30
  • koimbra1978
    #30
    Abszolút közepes film, sőt, talán még gyengébb is. Sajnos Hoblit rendező úr megkopott az évek során, pedig a Letaszítva vagy a Frequency hatalmas filmek volt. Most meg erre futotta.
  • k9duli
    #29
    Amikor hopkins volt nézhető volt a film, amikor valami más eseményt láttam akkor halálra untam magam.
    Vadon foglyai sokkal izgalmasabb film volt.Többet vártam ettől a filmtől.
  • Hesztia
    #28
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Polgári peres eljárást gyilkossági ügyben? Érdekes.:)
    Hidd el nekem, hogy Blaze nem beszél a levegőbe.
    Arra pedig már biztos volt példa a filmtörténetben, hogy hidegen hagyta a készítőket a valóság.
  • winnie
    #27
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    "Egy olyan ügyben, ahol már egyszer itélet született, kizárt, hogy mégegyszer vádat lehessen emelni, még ha maga a vádlott be is vallja, hogy "igen, én öltem meg". (Lásd O.J. esetét) "

    egy lefolytatott bűnvádi eljárás tudtommal (ld. oj) nem zárja ki a polgári peres eljárást.

    persze én nem értek a joghoz, de legalább nem is teszek úgy:) mindenesetre bocs, ha szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy egy random néző mit ír egy fórumban. nyilván a készítőknek is volt jogi szakértőjük, stb.

    ilyenkor nem blase marzot kell idézni, hanem egy pro vagy kontra jogi szakértői véleményt a filmmel kapcsolatban (tuti, hogy van), vagy a készítők válaszát a nekik szegezett kétdésre (tuti feltették) vagy pár híres double jeopardy esetet az ancsi jogtörténetből.


  • Hesztia
    #26
    A rohadt életbe!!! Ne olvassa el az a lenti hszemet, aki még nem látta a filmet, mert SPOILERES!!!!!!!!
  • Hesztia
    #25
    Rosszul tudod, mert ez nagyon nem így van.

    Egy közérthetőbb magyarázat BlazeMarzo nevű fórumozó tollából:
    "A végén mikor be megy a jogász gyerek és újra letartoztatja, hatalmas baki annak, aki egy csöppet is konyit az amerikai jogrendszerhez. Nem is értem, hogy maradhatott benne a forgatókönyvben, ill. hogy nem tünt fel a rendezőnek.
    1. Egy olyan ügyben, ahol már egyszer itélet született, kizárt, hogy mégegyszer vádat lehessen emelni, még ha maga a vádlott be is vallja, hogy "igen, én öltem meg". (Lásd O.J. esetét)
    2. A vád csak egy fajta lehet egyazon sértett esetén: vagy emberölési kísérlet, vagy emberölés. Mivel a nő nem halt meg a tárgyalás végéig, ezért kísérlet valósult meg. Ha meg halt volna, akkor emberölés lenne. De mivel felmentették bizonyiték hiányában, az eredeti kísérlet vádat később, amikor legálisan (!) lekapcsolja a gépről, már nem lehet emberölésre minősíteni.
    3. Amikor lekapcsolták a gépről a nőt, a jogász gyereknek már semmi köze nem volt a holttesthez, kizárt, hogy bármely ügyészség vádat emeljen egy olyan illegális bizonyiték gyüjtés esetén, amit "hullarablással" szereztek.
    4. Egy ügy újratárgyalása felmerült új bizonyíték esetén lehetséges egyébként:
    a, csak ha a bizonyiték a jogerősen elitélt javára szolgál
    b, az ügy újra tárgyalása során súlyosabb itélet nem születhet, mint az eredeti itélet."

    Ház ezért.
  • winnie
    #24
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    "attól még nem gyanúsítható gyilkossággal..ugyanúgy csak kísérlettel."

    mér hogyne lenne gyanúsítható. atomháború okozásával is gyanúsítható lenne. azért perelik be, amiért akarják.

    utána az esküdtek döntenek (lehet, hogy felmenntették), akiknek bebízonyítod, hogy a lövés következtében halt meg a csaj. nem rögtön, de meghalt
  • Hesztia
    #23
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    1. Azért, mert a srác nem használta fel a hamisított bizonyítékot, és gondolom én, azt hitte, hogy nem tudják megfogni a férjet. No meg a szerelmi bánat, sat. sat.
    2. Biztosan abban a körzetben dolgozott, ést udta, hogy ilyen esetekben ő is kiérkezik.
    3. Így is, úgy is őt gyanúsították volna..így viszont el tudott lavírozni a jogi útvesztőkben.


    Amúgy a vége egy nagy baromság, mert ugyanazért kétszer nem foghatják perbe. Azzal pedig, hogy lekapcsoltatta a nejét a gépekről, attól még nem gyanúsítható gyilkossággal..ugyanúgy csak kísérlettel.
  • bakvarnyu
    #22
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A rendőr mért nyírta ki magát?
    Honnan tudta a gyilkos, hogy pont az a rendőr fog kimenni a tett színhelyére?
    Az elején miért vallotta be, hogy ő tette?

  • wanek
    #21
    Jó a film.
  • daneelolivaw
    #20
    jó film lett, tetszett nekem, csak szerintem hopkinson kívül nagyon felejthetők a karakterek... jójó,tudom,szőrszálhasogatás :D
  • tvik
    #19
    Végülis a film egy épül.
    Azt hittem cizelláltabb lesz.

    Másrészről egy csomó dolog csak megosztotta a figyelmet, mint ez a munkahelyváltás, Willy viszonya a csajjal, Ted (Hopkins) sportkocsija meg a golyói...

    A 6 pont reális.
  • NiGhTM4R3
    #18
    váá, Icee-re akartam írni.
  • NiGhTM4R3
    #17
    Ezzel teljesen egyetértek!
  • NiGhTM4R3
    #16
    "A Törés krimi-thriller" thriller?? ugyanmár. Ez viccnek is rossz.
    A film nagyszerű, nekem nagyon tetszett. Anthony Hopkins ismét nagyot alakított. Eszméletlen színész.
  • Scooby87
    #15
    SPOILER(Ne olvasd ha még nem láttad)



    Amúgy én azt hittem,hogy a gólyós szerkezetből(amit az eljáén bütyköl) lőtte ki a gólyót és ezért nem lelték a gyilkos fegyvert(tárgyaláson is ott rajzolgatta,gondoltam ezzel is csak saját tökéletességét akarja csódálni)...na hopp....lehet,hogy csak az én beteg elmémben vannak ilyen tuti gyilkosságok...
  • Darth Sith
    #14
    ez egy nagyon jó film, nekem tetszett :)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Bár jobban örültem volna, ha a végét úgy hagyják hogy Hopkins nyer, de végülis hálivúdban kell a heppiend, szval így se lett rossz :) Legnagyobb poén a záró képsor, végig ő volt saját maga ügyvédje, míg a legutolsó jelenetben kb 10 ügyvéd rohangászik mellette... :D
  • lcee
    #13
    "a főszál mellett párhuzamosan zajló etikai, karrierista, magán-mellékszál közel sem annyira érdekes, mint a fősodor"
    ez enyhe túlzás, inkább halál unalmas:)
    Alig birtam kivárni, a filmben a csak azok a részek értékelhetők egyáltalán amikor Hopkins is a vásznon van.
  • TeDDyRuSh
    #11
    Amúgy jó volt a film, a cikk korrekt volt, bár több ilyen filmértékelés lenne. Bár én keveslem a 6 pontot a filmnek:) A hetest simán eléri:) Emberek, nem megijedni a Krimi kifejezéstől. A film jó, a vége meg azért furcsa nekünk, mert a mi jogrendszerünk más és nem értjük a végén hogy a csavar mekkkorára is sikerült. Nagyra..sztm...
  • Magnificat
    #3
    hát én eléggé csalódtam benne, valami csavart-csavarokat vártam, hogy lesznek benne, de elmaradtak... semmi csattanó, vagy meglepő fejlemény.
  • Toughtful
    #2
    A végét elszúrták, ezt leszámítva tényleg jó :)
  • Krinyo
    #1
    jó film