130
Találtál egy érdekes cikket? Oszd meg velünk!
  • MerlinW
    #130
  • Nagydög
    #129
    Koszi! Hagytal egy porcicat a #126-nal.
  • MerlinW
    #127
    Kitakarítottam.

    2021 tudományos áttörései:


    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.12.31. 01:45:50
  • rebekakocsis
    #125
    Mikor jön Obama bejelentése? Tudod amit évekkel ezelőtt itt hirdettetek fennhangon? Meg az áttörés? Meg a leleplezések? Hamarosan?
  • uwu2020
    #122
    Évek óta ezt csinálja, és csak csinálja tovább mindenféle reakció nélkül. Ő ilyen, igazából ezért nem is jár ide senki.

    Utoljára szerkesztette: uwu2020, 2021.12.11. 14:40:10
  • Sequoyah
    #119
    Ez egy tudomanyos topic. A fikciokat egyeb szorakoztato dolgokat nyugodtan nezheti mindenki, de a sajat topicjaban. Ha osszevissza posztolhatsz mindent mindenhol, akkor semmi ertelme a forumok topicjainak...
    Szoval vannak hatarok szabva, a forumok temaja megszabja hogy mikrol beszelunk a forumban. Es ezen felul nyithatsz magadnak sajat uj topicokat, szoval senki sem korlatoz teged. Ebben a forumban viszont maradjunk a tudomanynal.
  • Nagydög
    #118
    Oh, ne erts felre! Annyi Kacsa magazin tudomanyt es Facebook tudast halmozol fel, amennyit akarsz, csak ne szemeteld vele a tudomany szekciot. Van erre vegtelen lehetoseged mashol itt a forumon is, amit jol lathatoan hasznalsz is.
  • Nagydög
    #116
    Ize... Zserni, tedd meg legyszi, hogy a Tudomanyos hirek topikot nem szemeteled tele legbolkapott baromsagokkal! Elegedj meg az erre hivatott topikokkal! Koszi!
  • Nagydög
    #101
    Szerintem csinalnod kene erre a celra egy "Csalok, olcso szcientologia masolatok, es cargo science" topikot. Vagy ha az tul hosszunak tunik, lehetne szimplan csak "Bullshit".
  • Inquisitor
    #91
    Szerintem mindíg izgalmas dolog, amikor egy elméleti fizikai dologból gyakorlati lesz, még akkor is, ha egy ideig el tart majd, míg értelmes dologra fogják használni.
  • Inquisitor
    #90
    Ez nem egy tudományos hír. Vagy nem "úgy" hír. De érdemes megnézni, engem sokkolt kissé.
    Szóval emberünknek van laktózérzékenysége. Amire a tableták nem érnek sokat. Ezért két éve kitalálta, hogy programozói szemlélettel csinál saját génterápiát. Ez volt az előzmény. Az alábbi videó a 2.0-ás verziót hasonlítja az elsőhöz. És most jön a lényeg, akit érdekel, azoknak doksival együtt feltette a DNS részeket a Github-ra.
  • Kepek
    #89
    Jaj!

  • Kepek
    #88
    " újonnan felfedezett, szobahőmérsékleten is szupravezetőként viselkedő anyag"

    "A kutatók a szupravezetést egy széntartalmú kén-hidrid vegyületben 15 Celsius-fokon figyelték meg.
    A tulajdonság azonban csak szélsőségesen nagy, 267 milliárd pascal nyomás alatt jelentkezik"

    "soha többé nem lesz szükségünk elemekre és akkukra"
    de miért nem?
  • polarka
    #87
    [URL=http://www.ted.com/talks/lang/hu/erik_schlangen_a_self_healing_asphalt.html]Erik Schlangen: Az "öngyógyító" aszfalt[/URL]
  • pedobear
    #86
  • gombabácsi
    #85
    volt benne 1 jég folyosó? :)
    én arra gondoltam hogy több km mélyen
  • Zero 7th
    #84
    The Thing..?
  • birdo #83


    A Vosztok tó

    cikk
  • polarka
    #82
    kit is kell hívnunk?
    Mint Berry Crunchot?
  • gombabácsi
    #81
    csodálom hogy halivud nem csinált még valami jégfúrásos filmet

    tök látványos lenne, sok sok jég alagút, jég termek, jó mélyre lefúrás stb :) mindenesetre több logika lenne benne mint a föld közepére fúró járműs film :)
  • Willenbrock
    #80
    Micsoda ál dokumentum sci-fit lehetne ebből forgatni!Remélem azért hogy csak kommunikációs hiba lesz ez és nincs bajuk.
  • Zero 7th
    #79
    Végünk van. A maják tényleg tudtak valamit. Ezek ott délen tutira megfúrták Cthulhut. :P
  • polarka
    #78
    Ez sztem mindenkit érdekelhet:
    Csaba György
    Epigenetika, avagy öröklődnek-e a szerzett tulajdonságok?
    Második rész
  • Dj Faustus #77
    Miaú!

    Zölden fluoreszkáló macskafajtát hoztak létre AIDS-kutatáshoz
    Mayo Clinic Teams with Glowing Cats Against AIDS, Other Diseases
    Antiviral restriction factor transgenesis in the domestic cat

    A koreaiak már csináltak ilyesmit - UV-fényben pirosan világító cicákat:

    Világító macskákat klónoztak Dél-Koreában
    Cloned red fluorescent protein cat
  • Dj Faustus #76
    Vagy esetleg így: patom crater
    Vagy így Патомский кратер
  • Dj Faustus #75
    Keress így rá: patomskiy crater.
    Komoly cikket nem fogsz sokat találni, többnyire szenzációjahász "Ufót látott a yeti"-jellegű bulvárcikkeket - tehát olvasd őket megfelelő szkepticizmussal.
  • alex88
    #74
    Üdv!

    Egy bizonyos patyomszki kráterről szeretnél olvasni, de nem találok róla semmit a neten. Ezen a néven olvastam róla egy újságban. Szibériában van, 1949-ben fedezték fel és azt mondják hogy 100-300 méterrel alatta egy ferromágneses tárgy található.
    Ha tudtok valamit segítsetek!

    Köszi
  • Japep
    #73

    Így annak hangzik, de a Google-ba beírva szinte mindegyik ugyanaz - "GEOWARM talajszonda hőszivattyús rendszerekhez".
    Így most hirtelen nem találtam valami sok infót róla (úgy 10-15 oldalnyi jó lenne, persze nem egy cikkből, többől is állhat), de majd még keresgélek róla.
    Köszi. :)
    Ha esetleg valakinek van még ötlete, megírhatja. :)
  • birdo #72
    A talajszondák elég " műszakiak ??
    :: geowarm talajszonda...keress rá ))
  • Japep
    #71

    Hello.
    Lenne egy olyan feladatom az egyetemen, hogy új műszaki kutatásokról, eredményekről vagy eszközökről kellene irodalomkutatást végezni.
    Bemutatott számos olyan oldalt, amelyről lehet szakirodalmat, folyóiratot találni, viszont ezek többnyire angolok... :S

    A téma elég nagy szabadságot ad nekem, azonban ilyen témában sajnos nem vagyok jártas.
    A segítségeteket szeretném kérni egy téma megnevezésében, amiről tudnék kutakodni. :)
    Egy kérésem lenne, hogy lehetőleg olyan legyen, amiről sok magyar anyag található a neten.

    Köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni.
    Üdv,
    Japep
  • Desiderata #70
    múltkor vettem egyet ami kongott, de belül sajna rohadt :(
  • Dj Faustus #69
    Vagy inkább egy Androidos okostelefonnal vagy IPhone-nal.
  • Dj Faustus #68
    Tényleg érdemes kopogtatni a dinnyét?
    Szegedi fizikusok egy csoportja (Dr. Hopp Béla, Dr. Smausz Kolumbán Tomi, Dr. Kecskeméti Gabriella és Zölei Dániel, SZTE Optikai és Kvantumelektronikai Tanszék) annak a nyáron fontos, de mindenki számára rejtélyes kérdésnek járt utána, ogy hozzásegít-e minket egy jó dinnye megvásárlásához a kopogtatás.
    No ezen túl mikrofonnal, meg egy laptoppal megyek a nagybanira...
  • Dj Faustus #67
    Emlékeztek erre a hírre:
    A meterológusoké Magyarország leggyorsabb számítógépe?

    Na most meg is lesz neki a foganatja:
    Augusztus 1-től indul az OMSZ kistérségi szintű időjárási veszélyjelző rendszere

    Erről volt szó a DunaTV mai Közbeszéd című műsorának második félében is - itt nézhető meg újra.

    Végre valami fejlődés...
  • Desiderata #66
    ez igen jó hír
  • polarka
    #65
    Olcsó és egyszerű módszert találtak a napenergia tárolására
  • patiang
    #64
    Régészeti leletek alapján főzte újra a fáraók országának sörét egy történelmi szeszes italok újraalkotásával foglalkozó amerikai archeológus. A Ta Henket nevet viselő különlegesség kereskedelmi forgalomban is kapható lesz.
  • polarka
    #63
    Teafőzés mikrohullámú sütőben forralt vízzel

    Lézerfüggöny - Beszélgetés Márka Szabolccsal
  • Tsol
    #62
    Nemi szervével épít szarpáncélt egy bogár
  • Desiderata #61
    önmagát teleportáló DNS ?!