93
Jelképek, jelképrendszerek - végére járhatunk eredetüknek?
  • OKkultist
    #93
    Nem egészen, a horogkereszt szinte mindenhol ott van/volt:
    Római mozaik:

    Buddhista templomon:

    Bihar állam címere (India)

    Szláv kerestény előtti címer

    Görög sisak (ókor)

    Japán

    Irán, ie. 1.század

    És még látható a keltáknál, közel-keletieknél, távol-keletieknél, északon, nyugaton, stb..
  • Anaid
    #92
    És mit jelent, ha pentagrammra rajzolják a keresztet? Egy pentagramm rajta egy kereszttel?
  • boszi1968
    #91
    a horogkeresztnek semmi köze budhához.a horogkereszt egy ős régi rúnajel.a hallristningar jelei közül való.
  • boszi1968
    #90
    fekete mágiát jelent.jeiképe a fordított ötágú csillag.agonoszt jelképezi
  • boszi1968
    #89
    az pentagramma.jelentése:védelem, eleme.:föld a wiccák egyik idéző eleme. van még egy változata a pentákulum. szertartásoknál használják.
  • boszi1968
    #88
    az az ördög fazon egy víz köpő.a tábla meg egy emlék tábla.
  • boszi1968
    #87
    boszorkány lap.hu, wicca, vallások lap.hu. probáld meg ezeken megnézni.
  • boszi1968
    #86
    a piramis szemmel jelentése:mindent látó szem,és a védelmet,és a hatodik érzéket,isteni erőt,szimbolizálja.amulettként hordva védelmet nyújt.
  • boszi1968
    #85
    tényleg jobban teszed ha könyvtárba nézel utána hogy melyik mit szimbolizál.
  • Anaid
    #84
    Csak asszociáció volt. Tőlem ennyire futotta.
  • Christiansen
    #83
    ajaj, ne akard megtudni mi az:D:Dd
  • Anaid
    #82
    Tuti, hogy nem az, de a másodikról nekem Pandorra szelencéje jutott eszembe, bocsika.
  • pipeppers
    #81
    kösz
  • Desiderata #80
    vannak ilyen könyvek, könyvtárakban kéne körbenézned nem a neten
  • Desiderata #79
    a szögelő és a körző szabadkőműves jelkép, sokan voltak felső körökben, ezért van az 1 dollároson is piramis szemmel
  • pipeppers
    #78
    Hello. Szükségem lenne a különböző vallások jelképeire. Jelképek, amik magát a vallást jelképezi, mint a kereszt. Sehol nem találtam olyan oldalt, ahol ez kategorikusan fel lenne tüntetve.
  • OKkultist
    #77
    Ez vajon miért van a Denveri reptéren?

    És ez?

    A többi itt , de magyarázatot még senki nem tudott adni.
  • brichard
    #76
    Engedjétek meg, hogy bemutassak egy portált, mely kiemelkedő gyűjteményét tartalmazza a különböző ősi szimbólum-rendszereknek!
    A portál címe: Világbiztonság.hu
  • másikisvan
    #75
    Bele lehet magyarázni a tizenkét állatövi ciklust, az idő kerekének (vagy a sors kerekének) a forgását, és számomra mandalához is hasonlít.
  • másikisvan
    #74
    Pentagram
    Szerkesztett
    Öt és hatágú csillag
  • másikisvan
    #73
  • Alice Sabbat
    #72
    Sziasztok ! arra szeretném megkérdni a tisztelt publikumot... hogy, légyszíves valaki mondja már el nekem hogy a "black sun " [kép] jelkép mit is jelent és mien okkult illletve ezotariksu jelentées van... nagyon fontos lenne nekem a válasz.. alőre is köszönöm
  • HUmanEmber41st
    #71
    Hmm.. érdekes gondolat..
  • pTk
    #70
    Azért hivod csillagnak ezt a formát mivel ha koszos szemüvegen keresztül nézed a csillagokat full ugyanilyen alakja van :p
    Most akkor minden 5 águ csillag rögtön vörös csillag is? Akkor mit szoltok az msn-es csillaghoz (*), sőt most látom ez is az *.Azért tul sok dolgot belemagyarázni fölösleges zerintem.
  • HUmanEmber41st
    #69
    Ha nem vöröscsillag, akkor mi?????
  • HUmanEmber41st
    #68
    És azon elgondolkodott-e valaki, ( mert én még nem), h az amerikai hadseregnek (is) miért pentagramma a jelképe?
    És miért hívjuk mi csillagnak ezt a formát?
  • Wolfsnack
    #67
    ez milyen jelkép szerintetek? nekem a vöröscsillag ugrott be, de azt mondják egyesek hogy nem az
  • Saintgerman
    #66
    Azért ennél van pontosabb magyarázat is rá. The Black Sun itt a 238-259 oldalon ellehet olvasni, hogy a szél a 4. D alsó rétegeiből fúj, a hüllők és a démonok világából.
  • Panzerfaust
    #65
    Na nácifóbok lehet örülni. Egy rejtéllyel kevesebb.
  • blendeguz
    #64
    A neonácik is használják jelképként, de amúgy elég régre vezethető vissza a "fekete nap". A hermetizmus (hermetika) jelképrendszeréből ered. Az alkímiában is találkozhatunk vele. Bár a hermetizmus és alkímia erősen összefüggő terület.
  • Alice Sabbat
    #63
    tulajdonképpen maga a black sun(fekete nap) minek a jelképe .. vagy honnan ered .. ? ..
  • Bakutyin
    #62
    Ez egy nagyon érdekes téma, viszont én egy kis összeesküvés-elmélet szagot érzek. Egy jelképet bárki elkészíthet, független attól hogy mélyrehatóan ismeri-e. Egy szimbólumnak nem csak mögöttes jelentése lehet!
    Az hogy a jelképek mögött nagyon sok titok lappang, még nem jelenti azt hogy csak összeesküvések vannak a háttérben! Gondolok én itt az olyan egyszerű dolgokra mint az esztétika.
    A csillag például egy nagyon egyszerű de igen szép geometriai forma. ha már ennyi mindent a "nyakába varrtak" (világhatalom etc...) mért ne lehetne a szovjetek jelképe, csak vörös színben(vörös: a forradalom színe) Talán valami ilyesmi járt a bolsevik dizájner fejébe amikor megalkotta a vöröscsillagot.
    A műholdfelvételen meg én is meglepődtem egy kicsit. Viszont itt se szabad kizárnunk azt, hogy az építész, tegyük fel vicces akart lenni, vagy fogadásból csinálta ilyennek, vagy valami belső kielégülést okoz neki hogy minden arra szálló repülő szvasztikát lát majd a magasból.

    Ha komolyan akarunk ezzel a témával foglakozni, nem lenne szabad figyelmen kívül hagynunk a komolytalanságot.
  • Bakutyin
    #61
    Szerintem a jelképeket kontextusukban kell nézni. Ha van nekem egy aranyszínű csillagom, egy katonai emlékművön, majd lerohanom az országot, az invázíót felszabadításként emlegetem (emlegettetem), majd az említett emlékművön lecserélem a márványtáblát "a felszabadító szovjet hadsereg hősi halált haltjaiért"-ra onnatól kezdve az már nem egy arany csillag, hanem egy vörös csillag. (még akkor is ha az már 100 évvel ezelőtt is ott volt.)
    Sokan hangoztatják ugyan ezt az érvrendszert az Árpád-sávossal szemben is, ezen én akkor is nevetek.
    A nyilasok zászlajának alapja is az volt, nyilvánvaló hogy Szálasi Ferenc egy, a dicső multra utaló magyar jelképet akart felhasználni a saját zászlajának elkészítésekor. Ez egy bevett szokás, a trikolór is hátteréül szolgált a vörös csillagnak, még se rohanunk ki ellene, akár kik is lengetik.
  • blendeguz
    #60
    Ha ebből a szemszögből nézzük, akkor talán nincs is sok értelme a jelképek tanulmányozásának.
    De én úgy látom, hogy sok esetben a jelkép lényege az, hogy ne legyen felismerhető, vagy csak egy bizonyos réteg/csoport számára.
    Vannak olyan nehezen felismerhető, vagy nehezen megtalálható jelek (például műholdas képekről lehet csak látni), melyek nem a nagyközönség számára készültek, de egyértelmű jelekből felismerhető, hogy valakinek készültek, tehát nem a véletlen művei.
    Szerintem ilyen a [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1188900920&no=31]#31-es hozzászólás[/URL]omban említett horogkereszt is,
    és a sokak által kielemzett Washington (D.C. Downtown) településszerkezet is.
    Egyébként ez utóbbit én is észrevettem Google Map barangolásaim során és készülőben van róla egy poszter felbontású elemzés. (Erre még kell kb. egy hét munka, de be fogom linkelni.) Nagyon elgondolkodtató, hogy kik és mi célból készítenek ekkora méretű és ilyen összetettségű (valószínűleg szimbolikus jelentéstartalommal bíró) mintázatot.
  • Panzerfaust
    #59
    PErsze hogy a praktikum egy jelkép lényege, hogy egyszerű legyen, és könynen feliserhető. Mert különben inkább konkrét dolgokat rajzolnának, és ne mcsak egy jelkéept.
  • sz4bolcs
    #58
    Mert hogy egy háromszög sokkal egyszerűbb, mint egy sokszög, ráadásul egyszerűbb is. -ráadásul egyszerűbb is. :-)
  • sz4bolcs
    #57
    Úgy mondod, mint ha a szögek száma határozná meg a belemagyarázások számát. :D De ha már így, akkor én meg azt mondom, hogy éppen a szögek számának növekedésétől növekszik a belemagyarázások száma. Mert hogy egy háromszög sokkal egyszerűbb, mint egy sokszög, ráadásul egyszerűbb is.
    Amúgy ha körülnézek a szobámba, nem sok háromszöget látok. Kint már többet..
  • blendeguz
    #56
    Megintcsak a praktikum...
    Lehet, hogy van benne valami, hisz a pentagramma ahhoz elég egyszerű, hogy eltérő korokban más-más emberek különállóan is "felfedezzék" ugyanazt a jelképet. Talán ezért van az, hogy akár távoli kontinenseken közel ugyanazt a jelképrendszert használják...
  • blendeguz
    #55
    Nézd meg ezen az oldalon a lentebb említett hieroglifát a "Star seba" címszónál. Szerintem egyértelmű, hogy ugyanazok a szögei, mint a vöröscsillagnak, ahogy ezt a #49-ben illusztráltam is...
  • Panzerfaust
    #54
    Egyszerű matematika, kár túlmisztifikálni. Egy mértanialg pontos jelkép hasznosabb abból a szempontból, hogy könynebb másolni mindenféel felületre, mint egy siam rajzot. Hiszen szerkeszteni könnyebb mint ppontosan lemásolni valamit.