122
Tuning, tippek, kérdések- minden jöhet, ami kapcsolatos a témaval!
  • Hassan B
    #42
    Hát ha lenne pénzem 70-es hengerre, akkor jó lenne... :)
  • pszihopata
    #41
    Kontrasztrugó erősebb kell bele,esetleg erősebb kuplungrugó.
    A gyári dobokra van belőve az erőátvitel,tunning dobokhoz magasabb fordulaton oldó kuplung,és erősebb kontrasztrugó kell.

    A tiédnek tuti hogy a hajtáslánca rossz,vagy túlpörög,vagy túl alacsony fordulaton indul.

    A gyári f10-es úgy gyorsul,mint egy jó jog./naná mert ugyanaz a motorja/
  • Boconadi
    #40
    Ha pl veszel 70-es tuning hengert, akkor vegyél vele együtt főtengelyt is!

    Ez jo tipp?
  • Vaxi
    #39
    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • Hassan B
    #38
    "Egyébként én a gyorsuláson akarok javítani..."
    Lámpánál olyan lassan tudok elindulni vele hogy az elektromos biciklis nénik legyorsulnak... Gondolom valami nincs jól bellítva( lehet , hogy az ac-m szar) de amég nem tudom mi addig nem akarok újat semmiböl...
  • Sadist
    #37
    És miért nem elég a 80 km/h? Valahol várják a szerveidet? Vagy mi olyan sürgős?
  • Hassan B
    #36
    Hát igen van rá sok minden... csak nagyon drágák. Azért köszi... :)
  • ajem kisa
    #35
    Találtam neked egy pár dolgot az F-10-hez, klikk a dolgokra, és meglátod az árait...:S
    Hátha ad valami 5letet...
  • Benc16
    #34
  • zoolee
    #33
    De ba.dmeg!
    Akkora akkor se kell mint amennyit terveznek rá!
    Az már túl sok..
  • OrioN the S
    #32
    még nem volt olyan motorom ami egylengőkaros lett volna ,de szerintem nem is lesz...
  • pszihopata
    #31
    Ez az egylengőkaros piaggio futómű,már a régi 150-es Skipperben is kész életveszély!Pedig az csak 100-at tud.
  • OrioN the S
    #30
    felszáll
  • pszihopata
    #29
    Ez pont az afrikám blokkja!140-nél meg leesik az útról?
  • [Walaki]D`Lair
    #28
    ú mákkora lágszóró!!!!
  • Hassan B
    #27
    Hát igen... ez se rossz. :)
  • OrioN the S
    #26
  • Hassan B
    #25
    És akkor mit csinálljak ha tuning nélkül megy 80-at? :)Csak egy nagyobb (nem sport) kipufogó van rajta...

    Egyébként én a gyorsuláson akarok javítani, mert az nem a legjobb...
    Igazábol ilyen beállításokra lennék kíváncsi. Mert tudom hogy sok mindennel lehet benne babrálni, de nem nagyon tudom, hogy mivel hogy... :)
  • Hassan B
    #24
    Hát mér? Nem mindig az szokott lenni, hogy mindenki küldi a szöveget...?
  • Tinman #23
    Egy 50 cc-s robogót egészséges határok között 50 km/h-ról, 70-75km/h-ra lehet feltuningolni. Mondom egészséges!

    Lehet egy 50 köbcentisből 120-at is kisajtolni, de az a motor NAGYON rövidéletű lesz. Végülis ha van pár komplett pót motorblokk, akkor érdemes tovább tuningolni, amúgy meg nem.

    Egyébként meg, ahogy már írták, szórakozz még kicsit vele és gyere a nagyok közé, robi csak arra jó, hogy megtanuld a motorozás alapjait, egyensúlyod fejlődjön picit stb.
  • Hassan B
    #22
    Mellesleg, ha valakinek van (vagy tud) eladó sport kipufogót, az szoljon! Valahogy nincs kedvem 20-30 ezret fizetni egy újért...
  • Hassan B
    #21
    Hát nem is nagyon szeretnék, ezért is írtam, hogy hátha vannak dolgok amivel olcsóbban lehet rajta javítanni valamit....
  • pszihopata
    #20
    Semmi mást nem érsz el vele,minthogy elolvasztod a dugattyú kipufogó felőli sarkát,ami ráfolyik a gyűrűkre.Új dugó gyűrű!Zetorg /14/-igaza van.

    Egy 50/70-esre szánt rezonátoros dobon miért nincsen 3-4 centis összekötőcső szerinted?Nem értenek hozzá?

    Mielőtt hülye tanácsokat adsz,utánaolvashatnál egy-két dolognak!

    Talma motorján nincsen 3 centis!
  • Czdano
    #19
    "Üdv!
    Legelőször, mielőtt mindenki beszolna, leszögezem, hogy tudom, van már robogós topikk, de ez robogó TUNING topic. A megértést köszönöm. :)" ^^
  • Benc16
    #18
    sztem ez befér ide: robogók
  • schrank
    #17
    persze csajok miiii ? jó az röfinek is partyba vágva
  • kraawz
    #16
    szerinted ő költ rá ? :|
  • PíszLávJuniti
    #15
    :AS:D:SAD::FA:F:AS:SD
    tuning robogó
  • Zetorg
    #14
    2T-nek kell valamennyi folytás.az ilyen házi tuningok sose lesznek jók...
    nem véletlen néz ki úgy egy sport cső, ahogy.
  • zoolee
    #13
    Nem úgy értettem, hogy akkor most ahogy kedvem van hajlítok 2 t-3 mat, mert akkor 1 nagy rakás sz@r lesz az egész.
    Csak én kicsit 1 szerűsítve írtam le.
    De PL jó dolog az is, ha fogod, levágod a kipufogó dob végéről az az 1-1,5 cm átmérőjű folytásnak szánt csonkot, helyére beraksz 1 3-4 centist, ezt megteszed a kipufogócsővel is, és a rögzitőt ami a leömlő végén van azt akkorára szélesíted mint a blokk kivezetése, mert ott is van folytás...
    Persze ezek előtt fogod, és ketté vágod a dobot és kiüríted belőlle a tartalmat, ami szint úgy folytás...

  • [Walaki]D`Lair
    #12
    Sajna egy kétütemű robogón nem úgy megy, hogy találomra hajlítgatsz...:))
  • zoolee
    #11
    Aszmegcsinálom a gokartommal is..-.-
    Inkább kell valami jó kis kipufogórá azt annyi.gyárit áthelyezni egy KUKA nevezetű helyre, vagy eladni, egész szép summát adnak a robogó kipukért, ~5 k.
    De előtte leömlő csatlakozását kötberajzolod mejd kivágod félcentis acéllapból, és ráhegesztess 1 kicsivel nagyobb csövet a gyárinál és elkezded hajlítgatni kedved szerint, persze nem a blokk on hanem a satuban..:)
  • chalezlopez
    #10
    Az nem LAGSZORO??
  • toysoldier
    #9
  • zsolesz92
    #8
    Vegyé rá neont meg ledeket, és kész a karácsonyfafa. na jó vicc volt meg lehet izlésesen is csinálni, de monnyuk nem árt egy picit érteni hozzá
  • Sadist
    #7
    De azért addig a csajoknak csak kéne valamivel villantani :D
  • [Walaki]D`Lair
    #6
    Ha adhatok egy tanácsot: Egy kurva fillért ne költs robogó tuningra, nemsokára úgyis "kinövöd"...;)))
  • Beast Machine
    #5
    az LÁGSZORO, hitetlen kutya!!!!!
  • [Walaki]D`Lair
    #4
    LÁGSZÓRÓT RÁÁÁ!!! :D:D:D:D:D:D:D Aztán lehet vele DORRUNGATNI :ASD:ASD:ASD:ASD:ADS:ASD:ASD:ASD:ASD:ASD:ASD:ASD:ASD:ASD:
  • Hassan B
    #3
    Miért ne....? lopásvédelem... :)