122
Tuning, tippek, kérdések- minden jöhet, ami kapcsolatos a témaval!
  • Pasno
    #122
    Hy Mindenkinek!
    Saját tapasztalataimat szeretném megosztani veletek!
    Tunningolni nem éri meg,! Gyáriként minden gép jobban tartja az árát ,megbízhatóságát ,fogyasztását(és alacsony sebességét) :)
    Nem tagadom tanultam a leckémből! Gyári dolgokat nem cseszek el tunninggal!
    A másik fele,mikor ráültök egy nagyobb gépre ,akkor rá jöttök hogy mennyivel biztonságosabb egy nagyobb géppel száguldozni mint egy kicsi tunningolt benzinzabálóval.Na meg szerintem érdemes letenni nagyobb jogsit és nagyobb motort venni,mert amit a tunningra lehet költeni abból meg van a jogsi ára is ,olykor egy nagyobb mocié ami megbízhatóbb hosszabb távon is és sokkal több és jobb élményt tud nyújtani.Szóval gondoljátok jól át hogy mihez is akartok kezdeni,nem tagadom jó dolog ha lehet menni a kis gépekkel és kell is mert az biztonságosabb ha tudjátok tartani a forgalommal az iramot ,de az az igazság hogy nem mindig éri meg,és sosem hozza vissza a ráköltött árat a gépekre.Szóval ha már bele kezdtek akkor számoljatok azzal hogy sokba fog kerülni,ha később el akarjátok adni a ráköltött pénzt már buktátok,és nem biztos hogy lesz olyan megbízható a gép mint gyáriként.És a legtöbb hibát mindig is az emberi tényező produkálja,tehát ha minden működik,akkor ne nyúljatok hozzá feleslegesen! :)
    Üdv Mindenkinek!
    Széles utat!
  • atom007
    #121
    Ha valakit esetleg érdekelnének motoros, robogós ajándék ötletek: http://atomzsir.hu/motor-kerekpar-auto-ajandek
  • Higany
    #120
    Ha valaki Dombóvár környékén lakik és lát egy fekete-fehér Keeway Matrix típusú robogót, írjon a [email protected] címre, mert ma éjjel ellopták! Fotók róla: itten
    Köszönöm!
  • skate00
    #119
    Egümotors
    Scooter-shop
    Scooter-racing
    Scooter part dealer
    szentem, a SPD (scooter part dealer) ről, az Egü ről rendelj, mondjuk az asszem drágább, de változó, nézz körül több helyen, mert pl van olyan hogy ami ott drágább az itt olcsóbb, de van olyan ami itt drágább ott olcsóbb
  • sutyi16
    #118
    Helló. Azt szeretném kérdezni h hol tudok Peugeot Speedfight 100ccmre tuning kipufogó rendelni?? elöre is kösz
  • skate00
    #117
    akkor sem ér többet
  • MoCc
    #116
    nem az árát kérdeztem. -.-'
  • skate00
    #115
    60 nál töbet nemér.
  • MoCc
    #114
    van tuning blokkom eladó.
    akit érdekel írjon...
    http://kepesmotor.hu/motorblokk/p335289&st=minarelli%20blokk
  • Web mester
    #113
    Köszi Psziho! Erre lettem volna csak kíváncsi! Viszont sajnos akkor a fekvő minarellire gyártott sportkipufogók többsége nem illeszkedik, a blokkomra... Nem tud esetleg valaki 100-as minához gyortott sportkipufogót? egumotors.hu-n van egy 100asra való LeoVince ZX. Node 50 rugót kissé sokallom érte...
  • pszihopata
    #112
    nem jó rá,mert a 100-as blokk szélesebb
  • skate00
    #111
    Igen az 50ccm Sport dobok jók a 100ccm re motorikusan, DE lehet hogy felfogatásban eltér(ami szentem nem valószínű).
    ebben nem naon tok választ adni, mert nem ismerem ezeket a motrokat.
  • Web mester
    #110
    Sziasztok!
    Benelli K2 100-as robogóm van, léghűtéses. 100 ccm fekvő minarelli blokkos. Ugyanaz a blokkja mint a 100as Aerox-é. Az volna a kérdésem, hogy erre a blokkra mechanikailag illeszkednek-e a gyárilag 50-es minarellire készített sportkipufugók? Mert szeretnék venni valami sportkipufogót rá, de mindenütt csak azt írják, hogy fekvő minarellire. Arról már nem szól a fáma, hogy a 100as fekvő minarellire is illeszkedik-e. Szerény véleményem szerint az én motoromon kicsit kijjebb vannak a felfogatópontok mint egy 50-es minarelli blokknál, de ez lehet csak nekem tűnt így, képeken néztem. Várom a hasznos válaszokat. Köszi előre is!
  • Roli010
    #109
    honda dio, jamaha jog
    am ezt kérdezd a Norm robogó topic ba )---itt---(
  • Hassan B
    #108
    Ha valami strapabírót szeretnél viszonylag olcsón, akkor vegyél Malagutit. Én már lassan 5. éve hajtok egy F10-est és elégedett vagyok vele. Az 5 év alatt amit nálam töltött költöttem rá összesen 50 ezret javításra, de ezt is úgy, hogy előtte más is használta 5 évig, és ő nem cserélt semmit rajta. Van rajta egy F12-esre való nagy kipufogó( nem sport ), meg egy 14-es karbi( nem tudom ez a gyári-e ) és így megy 80-90km/h-t az én csekélynek nem mondható termetem alatt.

    Persze ha nincsenek anyagi megkötéseid mint nekem anno, akkor lehet komolyabb dolgokban is gondolkodni mint az NRG-k vagy hasonlók.
  • rambo12
    #107
    Üdv mindenkinek!
    Mostanában szeretnék egy mtort venni jobban mondva robogót vagy hasnlót tudok valami típust ajánlani amit gyűrhetek rendesen és nem megy tönkre?
    50ccm-es géposztály !
  • Roli010
    #106
    140
    150 eldobra felfelé
    AEROX Al
  • Roli010
    #105
    am meg
    www.egumotors.hu
    Scootershop
  • Roli010
    #104
    150.000Ft-böl már 15 lovas tuningot csinálsz. kb
  • Roli010
    #103
    Végre egy ilyen topic.
    Művelődni


    magyar:
    Mohácsi sufnisok

    II.Egü Scooter Weekend

    Magyar o. 2008 legszebb robesza díj 1. hely (asszem)
  • Hoffi
    #102
    Üdv

    nekem egy "tuningolt" honda diom van sportlégszűrővel, egy GIANNELLI Silencers sportdobbal a dob eszméletlenül szépen szól!és a motorból is kiszoktam húzni országútona 60-70 km/h-t
    szerintetek jó ez a motor igy?
    esetleg tuning tippeket várok még!

    Előre is köszönöm!
  • zoolee
    #101
    Ma haver honda diójára feltettük 1 versenygokart leömlőjét, hangja olyan volt mint a kereplőnek, de nagyon ment, érezhetően erősebb lett...2 szer akkora volt a leömlő mint a gyári(átmérő), de volt benne 3 vagy 4 ív, szal nem full erővel jött ki a kipu gáz.Szal előreláthatólag nem sok kárt tett benne. És előre álltXD szal légbeömlőnek is jó lett volna..
  • Hassan B
    #100
    ték... -.-
  • Ktm10
    #99
    jav.:tanulomotornak
  • Ktm10
    #98
    Hát igen.Tunilómotornak 50es is nagyon jó lesz
  • pszihopata
    #97
    Csak az csinálja aki bevállalós,és nem fosik a zsaruktól!

    Ha az alvázszámot nem bántja,nem is okirathamisítás,ha véletlenül kiderül,bizonyítani a rendőr sem tudja hogy vajon ki csinálta az okosságot.

    Aki meg így nem alszik nyugodtan,az járjon 50-essel,azzal is lehet jókat motorozni!
  • Ktm10
    #96
    Akkor 50es inkább,kezdömotornak az naon jo lesz.
  • pszihopata
    #95
    Henger le,alulapba belegravírozni hogy 50 ccm,felragaszt a 125 helyére,egész henger lefest,összerak,ártatlan arccal rendőrnek megmutat.
  • Ktm10
    #94
    Akkor nem érdemes ilyenekkel probálkozni?Föleg Aprilia rs 125/50nél?vagy az még az rs 50nel összetéveszthető?
  • pszihopata
    #93
    Szerintem nagyon függ,hogy milyen motorról van szó.

    Robogóknál a sok nagytestű 50-es miatt a rendőr könnyen elveszti a fonalat.A kymco grand dink 50,v. peugeot elyseo 50 sokkal nagyobb testű,mint pl: vespa et-4 150,v. a régi 150-es skipper.De sr-ből is a 150-es idomai ugyanazok mint az 50-eseké.

    A neo's,aerox,bali,speedfight,vivacity,scarabeo,ciak stb. -ezek 100-as változatai teljesen megegyeznek az 50-es változatokkal,a rendőrnek fingja nincsen melyik-melyik.

    Ami nem robogó,ott azért a blokk méretéből könnyen lehet következtetni,de bizonyítani a rendőr sem tud,ezért inkább figyelmeztetnek /fenyegetőznek/ csak az első alkalommal.

  • Hassan B
    #92
    Hülye kérdés.. természetesen nem mind1... 10-ből nyolc rendőr biztos kiszúrja, hogy nem 50-es... és mivel az ötvenesnek nincs semmilyen papírja ezért meg is büntet...
  • zoolee
    #91
    Nem, nemmind1, monnyuk vannak a botfülű semmit se látott zsaruk, de azok akik ilyen 35-45 közt vannak, és ők simóval, meg mz vel jártak fiatal korukba, azok kicsit tapasztaltabbak, és azok hangról megmondják neked, hogy az nem 50 es.
  • Ktm10
    #90
    A rendőrök belököthetnek 125/50ös motorba?
    vayg ha 50es papirja van akkor a rendőrnek mindegy?
  • Hassan B
    #89
    Aham... látom itt azért hozzáértés is van...
  • Attix70
    #88
    Vizes minarelli blokkos régi sr
    Top vashenger átalakított kipufnyílással , Top Nardo kipuff , Dell'Orto 17.5-ös karbi , hosszabb végáttétel , Polini varió , erősebb kuplungrugók , Dayco szíj .
    Fogyasztása 4-4.5 között van .
    Az áraknak utánna lehet nézni .
  • Hassan B
    #87
    Elég durva... :) De gondolom pénz is van benne rendessen... ha tévedek, akkor érdekelne, hogy mi a trükkje... :D :D :D
  • Hassan B
    #86
    szerintem volt az 130 is...
  • Rudi
    #85
  • zoolee
    #84
    Hát, azért lehet finoman bánni a sűritettlevegős flex el..
    Am én elektromos flex el meg se próbálnám.:S
  • pszihopata
    #83
    A flexnek 12000 a fordulata,azzal nem lehet polírozni!

    Egyébként ugyanúgy néz ki,mint egy flex,de 1000-2000 körül pörög,ezért olyan drága a gép.Flexel elégeted a festéket,meg leröpül róla a paszta!