire azt mondják, h rossz minőségű. Válaszotokat előre is köszönöm
  • samsung123
    #84
    igaz, Bunny mond hülyeségeket, főleg ezzel a Scitek tápolással(mondjuk ők támogatják megértem), ne rosz temék de ár/teljesitményben szar, csak sok rekrámnak köszönheti létjogusoltságát és sajnos a hobbi ezdzők 99% csak a Sciteket ismeri, pfff.

    A LÉNYEG: KAJÁLÁS és OLYAN EMBERREL EDZENI(személyedző vagy barát) AKI MÁR CSINÁLJA EGY JÓ IDELYE ÉS ELÉRT VALAMIT(azaz min4-5 év)igy elkerülhető hogy 2 nyomi egymás hülyeségét csinálja.
  • Ari18
    #83
    Sok igazságot írsz, de a Bunny stílusát valahogy nem csípem. Mondjuk tuti idegbeteg lennék én is attól a sok gyökér kérdéstől amit kap, nap mint nap.
    Végül is pénzből élünk, de azért a Scitec ajánlgatása nekem sok.
    Ez alatt azt értem, hogy drága a minőségéhez képest. Vannak ugyan olyan jó tápkiegek olcsóbban.
    És az otthon ülőknek: nem tápkieget kell venni, hanem el kellene kezdeni edzeni és kajálni normálisan, jó sokat, napi 5-7 alkalommal.
  • samsung123
    #82
    látom kik irnak ide:) akik ha isszák a turmixot és otthon edzenek és látván az első 3 hónap gyors fejlődését(60 ról 64 kg-lett 180cm hez) azt hiszik, ez igy fog menne mindig és kb 1-2 év mulva(az ő számitásuk szerint) már elérik a 80-90kg meg az ezekhez járó edzősulyókat, és kabáton vagy pulóveren keresztül is egy jó fizikumú ember látszatát fogják kelteni.

    pfff, sose fognak kilépni saját korlátaikból, ha csak saját maguk által kitalált elvek szerint edzenk, ráadásul otthon, mondván én edzek meg tömegnövelőt iszok. OLVASSÁTOK a Body.builder.hu-t meg Bunny forumát, higyétek le én is igy keztem(csak sajna sokáig nem nyitotta fel nekem senki a szemem és nagyon sok évet pazaroltam el,)
  • Igros
    #81
    Helló!
    Ez igy van,vigyázni kell a tömegnövelőkkel mivel a kegtöbb a cukorra épül.
    Az én ajánlatom a :PLV Mutant Mass
    Itt találsz több igen jó tömegnövelőt:Bodyshop24-A testépitő portál.
    Én mindig innen rendelek és bonuszt is küldenek:))
  • Ari18
    #80
    Gondolom mozogni is fog mellette.
  • nandorb
    #79
    jah számitógép mellett az lehetséges is ,tudjuk mikor
  • Ronny
    #78
    ha nem mozog hozzá, akkor bezony a sok szénhidrát is zsírként raktározódik.
  • Ari18
    #77
    Nem zsírt nehéz felszedni XDD
  • nandorb
    #76
    nem igaz,mit ettél?
  • Balazs15
    #75
    én ugy tömegnöveltem hogy állandoan a gép elött ülök +10kg felszettem XDD
  • Ari18
    #74
    Olyat vegyél amiben sok szénhidrát van,lehetőleg ne cukorból álljon.
  • Ari18
    #73
    Fehérjétől nem fogsz hízni.Sok szénhidrátot egyél,persze mértékkel mert akkor zsírosodás lesz belőle.
  • Str33tFight3r
    #72
    szeretnék hízni jónéhány kilót,minél gyorsabban,és az a kérdésem hogy milyen készitményt vegyek? mert láttam hogy különféle fehérjetartalmúak vannak. Előre is köszönöm
  • Zocsi
    #71
    naborb: Kiegészítés képpen... Californiás kreatint viszont szedtem, por formában. Az jónak bizonyult... Bár igazából ha nem extragyors felszívódásút akarsz használni, akkor kb. tök mindegy hogy melyiket veszed.

  • Zocsi
    #70
    Az a baj, hogy arányosnak kell lennie a bevitt tápanyag és a fizikai aktivitás mértékének. Ez egy komoly és nyitott vita mind a mai napig a tudósok, diabetikusok, orvosok és fitnessguruk között, hogy mennyi az annyi. Magyarul, hogy egy embernek mennyi kalóriát kell bevinni/nap hogy bírja szusszal. A bírja szusszal az itt az, hogy nullszaldósra jön ki a input/output.
    Nagyon lényeges, hogy milyen a testfelépítésed. Hány kiló vagy, milyen magas, testalkat, testösszetétel arány. (Mondjuk én ez utóbbit soha nem mértem magamon, de kb. 13-14 éves korom óta nyúzom a vasat, időnként intenzívebben, időnként totálisan leállva - mikor mit hoz az élet, és nagyjából kiismertem már a szervezetem igényeit.) A vita témája a mennyiségen alapszik. Elsőkörben itt egy gyors áttekintés, ha érdekel a dolog.

    Másfelől pontosan nem tudom, hogy milyen az anyagcseréd... Mennyire vagy hízékony, mennyire nem, stb. Ha testépítő diétát követsz, akkor ahhoz kell a mozgás, az intenzív mozgás. Ha csak otthon vagy és zabálsz, attól max csak elhízol. Érdemes tisztába kerülni a 3 fő tápanyagcsopot (fehérjék, szénhidrátok, zsíok) mibenlétével és azok hatásmechanizmusával. Itt van egy nagyon leegyszerűsített példa erre. Ez azért lehet fontos, mert minden ember különböző módon reagál a különböző tápanyagokra.

    Tehát sztem lődd be magadnak, hogy mennyi kalóriára lenne szükséged alapból (ehez kell tehát, hogy mekkora most a súlyod, milyen magas vagy, és kb. milyen a jelenlegi fizikai aktivitásod naponta). Ha kérdésed lenne érdemes itt szétnézni, mert elég jó cikkek vannak, és jellemzően az azonos témában írt dolgok már szemszögból, teórából indulnak ki. Ennek függvényében egyél. Itt kihangsúlyozom, hogy én azért ettem akkor annyit, mert eléggé nehéz tréninget tartottam. Szóval bár tápoltam 1000-el, próbáltam ledolgozni is azt. A kettő egyébként progresszven hat egymásra, egymást erősítik.

    nandorb: Nem szedtem. Még nagyon régen, kb. 10 évvel ezelőtt ittam olyat néha-néha, de akkor azt még csak úgy gyerekként uzsonnára, mert finomnak találtam, meg akkor ment a nagy MLM építős, California-s láz az országban... Pénztárcafüggő a dolog teljes mértékben. Ha van kess, akkor én SciTec-et javasolnék, ha kevésbé akkor valami mást... A fő szempont a választásnál az összetétel és a fehérjeszázalék. A legjobb a tisza tejsavó fehérje ha gyors felszívódásút szeretnél (ez edzés után jól jön), de vannak komplex fehérjeporok is... Ezeknek a felszívódása lassúbb, tovább tart még beépül, tovább tart a jóllakotság hatása. Hatásfoka lehet ugyanolyan jó, mint a tejsavónak csakhát az idő itt döntő faktor lehet. Én most jelenleg BioTech ultra whey pro-t használok. Ez egy 70%-os tejsavó fehérje nulla % szénhidráttal. Azért ilyet tolok, mert summa summarum fehérjeszegény táplálkozást vagyok muszáj követni, ezzel pótolom. Inkább szénhidrátból épül fel napi kajálásom... :S
    Egyébként akkoriban is ezt a BioTech-et vettem, mert jónak mondható cucc ár/érték arányban...
  • kraawz
    #69
    és mondjuk 2 hónap alatt edzés nélkül,vagy max itthoni edzéssel mennyit lehet hízni?

    napi 5x kaja , +szénhidrát turmix

    úgy nagyjából.. 5-6 kiló megvan ?
  • nandorb
    #68
    szedtel??
  • nandorb
    #67
    nem szettel kalifornias termeket feherjekkel???
  • Zocsi
    #66
    Bocsi, a helyesírási hibákért, meg a be nem fejezett mondatokért... csak sietek! :D
  • Zocsi
    #65
    Hoi!
    Én két éve folytattam intenzív hízókúrát. Az eredmény +13 kiló röpke két hónap alatt.
    A recept:
    1.) -INTENZÍV és VÁLTOZATOS HÁZIKOSZT, ami jelent napi 5 étkezést. Rendszerint inkább csak főtt kaja. Itt érdemes ügyelni az adagra. Sokféle teória létezik arről, hogy keveset egyél többször, vagy egyél 2-3*, de többet. Akkor én mindig annyit ettem, ami belefér. Ez eleinte nagyon nehéz volt, mert pici volt a poci. Kész szenvedés volt! De aztán kb. két hét alatt ki lehet tágítani annyira a gyomrunkat, hogy ne legyen a zabálás kellemetlen. (További probléma volt még a korábban elhanyagolt evés... Ez utóbbi most részlet kérdés!)
    Kajálás takintetében érdemes figyelni, hogy mit eszel. Tápanyag és egyéb összetétel. A boltban kapható kaját és a junk food összetétele általában nem túl fasza. Utóbbiban rengeteg a szénhidrát, főleg cukrokból, ami hosszú távon elhízáshoz, keringési betegségekhet.

    2.)-Minden MÁSNAP edzés, edzőteremben. Tipikus tömegnövelő edzéstermet követve. Én eleinte a 3*x szériás edzést követtem, de kb. 2-3 hét alatt beláttam, hogy ez kevés. Úgyhogy átáltam a 4*x szériára, azonos ismétlés számmal. Kicsit piramis jellegű volt az edzésem. Melegítésre érdemes figyelni!!
    //Példaképp írok fekvenyomásról: 20ism. rúddal melegítésnek, 15*30kg., 15*40kg., aztán 12-12-10 vagy 12-10-10 vagy 12-10-8 ism. használata. Eleinte a 12-10-8 ment, mert edzetlen voltam. Az utolsó 3 széria a fekvenyomásnál már nehéz súlyokkal ment. Így jutottam el a 45 kilótól a 70-ig, két hónap alatt. Aztán késöbb feltornáztam 85-re... :D//
    Az edzésterv osztott volt, 3 napra lebontva... így egy hét alatt mozgattam át magam. Ilyenkor érdemesebb komplexebb cuccokat is belerakni bátran... nah, mind1... ez sem fontos most. Edzéssel kapcsolatban sokmillió elmélet létezik, de örökérvényű igazság, hogy minden ember másképp működik. Ami neked kevés, lehet másnak sok - hasonló testfelépítés mellett. Elég sokmindentől függ, elsőkörben nem részletezném.

    3.)-A kaja mellé mindenképp érdemes táplálékkiegészítőket fogyasztani. MINDEN NAP! Nem csak edzésnapokon. A nagy könyvben úgy áll, hogy edzés után vagy lefekvés előtt, ha dagadni akarsz. Nos, ha van otthon finom paprikás csirkepöri vacsorának, akkor a turmixot nyílván úgy iszod, amikor épp nem ettél kaját. Vagy csak kezdel megéhezni, de mindenképp igyad!
    Az edzőm anno magas szénhidrát tartalmú port ajánlott, aztán (mivel az qrva édes volt - alig lehetett meginni) kértem kompináltat, aztán áttértem a magas fehérje tartalmúra. Summa 4 vagy 5 zacskó cuccot tömtem magamba (ez olyan 6-7 kiló por volt kb. a két hónap alatt). A napi 4-5 adak kaj és +1 turmix mellé én még toltam kreatint is, por formájában a turmixba keverve. Ez utóbbi nem fontos. Megvan a maga hatásmechanizmusa... ha érdekel kifejtem.

    Kb. ennyi. Nem írok most többer, mert így is gyanítom baromi hosszú lett ez a hsz.. Ha bármilyen kérdés van, ill. bármi érdekel, akkor kérdezzetek! :D
    Jó tápolást!
  • toretto r34
    #64
    a szénhidrátost vedd a fehérjlre simán csak diétakor van szükség leginkább
  • kulabácsi
    #63
    a csak fehérjét én úgy tudom h szállkásításra szokták hassznállni

    am volumass 35 nekem bevállt, nem olcsó, de tényleg jó
  • Ari18
    #62
    1g fehérje 4 kalória
    1g Szénhidrát 4 kalória
    1g Zsír 9 kalória
    Amúgy a tömegnövelőt vedd,de olyat amiben legalább van 20g fehérje is.
  • mate317
    #61
    Csao! Mire jó a fehérjés és mire a szénhidrátos tömegnövelő? Ha csak plusz kalóriát szeretnék melyiket kérjem?
  • Ari18
    #60
    Szerintem felejtsd el a szendvicset és a banánt is. Csirke+rizs
  • hunbasser
    #59
    ezt felejtsd el.az esti evés csak arra jó,"felzsírosodj" :S
  • toretto r34
    #58
    igy van mehet marha is meg hal meg hetente 1-2 csalónap megengedett tömegnövelésnél
  • juzosch
    #57
    Marhahús, hal, zabpehely, tojás.
    Ja és a sok zöldség ki ne maradjon:)
  • Reyes
    #56
    És az állandó csirke, meg rizs helyett van valami más?

    Nem azért, mintha nem szereteném, meg azt is belátom, ha csak ezt szabad enni, de azért mégis:)
  • kraawz
    #55
    Hálistennek nem olyan környezet van,hogy megszólna :) Max eleresztenek 1-2 beszólást,visszavágok :D Van itt riszpekt.

    Szal csirke meg rizs kis műanyagban,és táp ?
  • toretto r34
    #54
    Figyu felejtsd el a szendvicseket csirke meg rizs suliban is ne foglalkozz a sok köcsöggel és közte a turmix és melette járj edzeni ha nem gondoltad ted meg sztem rá fogsz kattani egy idő itán amugy 1 nap 4 sima kaja és 2-3 turmix.
  • kraawz
    #53
    Hmm.. Én most egy olyat próbálok ki,hogy reggel 6:30 körül reggeli. 10.30 körül suliba banán v szendvics. Utána 2kor ebéd,5kor egy tömegnövelő turmix. Utána 7kor meg 9kor 2 vacsora,aztán ha még fér beléd,este 10 körül tömegnövelő.

    Szerintetek ?