23
  • Balumann
    #23
    mármint nem a microsoft írja. Az ő oldalukon is olvastam, ahonnan lehet minta videókat is letölteni, de máshol is már.
  • Balumann
    #22
    Nekem előző gépemen [2400+-os AMD, 512MB ram, és Ati9600 pro] a kisebb méretű hd videó az időnként beakadt, de ment, az 1080p -s videók már akadtak. Akármilyen kodeket próbáltam, és akármilyen lejátszót. Az 1080p-s hd videók lejátszásához azt írja a microsoft, hogy 3000-es proci, és 1 gb ram szükséges minimum.

    A mostani gépemen tökéletesen lejátszódik mindegyik természetesen.
  • dez
    #21
    Az mpeg2-t már tudja gyorsítani, DXVA szabványnak megfelelő codecekkel.
  • NEXUS6
    #20
    Hát az a 9600XT nem olyan új kártya;)
    Ráadásul ezek között elég gyakori probléma, hogy az AGP 8X-et egyszerűen nem lehet bekapcsolni, az is probléma lehet esetleg.
  • dez
    #19
    Nem csak a player számít, hanem elsősorban a codec. Próbálkozz a CoreAVC-vel, vagy ha újabb videokártyád van, akkor olyan codecekkel, amik kihasználják a GPU-ban lévő gyorsítást.
  • dez
    #18
    Basszus, olvassál már! (#13)
  • dez
    #17
    Ez egy teljesen téves párhuzam volt...
    1. Az XviD egy codec - az MKV meg egy konténer (mint pl. az AVI), amin belül többféle kódolású anyag lehet.
    2. A BD/HD_DVD-s kiadványok többsége AVC (=H.264, X.264) v. VC-1 kódolású, amelyek a mai leghatékonyabb kódolások, így kisebb méretre csak minőségromlással tömöríthetők tovább.
    3. A HD-s MKV-kban általában AVC tömörítésű anyag van, azaz az eredeti csökkentett bitrátájú, ill. DVD5-nél csökkentett felbontású (720p) változata.
  • Cat #16
    oké, akkor mondjunk egy negatívot is: nekem AMD 2800+ (sima, egymagos), 512 MB DDR2 és Radeon 9600XT. Az 1080p felbontású HD mozi Media Player Classiccal szaggat.
  • Gerygrey
    #15
    Nekem AMD 3500+ van (sima, egymagos) 1GB DDR-2 és 7600GT, ezzel simán megy a legnagyobb, 1080p felbontású HD mozi is VLC Media Playerrel.
  • Gerygrey
    #14
    Azoknak a többsége egy mezei DVD-n elfér, a maradék pedig egy kétrétegűn.

    Csak remélni tudom, hogy a torrenteken egyre jobban terjedő MKV formátum pár éven belül olyan általános, az asztali lejátszók által is széleskörűen támogatott "csökkentett helyigényű" alternatívája lesz a HDDVD/BR szabványoknak, mint most a DVD-nek az XviD.
  • dez
    #13
    Ez azért erősen függ a használt kódolástól, bitrátától, codectől. Egy rel. nagy bitrátás h.264-et nem visz el egy 3000+ egyedül. De a mostani videokártyák is be tudnak már szépen segíteni (alkalmas codec esetén persze).
  • kadar1
    #12
    Még nem mostanábban veszek............
    A üres lemezeket meg majd a ruszkiktól kell venni......
  • Dark Angel 666
    #11
    Egy mezei AMD Athlon 64 3000+ elboldogul vel , ilyen az én procim
  • S1L3Nc3
    #10
    Mekkora gépigény egy 1080p-s hd múvi lejáccásához?
  • mikloss
    #9
    Még jó, különben mire írnám ki a torrentről letöltött HD filmeket.
  • braeburn
    #8
    Elnéztem kitörő örömömben a válaszválasztást, sorry. :)) Reád céloztam
    kopa1, te globazilációs főellensége a globalizációs diliháznak. :) :) Komolyan mondom, hogy milyen emberek vannak! DD
  • braeburn
    #7
    Fúúúúúúúj! Mocsok Linuxos mentalitás!! Mert a seggünk is kilóga gatyából, azért nem szeretünk fizetni minde szirért-szarért!! Pedig milyen jó lesz a 200$-es tömegeknek, hogy csak ennyit kaszálnak le róluk a tisztességes és jólöltözött üzletemberek! :) :) :)
  • torjoz
    #6
  • kopa1
    #5
    OLvasó le van sz*rva! Nekem író kell a gépbe és olcsó lemez!
  • archkoven
    #4
    régen örültem már ennyire.
  • dez
    #3
    Ha már a HD-A2-nél meg lett említve az 5 ingyen film, ami így 100 dolcsival olcsóbbá teszi, a BDP-S300-nél ugyanez miért nem? link
  • ddt500
    #2
    Zsír.
  • matt taylor
    #1
    Jó hír