102
  • Cat #1
    Biztos akarjuk mi ezt az országot az EU-n belül látni?
  • Easy Rider
    #2
    Ez most kérdés?

    Btw nem -.-
  • Ronny
    #3
    nem hát
  • Ronny
    #4
    már az alapfelvetés is szánalmas. Mi a frászt keresne egy olyan ország az Unióban aminek a lakossága 98% muzulmám és a területének csak 3 százaléka található Európában. Arról már ne is beszéljünk, hogy milyen országokkal határos(Szíria, Irak, Irán és)és Pakisztán, Afganisztán is csak egy országhatár messzségbe kerül).

  • St
    #5
    no way
  • echo
    #6
    majd a németekkel karöltve kiherélik az az egész webet...
  • Praetor
    #7
    Btw, a jenkik miért nem a törököket akarják lerohanni? Irán semmivel sem fasisztább. (Költői kérdés, nem kell válaszolni...)
  • Asguzai
    #8
    Khhm! Neztel te mostanaban a terkepre?! Milyen Afganisztanrol meg Pakisztanrol hadovalsz..az Iran tuloldalan van...kiba* messze a torok hatartol!

  • Asguzai
    #9
    meg torok terkepek:
    http://www.lib.utexas.edu/maps/turkey.html

    (egyebkent az oldalon felelheto szinte "minden" terket a fold orszagairol)
  • Asguzai
    #10
    De egyetertek..torokorszagnak semmi keresivaloja az euban...persze mar igy is van nem 1 amit en nem engedtem volna be...de ugye kellenek a piacok...
  • Ronny
    #11
    Szerinted nem néztem meg előtte a Google Images-t? Azt akartam mondani, hogy Törökország és Afganisztán között csak Irán van és így csak egy országhatár választja majd el őket az EU-tól.
  • sgember
    #12
    Kicsit más kultúra. Atatürk mint a "modern" Törökország alapítóatyját imádják, talán nem véletlenül. Abban térségben meg pont hogy túl nyugatiasnak számít ez a, nem is kicsi, ország. Az itteni értelemben vett demokráciától azért még kicsit messze vannak.
  • Dany007
    #13
    mit nyafognak ezek :S Ennyire finnyás mindenki ? Arabok törökök :S
    Ennyire nem bírják a kritikát ?
    Hát inkább gondolkodjanak el miért készül róluk ilyen videó, nem az a megoldás hogy letiltani...Undorító egy hozzáállás. És semmiképpen sem demokratikus.
  • rolika
    #14
    pont az ilyenekért semmi keresnivalója törökországnak az európai únióban.
    mi az, hogy nem lehet kifigurázni, meg karikatúrázni?!
    mi az, hogy betiltani, európában, a 21. században?!
  • LeonSilver
    #15
    Sajnos erről (sem) fognak megkérdezni minket.
  • Chrisx
    #16
    De érzékeny mindenki, de amikor a robbantgatásokról van szó akkor nincs ilyen felháborodás.
  • szasz85
    #17
    Mi az hogy Internetcenzúra meg Darwin elmélet tagadás???
    Ők a hiányzó láncszem az ember meg a majom között.
    Az ilyen primitív csőcseléknek semmi keresnivalója az unióban.
    Előbb tanulják meg elviselni a kritikát.
  • tar86
    #18
    Kérdezzétek meg gyurcsányt, törölné,e a You Tube-ot? Mindenesetre a Kuruc.infó-t le akarta tiltani az internetről.
  • t0ma
    #19
    hmmm, kicsit mosolygok ezeken a "To. nem kell az EU-ba" hsz-eken.
    szerintetek az alapito orszagok mit gondoltak rolunk vagy a csehekrol???
    kicst nagy az arcunk....
  • tar86
    #20
    Kérdezzétek meg gyurcsányt, hogy törölné-e a You Tube-ot, ő a Kuruc.infó-t is le akarta tiltatni az internetről.
  • szasz85
    #21
    Az alapító tagok helyében én se vettem volna fel Magyarországot se senki mást aki akkor és főleg azóta csatlakozott. Az EU-nak nem segélyszervezetnek hanem elitklubnak kéne lennie, aki önerejéből képes megközelíteni a tagok szintjét az beléphet.

    Viszont azért a törököket nem kéne egy lapon emliteni az európaiakkal, lehet hogy az egyik politikailag legfejletebb iszlám ország de azért....
    Amúgy sincs semmi keresnivalójuk az EURÓPAI unióban-ban, csináljanak maguknak saját iszlám vagy arab uniót.
    Pár évtized múlva majd felvesszük Egyiptomot, Líbiát, Tunéziát ?
  • Z
    #22
    Azért ide gyűlt sötétség...
  • lokoto
    #23
    :-)))

    szerintetek mi miért vagyunk az EU-ban? úgy őszintén?
    megmondom: könnyen elérhető piac vagyunk a nyugati cégeknek és tőkének. gondoljunk csak arra, hova lett a saját iparunk, ki akarja annyira privatizálni a postát és még hosszan lehetne sorolni.

    tekintve, hogy a törökök kezdenek megfelelő keresleti piac lenni, kitűnő színtér lehet az EU nagyjainak. pénz beszél, kutya ugat.

  • Citrooom
    #24
    Miért, ha izraeli sportolók indulnak a különböző európa bajnokságokon, akkor kényelmesen belefér To. is az EUba
  • who am I 7
    #25
    Nem is akármennyi...
  • LeonSilver
    #26
    Miért?
  • Hoz_Hun
    #27
    Hát én se nagyon szeretném ha csatlakoznának az EU-hoz. :(
    Amugy is ellenérzésem van minden muzulmán álammal kapcsolatban.
  • Randal
    #28
    A törökök jó része kicsit vallásos. Most hogy olyan elnököt választotatk meg aki nagyon-nagyon ragaszkodik a valláshoz, a hadsereg és a nyugatbarát törökök elkezdtek mérgelődni meg aggódni.
    másrészt ennek az embernek is köszönhető valamennyire a török gazdaság fellendülése.
    Igaz a következmények nem ismerhetőek, meg hogy meddig fog tartani ez a fejlődés, de a törököknek a lényeg hogy van.

    Egyébként fene egy érdekes népség, szoknunk kell a kultúrájukat, csak nem tudni ők mennyire fogják szokni a mienket. Az eseményekből látszik hogy ők nem az a toleráns fajta...
  • Bagoly000
    #29
    én csak azt nem értem, hogy miért akarják leállítani a youtube -ot.
    tiltsák be csak náluk, aztán ennyi. nem hiszem hogy sok embernek hiányoznának.
  • Ronny
    #30
    törökökök milliói szabadúlnának rá az európai munkaerőpiacra és népességükből adódóan ők lennének a domináns tagállam Németorsztág helyett.
  • interfleet
    #31
    Nagyon érdekes olvasni a reakciókat. Pár hete valamelyik magyar weblap egy képmontázst közölt valami akárkiról ami zsidó származására utalt, és sértő volt. Ezt akkor a kormány gyorsan levetette a netről és több embert is kirúgtak emiatt. Akkor én ezen a fórumon arról érveltem, hogy egy ilyen kép legyen bármilyen sértő vagy ízléstelen, ha betiltásra szankcionálásra kerül, akkor az a szólásszabadság súlyos megsértése. Akkor 99%-a a hozzászólóknak ezt mondta, hogy az ilyen jellegű cenzúrára szükség van és elfogadható. Fel is adtam az érvelést mert ha a lekosság nagyobb része szólásszabdság korlátozása mellett van akkor ki vagyok én hogy egyedül erőltessem az ügyet.
    Ehhez képest az itteni vélemények nagyon eltérnek. Lehet hogy azért mert nem Magyarországról van szó, hanem egy "nem Európai", fejletlen, és a demokráciáról mit sem tudó országról? Ugyan, ilyen hipokratizmust még feltételezni sem illik.
  • Inquisitor
    #32
    OFF: Nem szido származására utalt, hanem a szexuális "beállítottságára" és nem az utalás volt a főbűn, hanem a poénkodás a haláltáborokkal. Másrészt ahogy Mr. Dax mondotta volt, mindenkinek jogában áll hülyének lennie és belehalnia. Tehát aki kitette a képet, az vállalja szépen fel a saját hülyeségét. Persze ez minden másra is igaz.
  • interfleet
    #33
    Gratulálok, sikerült megragadnod a lényeget.
  • Inquisitor
    #34
    Szerintem az EU és/vagy a nagy egyházak attól f*snak inkább, hogy az iszlám lesz domináns az EU-ban, mert munkaügyileg már így is elég sz*rul állnak, a németek mindenképpen.

    Atatürk nem az az arc volt, aki (itthoni arcokkal szemben!) sz*rt a Trianoni békeszerződésre?

    De.

    A háború után, 1918. november 13-án Kemal állást kapott a hadügyminisztériumban, majd a szultáni kormányzattal szembeszállva felhívást intézett a törökökhöz a nemzeti függetlenség megvédésére, mivel nem egyezett bele az Oszmán Birodalom tervezett felosztásába (1919). Így esett meg, hogy míg a szultáni rezsim 1920-ban Sèvresben aláírta a békét, melyben vállalta, hogy egyes anatóliai területeket átad a görögöknek, Kemal Ankarában saját kormányt hozott létre. Miután a görögöket a török szabadságharc során a különféle fegyveres csoportok egybekovácsolásával megverték előbb Sakaryánál (1921. augusztus), majd Dumlupinarnál (1922. augusztus), Izmir is Kemal ellenőrzése alá került.

    Győzelmei után szörnyű népirtást rendezett a Törökországban élő keresztény népek ellen, különösen sokat szenvedtek az örmények és a görögök. De a kurd és arab nemzeti mozgalmakat is keményen elnyomta. (Wikipedia)


    Akkor értem miért tartják otthon nagyra, és miért utálja mindenki más ...
  • Inquisitor
    #35
    Filóztam sokat, szabad e cenzúrázni bármit is (elöbb említett Dax úr szerint az emberi hülyeség ellen küzdeni az kötelesség), de még nem tudom.
    De ha már valaki felhozta a csodás oldalt ...
    Képzeld el, hogy a Kuruc.info oldalon leírják pl. rólad, hogy elégettél egy árpádsávos lobogót, ne adj Isten szidtad Magyarországot és a benne élőket. Lehet 1 órán belül agyonvernének, kórházbajuttatnának vagy rádgyújtanák a lakásodat.
    És mondjuk csak utána derülne ki, hogy tévedtek vagy hazudtak?
    Finoman szólva is sz*rnak minden következményre, felelősség vállalás nélkül bármit leközölnek (akár fenti esetben a neved, címed, telefonod és arcképed), akkor te saját szempontodból cenzúráznád? Lentebb bekiabálos kolléga meg nem?
  • Ronny
    #36
    a cenzúrának nincs helye a nyugati társadalmakban. Pont. Amerikában nyíltan masíroznak a nácik, önkényuralmi jelképekkel és ez nem okoz semmiféle társadalmi feszültséget. Persze a zsido szervezetek mindenhol egyformák, szóval már lobbiznak is, hogy változzon meg az alkotmány ide vonatkozó része, mint ahogy itthon is teszik.
  • Ronny
    #37
    nos igen, az a sok millió bevándorló mind barna muszlim lenne.
  • interfleet
    #38
    Kedves Inquisitor, erről már akkor is vitáztunk és valószínűleg nem foglak tudni meggyőzni.
    Az ha agyonvernek egy ilyen esetben az nem a cikkíró felelőssége. Azok akik agyonvertek, döntöttek úgy hogy agyon fognak verni, tehát csakis ők tehetők felelőssé. Ez az (jogi)elmélet itt az USA-ban már 200 egynéhány éve ismert és működik (tekintsünk el az utóbbi 8 évtől). Szerintem a szólásszabadság olyan alapjog (a demokrácia egyik legalapvetőbb ismérve és fokmérője) amit semmilyen indokkal nem lehet korlátozni. Ha mégis megteszik akkor már NINCS szólásszabadság.
    Ahogyan nálam sokkal okosabbak megfogalmazták: A minőségi különbség az 1 és a 0 között van. Az összes többi már csak mennyiségi kólönbség.
  • Inquisitor
    #39
    Ha ezzel mindenki egyetértene, akkor nem akarnának úszítás/gyűlöletkeltés elleni törvényt hozni. Szerintem. (Az másik tészta, hogy kevés esélyt látok sikerülne úgy megoldani, hogy ne ütközzön a szabad véleménynyilvánítással.)
  • Inquisitor
    #40
    Ha ők is EU, akkor nem bevándorlók. Amúgy meg attól félnek, hogy átlagos népszaporulatott figyelembe véve pár évtized alatt az EU lakosságának nagy része már muszlim lenne. És igazából nem konkrétan a vallás, hanem az a köré épült jelenlegi intolarencia jelentene nem kicsi problémákat.