33
  • dez
    #33
    Color printing
  • Epikurosz
    #32
    Az index.hu kicsit leült. Serintem ez amiatt van, hogy a szélsőséges liberalizmusuk miatt sokan elpártolunk tőlük, mondjuk én is félig-meddig, és kevesebb a hirdetés, emiatt szűkebbre keleltt húzni a nadrágszíjat. De eleht, hogy nincs igazam, és sima koncepció van megette.
  • wanek
    #31
    Valamit nagyon benézhettél. Az indexen továbbra sem lehet a hírekhez közvetlenül alatta hozzászólni. Amihez lehet, az mind blogbejegyzés, amihez értelemszerűen lehet. Ez azóta van így, hogy az index "új megjelenési felületet" használ. Gyakorlatilag így összemosódik a hír az egyes bloggerek magánvéleményével, amitől még bulvárosabbá vált. A felületes olvasót így elég szépen meg lehet vezetni.
  • dez
    #30
    Hát, nem néztél szét eléggé... Főleg külföldön.
  • dez
    #29
    Figyu, gondolj bele: ha egymás mellett vannak a színes foltok, akkor tök mindegy, hogy a fény honnan származik eredetileg, hátulról vagy elölről, az eredmény ugyanaz: feléd egy bizonyos alapszínű fény halad onnan. És ezek szépen összeadódnak ilyenkor.
  • dez
    #28
    "Azt mondod ez más mint amikor a festékszemcsék kivonnak egymás szinéből ezt azt? Miben más?"
    Abban, hogy a festékszemcsék össze vannak keverve, azaz átfedik egymást, és mindegyik kivon egy színösszetevőt. Ennél a kristályos valaminél nincs átfedés.

    "Gondolkozz el rajta hogyan működik a szines nyomtatás. Különálló szinű pontokat nyomtatnak egymás mellé, melyek összessége adja a különböző szineket az arányuktól függően."
    Ez tévedés, nem egymás mellé kerülnek, hanem pontosan egymásra.
    A nyomtatásban nem piros-zöld-kék színt alkalmaznak, hanem cián, magenta, sárga színeket, néha fekete rásegítéssel. Namost ha te egymás mellé helyezed ezeket, abból nem sül ki túl sok jó.

    "De fehéret kikeverni nem tudnak vele. Max feketét."
    Valóban.
  • Epikurosz
    #27
    Ne lolozz László, mert én ezt sehol máshol nem láttam, csak itt az esgén.

    Mindenütt az volt, hogy voltak külön cikkek, és ülön fórumok, de hogy egy cikket rögvest lehessen ízekre szedni, ezt sehun nem láttam korábban, ezért szoktam ide az esgére, ahol meg aztán büntiket kapok. De, persze, lehetett ez máshol is, nemtom, de nekem itt ez volt az első.
  • L3zl13
    #26
    Te komolyan gondolod, hogy ez az SG "találmánya"?
    LOL.
    [ironia]Lehet, hogy az index.hu azt is az SG-től lopta, hogy képeket szúrnak bele a cikkekbe? Na de a kattintható linkeket egészen biztosan.[/ironia]
  • Epikurosz
    #25
    OFF
    Amúgy, nemtom vettétek-e észre: a www.index.hu ellopta az SG.hu ötletét, vagyis egy ieje ott is lehet kommentelni a híreket.
    Mamlasz SG, nem védte le ezt az érdekes megoldást...
    OFF
  • L3zl13
    #24
    Itt nem világít egy pixel sem. Tehát minek az intenzitását kell visszavenni?
  • L3zl13
    #23
    Azt mondod ez más mint amikor a festékszemcsék kivonnak egymás szinéből ezt azt? Miben más? Abban, hogy a festékszemcsék nem szabályos rácsban helyezkednek el? Vagy abban, hogy nem tudod szabad szemmel megkülönböztetni egymástól a képpontokat (festékszemcséket) még közelről sem?
    Gondolkozz el rajta hogyan működik a szines nyomtatás. Különálló szinű pontokat nyomtatnak egymás mellé, melyek összessége adja a különböző szineket az arányuktól függően. De fehéret kikeverni nem tudnak vele. Max feketét.
  • dez
    #22
    Hát igen, ezt majd bele kell számolni -> pl. egy full piros felületen nem lehet full intenzitású a pixel (piros színre állítva), hanem arányosan vissza kell venni. Muris, hogy a fejlesztők közben pont arról beszélnek, hogy itt minden pixel világít, nincs pl. két sötét szubpixel, amikor egy felület piros/zöld/kék színű, stb. :) Na igen, csak éppen ugyanannyival vissza kell venni ilyenkor a pixelek intenzitását. :D
  • turul16
    #21
    Azon filózok, ha 3 színből állónak tekintjük a fehéret, egy térrészen csak egy szín lehet, ami így 1/3 intenzitású. Persze az a becslés még mindig sántít. Ezért mondtam utólag a sötét szürkét. (Azzal még talán lehet játszani egy kicsit, hogy a szem a zöldre érzékenyebb)
  • dez
    #20
    >nézve<
  • dez
    #19
    Csakhogy itt nem összekevert festékszemcsékről van szó, amik egymás színéből kivonnak ezt-azt. Hanem egymás melletti pixelekről. Az meg tök midnegy, hogy héttérvilágításos, vagy reflexív módon van neked egymás mellett egy vörös, zöld, és kék pöttyöd - megfelelő távolságból összeadódnak, és fehérnek látod.
  • dez
    #18
    Lehetne kisebb is, de azért ez sem olyan nagyon nagy - megfelel egy 19"-es LCD pixelméretének.
  • L3zl13
    #17
    RGB-ből csak összeadó szinkeveréssel lesz fehér. Próbálj szines festékből fehéret kikeverni. (Festék szemcsék nagyon sűrűn egymás mellett.) Lehetetlen.
  • turul16
    #16
    Inkább sötét szürkének.
  • turul16
    #15
    Fáradt vagyok.
    Nem.
    Ha valami nagyon sűrű módon kék,zöld és pirosat ver vissza az fehérnek látszik.
    (Vagy ezek között vált gyorsan)

    Általános iskolába csináltunk egy pörgetyűt kiszinezve, ha pörgetted fehérnek látszott.

    Subsztraktív(kivinó) szinkeverés akkor van, ha az alap fehérszínből vonagatsz ki komponenseket.
  • turul16
    #14
    Jogos.
    De hány voltnál lesz fehér ?
    Nekem úgy tűnik, hogy alapból sötét kék.
  • L3zl13
    #13
    Amennyire tudom az e-paper egyik meghatározó tulajdonsága, hogy a papírhoz hasonlóan nem háttérvilágítással jelenít meg képet, hanem visszavert fénnyel.
    Ennek megfelelően kivonó szinkeverést használ, nem pedig összeadót. ->
    Fehér színt nem lehet szubpixelekből összerakni.
    Tehát vagy van a kristálynak egy teljesen átlátszó módja, és a háttér fehér, vagy egyátalán nem fog tudni fehér színt a kijelző.
    Mindenesetre a fehér szinnél garantáltan nem fog szerepet játszani a pixelek mérete.
  • Voronyezs
    #12
    0,3 pixel??? az iszonyat nagy...
    am érdekes találmány
  • turul16
    #11
    "0,3 milliméteres pixelek" - nagy.

    Fehérrel lehet még is lesznek gondok.
  • L3zl13
    #10
    Vagy mintha elektromos elven működő dolgokat az elektronikusnak neveznénk...
    Ja mégsem... LOL.
  • wanek
    #9
    Ez a fotonikus kristály legalább olyan hülye elnevezés, mint az intelligens mosópor...
  • crisztof
    #8
    az aku sokáig húzhatja mert csak az oldal megrajzolásakor használ energiát utánna a kép mindenféle energia nélkül elég sokáig megmarad. még sajnos elég drágák de remélem ez hamar megváltozik.
  • neoG
    #7
    reméllem így lesz.mikor teret hódítottak a PC-k akkoris azt mondták, hogy el lehet felejteni a papeeeeert.minden adatot lehet gépen tárolni.aztán gondolom valaki
    véletlenül nyomott egy "format C:"-t és azóta mindent kinyomtatnak.2példányban
  • turul16
    #6
    Milyen gyors lehet ?
  • Szefmester
    #5
    mennyi mostanában egy e-paper, és meddig bírja az elem? hány oldalig lapozható? mekkora a memóriája.. stb
  • dez
    #4
    Hát ez tényleg LOL. Nem baj, télen fűteni is lehet vele. :DDD

    De ez tényleg nem rossz: "Az újfajta képernyőt úgynevezett fotonikus kristályok alkotják és ezek lehetővé teszik, hogy akár minden egyes képpont saját színt vegyen fel és jelenítsen meg."
    Bár bizonyos kevert színekhez és a szürkékhez/fehérhez több pixel kell, de ez nem gond.

    Remélem, olvasod ezt (meg több más hasonló megoldás is születőben van) BiroAndras...? Ugyebár amikor én jöttem ilyesmivel, azt mondtad, értelmetlen dolog.
  • L3zl13
    #3
    "A P-Ink előnye, hogy amennyiben megnövelik a kristályok méretét, akkor az azok által kibocsátott színek akár az infravörös tartományban is érzékelhetővé válnak."

    Igen, ez tényleg hatalmas előny. Úgyis olyan jól látunk infrában...

    Viszont nagyon örülnék már végre egy elfogadható árú e-papert használó készüléknek, ami minden fontosabb dokumentum és e-book formátumot támogat...
  • Viet
    #2
    (lemaratt)Nem kell fákat irtani hogy legyen papir meg ceruza.
  • Viet
    #1
    ohhohó ez nagyon király