82
  • dara
    #42
    Tengeralattjáróknál egészen apró dolgokon múlhat, hogy ki a vezető hatalom csendben. Jelen esetben szögmásodpercek és mikronok is dönthetnek.

    Egyébként a cím szar, a tengeralattjáró egy percig sem volt titkos, csak bizonyos berendezései (a szonar pl nem, annak a licencét megkapták pl a japánok).
  • GYGERI
    #41
    de ez aztán marha nagy was ist hogy van titkos tengeralattjáró, oly annyira meglepett minthogy a gyurcsány zsidaj, van még egy pár titkos szir szarjuk az amerikásoknak azt ezen ekkor ügyet minek kell csinálni vicc
  • FoodLFG
    #40
    Biztos nagy fícsőr lehet ez a propeller és semmilyen más ország még csak a közelébe sem ér a fejlesztéseivel.. Mintha máshol nem lennének tudósok, mérnökök.
    Másoknak van annyi esze, hogy nem napoztatják.
  • Zenty
    #39
    51-esbe akármit csinálhatnak.
  • archkoven
    #38
    Persze, tudjuk, az 51-es körzetben ufókat pároztatnak.
  • Gladiator
    #37
    hát ha ebből le tudják másolni ugyanolyanra akkor grat. azon kívűl, hogy 7 ága van, semmi sem látszik. talán még az, hogy egy picit görbe. Valószínűleg az sem mindegy, hogy hogyan használják...
  • Zenty
    #36
    az is érdekes, hogy egy embör sincs a közelébe
  • Dany007
    #35
    Hmm sz.tem nem kellett volna ebből olyan nagy ügyet csinálni. Nem hinném hogy a hatalmas nagy újításokat a felszínen készítenék. Ilyen esetben meg nem hiszem hogy nappal kiraknák had fotózza le bármelyik kémműhold.
    Arról nem is beszélve hogy az USA hadiköltségvetése sokszorosa a magyar összköltségvetésnek, biztos van megoldás rá :)
    Ennyi erővel a híres 51es körzetről is csinálhatnának ilyen közeli képet.Persze vannak róla műholdképek, de az lószar ehhez képest :)
    Szal nemtom sz.tem ez lehet akár félrevezetés is. Nem ez lenne az első eset.
  • Caro
    #34
    Ja az oroszban pedig 3x ennyi vas lesz :)
  • Caro
    #33
    A kínai változat természetesen műanyagból lesz :)
  • Zenty
    #32
    nah persze véletlenül :)
  • Metamorfo16
    #31
    Hát ez gáááz
    Felelőtlenség, de én se hiszem, hogy ez véletlenül történt meg.... Bár a múltkor is történt furi az amcsiknál... :S
    Mikor atomrakétákat vittek megsemmisítésre Amerika felett É-ról D-re, és "véletlenül" rajtahagyták a nukleáris robbanófejeket hoppááá....
  • eto demerzel
    #30
    hat ha a kinai utanzat is olyan lesz mint a kopintot vonat (500 km helyet csak 120 km/h) akkor nm is lesz olyan csendes. tehat nm mennek el 1mas mellet.
  • tigerbácsi
    #29
    énnsem azt mondtam, hogy csak azt olvastam, hogy létezik 7 ágú propeller! ott is voltak fotók pl, s akkor már régrn láthatták a szakemberek! sőtt voltak műszaki adatok is mellé, de csak asszam átmérő, de nem emlékszem pontsan rá! szóval szerintem ez a titok azért derült ki, mert már van nekik sokkal jobb technológiájuk, vagyesetleg nincs de ezt már megtalálták hogyan lehet bemérni!
  • L3zl13
    #28
    Ez nem számmisztika. Nem annyi a lényeg, hogy a 7 ágú propellerrel senki nem vesz minket észre. A pontos formája, dőlésszöge és hasonlók együtt viszont már igencsak titkosak... Voltak.
    Ezeket ugyanis a fenti kis fotóból szépen meg tudják határozni a szekemberek.
  • jeti00
    #27
    na rettegjenek, Magyarország nekilát a tengeralattjárók építésének! és mindnek ezek után 7 propellere lesz és meghódítjuk a világot a dunából xD
  • Mike at home
    #26
    minden veszélyes
    vissza a középkorba éljen a gyerta
  • jefferson83
    #25
    Kieg.: Azok veszélyeztetik a nemzetbiztonságot akik így ügyelnek a titkaikra.
  • jefferson83
    #24
    No és ki a béna, amikor már a kezedből műhold segítségével elolvassák az újságot, akkor egyértelmű, hogy egy több tíz méteres monstrum is látszani fog. Szabadban manapság ilyan hatalmas titkokat szerelgetni marhaság. Maguknak köszönhetik. Kötve hinném (100%, hoyg nem), hogy a Virtual Earth felhasználói fedezték fel először azt a propellert. Végre van egy jó kezdeményezés, amit megin csesztetnek, mert veszélyes a nemzetbiztonságra, ha ha ha...
  • ollie
    #23
    És persze az SG is leközölte a titkos anyagot.
  • tigerbácsi
    #22
    na nemazért, de már én hallottam a hétágú prpellerről már januárban vagy februárban! s ez titkos? nade valamiből hírt kell generálni nekünk!
  • L3zl13
    #21
    Hát ez ciki. Bár lehet, hogy műbalhé.
    Mindenesetre leszedetni már úgyis fölösleges. Akiket érdekelt, azok már úgyis látták.
  • sathinel
    #20
    Volt már egy ilyen kémkedési per ha utánnanézel. Egyik napról a másikra eltüntek az orosz tengeralatjárók a tengerekből(vagyis nem lehetett észrevenni az eddigi technikával, mert lenyúlták az amcsiktól a terveket a propeller-ről, ami a legújabb fejlesztés volt az USA-ban. Lett is nagy balhé, és ha jóltom a fickó aki kiadta az adatokat eléggé megszívta. Azért nem mindegy hogy milyen propeller. Ez nem egy otthoni ventillátor propellere. Ez kb olyan mint a vadászgépeik felülete. Nézzétek meg az összes képen ahol F22 raptor géphez hozzáérnek, egy gumikesztyű van az embereken. Nem lehet a gép úgymond bőréhez zsíros kézzel hozzáérni, mert elveszítheti láthatatlanságát.
  • yesss
    #19
    érzem ebből háború lesz....
  • syn7h37ic
    #18
    "Emellett vita robbant ki arról is, hogy ilyen felvételek megjelenése veszélyezteti-e az amerikai nemzetbiztonságot,"

    A paranoia már az egekben jár az USA-ban. Ezen a fotón múlik, hogy lerohanják őket a gonosz terrorista népek
  • archkoven
    #17
    Annak idején a bme-n felvettem egy tárgyat amin köcsög szivattyúlapátot kellett tervezni. Már ott se hinné az ember, hogy mennyi számolással és rajzolással jár, pedig az abszolút a mezei szint volt és már ezren megcsinálták előtted.
    Persze tudom az itteni okoskáknak ez nem jelentene feladatot, ők pontosan átlátják a problémát.
  • OliApa
    #16
    Ez így igaz . . .
  • bandypappa
    #15
    Most nem azért, de ez eddig nem jutot senkinek eszébe? Ez a hír meg nem mond sokat, én inkább az aurora repülöre lennék kiváncsi, vagy szeretnék látni egy olyan dokumentum-filmet a national geographicon, ami az 51-es körzet mindennapjait mutatná be. Érdekes, onnét nem szivárog ki semmi, mert aki odamegy le is löhetik. De értem öket, én se örülnék, ha a fejlesztések az ellenség kezébe kerülnének.
  • vidu01
    #14
    Tegnap még nem ez a kép volt kinn, hanem amikor szeli a habokat, talán nem merték kirakni.
  • formatuq
    #13
    igazad lehet, de:

    1., mas kemek nem jelentettek eddig meg? dehogyisnem... ez csak nekunk volt ujdonsag

    2., tobbi "nagyhatalom" mind hulye, nem kepesek fejlesztesekre...

    Ez egy bulvar hir volt, blick-be jo is lenne, ide kicsit gyenge.
  • kow83
    #12
    Ez komoly... ha olyan tökéletes a technika, hogy totál észrevehetetlen, akkor sián elmehet egymás mellett egy amerikai tengeralattjáró és egy kínai klón észrevétlenül? Érdekes álláspont...

    Ha pedig NEM:
    Akkor mi a faszért baj, hogy más is meglátja? :D:D:D
  • Cat #11
    Azon a "sima propelleren" biztosan szuperszámítógépek tucatja dolgozott azt modellezve, hogy milyen szögben állva mekkora turbulencia keletkezik a vízben, hogyan küszöböljék ki levegőbuborékok keletkezését (nagyon hangos), mekkora az optimális forgási sebessége vízhőfoktól és vízmélységtől függően stb.
  • Sanyix
    #10
    Ajaj a gonosz terroristák látásból leutánozzák a 7 ágú propellerrelt, és a tevéikre szerelik, ezzel hatalmas veszélybe sodorva a szabadságot. Atomot a bestiáknak! :D
  • Lacc
    #9
    Én megtudtam pl. hogy 7 ága van neki, és nem kevesebb.
  • Ajnasz
    #8
    biztosan sok dolgot meg lehet tudni a technológiáról egy ilyen kép alapján...
  • 0Speed0
    #7
    Ha valami idegen technológia lenne aztmondom, hogy oké rejtegessék... de csak egy "sima" propeller...
  • gplay
    #6
    Nem lenne meg lepő. XD
  • vidu01
    #5
    Sztem az oroszoktól lopták a 7ágú propeller prototípusát.
  • Requiem88
    #4
    "Érdekesség, hogy tavaly májusban már felmerült az az elképzelés, miszerint az amerikai védelmi minisztériummal szoros kapcsolatban álló egyik ügynökség a Microsoft Virtual Earth technológiáját szeretné felhasználni saját céljaira - humanitárius, biztonsági és katonai szempontok jöhetnek számításba."

    azaz: ezekkel faszán meg lehet tippeltetni néhány szakértővel, hogy melyik országban érdemes olaj után kutatni. Értsd: kit támadjunk meg legközelebb?
  • asysoft
    #3
    Szerintem ez műbalhé. Ha a VirtualEarthön megjelent, akkor valószínűleg más (kém)műhold is lencsevégre kaphatta, ennél jobb minőségben is...