307
sok a sznob terepjáró
  • Vlala #227
    Nem véletlenül. Ezeket az autókat nem terepre készítették. A "terepjáró" kifejezés igénytelen, strapabíró, kívül-belül slaggal mosható járgányokat takar.
  • [Walaki]D`Lair
    #226
    Hát ja, 1x fateromék elmentek terepezni a Volvo-val, átmentek nagykovácsiból solymárra a hegyen keresztül valami patakmederben, azt másnap meg polírozhattam ki a karcokat a fényezésből...
  • pszihopata
    #225
    Én semmi negatív jelzővel nem ilettem,csak leírtam ahogy mesélte.Sosem volt volvóm,nem igazán ismerem őket.

    Amilyenek az útjaink,lassan indokolt városba suv-ot venni!:)

    Terepre viszont nem igazán vinném,mert ahhoz túl kifinomultak és drágák,mikor az ágak zuhognak a metálfényezésen az elég dúrva,hogy keményebb dolgokat ne is említsek.
  • [Walaki]D`Lair
    #224
    ja neem :) Az XC90-nek meg pl olyasmi típushibája volt a korábbi szériáknál, hogy a hátsó diffi felmondja a szolgálatot 100 ezer km körül :)

    Csak azért mondtam, mert kb. úgy jött le, mintha mekkora fosok lennének ezek a terepjárók, bezzeg a régiek :))
  • pszihopata
    #223
    Ez egy eset nem kell levonni belőle semmit!

    Városi terepjárókról volt szó,egyébként ugyanez a haverom 4 évig járt egy freelanderrel,60000-nél gallyra ment benne a motor,utána meg leszakadt a kardán.Most építkezett,azért vegy egy öreg kocsit.

    Gondolom leírhatom,mert mindkét eset városi terepjáróval történt!

    Érdekes hogy egyből hogy megsértődtél,vagy tapintatlanság leírni valami problémát ha a társaságban valakinek olyan kocsija van?
  • Z
    #222
  • Taranov
    #221
    Jó, azért ez csak egy eset.
  • [Walaki]D`Lair
    #220
    Akkor mindenki adjon el mindent, és járjunk 22 éves Toyota Starlettel!! Mer az jó
  • pszihopata
    #219
    'azért elmennek lájtosabb terepen, ha kell "

    Kb 2 hete égett le egy váltó egy szlovén xc 90-ben,egy meredek betonúton tolatott a haverom háza melett,bőgő motorral.A végén már menni sem tudott,ki kellett szálniuk,mert nem láttak a füsttől.
    Azt mondta a haverom,hogy a bűztől egy óráig be sem tudott menni a fürdőbe,mert nyitva volt az ablak.

    /Mellékesen megjegyzem,hogy ő azon az úton jár mindennap,egy 22 éves 1000-es starlettel./


  • [Walaki]D`Lair
    #218
    ÓÓ és a dagonya!!! :D
  • [Walaki]D`Lair
    #217
    Erről beszéltem, hogy azért elmennek lájtosabb terepen, ha kell :)
  • Pheel
    #216
    Jó, nagyobb, mint a Golf, de ezzel az egységes arculattal és padlólemez megosztással elérte a VW, hogy minden autója Golf kinézetű legyen, csak egy kicsit kisebb, nagyobb és/vagy magasabb.
    A Golf egyébként 4,204 m hosszú, míg a Tiguan 4,43 m.
    Golf Tiguan

    A kinézet nem más, mint néhány fémlemez másképpen hajtogatva, feldobva néhány műanyag elemmel. A hajtáslánc a Passat 4Motionje Haldexszel, a motorok a szokásosak, a belső tucat VW. Persze ettől még tetszik, csak nincs semmi extra benne. Ez egy olcsóbb Tuareg a kevésbé tehetőseknek. Mint a BMW X5 után az X3.
  • Taranov
    #215
    Jaj, csak ezeket a felniket hanyagolnák már!
  • PyRex
    #214
    hmm, hátez???

  • Z
    #213
    Golf???? Sokkal nagyobbnak tűnik. Nem kicsit! :D

    Mondjuk kinézetre SZERINTEM össze-vissza veri a Golfot. Kíváncsi vagyok, hogy mennyi lesz az árbeli diffi. Ezen a Golfon majdnem becsináltam.

    Amúgy Golfot soha(!!!) nem vennék, de ez határozottan tetszik. Toyota RAV4 az kb ilyen kategória, ugye?
  • Pheel
    #212
    Na látod ez egy jó kérdés! Talán belső konkurenciának? ;-)
    Van rá számos példa, hogy ugyanaz a cég több terméket/szolgáltatást is indít ugyanabban a szegmensben. Elvégre, ha ketten vagytok a piacon és tiéd a vevők fele, akkor ha indítasz egy harmadik céget, akkor a két céged máris a vevők kétharmadát birtokolja. Lásd MediaMarkt és Saturn!
  • DJ BP
    #211
    akkor minek a CrossGolf? :)
  • Pheel
    #210
    Ez egy Golf, nem egy platós IFA. ;-)
  • DJ BP
    #209
    nekem ez a rövid csomagtartó nem tetszik, lehetne 10 centivel hosszabb
  • Pheel
    #208
    Tegnap láttam élőben. Pofás.
  • PyRex
    #207
    hááát, nemtom, lehetne komolyabb, a Tuareg szvsz szebb.

  • Sir Quno Jedi
    #206
    Kedveskedünk?! Ismered tán Cyrano-t???
  • DJ BP
    #205
    új taggal bővültünk :DD

    VW Tiguan, rögtön van ,,offroad" (lol), és még városibb változat :)

  • pszihopata
    #204
    Ahogy a korod elnézem,már az is maradsz!
  • PyRex
    #203
    looooooooooooooooooool :)
  • Sir Quno Jedi
    #202
    Nem. Én még kispályás is vagyok.
  • DJ BP
    #201
    kicsit paranoiás vagy nem gondolod? :DD
  • [Walaki]D`Lair
    #200
    Izééé, már egy ideje nem betonnak megy a töréstesztnél az autó, hanem egy gyűrődő/deformálódó alumíniumtömbnek, ezzel is élethűbbé téve a tesztet.
  • Z
    #199
    "Ez a kérdés autótípustól függetlenül érdekel. Mellesleg minek ehhez sztori, nap mint nap látni ilyet sajnos"

    Félreérted, az ok-okozat pont fordítva van. A sztori pedig csak egy példa.
  • PyRex
    #198
    és ez pontosan így van, bár kissé off :)
  • SötétBarom
    #197
  • Sir Quno Jedi
    #196
    Kikkel? A rohamrendőrökkel, a tüntetőkkel, a provokátorokkal, a hulligánokkal, a nézőkkel, vagy a hazudós politikusokkal???

    Húzni kell onnan a beled, amilyen gyorsan csak tudod. Ha nem a te háborúd, ne vívd meg mások helyett...
  • Taranov
    #195
    Hát szerintem egy tüntetésen egyszerűbb inkább egyetértést tanusítani :)
  • Sir Quno Jedi
    #194
    Azé hülye nem vagyok telejsen, de ha TÉNYLEG bedurvulnak a dologok, akkor hulljon a férgese. Nem vagyok szívbajos (azaz igen, de nem ebben az értelemben :D)...
  • Taranov
    #193
    Még szerencse, hogy ezeket nem gondolod komolyan, vagy legalábbis annyira ijedős vagy, hogy nem csinálnád meg, mert már tuti dutyiban lennél, ahol viszont már nem véd meg az autó.
  • Sir Quno Jedi
    #192
    Ugye a gondok mindig a nyílt terepen kezdődnek, főleg városban. Amíg zárt kocsiban vagy, lezárt ajtókkal, felhúzott ablakokkal, addig mindig van a kezed ügyében egy azonnal bevethető önvédelmi eszköz + acélpáncél, mégpedig a gépjármű maga.

    Most pár napja is (önhibámon kívül) belekeveredtem a rohadt tüntetésbe, de a kocsi kiváló fedezék (főleg üvöltő zenével :D) és ha nagyon eldurvulnak az események, akkor padlógáz és leszarom kit tarolok le, a törvény szerint KÖTELESSÉGEM megvédenem magamat, ha közvetlen veszélyben érzem az életemet (én meg ijedős vagyok :D)! MadMAx roxxx!
  • SötétBarom
    #191
    És azóta előfizetsz a Man's Health-re, nem?
  • Taranov
    #190
    Ez az az eset, amikor az autó vigyáz az egészségedre.
  • Lammer
    #189
    "Én már rég nem is járok az utcán gyalog"

    hulye sznob xD

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    enmeg az egy sarokra levo boltba is autoval megyek xD | Sooot annyira durvan hulye voltam multkor, hogy inkabb nem ittam a legjobb gyerekkori(meg mostani) haverom eskuvojen, hogy haza tudjak menni otoval... kb 10 perc xDD
  • Sir Quno Jedi
    #188
    Gondoltam rá, de nehéz útvonal engedélyt kérni. Én már rég nem is járok az utcán gyalog, autóval megyek és mindig belső parkolóba/kertbe/garázsba/házba. Az a tuti.