16
A világ egyik legjobb jazz-gitárosa és zeneszerzője.
  • Rpeee
    #16
    Kedvencem (az egyik a sokból) tőle:
    Sueno Con Mexico
    http://www.youtube.com/watch?v=wn41DcgdJhg

    ---------------------------------------------------------------
    csekkold a csatornám
    http://www.youtube.com/user/softsynthportal?hl=en
  • Galy
    #15
    állat volt a tegnapi koncert!
  • Vlala #14
    inkább két ismeretlent egyengettem, de ez már off. :)
  • mod
    #13
    Vietnamban sárban hemperegve oldottam meg kétismeretlenes egyenleteket. Így kell mondani.
  • Vlala #12
    Még köszibb. Vagy hogy mondják ezt...
  • mod
    #11
    INFO
  • Vlala #10
    Köszi az infót!
  • mod
    #9
    Július 4-én, 19.30-kor a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon fellép a Pat Metheny Trio!
  • wede
    #8
    Ó, hát persze.
    A Bright Size Life az egyik kedvenc albumom.
  • Vlala #7

    Rákerestem, ilyenen játszik néhány videóban.
    Fura szerzet a gitátok között...
  • Vlala #6

    Ő aztán tud valamit! Kb. egy órája hallgatom a youtube-n...
  • Aspyrin
    #5
    Egyik kedvencem. Amikor még az sg rádióban toltam a zenét sok számot adtam le tőle. Az 1995-ös (Pat Metheny Group)We live here című albumuk a favorit.
  • mod
    #4
    Néhány zseniális link a youtube-ról:

    The First Circle

    First Circle with the Metropool Orchestra

    As It Is

    The Roots of Coincidence

  • gz8
    #3
    A Last Train Home egyik nagy kedvencem, asszem meg is hallgatom :))
  • mod
    #2
    Tehát: OFFICIAL SITE
  • mod
    #1
    Pat Metheny




    Official site

    Wikipedia


    A gitáros Pat Metheny, már húsz éve van jelen a zenei élet élmezőnyében. Tökéletesen egyedi és kategóriákba nem sorolható zenei útját rendkívüli albumok sorozata kíséri. Kiapadhatatlan kreatív energiájának a bizonyítéka, hogy Metheny részt vállalt szinte mindenféle zenével kapcsolatos tevékenységben, amit a 21. század nyújtani tud egy zenész számára. Azzal a nyilvánvaló céllal, hogy összemossa és lerombolja a stílusok közti határokat, meggyőző mennyiségű művet hozott létre: nagy fajsúlyú felvételeket a triójával, díjakat kiérdemlő szóló albumokat, filmzenéket hollywoodi sikerfilmekhez, duetteket olyan művészekkel, mint Charlie Haden és Jim Hall, és együtt dolgozott a modern zeneművészet kiemelkedő személyiségeivel, mint például Ornette Coleman, Steve Reiche és még sokan mások...

    1977-ben megalapította a Pat Metheny Group-ot...

    (Szerintem utánozhatatlan, kifinomult, érzelmekkel teli, világszínvonalú zenész. Most, hogy a "legújabb" 2005-ös albumukat, a "The Way Up"-ot jópárszor meghallgattam, igazán mondhatom, hogy nagyon profi zenét csinál.)