125
  • Dany007
    #45
    Már megint. Egy szóval nem mondtam hogy nem kell keményen dolgozniuk. Egyetlen szóval sem. De nem kell túlzásokba se esni.
    Erre ez a legjobb válasz:

    "Az meg hogy övék az egyetlen alulfizetett felelősségteljes munka ebben az országban: egy baromság.
    Kapásból tudok 10-et mondani (tűzoltók, rendőrök, orvosok, tanárok, kőművesek, mentősök, ápolók, tervezők, politikusok:D - ez utlsó persze egy vicc), de ha utánanézünk van még egy halom. És ők nem sztrájkolhatnak."
  • Power
    #44
    arty!
    Példák? Egy halált okozó bkv-s busz biztos benne lenne a hírekben.
    Kevesebbet hibáznak. Ezt csak egy kétéves gondolhatja komolyan.
    Aki szerint meg keveset keres, az meg elmehet bármely más munkakörben, vagy más céghez sofőrnek. Az meg, hogy ki mennyit dolgozik megint relatív, sok más munkahelyen, többet dolgoznak, nem ritka a napi 12-14 óra sem, akkor neki milyen szabadideje van???
  • Cleawer
    #43
    MIskolcon dolgozik faterom az MKV-nál,kb 120at keres,nemtom pontoasn.Buszt vezet,jegyet árút,jegyet ellenőriz,aprótszámol,buszt szerel(ha megmakkan menet közben)A gázspray az náluk természetes, mert van itt is szerény kissebbség.Foylamtosan 1ajtózniuk kell,ez már pararncs ,aki nem csinálja az az állásával játszik.Na akkor képzeld el hogy 100 diák akar felszállni 1 ajtón,és tartani kell a menetrendet+vezetsz,behozod azt a 4 perces késésed.A végállomáson 5 perccel hamarabb be kellene állni indulás előtt a buszmegállóba,de 3 percel indulás előtt érsz be az előző szállítmánnyal,ha ügyes vagy tudsz pisilni is ,de a kaja már luxus...

    "de semmi joguk nem lett volna sztrájkolni!"
    Gondold át amit irtál,és térdepelj be a sarokba....
  • arty
    #42
    aki pl halált okozott, azt elitélték.

    szimplán keveset hibáztak ...

    egyébként, aki szerint sokat keresnek az menjen el ugy melozni h reggel 5-11ig aztán 14-19h-ig ... nincs életed bazz, nincs szabadidőd !!!! :( más kérdés, hogy ha nem lennének aba botond tipusu tolvaj férgek, akkor tellene a BKV-nak komolyabb bérfejlesztésre is. a BKV egy nagy vizfejű állami cég, amit jo szokás szerint szét is lopnak.
  • mindero
    #41
    Arra kíváncsi lennék még (mert nem tudom) hogy egy nap hány órát vetetnek a Bkv-sok?

    Az meg hogy övék az egyetlen alulfizetett felelősségteljes munka ebben az országban: egy baromság.
    Kapásból tudok 10-et mondani (tűzoltók, rendőrök, orvosok, tanárok, kőművesek, mentősök, ápolók, tervezők, politikusok:D - ez utlsó persze egy vicc), de ha utánanézünk van még egy halom. És ők nem sztrájkolhatnak.

    Ezek a vállalati górék is (akiket mindenki szid) elvileg azért visznek haza milliókat, mert "rajtuk nagy a felelősség". Aztán ha valami balul sül el, persze a kisember rúgják ki/csukják le, ne adj isten egy kis végkielégítés mellett lemondanak.

    Általánosságba elmondható hogy amíg a minimálbér nem éri el a nyugati szintet addig senki ne akarjon nyugati fizetést kapni.
  • Dany007
    #40
    Valahogy éreztem hogy ekkora felháborodást fog kiválltani :)
    De nem teljesen korret amit írtál, mert ennyi erővel minden egyes soffőrt, legyen busz villamos vagy autó meg kéne fizetni mint az állat. Mert ha egy személyautó soffőr nem figyel oda ugyan úgy balesetet tud okozni és halált is ahogy szoktak is. A dugókról nem is beszélve!
    Amúgy nem 8 álltalánosom van :P informatika mérnökasszisztens vok amellett építésztechnikus, és jelenleg grafiku :) 6éve van jogsim, és hidd el vezetek is eleget. És elég szar itt a helyzet főleg pesthez képest munka terén. Amellett nekem nincs szakszervezetem ahol reklamállhatnék hogy nem elég a havi 160 :D Ha valami nem teccik el lehet menni alapon megy itt minden. És persze az ember nem megy el mert nincs más lehetőség max Pest. De mindenki nem költözhet pestre.
    Az a gond a pesti mentalitással hogy azt hiszik hogy nem is áll másból az ország csak pest...
    Amúgymeg menjen el a soffőr 2 hónapra asztalosnak havi 100 ért. A kezemet rá hogy utánna örülni fog hogy visszamehet vezetni az irdatlan nagy felelősségbe 160 ért. Mert szerinted baleset nélkül végigvezetni egy napot az olyan nagy kurva nagy dolog ? Akkor a kamionosok is keressenek 3x annyit ? Mert nekik is nagy felelősség a 12tonnás kamionnal az M0-on!És ha ők karamboloznak akkor tényleg bedugul az egész. Érdekes mégsem esik meg minden nap minden 2.-kal.
  • Vucli
    #39
    Látom van egy-két marha okos.
    Szerintem kézbe 160 teljesen jó egy ilyen melóért (szerintem még sok is, hozzátéve hogy elég sok sofőr lopja a gázolajat , legalábbis vidéken jó szokásuk), nem tom mit pattogtak. Nem csoda , hogy rájöttek jobb, ha inkább csöndbe maradnak
  • shaba23 #38
    én meg azt hittem, azért keresnek oylan sokat, mert valahogy minden évben sikerül kizsarolni a fizetésemelést
  • Power
    #37
    GiXXXer!
    Eddig hány buszvezetőt ítéltek el???
    ovónőt, ápolót, stb. biztos többet...
    Nagyon demagóg ezt a hú, de nagy felelőséget, kurva sok munkánál nagy a felelőség, feleakkora pénzért.
  • Gerygrey
    #36
    Szerintem meg pont, hogy a buszsofőrök nem "csak vezetnek egész nap".

    Ha az asztalos elbassza a szekrényedet, fogja és kezdi előről, ha a kőműves ferdén húzza a falat, az ő baja, magának csinál plusz munkát. Viszont ha a buszvezető karambolozik, akkor nem tolathat vissza az utolsó megállóig hogy újrakezdje a manővert, rosszabb esetben emberek halhatnak meg, igenis meg kellene becsülni őket.

    Alapvetően a BKV-nál nem a buszsofőrök, inkább a felsőbb "kasztokban" ücsörgők fizetésével vannak nagy problémák. Tíz menedzserpistinek egy ötössel kevesebb a másfél misiből, máris megvan 500 buszvezetőnek egy tizes per hó, akik ténylegesen csinálnak is valamit.

    Az "utas-sztrájk" pedig azért kivitelezhetetlen, mert a belvárosban sajnos monopolhelyzetben van a BKV, nincs alternatívája. Nem, az autó nekem nem az. Budapesti utakon, budapesti forgalomban, magyar vezetési morál mellett nem. Inkább ülök a kicsit meleg, kicsit büdös metrón és combinon (azért a büdösség sem mindennapos, a meleg meg kb fél hónap egy évben) 15-20 percet, minthogy légkondis autóban, de idegeskedve hogy melyik barom húzza meg az autóm oldalát a bedugult körúton, ráadásul 45 perc alatt megtéve ugyanazt a távot az ár többszöröséért (benzin, parkolás, stb)

    A távolsági közlekedésben viszont csakis autó, a múltkor kiszámoltuk hogy kocsival BP-siófok 3000-3500 Ft gázolaj, viszont ugyanez vonattal, másodosztályon, lassabban odaérve és többet gyalogolva a csomagokkal két felnőttnek 8500 HUF! Azért ez egy kicsit vicces.
  • GiXXXer
    #35
    " ha mondjuk az alapok betonozásánál elkúrnak valami, elég csak a beton minőségét kicsit rosszul kikhozni, akár ledőlhet az épület vagy bármi más."

    És azért kit vonnak felelősségre? A művezetőt, építésvezetőt, nem igaz? Miért nem figyelte a sok suttyó agyatlan barmát.

    Ha a buszsofőr elnéz egy követési távolságot, és belekoccan egy teherautóba, elesik egy terhes anyuka, elvetél, vagy combnyaktörése lesz egy maminak, akkor kit vonnak feelősségre? Határon kell vezetnie, különben az utasok szidják, hogy miért pöcsöl annyit...!
  • GiXXXer
    #34
    Háááát? Csak vezetni??? Az semmi? Van jogsid?
    Ha az asztalos véletlen elszab egy lemezt, meghal 100 ember? Ha a betonozós cigánygyerek egy fél órára elmegy cigiszünetet tartani, abból dugó, halál lesz?
    Nem sok az a 160.000 hidd el...
    Ahogy észreveszem, kedves Dany007, te is a "8 általánossal ügyvédi fizetést akarok" frakciót gyarapítod!
    Ha nem tűnt volna fel, mindenütt az keresi a többet, akinek kevesebbet kell dolgoznia. A fizikai munkásokat fizetik meg legkevésbé, a FELELŐSSÉGET, TUDÁST pedig a legjobban. Ha nekem folyamatosan koncentrálnom kellene a vezetésre, ráadásul ugatnom a csövessel, hogy "nem szállhatsz fel, öreg!", és emellett még próbálni nem késni, hogy nem szúrjanak az utasok, hát, valahogy kevesellném én is azt a pénzt!
  • Dany007
    #33
    " Valaki írta hogy mit ugatnak a bkv sofőrök. Kapnak kétkilót nettóba. Tudod mekkora felelősséggel jár egy villamost vezetni? Nem mert te sose lennél rá képes. "

    Nananananaaa. Azért akkora túlzásba ne essünk. Nem vagyok egy szarkértő és biztos hogy nem egyszerű villamost vezetni, de azért nem lehet olyan nagy ördöngősség!Főleg hogy a köttött pálya elég nagy segítség.
    Jójó tényleg van felelősség nem egyszerű.
    De ebből kiindulva egy kőműves vagy segédmunkás akik betonoznak azok kaphatnának akár 300 ezret is vagy mégtöbbet, elvégre ha mondjuk az alapok betonozásánál elkúrnak valami, elég csak a beton minőségét kicsit rosszul kikhozni, akár ledőlhet az épület vagy bármi más.
    Csak azért írtam ezt az idétlen példát, hogy érzékeltessem, a BKVs soffőrökön kívül is vannak rengetegen akik nagy felelősséget vállalnak a munkájukkal és messze nincsenek úgy megfizetve.
  • Dany007
    #32
    Egyetértek. Nem teljessen erről szól a cikk, de semmi joguk nem lett volna sztrájkolni!
    Veszprém megyében, itt nálunk a cégnél egy asztalos napi 8-10 óra kemény fizikai munkával megkeres 100at...túlórával 120-at is talán! De semmiképpen nem 160at pedig ahogy elnézem tényleg nem egyszerű meló!
    Ezzel szemben a buszsorfőrök "csak" vezetnek egész nap. Mielőtt bárki anyázna tudom jól hogy milyen kimerítő egész nap vezetni, főleg a Pesti forgalomban. Nem könnyű. De könyörgöm ! Azért mégse betonozni kell!!!És nem porban mocsokban dolgozik nem is kinn a minusz 10 fokban! Arról nem is beszélve, hogy gondolom egy BKV-nál azért nem minimálbérre van bejelentve, rendessen kifizetik a szabiját is, és talán táppénzre is mehet. Mert a KFT-t bt-k egyebek eléggé kihasználják a saját helyzetüket, és azt hogy a dolgozó nemszivessen keres másik melót mert nincs.
    Egyik grafikus kollegám most megy fel pestre grafikusnak havi 130 ért...Szal még ő se kap 160-at pedig nem "csak" egy soffőr.
    Szóval mindezek után csak fogják be a soffőrök (elnézést) a 160 ezres fizüjukkal meg a juttatásokkal meg kitudja még mivel!
  • The Termentor
    #31
    Remélem visszaolvassátok miket irogattatok. Miért drága a jegy? Azert mert vagy nem veszed meg vagy föl se szállsz hanem autózol. Miét igénytelen? Azért mert mindenki beleszarik hogy milyen, úgyis koszos felkiáltással.
    Ha látsz egy embert az utcán aki eldobja a szemetet akkor nem mész utána hogy: bocs, elhagytál valamit? mert igenis utána kell menni minden alkalommal.
    Akik autóval járnak: a te szaros 50-60-80 kilóddal hogy merészelsz elvenni annyi energiát a világból hogy 1.5 tonnát megmozgass? Ez az ami igazságtalan. Nincs bűz a kocsidban??? Na ne szorakozzál, miattad van kibaszott büdös a városban.
    Kűűfőődön jobb? Hápersze, mivel ott az vana tudatban hogy az utazáshoz jegyet kell venni és ha nem veszel akkor nem utazhatsz. Itt meg kurvaanyádtegecihogy kéred a jegyem.
    Elhiszem hogy sokkal kényelmesebb autóval de ha mindenki ilyen önző geci akkor soha nem lesz jobb se a tömegközlekedés se a szag a városban. Meg még elég sokminden.
    Valaki írta hogy mit ugatnak a bkv sofőrök. Kapnak kétkilót nettóba. Tudod mekkora felelősséggel jár egy villamost vezetni? Nem mert te sose lennél rá képes.
    Azért van még mindíg ellenőr mert magyarországon sokkal kevesebbet ér az emberi munka. Csak a környező országok minimálbéreit hasonlítsd össze.
    Ja és Oasis UK remélem soha nem jössz haza, rád itt nincs semmi szükség mert a te "fajtád" viselkedése miatt ilyen a közfelfogás. Maradj csak Angliában a lengyel meg a paki bevándorlókkal, tőlük tanulhatsz sokat. Tudod mert angliában is sokat ér az ember munkája. Azért végzed a mocskos melót TE.
    Már lassan egy éve biciklivel járok és nem értem meg az embereket hogy a dugóban állva vagy a hetesen mint a szardíniák, miért nem ülnek fel egyszer és mennek vele bárhova. Rengeteg embernek lenne rá lehetősége és mégse teszi.
  • Mynet
    #30
    Én is! :)
  • AbyssLord
    #29
    Meg azért a tömegközlekedésnek is van előnye. Pl: nem kell parkolóhelyet keresni vele. Részegen is utazhat vele az ember. Nem kell visszamenni érte, ha ott hagyja az ember valahol. Nem tudják ellopni. És mindíg utazhatsz vele (ha épp nem sztrájkolnak ). És ráadásul az utazási időt is ki lehet használni. Pl nagyon jól lehet tanulni utazás közben, amit autó vezetés közben nem tehet meg az ember.
    Csak sajna itthon divat mindenért sírni, és az apró dolgokat hajlamos elfelejteni az ember.
  • Begi
    #28
    "A MÁV esetében korábban még lehetőség volt Intercity jegyeket telefonon megrendelni, amit 15 perccel az indulás előtt át kellett venni, de mivel leleményes egyetemisták biztos ami biztos alapon lefoglaltak 4-5 jegyet is egy nap (ki tudja mikor érnek ki az állomásra), ezért a MÁV ezt a rendszert beszüntette. Jelenleg a megrendelt jegyet legalább 24 órával az utazás előtt át kell venni, így teljesen feleslegessé téve az egész előreváltós herce-hurcát, mert úgyis kétszer kell kimenni az állomásra."

    Csak hogy ehhez hozzaszoljak. Kedves Daniel cikkiro!:) Utaztal te mar IC-vel penteken/vasarnap Pestrol Nyiregyhazara, illetve vissza?(Lehet mostansag kocsival utazol?) Ugyanis ha nem veszed meg 1 hettel elore a jegyed, akkor nem is lesz. Tehat az, hogy felesleges a netes rendeles az igencsak ketsegbe vonhato. Teny, hogy jobb volt, hogy atvehetted elotte 15 perccel, de meg igy is megeri 2x kimenni, hogy legyen helyed az ICn. Az mar mas kerdes, hogy 20 evvel ezelott az IC kb. 20-25 perccel korabban ert be Nyiregyre, mint manapsag. Ez eleg gaz.
  • Inquisitor
    #27
    Nem teljesen. Elég gyors a BKV, ha minél kevesebb buszt veszel igénybe. Persze vannak kivételes és gyors járatok, de a Metro + Villamos kombónál sokszor nem gyorsabb az autó. Sőt.
    Másrészt azzl sem értek egyett, hogy rendesen kihasználják a tömegközlekedést. Akkor miért van tele Budapest összes útja autókkal? Amikben persze legtöbbször csak 1 ember ül ...
  • shaba23 #26
    Szegény buszsofőr tegnap a Sláger-en szerényen megjegyezte, hogy 160e-et visz haza havonta..ez nyugati viszonylatban tényleg kevés, de a MO-i viszonylathoz képest nem nagyon kéne ugrálnia egyiknek sem...nem a pénzük kevés, csak olyan helyzetben vannak, hogy elérhetik amit akarnak ha sztrájkolnak...
  • Gery Garcya
    #25
    én pl a még bkv-ra sem költök kategóriába tartozom.. 1. ha becsületesen költenék rá még ennyit sem ennék, ennyi.. a témához meg: engem nem zavarna ha nem fejlesztgetnének, mert akkor legalább normálisabban lehetne járkálni a városban mind tömegközlekedéssel és autóval, bringával is. de hogy folyton fel van túrva valami, folyton dugó van, ló..sz, és az új villamosaik a 4-6os vonalon azis vicces, és sokkal drágább volt, mint megcsinálni a régieket...
  • AbyssLord
    #24
    Az mondjuk lehet, hogy ügyintézésre gyorsabb a kocsi, én leginkább munkába járok bkv-val, és ott tapasztaltam azt, hogy az egész városon át az út eltart 1 max óráig. És abban benne van 5-6 átszállás. És vannak munkatársaim, akik autóval járnak rendszeresen, és ugyanakkora távolságot ugyanannyi idő alatt teszünk meg.
    Meg a bkv árul napi jegyet is... És az nem 5-6000Ft.
    Ne értsen félre senki, nem dolgozom a bkv-nak, és szerintem is felháborító, hogy szardíniás doboz az összes járat, meg hogy jó lenne egy finom kis konkurencia a bkv-nak, de ha nem tudok ellene tenni semmit, akkor nem fogom idegesíteni miatta magamat.
  • Veriga
    #23
    Vége a napomnak!
  • assdf
    #22
    Ja igen és azt azért még tegyük hozzá, hogy nyilván akinek nincs pénze bkv-ra sem, az nem fog autóval járni mert nem tudja megvenni, de akinek már van autója egyéb okokból, annak bizony sokkal jobban megéri azzal járni. Jelenleg a bkv nem képes olyan alternativát mutatni, ami miatt az autósok letennék a kocsijukat.
  • assdf
    #21
    Minden relativ.
    Egyrészt egy bkv jegy 230 forint és nincs diák jegy. Én pedig diák vagyok. A volánnál 230 forintért kb. 30 kilométert utazhatok vagy többet. Akkor hogy magyarázzák meg nekem hogy azért vegyek 230 forintért jegyet mert megyek 4-5 megállót amik kb. 2 kilométer? Rengetek ismerősőm van, aki sokszor csak 1 napra jön fel valamiért pestre, de ha jó állampolgár módjára mindenhol lyukasztana, akkor 4-5000 forintot költene el miközben összesen lehet hogy csak 10 km-ert utazott, és az egész árú volán jegye nem kerül ennyibe pedig 150 km messziről jön.

    Másrészt én már évek óta tömegközlekedek. És elmondhatom hogy az autó általában gyorsabb mint a bkv. Ugyanis a bkv csak akkor gyors, ha nem kell átszállni, ha pontól pontig közlekedsz és oda egy jármü visz ami gyorsan halad. Ha már pl ügyintézni mész a városba, és el kell menned 3-4 helyre akkor autóval sokkal gyorsabb mint bkv-val átszállni, várni a csatlakozásra stb. Plussz okos autós tudja hogy mikor mi van lezárva mikor merre kell menni, az nem mérvadó hogy az összes vidéki beáll a legnagyobb dugóba, mert csak egy utat ismer a célig.

    És akkor még nem is beszéltünk arról hogy az autó kényelmes, van hely a táskáknak, nincs meleg, büz, sok csöves meg tömegnyomor mint a bkv-n.
    Ha ehhez még hozzávesszük a gyorsaságot is, akkor igencsak ott tartunk hogy bár az autó némileg drágább a bkv-nál (valójában az autó olcsobb, csak az a kurva sok adó mindenen ugye...) de a gyorsaság és kényelem ellensúlyozza ezt.
  • Ronny
    #20
    a környező országok is szépen lehagytak minket minket.
  • AbyssLord
    #19
    Már nem azért, de egy autó messze nem olcsóbb mint a tömegközlekedés. Ugyanis ok, a benzin ára egy szinten van a bérlettel. Viszont az autónak van ára is, amit ki kell perkálni. Ez jobb esetben is min 1 milla! És utána még számolni kell a szervíz költségekkel, téli/nyári gumi, kötelező biztosítás, stb... És hoppá, már is ott tartunk, hogy minimum a kétszeresét fizeti egy autós. Ráadásul Budapesten meg az utazási idő is hosszabb. Pl én metróval bejárom a várost a két szélétől egy fél óra alatt. Ugyan ez autóval másfél óra. Igaz, a metró olyan mint egy szardíniás doboz, de valamit valamiért. A sült csirke soha nem fog a szánkba repülni.
    A nyugathoz meg ne akarjuk hasonlítani magunkat, hisz van egy pár évtized elmaradásunk hozzájuk képest, amiről nem csak a mostani politikusaink tehetnek. Ha már nagyon hasonlítani akarjuk magunkat valamihez, akkor legyen a közép-kelet európa. És akkor már is nem állunk anyyira szarul...
    A sok sírással meg nem fogunk előre haladni. Ha nem tetszik tessék érte tenni valamit, ha meg nem, akkor a pofát befogni!
  • Ronny
    #18
    az a helyzet, hogy nálunk nem kapsz semmit a befizetett sarcokért. Sőt, a kormány a hátad mögött a többszörösére dúzzasztja fel az államadósságot, aztán annak a kifizetését természetesen rádveri különféle adók formájában. Így nyőgjük rajtunk kívűlálló okok miatt a hitelek visszafizetését, azok kamatait és a kamatok kamatait csak azért mert a lakosság nagyrésze politikailag teljesen hülye.

  • ghost cb
    #17
    Amíg a korlátlan rablások országában élünk nem lesz változás, márpedig itt mindenki lop.. nem csak a politikusok, MINDENKI. Ez nacionalista hagyomány, egyetlen esélye van az embernek, hogy elmenekül ebből a koszból, és talán a nyugati kultúra átneveli, és a gyereke nem ilyen mentalitást vesz fel.

    Csak hogy ne legyek teljesen offtopic: legalább a papírra nyomtatott jegyek/bérletek hamisítása elleni küzdelemben élen jár az ország :D (mellékes hogy máshol papírok sincsenek már)
  • mindero
    #16
    Azért az egy VICC hogy autóval olcsóbb a közlekedés, mint vonaton/villamoson/buszon.
    És a legnagyobb baromság az utasokra fogni ezeket a jegyárakat, a tömegközlekedés mindenhol veszteséges (csakúgy mint az egészségügy), ezt állami támogatással kell ellensúlyozni.
    Minél drágább egy jegy, annál kevesebben fognak lyukasztani ez ilyen egyszerű.

    A BKV dolgozói-nak meg a $egge is ki van nyalva, nézzenek már szét hol vagyunk! 200 e egy hónapba? Ki keres itt annyit? Aztán még van pofájuk 5%-os emelést kérni. Még jó hogy rajtuk kívül senkinek nincs módjába sztrájkolni. Egy nap alatt tönkremenne az egész ország.
  • oasis UK
    #15
    A londoni jegy rendszer a legjobb amivel én valaha talalkzotam!!!
    mikor bemegyek bedfordból londonba a vonat jegy már eleve egy hitelkartya nagysagu lap.
    direkt daily ticketet kérek és akkor azzala jegyel hasznalhatom aznap 24h-ig london tömegközlekedését is!!!
    mindenhol kapuk vannak és mikor utad végére érsz a jegyet visszaveszia gép!!!
    Azt ergo ujra tudják használni!!!!
    Már ez is egy előny!!!
    De ez a buzi magyarország még ezt se tudja elérni..
    Mi a faszomnak állítanak fel ilyen kibaszot tfehér keritést minden Pu-ra pár kukás ruhás emberkével?
    Ahelyett h ök is ilyen kapukat szereltek volna fel mindenhova mint londonba!!!
    a jegyeket is lecserélhetnék már végre kartyára amit ujra tudnak használni..
    csomo pénzt megtudna sporolni a csicska mav meg bkv is..
    a bp-tatatbánya vonalon legalabb uj vonatok vannak,ez is javulas,csak közben annyira emelik a kibaszott arakat h qrvára nem arányos!!!
    Az a köcsög demszky mi a faszomat mer elkérni 230ft-ot egy szutyok vonal jegyért?
    Remélem beszopjak nagyon hamar!!!
    Én soha többet nem fogok nekik fizetni ennyit 1 jegyért!!!
    A szerencsétlen ellenőrt meg elküldöm az anyjába& have a nice day,v ugy is átbaszom ahogy mindenki más!!!
    egyre faszopóbb ez az ország!!!


  • cadeyrn
    #14
    nekem összesen egyetlen egy bajom van a BKVval: koszos.
    Ez nem csak a hajéktalanok miatt van, ők biztos, hogy nem firkálják az ablakokat vagy dobják el a rágót a busz kellős közepén.

    Ezen kívül viszont kiváltképp örülök, hogy nálunk magas a tömegközlekesé használati aránya, kedves aaaaa. Például sokkal kevésbé környezetszennyező a villamos, mint a kényelmes kis autó. Többek közt azért, mert egyszerre sok embert szállít.

    Én nem ezeket a szolgáltatásokat hiányolom, bár szívem szerint a chipkártyás síbérletrendszert vezettem volna be már nagyon régen. A saját jegynyomtatás felesleges, a bankkártya elfogadási arány viszont kiváltképp szomorú, bár jellemző az ország egész területére.

    Egyébiránt aki utazott külföldön tömegközlekedéssel, az áldja a BKV-t. Lehet, hogy koszos és büdös, de egyrészt jön, másrészt van mindenhol, harmadrészt olcsó. Igen, olcsó, vett már valaki Norvégiában jegyet? Én igen.

  • aaaaa
    #13
    Attól, hogy mindenki vesz jegyet eszük ágában sem lesz olcsóbban adni bármit. Valóban olyan ez mint a warez , ahol azt hazudják, ha senki sem másolna olcsóbb lenne. Pedig pont a másolás miatt lesz olcsóbb, ha tetszik, ha nem... Néha elszólják magukat , mint pl . " a sok kalóz DVD miatt kénytelenek olcsóbban adni"... bla bla... Szóval ha nem lehetne lemásolni, kitartanák az árát 10 ezerre és várnák tovább a sültgalambot, meg a jóhiszemű rendes vevők millióit, akik persze akkor sem lennének elegen, csak minimálisan többen.
    Szóval itt se várjunk semmiféle javulást attól, hogy netán többen vesznek jegyet. Ezzel nem azt akarom sugallni, hogy ne vegyen senki jegyet, de kár abban az illúzióban élni , hogy ha több pénzük lesz azt értelmesebben fogják elkölteni,vagy netán árat is csökkentenének.
    A legnagyobb baj az egész tömegközlekedéssel az az 50 éve megmaradt ökörség, hogy az autó luxus... Tölünk nyugatabbra azért nem fejlesztették olyan mértékben a tömegközlekedést, mert a többség a kényelmesebb autózást választotta. Éppen ezért volt nálunk szinte ingyen a jegy, a bérlet. De az árak lassan az egekbe kúsztak, nem csoda hogy pont a legszegényebb réteg, akinek se autója,se pénze lassan vagy gyalog jár, vagy nem vesz jegyet, mert semmi lehetősége nem marad.
    Arról nem is beszélve, hogy autósokat továbbra is sanyargatják a legkülönbözőbb terhekkel, a regisztrációs adót annak ellenére fenntartják, hogy az EU többször felszólalt ellene, a parkolási cégek maffiái lakóöveztekbe is órákat szerelnek stb,a kötelező biztosítás, a most kitalált teljesítményadó, zöldkártya, eredet vizsgálat, átírási ilettékek stb. Tehát legvégül úgy tűnik a szegényeknek nem marad, más mint gyalog járni, ami felettébb szomorú.
    Emlékszem pont a nyolcvanas évek végén, amikor még nem rabolták ki az autósokat még semmilyen sarccal !!! (igen ilyen is volt, nehéz elképzeni), de az 1500 cm3 alatti autóra SEMMIT nem kellet fizetni, max le kellett néha 1-2 évente vizsgáztatni párszáz !!! forintért. Ekkor szinte csak az nem vett egy olcsó autót, aki nem akart, vagy hülye volt letenni a jogsit.
    A mai napig megoldaná sok falun élő szegény ember problémáját, ha nem lenne ekkora teher egy autó fentartása, az hogy tart egy olcsó autó, amit csak néha néha használ. Sok helyen vidéken már se vonat se busz, a tömegközlekedés hanyatlása sajnos nem csak budapesti probléma.
    Amúgy pont a kötelező biztosítást is ilyen hazug dumával vezették be, hogy addig a benzin árában volt, most majd kiveszik belőle a biztosítási díjat és olcsóbb lesz a benzin. Igy is lett kb. fél évig 5-6 forinntal olcsóbb volt a benzin (kb.8% akkoriban) utána "viszzaigazították" az árát.
    Valószínűleg a jegy és bérlet árakat addig emelik majd, amíg az emberek még épp ki tudják fizetni. De a BKV akkkor sem valószínű, hogy sokkal jobb szolgáltatást fog nyújtani, mert nincs piaci verseny, az autós, vagy a taxi közlekedés nem feltétlen teremt versenyhelyzetet...
    Talán nem ártana megfizetni a sofőröket, meg a dolgózókat és nem RFID jegyekre szórni a pézt. A sofőr tőlünk nyugatabbra is ugynannyit dolgozik egy nap, csak kicsit jobb buszt vezet, de mégis 5x annyit visz haza.
    Érdekes nálunk lassan mindenen hologram van, hogy ne hamisítsák, nyugatibb szomszédainknál nincs ez, mégis megveszik a jegyet, nem lógnak. El kellene gondolkozni miért is ??? Mert az embereket rendesen megfizetik. Talán itt is javulna a helyzet ha nem balkáni fizetések lennének, és volna miből megvenni az a jegyet. Az általános morálról meg ne beszéljünk, mert ez része a kialakult általános szegénységnek, és a BKV-val járók legalább fele egyik napról a másikra él, és lehet hogy azért nem vesz jegyet bérletet,mert (bármilyen hihetetlen) nem telik rá. :(
  • RedRiot
    #12
    Nekem elég lenne ha a csöveseket és a részegeket távol tartanák a BKV járművektől, és elzavarnák őket az aluljárókból. Ha nem lenne hajléktalanszálló fíling minden BKV járművön, talán sűrűbben venném igénybe őket. Így csak a belvárosban használom őket, ahol nehézkes a parkolás. Máshol autó/gyaloglás.

    Digitális rendszer? Majd akkor ha már külföldön elavult lesz, kiírnak egy tendert, és az a pályázó nyeri majd meg, aki a reális ár kétszereséért csinálja meg. Magyarország = Mutyiland
  • Athlon64
    #11
    Nos én autóval járok munkába. Nem egy benzinzabáló jószág ezért én egy hónapba nem költök többet benzinre 8000-9000 Forintnál, és ebbe benne vannak a csavargások is.
    Maga a munkába járas kb. 4000Huf.
    Nos erre mondják, hogy a kocsit fenn is kell tartani.
    Lehet.
    De így is úgy is lenne kocsim és az ilyen BKV bérlet árak mellet nekem az autó az olcsóbb és hozzáteszem kényelmesebb is. És a dugókat is jól eltudom kerűlni GPS-s segítségével (meg forgalom tapasztalat)


    Ami viszont tetszett, hogy Pécsen vagy hol olyan forgalomirányítást csináltak, hogy a buszok mindig zöld utat kapnak GPS helymeghatározás alapján, így csak a megállókban állnak meg és ezzel gyorsabb a közlekedés.
  • braeburn
    #10
    Felhívnám a tisztelt cikkíró figyelmét, hogy ha még eddigi élete során nem vette vona észre, akkor ideje lenne kinyitnia álmodozó szemét. EZ az ország, amiben él, sokunkkal egyetemben, a BALKÁN. Vagy annál is rosszabb. Gagyiland. Ugatni lehet, harapni is kéne néha. :)
  • Dopti
    #9
    2. képen Hello Kitty odab.. odavág
  • Alexease
    #8
    Ez elsosorban nem az utasok kenyelmerol szol, mert azzal nincs gond: megveszi az ember a haviberletet, aztan azzal annyit kozlekedik amennyit akar. Ennel jobb nincs.

    A gond ott van, hogy ha nem veszik meg a berletet:) Ezert kell bonyolitani.

    Talan kerulhetne negyed ennyibe, esetleg "mindenki" megvenne, de erosen ketlem;) Ez olyan mint a warez, hiaba kerul a program 10000-be, vagy 5000-be, vagy 500-ba, ha ingyen le lehet tolteni, akkor ingyen kell "mindenkinek";)
  • archkoven
    #7
    "vajon mikor követelik az utasok az elektronikus jegyet, a hatékonyabb szervezést és a kényelmi szolgáltatásokat, úgy mint a sofőrök a béremelést?"
    -elég vicces lenne, hogy ha az utasok követelnének egy olyan rendszert amivel majd nem tudnak bliccelni:D
    Ez sokkal inkább a BKV érdeke mint az utasoké.
    Egyébként sem adna az utasoknak semmiféle plusz kényelmet. A jegykezelésnek szerintem nincs a jelenleginél gördülékenyebb módja mint mikor felszállás után a már mozgó járművön is kezeltethetsz. Az újabb ezer ellenőr ellenére gyakorlatilag semmiféle ellenőrzés nincs, és azok is utazás közben ellenőriznek ami szintén nem akasztja meg a forgalmat.
    Ráadásul elképzelem mekkora lenne a közfelháborodás ha a BKV bevezetne egy olyan rendszert amivel lehetetlen lenne kibújni a fizetés alól:))
    Azt hiszem ilyen jegyárak mellett sokan járnának gyalog. Bár az is igaz, ha mindenki fizetne akkor nem lenne szükség ilyen jegyárakra és a BKV sem állna ilyen szarul és felszereltethetne egy újabb rendszert amivel még tovább szopathatja az utasokat, egy olyat ami talán már Dojcsák Dániel tetszését is elnyerné:)
  • Mike at home
    #6
    eddig még nem törték ki, egyébként is be van kamerázva