1406
Tényleg nem létezik?
  • gettobuxa
    #41
    szerintem semmi köze a szídobogáshoz, és a nagyobb egységtől haladt a felosztás a kisebb felé, tehát volt a nap, ami ugye napkeltétől napnyugtáig + napnyugtól napkeltig tartott. ezt 12 részre osztották, ami régen elterjedt rendszerezés volt (az ujjízületeket lehet így megszámolni, nemtom pontosan...) az meg, hogy ezt mér 60-nal osztották, meg a geometriához kapcsolódik (kör, szögperc, ilyesmi, nem emléxem és utánanézni sincs kedvem)

  • gettobuxa
    #42
    hopp wikipédia bocs :)
    télleg a szívdobogás :)
  • tugyiti
    #43
    az idő az a fogalom amivel megadható hogy ez a topic meddig lesz nyitva...
  • gettobuxa
    #44
    topik neve:
    Az idő az a fogalom, mely a történések egymásutániságát fejezi ki. Az idő olyan tényező, mely az állapotváltozásokat jól jellemzi. Az időszámítás az a mérési rendszer, amellyel meghatározzuk egy folyamat hosszát.
    alcím:
    de. létezik.
    :)
    ccakát
  • STurmGewehr
    #45
    szvsz időutazás sem fog soha megtörténni, mivel ha lennének a időutazók valószinűleg megakadályozták ennek minden lehetséges módját a várható következmények miatt

    egy példa: mi lenne ha a németeket segitette volna egy időutazó a II. vhba?:)
  • STurmGewehr
    #46
    idő meg lehetett akár a nagy bumm előtt is
  • Hydroceph
    #47
    http://www.pharmachip.hu/zyx/old/ido/corvus006.htm
  • gettobuxa
    #48
    nem lehetett idő, mert nem voltak események, amik közt az állapotváltozást le kéne írni
  • trident
    #49
    Én is amondó lennék, hogy földhözragadtak vagyunk, s nem látunk egyelőre távlatokban, összefüggésekben. Talán az idő semmivel sem több vagy másabb, mint a dimenziók halmazának egyik komponense, ami szoros kölcsönhatásban van a többivel.

    Több aspektusból is lehet nézni, mert volt itt "lányos és sorbanállós" téma és kvantummechanika is. Szerintem kevesen vannak, akik ennél tovább látnak.

    De miért ne létezne? A monitorom 70 Hz-n megy, nemsokára le kellene feküdnöm, hatig dolgoztam, s szemembe érkező napfény talán 3 perc alatt ért ide, tudom mire gondoltam az előbb, stb, stb.:)
  • mikike
    #50
    van aki azt állítja, hogy egy elme (vagy tudat) által létrehozott fogalom és valójában nem is létezik
  • hornet9
    #51
    8:30
  • sz4bolcs
    #52
    Ahogy a hétköznapokban felfogjuk, úgy szerintem tényleg nem létezik, és csak az elme (vagy tudat) által létrehozott fogalom, másrészről pedig van egy nagyon jó definíciója, csak nem találom.
  • yesss
    #53
    hehe okos kérdés de nemtudom valaki világosítson fel...:D
  • hornet9
    #54
    "okozat megelőzi az ok-ot"

    És tedd hozzá, hogy ezt a HAZUGSÁGOT tőlem olvastad.
    Csakhogy én nem ezt írtam.

    PONTOSAN IDÉZZ VAGY SEHOGY.
    THX
  • hornet9
    #55
    Nem tudom már, melyik topicba van az a nekem nagyon tetsző definició, de arra emlékszem, hogy valamelyik anyag bomlása is szerepelt benne, tehát anyaggal, valamiféle egységnyi változással magyarázta a fogalmat.
  • sz4bolcs
    #56
    Ez nagyon lol bug, nem is hornet írta a hozzászólást, hanem én, és mégis az ő nevét, és logoját mutatja a hozzászólás felett!! (Sz4bolcs)
  • sz4bolcs
    #57
    Definíció a másodpercre: A másodperc az alapállapotú cézium-133 atom két hiperfinom energiaszintje közötti átmenetnek megfelelő sugárzás 9 192 631 770 periódusának időtartama.
    a céziumatomnak nyugalmi állapotban kell lennie és mindenféle mágneses és elektromos zavarást ki kell szűrni. + 0 Kelvinen kell lennie a méréskor.

    Ez nagyon szépen mutatja, hogy az idő visszavezethető anyagi változásokra, hiszen ha ránézünk az órára, akkor is azt tapasztaljuk.
  • MadBence
    #58
    Laggol...
  • John Cena
    #59
    Az idő mindíg is létezni fog még ha meg is szűni asszem filozófiai fogalom:P mert oda fiygeltem magyaron asszem:D:D
  • hornet9
    #60
    Az igazság az, hogy összevissza beszélsz.
    Elolvasol valamit, és kiszeded belőle azt, ami neked tetszik, a többit egyszerűen átugrod.
    Az időbeli visszahatás teljesen értelmetlen feltevés. Nem a kvantummechanika sajátja, hanem annak egy értelmezése szeretne lenni.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Transactional_interpretation

    A QM általánosan elfogadott értelmezése szerint NINCS IDŐBELI VISSZAHATÁS, anélkül is magyarázható a késleltetett választásos kisérlet.

    Ha a kedvenc könyved a fizikakönyv lenne, lehet közelebb kerülnél az igazsághoz.
  • yesss
    #61
    ki ért a pk2 modosításhoz??
  • moralosan
    #62
    ugyanez jutott eszembe :P [mármint #27]
  • mikike
    #63
    asse tudom ki vagy
  • BREMBO
    #64
    Fogadjunk, ha megkérdezed magadtól, hogy ki vagy te, ugyanúgy problémába ütközöl !

    Próbáld csak ki !

    Tisztítsd ki a tudatod ! Tárd fel az elméd !
  • sz4bolcs
    #65
    Mi lenne az a probléma?
  • hornet9
    #66
    Erről a véletlenről beszéltem a Deja Vue és tudatos álmok topikban.
    De lehet hogy csak szopatsz.. hehe
  • BREMBO
    #67
    A idő nélkül nem lennék itt ahol vagyok, tehát az idő mindenképpen jó dolog.

    Kellően folyamatos valami, hisz nem érzékelem, hogy szaggatott lenne, de ez lehet azért van, mert az emberi test ehhez az időhöz alkalmazkodott. Ahogy a szem is csak a számára megfelelő frekvencián képes venni a jeleket. És a fül is csak egy meghatározott frekvenciahatáron belül érzékel. Különböző műszerekkel lehet ezeket a határokat kiszélesíteni.

    Valószínűleg létezik olyan hely, ami a mi időnkhöz képest gyorsabban pörög. Ott is ugyanúgy létezik élet, és ha valaki abban az időben él, valószínűleg a mi időnket egy lassított felvételnek látja.

    Ha az idő törvényszerűségeit már elég pontosan ismerjük, képesek lehetünk e arra, hogy az idő korlátját kiszélesítsük ?

    Ismeritek az idő urai című mesét ? Nagyon érdekes történet. Idővisszacsatolás, az idő urai ezt meg csinálták.
  • BREMBO
    #68
    Próbáld ki !

    Ne a nevedet ismételgessed, hogy te szabolcs vagy...

    Próbáld meg pontosan megfogalmazni.

    Szűkítsd a lehetséges válaszokat !

    Kezdd ott, hogy élsz ! Mi is az élet ?
  • BREMBO
    #69
    Azután, gondolkozol. Mi az, hogy gondolkozni ?

    Ez hogy lehet, ha atomokból épülsz fel ? Az összes atom gondolkozik, vagy csak az atomok egy meghatározott rendszere képes gondolkozni ?

    És ha egy meghatározott rendszer, akkor az véletlen alakult ki, vagy szándékosan hozták létre ?

    Így értem.
  • OrioN the S
    #70
    Szerintem a pénzen kívül az idő az ember legnagyobb ellensége...
  • OPM
    #71
    Kedvenc könyvemben is azt állítja Isten, hogy: "Minden Most van"

    hehe, Beszélgetések Istennel?
  • Wedgee
    #72
    Azon gondolkoztatok hogy ha a csillagokra nézel akkor a múltba nézel? Hiszen mire a szemünkkel meglátjuk, addigra hűlt helye van ott a csillagnak ahol abban a pillanatban láttuk. Érdekes dolgok ezek.
  • Dragooon #73
    kíváncsi vagyok, hogy az, aki mondjuk azt állítja hogy nincs idő, szokott-e olyanokat mondani például egy születésnapon, hogy: "Bizony, telik ám az idő!"
  • Neoncsoves
    #74
    az idő csak egy képzelt dolog
  • tigeroo
    #75
    azért örülök, hogy nemcsak én olvastam Neale Donald Walsch könyvét:)

    szerintem az idő csak egy "érzékelhető" dolog. mint ahogy a hideget érzékeljük például (öntudattal társuló dolog..)
  • Rockynhooo
    #76
    13:30
  • yesss
    #77
    nem mennyi....hanem mi
  • OPM
    #78
    Alapmű! Ha rajtam múlna már rég kötelező olvasmány lenne az iskolákban mind3 kötet
  • sz4bolcs
    #79
    Még mindig nincs probléma. Mennyire szűkítsem?
  • F1re
    #80
    ezen felsirtam XD