289
  • Alwares
    #209
    Na végre megvan a játék! Eddig nagyon bejön, a sztorija tetszik, a szereplők nagyon jók és hangulatilag is nagyon helyén van az egész.
    A grafikától pedig egyenesen hagyattvágtam magam. Bár nem is a grafikától, hanem inkább ettől a remekül eltalált, részletesen kidolgozott világtól! Minden nagyon részletes és igényes. Néha csak állok a játékban és nézem az épületek, tárgyak kidolgozását. Fenomenális! Gonora (vagy ki)-nek a laborja, azta de jól nézett ki!
    A harcrendszer se rossz, de sokszor elfeledkezem ezekről a gyürűkről. Azért az FF7-szerű harcrendszereket valahogy jobban komáltam. Bár ez se rossz, csak szokni kell. Nem mindig tudom ki fog következni.
  • Kandurex
    #208
    okés, thx
  • Sir Quno Jedi
    #207
    Mindig a körös okosság van, de idővel olyan státuszgyűrűk is lesznek (level 3 és 3+), amik több státuszt is nyomnak (akár 2-3 félét is) és szinte mindig. Persze azért egy good, vagy perfect ütés kell hozzájuk (sokhoz inkább perfect).
  • Kandurex
    #206
    "viszont státuszdolgok bejönnek mágusoknál is rendesen" gyűrűknél van közvetlen státsz cucc, vagy ott csak a körös okosság marad?
  • Sir Quno Jedi
    #205
    Sőt idővel "repülni" is fogsz tudni. Igaz az elvileg egy nagy ugrásnak indul mindig, de utána szabadon navigálhatsz már az égben amerre jólesik.
  • Sir Quno Jedi
    #204
    Ja és ha már tudsz tenger alatt is hókamókázni, akkor sok cucc a fenéken lesz, kis buborékokat lehet olyankor látni, illetve van ahhol azt sem, hanem TUDNI kell, hogy hol van (ezért quest).
  • Kandurex
    #203
    köszönöm! ezek fontos információk voltak!
  • Sir Quno Jedi
    #202
    1. Csak attack-ra hat a körös okosság, meg státuszmágiákra, bezony, viszont státuszdolgok bejönnek mágusoknál is rendesen (ezért nekik olyasmit kell adni, főleg később ami szinte mindig altat, paralizál, kővéváltoztat, megmérgez, toxinoz, lassít stb.-stb.)

    2. Az életerő alapú mágiák ultimate spell-ek, szal. ne is álmodj róla a vége felé lesz olyanod, ha ügyes vagy, de amíg nem tudsz a világtérképen mászkálni addig max. sima szellemmágiákból lesz max. olyanod. Más mágiákra meg jobbak a mágusok.

    3. Amíg nem tudsz szabadon mászkálni a vlágtérképen, addig visszmenni sem tudsz sokfelé, később meg bőven fogsz, sőt kell is. Egy városba nem lehet visszamenni, de oda nem is kell feltétlen menni a játék folyamán (merthogy elsüllyed). A cuccokat meg meg lehet szerezni aukciókon, amiket kihagytál (lerombolódott tornyokban, miegymás). Szal. ha végeztél egy-egy tereppel, az aukción máris ott lesznek a cumók és lehet rájuk licitálni. A slot seed-ekért érmdemes mindent megtenni és jól rálicitálni, ha kell.

    4. Vannak fix passzív casting time csökkentő skillek, azokat csak be kell rakni aktív slotba és van ami pedig harc közben elnyomandó aktív skill, más az ikonjuk is, ha megnézed. A skill-ek, amik Cooke-nak megvannak pedig kényelmesenmegtanulhatóak a többiekkel (halhatatlanokkal), csak be kell linkelni hozzájuk. Amúgy fix casting time csökkentést asszem főleg tárgyakból lehet tanulni.

    2.CD még nagyon az eleje, mondhatni még oktatómód! :D
  • Kandurex
    #201
    hali,

    kis segítséget, aki már végignyomta,..

    1. a gyűrűk önmagukban bírnak státusz értékkel, szóval van mondjuk ami megemeli a mágikus sebzést, viszont nem harcosnak, hanem mondjuk Mingnek adom, ha varázsol akkor emeli a támadás értékét? vagy mindenképpen fizikai sebzés kell a gyűrűk használatához?

    2. az életerő alapú mágiával először hol lehet találkozni? mennyire lesz hatékony? mert ugye a castereknek van casting pontja ami meghatározza a mágia erősségét, azaz nem mindegy, hogy Sethel szerencsétlenkedek össze egy flara -t, vagy az előbb említett Ming kisasszony veri vele orrba az ellent,..sebzésbe és hatékonyságban ugye..

    3. mennyire lehet visszamenni a régi helyekre? mert nem enged vissza az első városba, se a másodikba stb. (2CD vagyok) pedig a leírások alapján otthagytam egy slot seed -et,..ami ugye érték!

    4. a castereknél, különösen a cookie (asszem?) vannak reduced time caster skilljei, ezeket lehet majd külön találni ill. ezek státuszosok, vagy el kell engedni őket harc előtt?
  • Sir Quno Jedi
    #200
    Nem is egy. Asszem minden mágiaformának van ilyen varija. De 3 tutira van. No persze ezeket megszerezni eléggé körülményes, mellékqest-es nehézség, de megéri, mert maguk a quest-ek is igen szórakoztatóak. Ezek ilyen ultimate spellek, de vannak alacsonyabb szintűek is.

    Van egy északon a hóviharral egybekötött útvesztőben a sárkánynál (ős is alkalmazza), meg egy a kelolon királynál a falujukban, a többi helyére már nem is emléxem (régvót).

    Amúgy eppár spellnél amúgy sem számít a magic attack-od (merthogy másra épül, pl. slotok, member szám stb.-stb.).
  • Kandurex
    #199
    életerő alapú támadómágiák lesz ilyen?? hö?
  • Sir Quno Jedi
    #198
    4 halhatatlan+egy halandó, akitől éppen tanulnak. Egró 2mágus+2harcos máris akad, az uccsót meg forgatni kell. Amúgy helyzete adja, néha jó előre a 3 harcos, de van ahol a fizikai erő szart sem ér. Ki fogod tapasztalni.

    Végére meg a harcosaid jobb mágusok lesznek, mint a mágusaid, köszönhetően az életerő alapú támadómágiáknak (limit ugye 9999). Na persze csak ha szénnétápolod magadat.
  • Kandurex
    #197
    egyébként láttam, hogy 5 a maximum felállás, mi éri meg jobban? 3 caster? vagy 3 fighter?
  • Kandurex
    #196
    spoiler

    hmm..még itt az egyes CD majdnem megkönnyeztem Kain lányának halálát,...jól megkomponált jelenet volt a két gyerekkel..

    jó játék
  • Kandurex
    #195
    Blue Dragont én is most szerzem be, sajnos új áron 15k nem érte meg, most viszont már harmad ennyiért is be lehet szerezni.

    Egyébként az LO -val is faxmákom volt :) megjelenés után a 2. héten megkaptam 6.5k!!! -ért..:)
  • Szeszmester
    #194
    A gyönyörű grafika egy kis csúsztatás...
    A zseniális videókat elfogadom, de az már a Final8-ban is volt.
    A harcrendszer alapja a gyűrűk pakolgatása, hát, szerintem meg sem közelíti az FF7 gömbös rendszerét.
    Persze, vannak apróbb különbségek, újítások, meg sok oldalnyi szöveg.

    Számomra az első lemez vége egy katarzis volt. 2szer rohanj végig ugyanazon a területen, egyszer szedj össze 10 faágat, utána 10 virágot. Aztán vmi fáklyát tartott a figura és mások fáklyáját kellett meggyújtani, 10 perc volt, mire sikerült.
    Amit leírtam, kb 20 perc játékidő volt, miközben semmi nem történt.
    Amúgy végig ilyen, néha berakom, játszok vele 1 órát, közben alig történik valami.

    Mintha azt hallottam volna, hogy végig lineáris a játék, ezt nem tudom.


    Amúgy nagyon szeretem a stílust, a Blue Dragont végigszenvedtem, mint első next-gen RPGt, az nagyon gázos volt. Ez mondjuk tényleg jobb.
  • Kandurex
    #193
    kicsit felnőttebb? hááát...azért az FF. -ben amikor megjelenik egy marék káposzta meg paradicsom, hogy elnyiszálja a torokom...itt meg minden ellenfél hihető, majd lemásznak a képernyőről annyira ki vannak dolgozva, nincsen tele infantilis hülyeségekkel, igazi felnőtt FF mese, a legfinomabb fajtából. Értetlenül állok az általános 75-85% köröli értékelések előtt, ..bezzeg, ha FF név alatt jön akkor a fél világ maga alá csinál a gyönyörtől, a Sony katarzist élne meg, a játékosok megtérnének és halleluljáznának, hogy ismét a régi dicsfényben a kedvenc játékok stb. stb....így meg csak egy jó cím, holott ez a nagybetűs JÁTÉK!!!

    Nem tudja valaki, heggesztik, lesz folytatás? Nagyon reménykedem benne, ez egy igazi gyöngyszem!
  • partizan182
    #192
    Klasszikus JRPG, ha a műfaj alapvetően bejön nem fogsz benne csalódni.

    Állítólag 40 óra, ez kb fedheti a valóságot (3. dvd legeleje, 18:20-nál járok)

    (Trivia: az első DVD-t másodpercpontosan 10:00 alatt fejeztem be. Meg is van őrizve a mentés...)

    Mindesetre kérdéseidre válaszok:
    1.Sztori elég jó, bár elég sablonos JRPG-történet, de a karakterek csodásak, simán viszik a hátukon az egészet. (+ az álmok: 10/10 mindegyik)

    2.Kb mint mindeg japó RPG-ben. Bossfight-okat eléggé feldobja, hogy a legtöbben van valami különlegesség.

    4.Hangulatban talán az FF8-ra emlékeztet. Kicsit talán "felnőttebb" mint a FFX.

    Ha az FFX tetszett, ezt is szeretni fogod.
  • Sir Quno Jedi
    #191
    Főleg, hogy a régi FF csapat csinálta.
  • Kandurex
    #190
    Meg sem közelíti???!!! Szerintem köröket ver rá, maximum a VII. rész tarja magát vele szemben. Gyönyörű grafika, eszméletlen videók, zseniális (jól megszokott) harcrendszer, finom újításokkal, tele kihívással! EZ A FF! Nagyon keményen oda tette magát a készítő csapat, alaposan feladva a leckét. Ez az igazi nextgen JRPG!
  • Victor1103
    #189
    Pah...Az állás még itt is 1:1
  • Sir Quno Jedi
    #188
    Egy-két embert leszámítva, akik végig sem tolták, mindenkinek bejön a játék ebben a műfajban. Lenyűgöző és nagyon kellemes szórakozás. Az első valóban nextgen jRPG és végre irányt mutat a jövőre nézvést is.
  • Szeszmester
    #187
    Meg sem közelíti a Finalt.

    A sztori tényleg lassuló, néha majd' elalszom a játékon.
    A harcrendszer repetitív.

    Amúgy 15 óra körül hagytam abba, a második lemez felénél kb.
  • Victor1103
    #186
    Hi!Már régóta tervezem ennek a játéknak a beszerzését.Sok netes oldalon találtam róla infót ,értékelőt stb. de mind olyan eltérő infóval szolgált....Ezért megkérdezlek titeket milyen tapasztalataitok voltak az adottakkal kapcsolatba:
    1.Mennyire jó a sztori?Gametrailers istenítette gamespot egyre lasopodónak titulálta...
    2.Harcrendszer mennyire pörgős?Vagy az is repetitív?
    3.Hossz?Állítólag 20 óra alatt is kivégezhető alattam viszont a kollega 81 óráról számolt be:D
    4.Hát az igazából csak nekem egy vágyam:van-e bármi hasonlóság az FFX-hez képest?Mert FF-el amivel én játszottam szerintem az volt a leges-legjobb
  • Sir Quno Jedi
    #185
    Nnna én is kivégeztem. 81 óra, 81-edik szintű party! :D "csak" 900 achievement.
  • Gabee667
    #184
    Hello! Amikor a börtönböl ki szöktök ki kell cselezni három ört. Az elsö kettö megy simán de a 3. mindig észrevesz még féluton se vagyok amikor észrevesz, ott mit kell csinálni? Remélem tart már valaki ott. Köszi elöre is!
  • Sephi
    #183
    Hajra! :D
  • Kandurex
    #182
    Végre nekem is meg van a játék, este el is kezdem :)
  • carterx
    #181
    én most mással kinlódok kikapcsolódás ként,aztán visszatérek ehhez.
  • zsolt2800
    #180
    Én még nem keresem a továbjutást, mert még fejlödök meg összeszedek egy két dolgot. Azokat aranyszinű dolgokból 3-at kell lerakni, de az nem kötelező. Nézzetek körül külföldi fórumokon.
  • carterx
    #179
    Hy

    2 pályán 1-1 szereplő lerakott valami arany szinű cuccot a földre.
    Nem lehet hogy mindenkivel ezt kéne csinálni a többi pályán is?
    Egész hétvégén szoptam vele de sehogy nem enged tovább.
    Mik a mellék küldetések,és ha ilyen fontosak akkor mér mellék küldetések,hogy nélkülük nem enged tovább.Akkor csak nem az a gond.
  • zsolt2800
    #178
    Nem tudom sajnos.
  • baggins
    #177
  • Sir Quno Jedi
    #176
    Pedig ez a kérdés.
  • carterx
    #175
    Figyi Zsolt!

    nem tudom milyen mellék küldetésekre gondolsz ami olyan marha fontos lehet,de ha volt biztos kihagytam,mert képtelen vagyok a hajóval bemenni a fehér körön belőre,se a vízen se a víz alatt.
    Ha pedig a térképen a 2 Grand staff-ra megyek akkor se tudok bemenni a körbe.
    Valami híd is le van szakadva,annyit mond egy nagyhajú fószer a parton.
    Mit hagyhattam ki szted?
  • grayfox
    #174
  • zsolt2800
    #173
    Itt van leírás.http://www.lost-odyssey.net/
  • carterx
    #172
    Hy

    hát én már ott is szétnéztem de nem történt semmi,na majd ujra benézek oda.

    Köszi
  • carterx
    #171
    Örülünk neki!!
    De nem ez volt a kérdésem ki mivel nyomja

    pápá
  • zsolt2800
    #170
    Hogyha minden mellékküldetést megcsináltál akkor a Grand Staff-hoz kell menni,a nagy kör a térképen.