98
Fejegység gyártók
  • Pheaper
    #1
    hiall
    azért nyitottam ezt a topikot kiváncsi vagyok a véleményetekre
    sztetek milyen márkájút érdemes venni ? :))

    Most egy Sony van benne és azt akarom lecserélni :)
  • csgery
    #2
    Audiovox-ot ajánlok:D
  • csgery
    #3


    Egy ilyennel találkoztam egy kocsiban itt Kisvárdán, és hát mit is mondjak, nagyon megfogott, de az ára se rossz (kb 200E)...:D
  • ajem kisa
    #4
    Attol is függ (ugye?), hogy mennyit szánsz rá, és mit szeretnél azért a pénzért...:)
  • Pheaper
    #5
    csak :DDD
    #4 30 at sáznok rá az még úgy jó ár sztem
  • csgery
    #6
    LCD kijelző nélküli fejegység simán kijön 30 ezerből:D kutatok is egyet minnyá:D
  • akyyy
    #7
    ÉN LÁTTAM lcd-set 60ért. dvd-s volt az is, távirányítoval.
  • csgery
    #8
    Nos, tessék:)

    Audiovox fejegység, 36990-ért:D
    Specifikációk:
    Univerzális DVD/CD/CD-R/RW/MP3 JPEG lejátszó, VFD kijelzővel, infra távirányító, vízszintes és függőleges beszerelhetőség, AV be és kimenet, S-Video kimenet, 720x480 pixel felbontás, jel/zaj viszony 70dB-nél nagyobb, harmónikus torzítás 60dB alatt, Max áramfelvétel 12W alatt, méretek 178x50x186 mm, súly 1,6kg
    Ha esetleg meg akarod venni:)
  • csgery
    #9
    A kép csak nekem nem jelent meg?
  • Pheaper
    #10
    hmm :D
    nekem olyan kéne hogy: mp3,audio,usb,esetleg memokari,és távirányitó hozzá olyat nemtudsz ajánlani?:D
  • csgery
    #11
    Blaupunkt cucc:D

    Egy SD kártyás cumó:D
    Specifikációk:
    - előlapi AUX bemenet
    - SD kártya bővítési lehetőség
    - Ipod csatlakoztatása
    - levehető előlap
    - 25990 ft:D
    - 4x45 W teljesítmény
    - RDS
    - XBass funkció
    - 4096 színű kijelző:D

    25990;-:D
  • ajem kisa
    #12
    Usb, Sd, Mp3....
    Kenwood-ban...
    Clarion...
    ;)
    Ezeket megtudod találni otthon is szerintem!
  • Borg
    #13
    Na, ha már itt ez a téma, ajánlhattok nekem is:

    Olyat keresek, amin egy darab csicsmicsa ezüst sincs. Se az előlapon, se a gombok, se a keret, se semmi.

    Ezenkívül semmi parasztvakítás nem kell bele, csak mp3 cd-t tudjon lejátszani, meg persze rádió.
  • Csabesz6
    #15
    az usb bemenet azt takarja ezeknél a fejegységeknél, hogy rányomom az mp3amat,és onnan jáccom le a cumót? vagy erröl csak tölteni tudom az mp3at ?
  • csgery
    #16
    Rányomod, és automatán elkezdi jáccani. Komolyabb cuccoknál már lépkedhetsz is a zenék között.
  • Csabesz6
    #17
    htx
  • desigo
    #18
    ez viszonylag elég kultúrált. Nem csicsás és elég jó.
  • ajem kisa
    #19
    Nekem ettöl egyel régebbi van, amin nincs USB, ez eléggé diszkrét (szerintem), és nagyot is szol 4db 50W-os JBL-en semmi erösitö nélkül...Bár megérett a cserére!
  • soma22
    #20
    szerintem a clarion és a pioneer gyárt leginkább sablonosnak mondható minőségi fejegységet. ezenkívül alpine.ezek mind kiemelkedőek minőségben is.
  • SötétBarom
    #21
    Nekem ilyenem van, jó cucc.. És nem kell folyton CD írással szenvedni..
  • Csabesz6
    #22
  • Borg
    #23
    Na ez már nincs messze az elképzelésemtől.
  • Pheaper
    #24
    melyik márkát ajánljátok ??
  • desigo
    #25
    A Kenwood és Pioneer elég elfogadható szerintem
    Hangminőség terén talán az Alpine és a Clarion jobb de inkább a felső kategóriás gépeknél jön ez ki.
    A Sonyval én nem vagyok megelégedve.
  • Pheaper
    #26
    én sem!, azért akarom cserélni.
  • ajem kisa
    #27
    Én a vásárlás elött egy sony-t volt szerencsém meghallgatni 1 autoban, de akkor leis mondtam rola, a kenwood maradt, mivel több hangzás volt benne, mint a jvc, pioneer...-ekben, meg ami jobb volt annyi pénzem nem volt!
    Aztán nemrég volt nálam 2 hétig egy clarion, az az én szerkomon jobban szolt, mint a kenwoodom, de a kijelzöje elég gázos nappal nemlátni sz**t sem, viszont az USB csatlakozo aranyat ér!!!:)
    A következö cucc asszem 99% ALPINE lesz, az egyik legjobb motyó!
  • mflex #28
    Mielőtt bárki lefikázná a sonyt,én nem tudom ,hogy melyik szériát hallgattátok és legfőképpen milyen komponensekkel..

    Egy high end fejegység sem fog úgy megszólalni,ha nem cseréled le a kábeleket,ha nem veszel hozzá minőségi erősítőt,ha használsz kalaptartóba épített (akármilyen drága) hangszórókat.stb...

    A hangminőség sok mindentől függ,elsősorban függ a fejegységtől,az most teljesen mellékes, hogy dvd lejátszós tft kijelzős paraszvakítós faszságról van-e szó..

    A kérdés az Te mire szeretnéd használni,zenehallgatásra ,dvdzés-re,esetleg minőségi hifit szeretnél az autódba.

    Ha minőségi zenét szeretnél,akkor elsősorban a fejegysége(ke)t kell meghallgatni, egy olyan boltban ,ahol erre lehetőség van nem pedig a mediamarkt-ban ráböksz egy színeskijelzős 100k fejegységre,hogy az tuti jó lesz ,mert színes,mert drága,mert Sony,Pioneer,Blaupunkt vagy akármi más...

    Nem ettől lesz (hang)minőség az autódban..

    Mivel több mint 100 autőba instaláltam már hifit(afféle autó.hifi buziként),tudom miről beszélek és versenyt is nyertem 4 beépítéssel,bár nem kétórás munkáról van szó,hanem 2-3 hónaposókról..

    Kicsit eltértem a tárgytól,szóval Sony..


    Valóban volt (van) a sonynak olyan márkája,ami nem szól éppen jól,viszont van egy 1 éves szériája ami hangminőségben szinte legyalulja a többi "nagymenőt" ez pedig a CDX-F7750-es...

    Most nem írom le,hogy milyen a hangminősége,mert az hallani kell..bővebben ittlehet olvasni róla.

    Igaz én Amerikából hozattam be ezt a típust,mert annak Burr Brown digitál-analóg átalakítója még szebb minőséget produkál,de az Európai változat is "ott van a szeren"! Az Amcsi változat száma CDX 7715 X.



    Azért írom ezt le,mert én nagyon sok fejegységet hallottam már szólni és félévente lecseréltem,de ezt a sonyt még nem nagyon tudta überelni egyik sem,több mint 1 éve bent van az autómban.

    Szóval, ha jó és szép hangminőséget szeretnél,akkor a következőkre lesz szükséged:
    A általad kiválasztott (meghallgatott) fejegység,1 első szett (50k alattiban ne is gondolkozz),egy monoblock erősítő,egy "gyors" mélyláda (zárt),ha kevés az autód generátorának a teljesítménye,akkor legalább 1 farados kondi,az erősítő áramfelvételéhez szükséges tápkábel(nagyon fontos),ugyanis,ha nem elegendő áram jut az erősítőhőz ,akkor a mélyláda torzítani ,az erősítő idő előtt tönkre megy és legfőképpen ez miatt "nagyon beleszól" a hangminőségbe!

    Kalaptartóba szettet ne szerelj,ha ezek megvannak ugyanis teljesen szétcseszi a hangminőséget,azonkivül a csomagtartóban lévő mélyláda vagy cső sem úgy fog szólni,ahogyan kellene,az egész egy ordíbálos hang orkánra fog hasonlítani...

    Az autómban jelenleg ez a szett dukál:
    Sony 7715 x
    Hifonics mélyláda 1600W
    Fusion monoblock erősítő 1200w
    4 farados fusion kondenzátor
    Hertz első szett
    A tápkábel mérete:35-ös,ami az akkumulátortól 20cm-re egy 80amp bíztosítva! (ez nagyon fontos)

    A HANGMINŐSÉG RELATÍV: Én szeretem a minőséget ,ezért a kocsim "kivan bélelve" ,hogy a kaszni se "szóljón" bele a zenébe...

    Bocs,ha hosszú voltam..talán 1-2 embernek segíthettem:)
  • desigo
    #29
    Nyilván nem a csúcs gépekről ment a téma.
    Nem sokan tehetik meg,hogy több százezer forintot kiadnak csak fejegységre.

    Ha már a felső kategóriát nézzük akkor szerintem ez a best:



    leírás
  • mflex #30
    Nyilván,mert amit itt felsoraltam az sem a csúcs,csak egy összeállított rendszer,ami kellőképpen "odavág" ,ha kell akár hangosan és akár halkan is..

    Csak arra szerettem volna "rávílágítani", hogy a Sony nem szar,csak ahhoz ,hogy ténylegesen meghalld a "hangját" nem fos gyári hanszórokon kell lemérni.

    Az általad belinkelt Pioneer valóban jó kis készülék,de megcseszheted, ha csak simán cseréled a gyári fejegységgel..

    Ezért néznek néha bután az emberek,hogy kidobtam több 100k-t és szinte semmilyen eltérést vagy jobb hagminőséget nem hall,mert ahhoz ,hogy hallja (sajnos),mint a pc-t fejleszteni kell vagyis megkell hozzá venni a drága hangszórokat a drága kábeleket ,erősítőt stb...

    Persze ,ha valakinek csak azért kell ,mert este hú de faszán nézki,akkor az egy teljesen másik téma..

  • desigo
    #31
    Szerintem azt kell eldönteni mindenkinek,hogy mennyi pénzt szeretne elkölteni az egész rendszerre.

    Ennek a tudatában kell megtervezni a rendszert.

    Amelyik a leggyengébb láncszem azon fog bukni az egész.
  • desigo
    #32
    van egyébként autóhifis topik
  • Pheaper
    #33
    Pioneer-t ajánlja mindenki szal lehet h azt veszek
  • ajem kisa
    #34
    Szerintetek a pioneer mennyire milyen?

    Erre gondoltam (mflex véleménye is érdekelne!!!), megörülök zene nélkül a kocsiban, a kenwoodot tesomnak adtam, ugyhogy kell valami jo(bb)!
  • ajem kisa
    #35
    DEH-P7000UB
  • csgery
    #36
    Nagyon cuki kis gépezet, és a 70 k szerintem egyáltalán nem drága, ha figyelembe vesszük, hogy mit is tud. USB, (midenféle zenefájl lejátszása) Bluetooth, távirányító, I-POD-dal össze lehet pároztatni:), dgrafikus Equalizer, és sorolhatanám:).
    Szerintem nagyon jó válsztás, az ára miatt is, és persze tudásban kb egy Audiovox cuccos szintjén van!
  • Pheaper
    #37
    SZtem jó havernak Pioneer DEH P7700 van és az is jóó szól és akkor ez nem rossz választás lenne :))
  • ajem kisa
    #38
    Ok, thx!
    Nézegettem ilyen árban, a boltosok is ajánlják, mondván ipod is ráköthetö...Épp az, amit szerintem az életben nemhasználnék ki, jobban örülnék olyan cuccnak, ami olvas dvd-t, azis csak mp3-ra kellene, de ha ugynézzük veszek egy 4Gb-os pendrive-ot, az még talán jobb is, mint a lemez!:D
    Szoval asszem jövö hét elején megveszem, meg elöre az ajtoba nézek késöbb egy pár hangszorot (JBL, vagy INFINTY...), és megnyugodtam!;)
  • ajem kisa
    #39

    Ez is képbe jött, ezen nem direkt az ipod (~5.000Ft-os kábel kell), de az ipod-ra abszolut semmi szükségem, csak a dizájn, ami más...
    ALPINE CDE-9882Ri
    Szombatig eldöntöm!:)
  • pulti
    #40
    Hy aLl!
    Kérdésem volna az igaz e hogy központi kijelzős kocsikba nem kompatibilisek néhány fejegységek? Na most lehet igy jártam Opel Omega 1997-es központi rádió kijelzős kocsim van és most vettem bele fejegységet panasonic cq c1323ne a régi ami gyárilag be volt rakva az Blaupunkt Car300. Gondom az hogy a Pana egy hibaüzit ir (lehet nemis hibaüzi) még pedig: "muting 0" ha jól fordítok némítva.. és akármit nyomkodok nem reagál semmire.. cd kitudom venni vissza is rakom kijelző műkszik.. Köszi a segítséget!! ÜDV
  • pulti
    #41
    húú bocsesz nem ide akartam...